„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”

„Układ zamknięty” mimo przeszkód

Numer 482 - 09.04.2013Kultura

KINO Produkcję „Układu zamkniętego” w reż. Ryszarda Bugajskiego udało się dokończyć dzięki Kasom Stefczyka. Wcześniej twórcy zostali ostrzeżeni przez wysokich urzędników państwowych, żeby nie robili tego filmu.
„Układ zamknięty” nie powstał z pieniędzy państwowych. Odmowa przyznania środków na film nie wydaje się wyjątkowa. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację choćby „Czarnego Czwartku. Janek Wiśniewski padł”, kiedy to Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w połowie zdjęć wycofał się z dalszego finansowania filmu opisującego masakrę robotników w Grudniu ’70.
„Układ zamknięty” jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. To opowieść o trzech przedsiębiorcach, którzy wskutek zmowy skorumpowanych urzędników zostają oskarżeni o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.
Poza Kasami Stefczyka film finansowali też prywatni przedsiębiorcy, zrzeszeni m

zawartość zablokowana

Autor: Magdalena Piejko


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się