Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Przekaż TERAZ » x

„Polska siła” na korcie

Dodano: 22/11/2011 - Numer 62 - 22.11.2011
W pierwszym swoim meczu w tenisowym turnieju ATP World Tour Finals w Londynie polski debel Mariusz Fyrstenberg-Marcin Matkowski niespodziewanie wygrał z drugą parą w światowym rankingu – Francuzem Michaelem Llordą i Serbem Nenadem Zimonjiciem 2:1 (6-4, 5-7, 11-9). W mistrzowskim turnieju na twardej nawierzchni gra osiem najlepszych par deblowych. Polacy zakwalifikowali się po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu sezonów, a czwarty z rzędu. „Frytka” i „Matka” rewelacyjnie poradzili sobie z drugim deblem na świecie. Mecz trzymał kibiców w napięciu. Pierwszego seta Polacy wygrali z nieznaczną przewagą. – To był wolny start, zagraliśmy całkiem dobrze – powiedział po meczu Serb Nenad Zimonjić. – Z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej i myślę, że mieliśmy więcej okazji. Źle zaczęliśmy tie-