„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”

Powstanie kolejne centrum islamskie w Dublinie

Numer 480 - 06.04.2013Świat

Islam w Europie Władze Dublina wyraziły zgodę na budowę na przedmieściach stolicy wartego ok. 40 mln euro Centrum Kultury Islamskiej. Będzie to już drugie miejsce islamskiego kultu w Irlandii, w której żyje ok. 50 tys. wyznawców Allaha.
Przyszłe islamskie centrum ma się mieścić w oddalonym o 10 km od stolicy Clongriffin. Składać się ma na nie wielki trójkondygnacyjny meczet, centrum konferencyjne, szkoły, a także siłownia, basen i zakład pogrzebowy. Wokół meczetu ma powstać osiedle zamieszkane wyłącznie przez muzułmanów, co doprowadzi do powstania zamkniętej islamskiej enklawy. Zdaniem krytyków nie pomoże to w integracji imigranckiej społeczności. Inwestorem jest magnat rynku nieruchomości Gerry Gannon, który liczy na podbicie cen nieruchomości wokół przyszłego centrum religijnego

zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się