Tomasz Duklanowski

Nowoczesna bez Misiły?

numer 1928 - 18.01.2018
POLITYKA Do sądu koleżeńskiego wpłynął wniosek o wykluczenie z partii posła Piotra Misiły. Wnioskował o to szef koła Nowoczesnej w Szczecinie – Tomasz Szybowski. Poseł Piotr Misiło powiedział z kolei „Codziennej”, że Szybowski został szefem koła przez oszustwo wyborcze i to on będzie wyrzucony z partii.

​Marszałek na celowniku prokuratury

numer 1918 - 05.01.2018
AFERA Szczecińska delegatura Prokuratury Krajowej wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez marszałka województwa i jego zastępcę w związku z tzw. aferą melioracyjną. Przed miesiącem zawiadomienie złożył zachodniopomorski poseł Krzysztof Zaremba z Prawa i Sprawiedliwości.

Marcelinka wyrwana z rąk Jugendamtu

numer 1919 - 08.01.2018
Przeżyliśmy horror z Jugendamtem – powiedział „Codziennej” po wygranym procesie Piotr Kwiatkowski, ojciec Marcelinki. Kilkunastomiesięczna dziewczynka w ub.r. została odebrana polskim rodzicom w Hamburgu przez Urząd do spraw Młodzieży – Jugendamt. Niemiecki sąd orzekł, że może wrócić do rodziców.


Na tropie resortowców w Policach

numer 1914 - 30.12.2017
ZACHODNIOPOMORSKIE Łowcy resortowych dzieci coraz częściej pojawiają się również w społecznościach lokalnych. Dziennikarz Adam Wosik właśnie opublikował książkę opisującą postkomunistyczne układy w niewielkich Policach.

Lodołamacz doktora Gawłowskiego

numer 1913 - 29.12.2017
Poseł Stanisław Gawłowski, szef PO w woj. zachodniopomorskim i sekretarz generalny, za swoją działalność społeczno-polityczną otrzymał tyle odznaczeń, że śmiało mógłby konkurować z Leonidem Breżniewem. Na koncie ma też pięć honorowych obywatelstw, a jakby tego było mało, po Odrze pływa lodołamacz „Stanisław” nazwany tak na jego cześć.

Gawłowski ostrzegł szefa grupy przestępczej przed ABW

numer 1910 - 23.12.2017
Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny i szef PO w Zachodniopomorskiem, przed aresztowaniem ostrzegł Tomasza P., szefa zorganizowanej grupy przestępczej, o prowadzonym przeciwko niemu przez szczecińską ABW śledztwie. Ujawnił przy tym informacje z klauzulą „zastrzeżone”, które dostał od szefa ABW. 

Poseł PO mógł być patronem przestępczego układu

numer 1909 - 22.12.2017
Nie jestem zaskoczony tymi zarzutami – mówi Krzysztof Zaremba, szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości, który wraz z posłem Leszkiem Dobrzyńskim złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie plagiatu pracy doktorskiej sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Prokuratura Krajowa wnioskuje o uchylenie immunitetu Gawłowskiemu i zamierza postawić mu pięć zarzutów, w tym korupcyjne.

​Z zarzutami prokuratorskimi we władzach Platformy

numer 1902 - 14.12.2017

Śledztwo W skład nowego zarządu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej wszedł Maciej G., jedna z dziesięciu osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w tzw. aferze polickiej. Prokuratura zarzuca mu wyrządzenie szkody w wysokości 2,7 mln zł Grupie Azoty. Grozi mu 10 lat więzienia.

​Polacy sprawdzają, kto pomagał terroryście

numer 1900 - 12.12.2017
Zamach w Berlinie Sprawdzamy, kto pomagał Anisowi Amriemu w zamachu terrorystycznym w grudniu ubiegłego roku w Berlinie – mówi prokurator Aldona Lema z wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Niemiecka prokuratura udostępniła właśnie polskim śledczym materiały w sprawie zamachu terrorystycznego, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Berlinie.

​Człowiek zawinił, bobra oskarżyli

numer 1900 - 12.12.2017
ŚRODOWISKO W sierpniu tego roku doszło do przerwania wałów na rzece Grabowa w nadmorskiej miejscowości Darłowo (zachodniopomorskie). Wał to inwestycja wykonana na zlecenie Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych za kwotę 6 mln zł. Przedstawicie Zarządu twierdzą, że odpowiedzialne za przerwanie wałów są... bobry.

Polka uciekła z Jugendamtu z synkiem

numer 1895 - 06.12.2017
SKANDAL „To jakaś hitlerowska organizacja”

​Gwiazdki opozycji walczą o nominację

numer 1891 - 01.12.2017

SZCZECIN Sławomir Nitras i Bartosz Arłukowicz to kandydaci Platformy, którzy mogą się ubiegać o fotel prezydenta Szczecina. PiS wstrzymuje się od zgłoszenia własnego kandydata. Niemal pewne jest, że o funkcję tę ubiegać się będzie poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.  

​Jugendamt zaniedbał Marcelinkę

numer 1890 - 30.11.2017

SKANDAL Marcelinka jest w opłakanym stanie, ma zaropiałe uszy, odparzenia. Jako matka nie mogę na to patrzeć – mówi Ilona Kwiatkowska z Hamburga, której w ubiegłym miesiącu Jugendamt odebrał dziecko i umieścił je w przytułku. Za miesięczną opiekę niemiecka organizacja wystawiła rachunek w wysokości 7 tys. euro.

​Pomagają rodakom i bohaterom z Kresów

numer 1884 - 23.11.2017

AKCJA 2 tys. paczek dla rodaków z Wileńszczyzny – to cel akcji „Paczka dla rodaka i bohatera na Kresach” organizowanej przez Fundację Polskich Wartości ze Szczecina. Od 2015 r. akcję wspiera pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która w tym roku przekazała na licytację pióro. Dochód z niej zostanie przekazany na pomoc dla Polaków mieszkających na Litwie.

​„Konrad Wallenrod”: ze Związku Sowieckiego do Polski

numer 1880 - 18.11.2017
REWINDYKACJA Pierwsze wydanie „Konrada Wallenroda” z wpisem Adama Mickiewicza dla słynnego polskiego malarza Walentego Wańkowicza to jeden z obiektów polskiego dziedzictwa narodowego skradzionych przez Sowietów w czasie II wojny światowej. Odzyskał je szczeciński historyk i antykwariusz dr Wojciech Lizak.

​Esbeckie zeznania na korzyść Piechoty

numer 1879 - 17.11.2017
LUSTRACJA Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała Jacka Piechotę jako TW „Robert” po to, aby chronić go przed innymi PRL-owskimi służbami – opowiadał przed szczecińskim sądem były esbek, który zarejestrował Piechotę jako tajnego współpracownika. Były baron SLD w Zachodniopomorskiem i były minister gospodarki ponownie odpowiada za kłamstwo lustracyjne.

​Jak konsultant SB czcił niepodległość

numer 1876 - 14.11.2017

SKANDAL Były konsultant Służby Bezpieczeństwa Jan Oryl prowadził główne obchody Święta Niepodległości w Szczecinie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oryl to szczeciński aktor i dziennikarz TVP. Prócz przygody z SB w okresie PRL-u był konferansjerem na komunistycznych uroczystościach.

Jugendamt mści się na Polakach

numer 1873 - 09.11.2017
Bestialstwo niemieckich urzędników Sprawa odebrania Marcelinki z Hamburga

Polski wymiar sprawiedliwości skapitulował

numer 1870 - 06.11.2017
AFERA Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował, że 2,5-letnia córka Maliny Borsch ma wrócić do jej byłego partnera – Niemca Saschy W., który oskarżył ją o uprowadzenie dziecka. – Polski wymiar sprawiedliwości skapitulował i w całości przyjął żądania Niemca – uważa mecenas Stefan Hambura. – Stało się tak, mimo że Niemiec ignorował ten wymiar sprawiedliwości.

Zmienili życie afrykańskich dzieci

numer 1865 - 30.10.2017
POMOC Ponad 300 dzieci z Kenii może chodzić do szkoły dzięki akcji przeprowadzonej przez Kurię Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską. Pomoc jest zorganizowana w ramach programu „Adoptuj dziecko na odległość”. Za równowartość stu dolarów można opłacić roczne czesne wraz z wyżywieniem, podręcznikami i mundurkiem.