Tomasz Duklanowski

Protestują przeciw gloryfikacji SB-ków

numer 1735 - 29.05.2017
SPRZECIW W liście otwartym działacze szczecińskiej opozycji antykomunistycznej protestują przeciwko „gloryfikacji i stawianiu w roli ofiar funkcjonariuszy SB”. Ich zdaniem wykorzystywanie skompromitowanego środowiska PRL-owskich służb przez Platformę Obywatelską i Andrzeja Milczanowskiego w zwalczaniu rządu PiS-u jest „rzeczą niebezpieczną i haniebną”.

​Działaczka opozycji wyrzucona z pracy

numer 1735 - 29.05.2017
SKANDAL Dyrektorka LO nr 6 w Szczecinie zwolniła z pracy nauczycielkę religii Irenę Bieńkowską, byłą działaczkę opozycji antykomunistycznej. Według Kurii Metropolitalnej w Szczecinie zwolnienie było niezgodne z prawem. Bieńkowska ujmowała się za zmuszoną do odejścia inną nauczycielką.

Darłowo w żałobie po ofiarach terroru

numer 1733 - 26.05.2017
Marcin i Angelika Klisowie – małżeństwo, które zginęło w zamachu terrorystycznym w Manchesterze, przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii mieszkało w nadmorskim Darłowie. Dzisiaj mieszkańcy miasteczka wspominają swoich zmarłych przyjaciół. Na rynku umieszczono ich zdjęcie, wokół stawiane są świeczki.

Staną przed sądem za przekręty?

numer 1731 - 24.05.2017
Byli członkowie zarządu Grupy Azoty Police prawdopodobnie staną przed sądem. Wniosek w tej sprawie zamierza złożyć obecny zarząd. Chodzi o gigantyczne nieprawidłowości. Poprzednie władze spółki, za rządów Platformy Obywatelskiej, wydały 200 mln zł na kopalnię w Senegalu. Ale nie wydobyto z niej ani grama fosforytów.

Postkomuna dobrą zmianą

numer 1729 - 22.05.2017
Kilka dni temu Zbigniew Hołdys napisał na Facebooku, że „dobra zmiana” nie pozwoliła mu wystąpić podczas koncertu w na festiwalu w Świnoujściu. Problem w tym, że to nieprawda. Koncert został odwołany, bo organizator nie zebrał pieniędzy od sponsorów. A Świnoujściem rządzi postkomunista Janusz Żmurkiewicz, a nie PiS.

​Zamek się zawalił, a winnych nie ma

numer 1727 - 19.05.2017
KATASTROFA Po zawaleniu się stropu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie prokuratura wszczęła śledztwo. Pęknięcia na ścianach pojawiały się już od tygodni, a mimo to nic z tym nie robiono. – Przez 800 lat zamek nie został tak zniszczony jak za koalicji PO i PSL – mówi Dariusz Wieczorek, radny SLD, i oskarża marszałka Olgierda Geblewicza o zaniechania.

Amerykański gaz przypłynie do Polski w czerwcu

numer 1726 - 18.05.2017
Między 4 a 6 czerwca do Terminalu LNG w Świnoujściu im. Lecha Kaczyńskiego przypłynie pierwsza dostawa gazu ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu miesiąca zostanie ogłoszona procedura Open Season dla Baltic Pipe – poinformował Maciej Woźniak, wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Międzyzdrojach na konferencji Gazterm 2017.

Szczecińska stocznia przed wielką szansą

numer 1717 - 08.05.2017
Budowę czterech kolejnych statków w Stoczni Szczecińskiej zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przemawiając przy pochylni Wulkan, gdzie jednostki będą wodowane. – Tu na tej pochylni za kilka tygodni ruszy budowa pierwszego promu – mówił Kaczyński. – Jesteśmy przekonani, że ofensywa odbudowania gospodarki morskiej będzie trwała. To jest polska racja stanu.

Marsz dla Życia ocenzurowany

numer 1712 - 29.04.2017
Jedna ze szczecińskich firm odmówiła płatnej reklamy mającego się odbyć 21 maja Marszu dla Życia organizowanego przez Fundację Małych Stópek, twierdząc, że jest to wydarzenie polityczne. – Usłyszałem, że nie chcą mieć problemów jak inne firmy, które reklamowały „Gazetę Polską” – mówi nam ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes fundacji.

Będzie tunel pod Świną

numer 1712 - 29.04.2017
W piątek w Świnoujściu została podpisana umowa przypieczętowująca dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Tym samym po 70 latach miasto zostanie wreszcie połączone stałą przeprawą z terytorium Polski.

​Przywracanie pamięci o niemieckim obozie

numer 1708 - 25.04.2017

HISTORIA W niedzielę odbyły się uroczystości związane z 72. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück pod Berlinem. Zamordowano tu ponad 90 tys. kobiet i dzieci. – Niemcy niechętnie o obozie wspominają, tak było w PRL‑u, tak jest i teraz – mówi Wojciech Woźniak z Fundacji Polskich Wartości ze Szczecina. – Najchętniej w ogóle by ten obóz zamknęli.

​Zachłanny prokurator

numer 1705 - 21.04.2017
PRAWO Na trzy lata bezwzględnej kary więzienia Sąd Rejonowy Szczecinie skazał prokuratora Mirosława S., szefa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Mirosław S. wziął 42 tys. zł łapówki, a także złotą biżuterię za wyciągnięcie z aresztu syna byłej partnerki.

​12 kwietnia odszedł Stanisław Możejko

numer 1700 - 14.04.2017
WSPOMNIENIE W wieku 63 lat zmarł Stanisław Możejko, działacz Solidarności Pomorza Zachodniego, antykomunista, były prezydent Świnoujścia, który własnoręcznie rozbroił minę ważącą tonę. Był przyjacielem m.in. Kornela Morawieckiego i Lecha Kaczyńskiego.

Platformiany transformers

numer 1691 - 04.04.2017
Na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego dawnej Stoczni Szczecińskiej stanie pomnik dewastacji stoczni przez rząd premiera Donalda Tuska. Powstanie on z kilkutonowego urządzenia spawalniczego, które jak wiele innych zostało pocięte i przeznaczone na złom po wprowadzeniu ustawy likwidującej stocznię w czasie rządów Platformy Obywatelskiej.

​Komunistyczni zbrodniarze pozbawieni honorów

numer 1687 - 30.03.2017
DEKOMUNIZACJA Szczecińscy radni podjęli uchwałę pozbawiającą honorowych obywatelstw komunistycznych zbrodniarzy, m.in. Nikity Chruszczowa czy Bolesława Bieruta. Walka o to trwała od 16 lat. Jednak i dziś nie było wśród szczecińskich radnych jednomyślności w tej sprawie.

170 tysięcy na promocję prezesa i kolegów

numer 1685 - 28.03.2017
Jedni, aby chronić środowisko, zbierają makulaturę, inni ją produkują. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że w roli „producenta” występował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Za 170 tys. wydał w formie książkowej swoje stare biuletyny, które sławią prezesa i jego kolegów z PO.

​U siebie wyciął, innych by pouczał

numer 1683 - 25.03.2017
POLITYKA Radny szczecińskiej Platformy Obywatelskiej najpierw wyciął dęby na swojej prywatnej działce, korzystając z ustawy o wycince drzew, a potem wziął udział w pokazówce PO, podczas której sadzono klony w proteście przeciwko tzw. ustawie Szyszki.

​Prominent z PO zwróci dotacje

numer 1673 - 14.03.2017
NASZA SPRAWA Kontrola Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potwierdza ustalenia śledztwa dziennikarskiego „Codziennej” i Radia Szczecin. Jacek Chrzanowski, prominentny działacz zachodniopomorskiej PO i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przez 10 lat pobierał dotacje na sady ekologiczne – w sumie ponad milion złotych.

​Pomogą Kresowianom przed Wielkanocą

numer 1670 - 10.03.2017
POMOC Od trzech lat pomagają Polakom na Kresach, prowadząc akcję „Paczka dla Rodaka”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dostarczają tony żywności i środków czystości Kresowianom na Wileńszczyźnie. W tym roku z „Paczką dla Rodaka” chcą dotrzeć także przed Wielkanocą.

​Burmistrz z PO wspiera koncert satanisty

numer 1669 - 09.03.2017
SKANDAL W Szczecinku samorząd organizuje i finansuje heavymetalowy festiwal, którego główną gwiazdą będzie satanistyczna grupa Behemoth. Jej lider przed laty nagrał piosenkę „Chwała mordercom świętego Wojciecha”. Protestują mieszkańcy, radni i księża jednak burmistrz z PO niczym się nie przejmuje.