Tomasz Duklanowski

Z bandy UPA na ubeckiego współpracownika

numer 1819 - 06.09.2017
Z materiałów operacyjnych Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Białogardzie wynika, że ojciec obecnego burmistrza Polic Władysława Diakuna – Jan został zarejestrowany jako tajny współpracownik UB o pseudonimie Grisza, wcześniej był członkiem bandy UPA. Z kolei burmistrza Polic IPN oskarżył o kłamstwo lustracyjne.

​Ludzie Geblewicza zatrzymani przez ABW

numer 1817 - 04.09.2017
AFERA Zarzuty wyłudzania dotacji i subwencji, oszustwa oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych postawiła Prokuratura Krajowa sześciu urzędnikom podległym zachodniopomorskiemu marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi (PO). Sprawa dotyczy afery melioracyjnej, w której ustawiono 105 przetargów za kwotę blisko 600 mln zł.

Niemcy pogrążyli fabrykę w Szczecinie

numer 1815 - 01.09.2017
Niemieccy członkowie zarządu spółki ST3 Offshore produkującej fundamenty do konstrukcji morskich doprowadzili fabrykę na skraj upadłości. Teraz porzucili miejsca pracy. Polski udziałowiec, Fundusz Inwestycyjny MARS, należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA wystąpił o restrukturyzację firmy.

​Muzułmanie w polskich kurortach nadmorskich

numer 1813 - 30.08.2017

ISLAM W POLSCE Przyszło siedmiu do dyskoteki i od razu połowa gości wyszła z klubu – mówi didżej z dyskoteki w Niechorzu. Chodzi o muzułmanów z Niemiec, którzy w tym sezonie coraz częściej pojawiają się w nadmorskich miejscowościach na Pomorzu Zachodnim. Zaczepiają dziewczyny, potrafią być agresywni.

Długa droga siostry Anny

numer 1811 - 28.08.2017
Włoska siostra Anna Nobili ze Zgromadzenia Robotniczek ze Świętego Domu Nazaret w przeszłości była tancerką w klubach erotycznych i tańczyła „na rurze”. Dziś też tańczy, ale wyłącznie dla Pana Boga, prowadzi m.in. szkołę tańca w Rzymie. Swoje świadectwo nawrócenia przekazała młodzieży w Szczecinie podczas Boskiego Festiwalu.

​Przed sądem w nowej roli

numer 1811 - 28.08.2017
PRZESTĘPCA W TODZE Sąd Okręgowy w Łodzi zgodził się na uchylenie immunitetu sędzi Wiesławie B.M. ze Szczecina, która dokonała oszustwa w supermarkecie, zamieniając ceny na przewodnikach książkowych. Według Prokuratury Krajowej „zachowanie sędzi nosiło cechy zuchwałości i znacznego nasilenia złej woli”.

Żołnierze zapobiegli tragedii

numer 1810 - 26.08.2017
W gminie Darłowo na skutek ulewnych deszczów i podniesionego stanu wód doszło do przerwania wałów na rzece Grabowa. Woda podtopiła kilka wsi. W naprawie wałów pomagali strażacy, mieszkańcy i wojsko, które dostarczyło amfibie i śmigłowiec.

​Zatrzymani za prawdę

numer 1795 - 08.08.2017
PRZEŚLADOWANIA Środowiska patriotyczne ze Szczecina zorganizowały happening podczas finału regat The Tall Ships’ Races. Wywieszono transparent z napisem „Nazi German death camps not Polish”. Organizatorzy niemal natychmiast zostali zatrzymani przez policję.

Jak poseł Misiło donos napisał

numer 1792 - 04.08.2017
SZCZECIN Poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej napisał doniesienie do Najwyższej Izby Kontroli, domagając się wszczęcia kontroli w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Podstawą doniesienia są… nieaktualne informacje medialne. 

​Zachodniopomorski radny PO z zarzutami

numer 1787 - 29.07.2017

FUNDUSZE UNIJNE Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła zarzuty Adamowi W., radnemu Platformy Obywatelskiej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Według organów ścigania zawarł on dwie umowy bez przetargu, w wyniku których Szczecinek musiał zwrócić Unii Europejskiej blisko 700 tys. zł.

​Szef PO odpowie za plagiat

numer 1785 - 27.07.2017

SĄD Po czterech latach ruszyło śledztwo dotyczące plagiatu pracy doktorskiej posła Stanisława Gawłowskiego, byłego ministra środowiska i szefa zachodniopomorskiej PO. Łódzka prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu posłowi z Koszalina.

Opieszałe sądy dla swoich

numer 1782 - 24.07.2017
Ponad rok temu Paweł M., sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie, ukradł w supermarkecie elementy wkrętarki. Od tego czasu prowadzone jest przez sędziów apelacyjnych postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie. I wygląda na to, że ta prosta sprawa szybko się nie zakończy. Jak przyznają sędziowie dyscyplinarni, przez rok nie zdołano „przeprowadzić analizy wszystkich dowodów”.

Afera melioracyjna w fazie końcowej

numer 1776 - 17.07.2017
W śledztwie dotyczącym afery melioracyjnej nie zgromadzono zasadniczych dokumentów – twierdzi prokurator Aldona Lema z Prokuratury Krajowej. Obecnie materiał dowodowy został zabezpieczony już niemal w całości, co umożliwi podjęcie kluczowych decyzji.

Kropla wody w jeziorze

numer 1774 - 14.07.2017

PRAWO Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpatrywane były zażalenia prokuratury w sprawie decyzji sądu rejonowego o niezastosowaniu aresztu wobec 10 osób oskarżonych w tzw. aferze polickiej. Szczeciński sędzia Michał Karczewski uznał, że oszustwa na blisko 20 mln zł to „kropla wody w jeziorze”.

​Oddadzą pieniądze za przekręty w Policach

numer 1767 - 06.07.2017
AFERA Walne zgromadzenie Grupy Azoty – Zakłady Chemiczne Police zezwoliło na dochodzenie roszczeń przed sądami cywilnymi wobec byłego zarządu. Według CBA i prokuratury działania byłego zarządu wyrządziły Grupie Azoty 30 mln zł szkód.

Ruszył proces rolników broniących polskiej ziemi

numer 1764 - 03.07.2017


PRAWO W piątek przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się proces rolników, którzy przez wiele lat organizowali protesty w obronie polskiej ziemi wykupywanej w województwie zachodniopomorskim przez Niemców i Duńczyków. Teraz odpowiadają za utworzenie zorganizowanej grupy przestępczej, która miała ustawiać przetargi.


​Wystawa o Powstaniu Warszawskim w Peenemünde

numer 1764 - 03.07.2017


NIEMCY W Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde otwarto w sobotę wystawę pt. „Powstanie Warszawskie 1944”. – Niemcy wciąż wiedzą za mało o Powstaniu Warszawskim – mówi Paweł Ukielski, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, który otwierał wystawę.


Niemądra czy niedouczona?

numer 1759 - 27.06.2017
Prawo To wprost nie do wiary. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B.M., która przeklejała ceny w supermarkecie, sama ukręciła na siebie bicz. Może zostać skazana za przestępstwo i wydalona z zawodu.


Sędziowski „wałek” na 30 zł

numer 1758 - 26.06.2017
Tak się zachowuje „elita narodu”. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B.-M. została przyłapana przez ochronę hipermarketu na oszustwie. Przekleiła ceny przewodników turystycznych z tańszych na droższe. W ten sposób chciała „oszczędzić” na zakupach… 30 zł. To już kolejny sędzia, który okrada hipermarket.

​Sąd uwolnił aferzystów

numer 1757 - 24.06.2017
SKANDAL Szokująca – tak decyzję szczecińskiego sądu ocenił prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Sędzia nie zastosował aresztu tymczasowego wobec byłego zarządu Azotów i polityków Platformy Obywatelskiej zatrzymanych przez CBA. Prokuratorzy są pewni, że 10 oskarżonych zagroziło w przeszłości „istotnym interesom gospodarczym Polski”.