Dorota Kania

​Proputinowska Platforma

numer 1896 - 07.12.2017
To, że politycy Platformy Obywatelskiej niczym targowiczanie biegną po pomoc przeciwko własnemu krajowi do zagranicznych ośrodków, już przestało dziwić. Gdy jednak były premier i były minister obrony narodowej bronią człowieka podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, to już zakrawa na zdradę.

​Przedwyborczy płacz PSL-u

numer 1890 - 30.11.2017
Sejm właśnie proceduje nad projektami ustaw z zakresu prawa wyborczego. Głównym celem jest zwiększenie transparentności, przeciwdziałanie wszelkim możliwym fałszerstwom i danie obywatelom rzeczywistego wpływu na władze samorządowe. Nie wszystkim jednak to się podoba, zwłaszcza plany dotyczące ograniczenia do dwóch kadencji sprawowania urzędu przez prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

​Wina Tuska

numer 1878 - 16.11.2017
Ujawnione przez telewizję Republika nagrania z posiedzeń komisji Jerzego Millera pokazują haniebne działania części jej członków. Bez żadnych dowodów obciążyli gen. Andrzeja Błasika winą za katastrofę samolotu. Uznali, że był on w kabinie pilotów, choć w rzeczywistości tak nie było. Politycy odpowiedzialni za smoleńskie kłamstwa dziś zajmują ważne stanowiska w Brukseli.

Niemiecka bezczelność

numer 1873 - 09.11.2017
Stowarzyszenie dziennikarskie zza naszej zachodniej granicy krytycznie oceniło sytuację dziennikarzy w krajach Europy Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce. 220 delegatów przyjęło jednomyślnie rezolucję, w której wezwali do przestrzegania wolności prasy. Frank Überall, szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy, porównał obecną sytuację w Polsce do Niemiec lat 30.

Układ gdański jak na dłoni

numer 1862 - 26.10.2017
Im dłużej pracuje sejmowa komisja śledcza ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, im więcej przesłuchanych, tym bardziej kurczy się grono tych, którzy twierdzili, że Marcin P. działał w pojedynkę i był tak sprytny, że udało się mu bez żadnej pomocy zbudować oszukańczą piramidę finansową.

Kto stał za mordercami z MSW

numer 1856 - 19.10.2017
Mija kolejna rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Mimo że od tego strasznego zdarzenia upłynęły już 33 lata, nadal nie wiemy, kto naprawdę stał za śmiercią kapelana Solidarności. Został on zamordowany z zimną krwią 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który został powołany do walki z Kościołem.

Ujawnić aneks

numer 1850 - 12.10.2017Brudna gra skazana na przegraną

numer 1844 - 05.10.2017
Co pewien czas i z zastanawiającą regularnością w mediach pojawiają się „rewelacje” na temat Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wojska. Nieodmiennie celuje w nich portal Onet.pl. Edyta Żemła, autorka owych doniesień, w przeszłości była pracownikiem podległym MON-owi. Doniesienia te mijają się z prawdą i stanem faktycznym, o czym można bez trudu się przekonać.

Zginęła w walce z mafią

numer 1843 - 04.10.2017
7 marca 2011 r. Las Kabacki w Warszawie. Spacerujący człowiek natrafia na makabryczne znalezisko: zwęglone ludzkie szczątki. Po badaniach genetycznych okazuje się, że jest to Jolanta Brzeska, poszukiwana od kilku dni działaczka społeczna walcząca z tzw. dziką reprywatyzacją. Prokuratura Regionalna w Gdańsku właśnie przedłużyła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety.

Kłopot szefa BBN-u

numer 1838 - 28.09.2017
Pułkownik rezerwy Czesław Juźwik, do niedawna pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego, stwierdził w rozmowie z RMF, że wiedza o jego przeszłości była w BBN-ie powszechna i byłby zdziwiony, gdyby szef Biura Paweł Soloch takowej nie miał. Informacje na temat przeszłości płk.

​Prawda jest ciekawa

numer 1832 - 21.09.2017


​Prezydencie, sądy!

numer 1826 - 14.09.2017
W 2015 r. w czasie kampanii wyborczej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta RP Andrzej Duda obiecał Polakom szybką i dogłębną reformę wymiaru sprawiedliwości. Mówił wtedy o tym, że polskie sądownictwo wymaga zasadniczych zmian, że w naszym kraju wciąż panuje PRL-owski model orzekania, że zbyt wiele krzywd spotyka zwykłych ludzi.

Erotyczne Azoty i chemia w klubie go-go

numer 1823 - 11.09.2017
Opłacenie muzyków grających na kolacji byłego szefa MSZ-etu Grzegorza Schetyny, kontrakt zawarty z obecnym posłem Nowoczesnej Piotrem Misiłą, zapłata służbową kartą za bieliznę erotyczną i wizytę w klubie go-go – to zaledwie kilka pozycji z kontroli dotyczącej działań poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA.

Erotyczne Azoty i chemia w klubie go-go

numer 1820 - 07.09.2017
Opłacenie muzyków grających na kolacji byłego szefa MSZ-etu Grzegorza Schetyny, kontrakt zawarty z obecnym posłem Nowoczesnej Piotrem Misiłą, zapłata służbową kartą za bieliznę erotyczną i wizyty w klubie go-go, niejasna transakcja na zakup akcji spółki w Senegalu – to zaledwie kilka pozycji z wyników kontroli dotyczącej działań poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA.

Kłopot pana prezydenta

numer 1820 - 07.09.2017
Po czterech miesiącach urzędowania rzecznik prasowy Krzysztof Łapiński staje się coraz większym obciążeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy. Swoimi wypowiedziami kompromituje nie tylko siebie, ale niestety również głowę państwa. Dlaczego?

O krok bliżej prawdy

numer 1814 - 31.08.2017
Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski ujawnił, że w śledztwie ws. zdrady dyplomatycznej są nowe dowody. Co ciekawe, nie są one wynikiem zeznań Donalda Tuska, ale zostały odnalezione, co pozwala sądzić, że wcześniej celowo je ukryto. To bardzo zła wiadomość dla PO, która uważała, że ta sprawa, podobnie jak sprawa nieprawidłowości związanych z katastrofą smoleńską, nigdy nie wyjdzie na jaw.

Rynsztokowy język Sikorskiego

numer 1808 - 24.08.2017Państwu z PO już dziękujemy

numer 1802 - 17.08.2017
Parlamentarzyści oraz europosłowie z Platformy Obywatelskiej robią, co mogą, by ich partia zyskała nowych wyborców. A to pojadą nad morze ze „słonecznym patrolem”, a to będą bronili Niemiec przed reparacjami za straty wojenne w Polsce. Mimo tych wysiłków każda ich akcja kończy się totalną kompromitacją, co widać zwłaszcza w sieci.

​Fatalna decyzja prezydenta

numer 1797 - 10.08.2017
15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. W tym dniu zwyczajowo przyznawane są nominacje generalskie. Niestety, prezydent Andrzej Duda zdecydował, by w tym roku tak się nie stało. To fatalna decyzja, bo w polskiej armii wciąż brakuje godnych następców, nominowanych jeszcze w czasach ministra Aleksandra Szczygły, generałów poległych pod Smoleńskiem.

​Jednoznaczna wola suwerena

numer 1779 - 20.07.2017
Polacy chcą natychmiastowej reformy sądów. Jak wynika z kwietniowego sondażu ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna, za zmianami w sądownictwie opowiada się 70 proc. naszych obywateli. Zła ocena pracy sądów wynika między innymi ze skandalicznych orzeczeń, w tym także Sądu Najwyższego. W sądach praktycznie nie zmieniło się nic od lat 80.