„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”

Rzeczniczka Mogherini żoną lobbysty Gazpromu

Numer 962 - 10.11.2014ŚwiatPrzedstawiciel interesów rosyjskiego giganta energetycznego w UE jest mężem rzeczniczki szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini. Firma G+ Thomasa Barrosa-Tastetsa dostaje od Gazpromu przynajmniej 300 tys. euro rocznie. Nikt z osób zaangażowanych w tę sprawę jej nie komentuje. Bruksela nie widzi w tym konfliktu interesów.

„Pomagamy klientom z Moskwy” – pisze na swojej stronie internetowej lobbysta Thomas Barros-Tastets, który 19 października 2013 r. wziął ślub z Catherine Ray. Catherine Ray jest rzeczniczką prasową nowej szefowej dyplomacji Unii Europejskiej. Wcześniej reprezentowała kolejno troje unijnych komisarzy: Pascala Lamy’ego (ds. handlu), Janeza Potočnika (ds. rozszerzenia, badań i środowiska) i Andrisa Piebalgsa (ds. rozwoju). Ray zajmuje się PR unijnych instytucji od 2000 r. Pracowała też dla ONZ-etu. Jej mąż jest jednym ze wspólników prowadzących firmę lobbingową G+ z siedzibą w Brukseli. Thomas Barros-Tastets podaje w swojej oficjalnej biografii, że doradzał „największym międzynarodowym firmom energetycznym w komunikacji i w dziedzinie stosunków publicznych”. Specjalizuje się w sytuacjach kryzysowych. Branżowe media, w tym „European Business Review” z 2013 r., podają, że Barros-Tastets reprezentuje w Brukseli rosyjski Gazprom

zawartość zablokowana

Autor: Jakub Jałowiczor


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się