Janowicz wrócił do wielkiej gry

Dodano: 17/01/2017 - numer 1625 - 17.01.2017
Jerzy Janowicz przypomniał się wczoraj tenisowym kibicom. Polak rozegrał świetny mecz przeciwko siódmej rakiecie świata, Chorwatowi Marinowi Ciliciovi. Wracający po długotrwałej kontuzji Janowicz dobrze rozpoczął swój mecz I rundy Australian Open, ale ostatecznie przegrał 6:4, 6:4, 2:6, 2:6, 3:6. Dziś swój pierwszy mecz na antypodach zagra Agnieszka Radwańska. Janowicz przez walkę z kontuzjami stracił praktycznie cały poprzedni sezon. Teraz jednak normalnie przepracował okres przygotowawczy i spisał się fantastycznie, napędzając wczoraj Ciliciovi sporo strachu. Jerzyk wygrał dwa pierwsze sety, wykorzystując swój potężny serw i błędy dużo wyżej notowanego rywala. Dopiero w trzecim secie postawiony pod ścianą Cilić nagle się przebudził. Poprawił serwis i