Tomasz Duklanowski

​„Konrad Wallenrod”: ze Związku Sowieckiego do Polski

numer 1880 - 18.11.2017
REWINDYKACJA Pierwsze wydanie „Konrada Wallenroda” z wpisem Adama Mickiewicza dla słynnego polskiego malarza Walentego Wańkowicza to jeden z obiektów polskiego dziedzictwa narodowego skradzionych przez Sowietów w czasie II wojny światowej. Odzyskał je szczeciński historyk i antykwariusz dr Wojciech Lizak.

​Esbeckie zeznania na korzyść Piechoty

numer 1879 - 17.11.2017
LUSTRACJA Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała Jacka Piechotę jako TW „Robert” po to, aby chronić go przed innymi PRL-owskimi służbami – opowiadał przed szczecińskim sądem były esbek, który zarejestrował Piechotę jako tajnego współpracownika. Były baron SLD w Zachodniopomorskiem i były minister gospodarki ponownie odpowiada za kłamstwo lustracyjne.

​Jak konsultant SB czcił niepodległość

numer 1876 - 14.11.2017

SKANDAL Były konsultant Służby Bezpieczeństwa Jan Oryl prowadził główne obchody Święta Niepodległości w Szczecinie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oryl to szczeciński aktor i dziennikarz TVP. Prócz przygody z SB w okresie PRL-u był konferansjerem na komunistycznych uroczystościach.

Jugendamt mści się na Polakach

numer 1873 - 09.11.2017
Bestialstwo niemieckich urzędników Sprawa odebrania Marcelinki z Hamburga

Polski wymiar sprawiedliwości skapitulował

numer 1870 - 06.11.2017
AFERA Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował, że 2,5-letnia córka Maliny Borsch ma wrócić do jej byłego partnera – Niemca Saschy W., który oskarżył ją o uprowadzenie dziecka. – Polski wymiar sprawiedliwości skapitulował i w całości przyjął żądania Niemca – uważa mecenas Stefan Hambura. – Stało się tak, mimo że Niemiec ignorował ten wymiar sprawiedliwości.

Zmienili życie afrykańskich dzieci

numer 1865 - 30.10.2017
POMOC Ponad 300 dzieci z Kenii może chodzić do szkoły dzięki akcji przeprowadzonej przez Kurię Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską. Pomoc jest zorganizowana w ramach programu „Adoptuj dziecko na odległość”. Za równowartość stu dolarów można opłacić roczne czesne wraz z wyżywieniem, podręcznikami i mundurkiem.

​Niemiecka jałmużna zamiast odszkodowania

numer 1863 - 27.10.2017
SKANDAL Jestem załamany podejściem Niemców, nie tak to sobie wyobrażałem – mówi Ariel Żurawski po rozmowach z pełnomocnikiem niemieckiego rządu w sprawie odszkodowania za zamach w Berlinie, w którym wykorzystano jego ciężarówkę. Polskiemu przewoźnikowi zaoferowano 10 tys. euro, tymczasem jego straty wyniosły 10 razy więcej!

Pijanej sędzi grozi usunięcie z zawodu

numer 1861 - 25.10.2017

SKANDAL Sędzi Małgorzacie J., przewodniczącej wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego w Szczecinie, za jazdę pod wpływem alkoholu i uszkodzenie dwóch samochodów, grożą wydalenie z zawodu i proces karny. To już trzeci sędzia ze Szczecina, który w ostatnim czasie ma problemy z prawem.

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

numer 1860 - 24.10.2017
SKANDAL Polski przedsiębiorca wciąż czeka na niemieckie odszkodowanie


​Niemiecki rodzic ignoruje decyzję polskiego sądu

numer 1859 - 23.10.2017

prawo Rozprawa Polki, którą były partner – Niemiec – oskarżył o uprowadzenie dziecka, zbliża się do końca. Podczas piątkowej rozprawy w Szczecinie przedstawiono wyniki badań biegłych psychologów, które są korzystne dla matki. Ojciec zignorował wezwania sądu i na badania się nie stawił.

​Wyrok za „nieprzyzwoity wizerunek”

numer 1858 - 21.10.2017


Dookoła Polski z Bogiem

numer 1848 - 10.10.2017
KOŚCIÓŁ Droga Pielgrzymów Miłosierdzia

Pół roku szli pielgrzymką wzdłuż granic Polski, pokonując 3511 km. Modlili się na różańcu aż do 7 października, kiedy do granic kraju z modlitwą wyszło prawie milion Polaków. Pielgrzymi Miłosierdzia – niewielka wspólnota ludzi, których Pan Bóg wyciągnął z głębokich ciemności grzechu.

Misiło na bocznym torze

numer 1843 - 04.10.2017

ZACHODNIOPOMORSKIE Poseł Piotr Misiło został odwołany z funkcji przewodniczącego zachodniopomorskich struktur Nowoczesnej. Powodem był styl zarządzania partią na Pomorzu Zachodnim, który doprowadził do rozpadu struktur partii. Pod znakiem zapytania jest dalsza kariera tego polityka w Nowoczesnej.

​Kolejne zatrzymania w aferze melioracyjnej

numer 1839 - 29.09.2017

ZACHODNIOPOMORSKIE Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejnych pięciu wysokich rangą urzędników podległych marszałkowi zachodniopomorskiemu Olgierdowi Geblewiczowi z Platformy Obywatelskiej. Prokuratura Krajowa zarzuciła im popełnienie przestępstw w związku z aferą melioracyjną.

Żołnierze szkolą się w Drawsku

numer 1838 - 28.09.2017

Największe w tym roku ćwiczenia polskiej armii „Dragon-17” potrwają do piątku. Bierze w nich udział 17 tys. żołnierzy i 3,5 tys. pojazdów wojskowych. We wtorek na poligonie w Drawsku pojawili się prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Z bandy UPA na ubeckiego współpracownika

numer 1819 - 06.09.2017
Z materiałów operacyjnych Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Białogardzie wynika, że ojciec obecnego burmistrza Polic Władysława Diakuna – Jan został zarejestrowany jako tajny współpracownik UB o pseudonimie Grisza, wcześniej był członkiem bandy UPA. Z kolei burmistrza Polic IPN oskarżył o kłamstwo lustracyjne.

​Ludzie Geblewicza zatrzymani przez ABW

numer 1817 - 04.09.2017
AFERA Zarzuty wyłudzania dotacji i subwencji, oszustwa oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych postawiła Prokuratura Krajowa sześciu urzędnikom podległym zachodniopomorskiemu marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi (PO). Sprawa dotyczy afery melioracyjnej, w której ustawiono 105 przetargów za kwotę blisko 600 mln zł.

Niemcy pogrążyli fabrykę w Szczecinie

numer 1815 - 01.09.2017
Niemieccy członkowie zarządu spółki ST3 Offshore produkującej fundamenty do konstrukcji morskich doprowadzili fabrykę na skraj upadłości. Teraz porzucili miejsca pracy. Polski udziałowiec, Fundusz Inwestycyjny MARS, należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA wystąpił o restrukturyzację firmy.

​Muzułmanie w polskich kurortach nadmorskich

numer 1813 - 30.08.2017

ISLAM W POLSCE Przyszło siedmiu do dyskoteki i od razu połowa gości wyszła z klubu – mówi didżej z dyskoteki w Niechorzu. Chodzi o muzułmanów z Niemiec, którzy w tym sezonie coraz częściej pojawiają się w nadmorskich miejscowościach na Pomorzu Zachodnim. Zaczepiają dziewczyny, potrafią być agresywni.

Długa droga siostry Anny

numer 1811 - 28.08.2017
Włoska siostra Anna Nobili ze Zgromadzenia Robotniczek ze Świętego Domu Nazaret w przeszłości była tancerką w klubach erotycznych i tańczyła „na rurze”. Dziś też tańczy, ale wyłącznie dla Pana Boga, prowadzi m.in. szkołę tańca w Rzymie. Swoje świadectwo nawrócenia przekazała młodzieży w Szczecinie podczas Boskiego Festiwalu.