Powstanie kolejne centrum islamskie w Dublinie

Numer 480 - 06.04.2013Świat

Islam w Europie Władze Dublina wyraziły zgodę na budowę na przedmieściach stolicy wartego ok. 40 mln euro Centrum Kultury Islamskiej. Będzie to już drugie miejsce islamskiego kultu w Irlandii, w której żyje ok. 50 tys. wyznawców Allaha.
Przyszłe islamskie centrum ma się mieścić w oddalonym o 10 km od stolicy Clongriffin. Składać się ma na nie wielki trójkondygnacyjny meczet, centrum konferencyjne, szkoły, a także siłownia, basen i zakład pogrzebowy. Wokół meczetu ma powstać osiedle zamieszkane wyłącznie przez muzułmanów, co doprowadzi do powstania zamkniętej islamskiej enklawy. Zdaniem krytyków nie pomoże to w integracji imigranckiej społeczności. Inwestorem jest magnat rynku nieruchomości Gerry Gannon, który liczy na podbicie cen nieruchomości wokół przyszłego centrum religijnego

zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
Ogłoszenie

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zaprasza Dnia 26 czerwca o godz. 10:30 na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem J.E. arcybiskupa Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce. W trakcie Mszy ksiądz arcybiskup udzieli naszemu współbratu, Wojciechowi Wójtowiczowi, święceń diakonatu oraz dokona instalacji relikwii św. Jana Pawła II.

Transmisja na żywo odbędzie się również na stronie www.tyniec.tvNasz Facebook


Nasz Twitter