Piotr Lisiewicz

Europejczyk „Holocausto”

numer 1752 - 19.06.2017
Od kiedy portal Wirtualna Polska został przejęty przez ludzi z TVN-u, stał się TVN-em w wydaniu internetowym i kopiuje różne przebrzmiałe zagrywki tej stacji. Dlatego wczoraj jako bata na prof. Krystynę Pawłowicz postanowił użyć satanisty „Nergala”, który napisał o niej: „Gwałt i zbrodnia na inteligencji ludzkiej. Europo, RATUJ nas przed karykaturą człowieczeństwa”.

​Zandberg i Smoleńsk

numer 1747 - 12.06.2017
„Tak kończy się wmuszanie ludziom teorii spiskowych: najpierw zakłamaniem, potem niesmacznymi żartami z ofiar” – tak zdjęcie z imprezy w KGHM-ie skomentował Adrian Zandberg, lider Partii Razem. Jak rozumiem, to próba ustawiania się przez lewicowego lidera gdzieś pomiędzy światem biznesmenów z PO od porsche cayenne oraz naszym światem „sekty smoleńskiej”.

Hydra i kasta

numer 1741 - 05.06.2017
Wolność zrzeszania się jest fundamentem demokracji. Nawet przedstawicielki najstarszego zawodu świata miewają swoje organizacje. W Stanach Zjednoczonych działa stowarzyszenie PONY, czyli Prostitutes of New York. W Niemczech prostytutki działają w stowarzyszeniu Hydra.

​500+ na każdego geja

numer 1735 - 29.05.2017
Za rządów PO spotkałem kolegę z czasu studiów. Ten zapewnił mnie, że rozumie moją krytykę ówczesnej władzy. „Ale trzeba pamiętać, że w PO jest też trochę porządnych ludzi, którzy nie ze wszystkim się zgadzają. Jest konserwatywne skrzydło” – dodał.

Nigdy nie wracajcie

numer 1729 - 22.05.2017
Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, urodził się w czasie letnich strajków w 1980 r., które doprowadziły do powstania Solidarności. „Sądy komunistyczne skazały na karę śmierci ponad trzy tysiące polskich patriotów” – po tych jego słowach sędziowie uczestniczący w sobotnim Kongresie Prawników Polskich (KPP) zaczęli wychodzić z sali.

Humory Zamachowskiego

numer 1723 - 15.05.2017
Aktor Zbigniew Zamachowski udzielił smutnego wywiadu portalowi Wirtualna Polska, w którym oprócz rytualnego narzekania na Antoniego Macierewicza pożalił się, że „najgorsze, że ten rząd nie ma poczucia humoru”. A i stali wyborcy PiS-u mają z nim „duży kłopot”.

​Katiusza Schetyna

numer 1717 - 08.05.2017
Manifestanci protestujący w sobotę przeciwko temu, że Kaczyński spycha Polskę w objęcia Moskwy oraz odbiera Polakom wolność jak Putin, śpiewali przeróbkę pieśni „Katiusza”. Dlaczego? Bo wszyscy ją znamy – wyjaśnili uczestnicy manifestacji, przeciwnicy obniżenia ubeckich emerytur. A spróbowaliby nie znać! Znajomość sowieckiej pieśni, powstałej w 1938 r.

​Bełkoty Raczaka

numer 1707 - 24.04.2017
„Nie zdziwię się więc również, gdy za jakiś czas okaże się, że któryś z ruskich kontrolerów ze Smoleńska był żydowskiego pochodzenia” – powiedział w „Gazecie Wyborczej” reżyser spektaklu „Spisek smoleński” Lech Raczak. Jak wyjaśnił, na jego scenariusz wpływ miała lektura antysemickiej książki, według której zamachu dokonał Mosad.

Lek na szarość III RP

numer 1684 - 27.03.2017
Tym, co zawsze odstręczało mnie od III RP, była jej szarość, w zestawieniu z dawną Rzecząpospolitą. Owszem, kolorowe stały się witryny sklepowe. Ale z roku na rok mniej było kolorowych ludzi. W rzeczywistości, która luz wpisała na sztandary, a walkę o cokolwiek uznała za naiwną, wszechwładna stawała się sztampa.

Rzecznik KRS‑u straszył pozwem córkę

numer 1680 - 22.03.2017
Sędzia Waldemar Żurek zażądał zwrotu alimentów. Skutecznie odwołał się do sądu o zmniejszenie kwoty świadczeń. Po tym sędzia przystąpił do odbierania córkom nadpłaconych kwot. Młodszej odebrał 6 tys. zł, a starszej zagroził pozwem, jeśli nie odda mu 20 tys. zł. Żurek jest twarzą Krajowej Rady Sądownictwa sprzeciwiającej się reformom wymiaru sprawiedliwości.

​Owsiak w wojskowej orkiestrze

numer 1678 - 20.03.2017
Pacyfista Jerzy Owsiak, były pracownik firmy polonijnej Carpatia, której właściciel Jan Załuska zobowiązał się pisemnie zatrudnić na kierowniczych stanowiskach ludzi wywiadu wojskowego, napisał list do pierwszej damy: „Z polskiej armii w ostatnim czasie odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią”.

​A my swoje!

numer 1672 - 13.03.2017
W polityce wygrywają twardziele, a nie panikujący tchórze, których może obezwładnić propaganda przeciwnika. Gdy PO próbuje – co zrozumiałe – wykorzystać do zmiany nastrojów wśród Polaków fakt, że Donald Tusk w podupadającej UE nadal będzie pełnił swoją funkcję, warto rzecz sprowadzić do konkretów.

​Czyja jest Polska?

numer 1666 - 06.03.2017


Zabójcy wolności

numer 1660 - 27.02.2017
 Po warszawskim spektaklu „Klątwa” z wieszaniem Jana Pawła II i zbiórką pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego rozległy się głosy obrońców wolności. W tych samych dniach w Poznaniu z miejskiej galerii Arsenał wyrzucony został jej dotychczasowy dyrektor Piotr Bernatowicz, który wcześniej… wygrał konkurs na kolejną kadencję.

​Miód dla rusofoba

numer 1654 - 20.02.2017
„Rok 2017 jest rokiem, w którym musimy Rosję rzeczywiście kopnąć w tyłek” – powiedział w Monachium republikański senator Lindsey Graham, za czasów prezydentury Ronalda Reagana oficer Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od tego, w jakim stopniu ten ambitny plan zostanie wykonany, miło się słucha takiej wypowiedzi. Dlaczego?

Litwinienko i wypadki rządowych limuzyn

numer 1648 - 13.02.2017
Aleksander Litwinienko, który pracował w oddziale FSB likwidującym ludzi niewygodnych dla Mos­kwy, opisywał, że każda zbrodnia przygotowywana jest marketingowo jak każdy inny wprowadzany na rynek produkt. Ludzie od mokrej roboty to najmniej ważna grupa pracowników FSB. Najważniejsi to ci, którzy reżyserują przyszły odbiór społeczny zbrodni.

Atak „Wyborczej” na Rdesińskiego

numer 1642 - 06.02.2017
Wielkopolska W lokalnych mediach pojawiła się realna konkurencja dla przekazu „Gazety Wyborczej” i mediów niemieckich, którą stworzyło kierowane przez Filipa Rdesińskiego publiczne Radio Merkury. Od tego czasu ataki na Rdesińskiego stały się tam codziennym rytuałem. Nie przestraszył się, odwrotnie – przekuł je na swoją siłę. Dlatego rozpoczął się atak ogólnopolski.

Żakowski i wolność

numer 1642 - 06.02.2017
Jacek Żakowski uszczypnął naszą redakcję za krytykę sędziego Tulei po tym, jak ten przyznał olbrzymie odszkodowanie mafioso: „W końcu »GPC« reprezentuje obóz wolności... Chyba trzeba by troszkę zmienić ton i zacząć większą uwagę przywiązywać do wolności, a mniejszą do mściwości”. Z czym mi się kojarzy wolność w III RP?

Spytaj milicjanta

numer 1636 - 30.01.2017
Na portalu Wirtualna Polska w roli eksperta od wypadku na drodze, w czasie którego inny samochód wjechał w tył limuzyny Antoniego Macierewicza, wystąpił były milicjant Jerzy Dziewulski. Jak dotąd ów były komunista prezentowany był przez media jako ekspert do walki z terroryzmem, teraz mianowany został autorytetem także dla drogówki.

Twarze Gajosa

numer 1630 - 23.01.2017