„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”

Rosja skurczy się o 20 mln mieszkańców

Numer 374 - 29.11.2012Świat

Statystyki W środę Eurostat opublikował najnowszy raport obrazujący tendencje demograficzne, ekonomiczne i społeczne w państwach grupy G-20. Najlepiej wypadają mieszkańcy UE, na szarym końcu statystyk pozostaje Rosja.
Z raportu Eurostatu wynika, że w krajach UE żyje dziś 500 mln ludzi, co stanowi ok. 7 proc. światowej populacji. Autorzy raportu prognozują, że w 2060 r. liczba mieszkańców UE wzrośnie do ok. 517 mln.
Za pół wieku skurczyć się ma natomiast populacja Rosji: z obecnych 143 mln do ok 121 mln. Średnia długość życia w skali świata wynosi według autorów raportu 65,7 lat dla mężczyzn i 70,1 dla kobiet. Najdłużej żyją mieszkańcy UE, gdzie statystyczna długość życia dla kobiety wynosi 86,1 lat, dla mężczyzny 79,3 lat

zawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się