Piotr Lisiewicz

Kompleks konika polnego

numer 1788 - 31.07.2017
„Narodził się Andrzej Duda jako samodzielny i bardzo liczący się w Polsce polityk (…) nową »partię« pana prezydenta będę wspierał” – ogłosił Rafał Ziemkiewicz, który od lat chce się narodzić jako polityk, ale nie umie, bo mu talentów w tym kierunku Bozia poskąpiła. Stąd w każdym kluczowym dla Polski momencie pluje na Jarosława Kaczyńskiego, źródło własnych kompleksów. Żeby go obalić. Dobić.

​Ich wolność, nasz zmywak

numer 1782 - 24.07.2017
Ledwo przez media przemknął news o tym, że Maciek Dobrowolski, kibic Legii Warszawa, siedział 40 miesięcy w areszcie, bo jakaś prokuratorska kanalia zrobiła z niego bossa grupy przestępczej, a na ulice wyszli ludzie, którzy twierdzą, że sądy to ostoja… wolności. Przypomnijmy, jaki to wolnościowy heros mianował Maćka (teraz zarzut został umorzony!) mafiosem.

​Powrót Czarnych Diabłów

numer 1770 - 10.07.2017
W 1989 r., gdy trwały obrady Okrągłego Stołu, premier Mieczysław Rakowski wystosował list do sędziwego gen. Stanisława Maczka, proponując mu wspólny udział w obchodach 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „Ubolewam” – napisał o wcześniejszym odebraniu generałowi obywatelstwa. Maczek nie uznał za słuszne odpowiedzieć.

​Prezydent z PO, imigranci na podwórku

numer 1760 - 28.06.2017
SAMORZĄDY To bardzo ważna informacja przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Grzegorz Schetyna ogłosił w Brukseli, że należący do PO prezydenci miast, marszałkowie województw i samorządowcy będą na własną rękę przyjmowali uchodźców, żeby pokazać, iż Polska nie jest antyeuropejska. Które miasta mogą najbardziej obawiać się tej zapowiedzi?


​Atomówką w sąd

numer 1758 - 26.06.2017
Komentatorzy nie mogą się nadziwić, dlaczego wciąż powtarzają się drobne kradzieże, których dokonują w supermarketach sędziowie. Wyjaśnienie jest dziecinnie proste. Otóż – da się to wygooglować – sędziowie ci orzekają od lat w sprawach dotyczących dokładnie tych samych przestępstw, których potem dokonują!

Europejczyk „Holocausto”

numer 1752 - 19.06.2017
Od kiedy portal Wirtualna Polska został przejęty przez ludzi z TVN-u, stał się TVN-em w wydaniu internetowym i kopiuje różne przebrzmiałe zagrywki tej stacji. Dlatego wczoraj jako bata na prof. Krystynę Pawłowicz postanowił użyć satanisty „Nergala”, który napisał o niej: „Gwałt i zbrodnia na inteligencji ludzkiej. Europo, RATUJ nas przed karykaturą człowieczeństwa”.

​Zandberg i Smoleńsk

numer 1747 - 12.06.2017
„Tak kończy się wmuszanie ludziom teorii spiskowych: najpierw zakłamaniem, potem niesmacznymi żartami z ofiar” – tak zdjęcie z imprezy w KGHM-ie skomentował Adrian Zandberg, lider Partii Razem. Jak rozumiem, to próba ustawiania się przez lewicowego lidera gdzieś pomiędzy światem biznesmenów z PO od porsche cayenne oraz naszym światem „sekty smoleńskiej”.

Hydra i kasta

numer 1741 - 05.06.2017
Wolność zrzeszania się jest fundamentem demokracji. Nawet przedstawicielki najstarszego zawodu świata miewają swoje organizacje. W Stanach Zjednoczonych działa stowarzyszenie PONY, czyli Prostitutes of New York. W Niemczech prostytutki działają w stowarzyszeniu Hydra.

​500+ na każdego geja

numer 1735 - 29.05.2017
Za rządów PO spotkałem kolegę z czasu studiów. Ten zapewnił mnie, że rozumie moją krytykę ówczesnej władzy. „Ale trzeba pamiętać, że w PO jest też trochę porządnych ludzi, którzy nie ze wszystkim się zgadzają. Jest konserwatywne skrzydło” – dodał.

Nigdy nie wracajcie

numer 1729 - 22.05.2017
Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, urodził się w czasie letnich strajków w 1980 r., które doprowadziły do powstania Solidarności. „Sądy komunistyczne skazały na karę śmierci ponad trzy tysiące polskich patriotów” – po tych jego słowach sędziowie uczestniczący w sobotnim Kongresie Prawników Polskich (KPP) zaczęli wychodzić z sali.

Humory Zamachowskiego

numer 1723 - 15.05.2017
Aktor Zbigniew Zamachowski udzielił smutnego wywiadu portalowi Wirtualna Polska, w którym oprócz rytualnego narzekania na Antoniego Macierewicza pożalił się, że „najgorsze, że ten rząd nie ma poczucia humoru”. A i stali wyborcy PiS-u mają z nim „duży kłopot”.

​Katiusza Schetyna

numer 1717 - 08.05.2017
Manifestanci protestujący w sobotę przeciwko temu, że Kaczyński spycha Polskę w objęcia Moskwy oraz odbiera Polakom wolność jak Putin, śpiewali przeróbkę pieśni „Katiusza”. Dlaczego? Bo wszyscy ją znamy – wyjaśnili uczestnicy manifestacji, przeciwnicy obniżenia ubeckich emerytur. A spróbowaliby nie znać! Znajomość sowieckiej pieśni, powstałej w 1938 r.

​Bełkoty Raczaka

numer 1707 - 24.04.2017
„Nie zdziwię się więc również, gdy za jakiś czas okaże się, że któryś z ruskich kontrolerów ze Smoleńska był żydowskiego pochodzenia” – powiedział w „Gazecie Wyborczej” reżyser spektaklu „Spisek smoleński” Lech Raczak. Jak wyjaśnił, na jego scenariusz wpływ miała lektura antysemickiej książki, według której zamachu dokonał Mosad.

Lek na szarość III RP

numer 1684 - 27.03.2017
Tym, co zawsze odstręczało mnie od III RP, była jej szarość, w zestawieniu z dawną Rzecząpospolitą. Owszem, kolorowe stały się witryny sklepowe. Ale z roku na rok mniej było kolorowych ludzi. W rzeczywistości, która luz wpisała na sztandary, a walkę o cokolwiek uznała za naiwną, wszechwładna stawała się sztampa.

Rzecznik KRS‑u straszył pozwem córkę

numer 1680 - 22.03.2017
Sędzia Waldemar Żurek zażądał zwrotu alimentów. Skutecznie odwołał się do sądu o zmniejszenie kwoty świadczeń. Po tym sędzia przystąpił do odbierania córkom nadpłaconych kwot. Młodszej odebrał 6 tys. zł, a starszej zagroził pozwem, jeśli nie odda mu 20 tys. zł. Żurek jest twarzą Krajowej Rady Sądownictwa sprzeciwiającej się reformom wymiaru sprawiedliwości.

​Owsiak w wojskowej orkiestrze

numer 1678 - 20.03.2017
Pacyfista Jerzy Owsiak, były pracownik firmy polonijnej Carpatia, której właściciel Jan Załuska zobowiązał się pisemnie zatrudnić na kierowniczych stanowiskach ludzi wywiadu wojskowego, napisał list do pierwszej damy: „Z polskiej armii w ostatnim czasie odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią”.

​A my swoje!

numer 1672 - 13.03.2017
W polityce wygrywają twardziele, a nie panikujący tchórze, których może obezwładnić propaganda przeciwnika. Gdy PO próbuje – co zrozumiałe – wykorzystać do zmiany nastrojów wśród Polaków fakt, że Donald Tusk w podupadającej UE nadal będzie pełnił swoją funkcję, warto rzecz sprowadzić do konkretów.

​Czyja jest Polska?

numer 1666 - 06.03.2017


Zabójcy wolności

numer 1660 - 27.02.2017
 Po warszawskim spektaklu „Klątwa” z wieszaniem Jana Pawła II i zbiórką pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego rozległy się głosy obrońców wolności. W tych samych dniach w Poznaniu z miejskiej galerii Arsenał wyrzucony został jej dotychczasowy dyrektor Piotr Bernatowicz, który wcześniej… wygrał konkurs na kolejną kadencję.

​Miód dla rusofoba

numer 1654 - 20.02.2017
„Rok 2017 jest rokiem, w którym musimy Rosję rzeczywiście kopnąć w tyłek” – powiedział w Monachium republikański senator Lindsey Graham, za czasów prezydentury Ronalda Reagana oficer Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od tego, w jakim stopniu ten ambitny plan zostanie wykonany, miło się słucha takiej wypowiedzi. Dlaczego?