Wzrasta sprzedaż „Codziennej”

Numer 431 - 07.02.2013Temat Dnia


MEDIA „Gazeta Polska Codziennie” jest jedynym dziennikiem w Polsce, który w grudniu 2012 r. zanotował wzrost sprzedaży – podał portal WirtualneMedia.pl, powołując się na dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. – Ludzie chcą znać prawdę – komentuje wynik redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej” Tomasz Sakiewicz.
W grudniu na rynku sprzedaży prasy dominowały spadki. Najwięcej straciła „Rzeczpospolita”, aż 19,63 proc. sprzedaży. Spadała również sprzedaż „Gazety Wyborczej” o 16,65 proc. Maleje także liczba czytelników popularnych tabloidów „Faktu” (-13,65 proc.) i „Super Expressu” (-12,68 proc.). W tym czasie, gdy zmniejszyła się sprzedaż wszystkich największych dzienników, znacznie wzrosła sprzedaż „Gazety Polskiej Codziennie”. Średnia sprzedaż w grudniu 2012 r. wyniosła 32 097 egzemplarzy dziennie, co oznacza wzrost o 11,32 proc.
Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, jest zadowolony z wyników i wskazuje kilka czynników, które złożyły się na sukces gazety. – Większość dzienników jest do siebie bardzo podobna

zawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
Ogłoszenie

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zaprasza Dnia 26 czerwca o godz. 10:30 na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem J.E. arcybiskupa Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce. W trakcie Mszy ksiądz arcybiskup udzieli naszemu współbratu, Wojciechowi Wójtowiczowi, święceń diakonatu oraz dokona instalacji relikwii św. Jana Pawła II.

Transmisja na żywo odbędzie się również na stronie www.tyniec.tvNasz Facebook


Nasz Twitter