Polacy roznieśli Włochów

Dodano: 02/12/2011 - Numer 72 - 03.12.2011
Reprezentacja Polski w piłce siatkowej wygrała z Italią 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 15:12) w trakcie turnieju Pucharu Świata w Japonii. Londyn coraz bliżej, a Polakom brakuje jedynie jednego punku, by uzyskać kwalifikację do gry w Igrzyskach XXX Olimpiady. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego szybko powinni zapomnieć o dwóch pierwszych setach z reprezentacją Włoch. To była nierówna walka, a polscy siatkarze grali nerwowo. Przeciwnicy psuli zagrywki, a Polacy nie byli w stanie wykorzystać sytuacji. Blok Włochów ustawiał się wyśmienicie, a nasi źle przyjmowali piłkę i słabo grali w ataku. Dopiero w trzeciej odsłonie ruszyliśmy do ofensywy, a w wyrównującym secie 2:2 polscy siatkarze zagrali koncertowo. Na uwagę zasługuje świetna gra Jakuba Jarosza i Michała Ruciaka, który po meczu