„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”

Ponad 100 mld dol. na wojsko

Numer 149 - 05.03.2012Świat

Chiński budżet obronny na 2012 r. będzie o ponad 11 proc. większy od ubiegłorocznego – oświadczył rzecznik chińskiego parlamentu Li Zhaoxing. Według niego chińska armia, licząca ponad 2,3 mln żołnierzy, wymaga intensywnej modernizacji. Rosnący budżet wojskowy Państwa Środka niepokoi władze USA i Rosji.

Według oficjalnych źródeł Pekin przeznaczy w 2012 r. na zbrojenia aż 106,7 mld dol., jednak część dyplomatów jest zdania, że faktyczne wydatki są nawet dwukrotnie wyższe. Oficjalne statystyki nie uwzględniają bowiem nakładów na modernizację strategicznych sił jądrowych. Chiny nie ujawniają liczebności swoich głowic atomowych. Eksperci szacują, że jest ich od kilkuset do nawet trzech tysięcy. Oddzielnie finansowany jest też program budowy międzykontynentalnych rakiet balistycznych Dongfeng 31 i program kosmiczny. Chiny dysponują też strategicznymi bombowcami przystosowanymi do przenoszenia ładunków jądrowych oraz atomowymi okrętami podwodnymi zdolnymi do wystrzeliwania pocisków z głowicami jądrowymi. Intensywny program modernizacyjny przechodzą obecnie marynarka i lotnictwo. Pekin kończy właśnie wyposażanie pierwszego lotniskowca (nabytego od Rosji)

zawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się