Grzegorz Wierzchołowski

Ekspert potwierdza ustalenia polskich śledczych

numer 1922 - 11.01.2018
Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor wysnuł taki wniosek po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To podważa narrację Macieja Laska, Jerzego Millera i Donalda Tuska mówiącą o spiskowych teoriach „PiS-owskich pseudospecjalistów”.

Kolejni komuniści u Pawła Solocha

numer 1841 - 02.10.2017
Na jaw wychodzą szokujące informacje o przeszłości osób, które pracują w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jeden był politrukiem w wojskowej jednostce, drugi kończył kursy marksizmu. „Codzienna” ustaliła także, że specjalista z BBN-u, który reprezentował prezydenta Andrzeja Dudę na oficjalnych uroczystościach, w PRL-u był ceniony przez przełożonych za „umiejętności agitatorskie”!

​Ukrywano dowód na wybuch

numer 1861 - 25.10.2017

SMOLEŃSK „Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów tupolewa prawdopodobny moment eksplozji” – ujawnił na zjeździe szefów klubów „GP” w Spale szef MON‑u Antoni Macierewicz. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, chodzi o gwałtowny, niewytłumaczalny wzrost ciepła na czujniku temperatury samolotu, po którym nastąpiła katastrofalna seria awarii.

Kto pomaga esbekom?

numer 1825 - 13.09.2017
PRAWO Ujawniamy listę kancelarii

Obrońca Tomasza Turowskiego z Naczelnej Rady Adwokackiej, znany profesor prawa Uniwersytetu Gdańskiego, adwokat wychwalający „wielką osobowość” Jerzego Jaskierni, a także pełnomocniczka ikony aborcjonistek Alicji Tysiąc. To prawnicy rekomendowani do pomocy esbekom „pokrzywdzonym” przez ustawę, która odbiera im przywileje emerytalne.

​Seks-sędzia grozi dziennikarzom

numer 1796 - 09.08.2017


​Niemiecki minister finansował pucz

numer 1790 - 02.08.2017
SKANDAL Główny organizator protestów przeciwko reformie sądownictwa, fundacja Akcja Demokracja, od dwóch lat finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK jest były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na zbudowanie Nord Stream. 

Raport potwierdza: groźne choroby uchodźców

numer 1784 - 26.07.2017
SPOŁECZEŃSTWO Gwałtowny rozwój niebezpiecznych chorób zakaźnych odnotowano w ciągu ostatnich dwóch lat w Niemczech – wynika z raportu Robert Koch Institute, niemieckiego odpowiednika naszego sanepidu. Niemieccy eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost ten związany jest z falą uchodźców.

Siemoniak i eksperci z kursów GRU

numer 1754 - 21.06.2017
Po katastrofie smoleńskiej i w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainę przedstawiciele MON‑u, SKW i ABW regularnie brali udział w konferencjach dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz ochrony tajnych informacji. Organizowało je, w nadzorowanej przez MON placówce, stowarzyszenie założone przez byłych oficerów WSI, w tym uczestników kursów GRU.

​Smoleńska prawda

numer 1702 - 18.04.2017
NASZ CYKL Ostatnia konferencja smoleńska przyniosła wiele niezwykle istotnych ustaleń, kluczowych dla dalszego wyjaśniania tragedii. Od dziś w „Codziennej” rozpoczynamy cykl poświęcony wynikom prac specjalistów i uczonych zasiadających w podkomisji.

„GP” i prawda o Smoleńsku

numer 1699 - 13.04.2017
„GP” już w pierwszych tygodniach i miesiącach po katastrofie smoleńskiej dotarła do dowodów i specjalistów, dzięki którym udało się ustalić wiarygodną wersję jej przebiegu. Umyślne wprowadzanie w błąd załogi przez Rosjan, tajemnicze przerwanie pracy urządzeń pokładowych nad ziemią, wreszcie możliwa eksplozja termobaryczna – o tym wszystkim informowała „GP” w latach 2010–2011.

Niemiecka kasa ekologów i Platformy

numer 1674 - 15.03.2017
Polskie fundacje, które lobbują za „ekologicznymi” pomysłami korzystnymi dla niemieckiego biznesu, finansowane są pośrednio z... budżetu Niemiec. Wspiera je PO, której politycy od lat przewijają się przez instytucje sponsorowane przez Berlin.

Ustawiony przetarg na remont smoleńskiego tupolewa

numer 1664 - 03.03.2017
Zachodzi podejrzenie, że przetarg z 2009 r. na remont Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r., był ustawiony – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”. Służba Kontrwywiadu Wojskowego kieruje do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie; zawiadamia również o nieprawidłowościach w działaniach służb w związku z przetargiem i remontem Tu-154 M.

Kara za żydowskie pochodzenie

numer 1626 - 18.01.2017
Stalinowski sędzia Stefan Michnik został zdegradowany do stopnia szeregowca przez generała Wojciecha Jaruzelskiego w 1975 r. na fali czystek antysemickich. Przez całe lata ten fakt był ukrywany w obawie przed wiązaniem Jaruzelskiego z antysemityzmem. Stefan Michnik w rozmowie z „Gazetą Polską” i telewizją Republika zaprzecza, by pozbawiono go stopnia kapitana.

Smoleńscy zamachowcy dostali listę pasażerów?

numer 1560 - 28.10.2016
Około 1 kwietnia 2010 r. gen. Jurij Desinow z FSB miał uaktywnić oddział specjalny, mający za zadanie przygotować zamach w Smoleńsku – wynika z raportu niemieckich służb zamieszczonego w książce Jürgena Rotha. Dokładnie tego samego dnia polskie MSZ otrzymało wstępną listę pasażerów lotu. Obok prezydenta Lecha Kaczyńskiego figurował na niej jego brat Jarosław.

Anodina chce spotkania z nową podkomisją smoleńską

numer 1526 - 19.09.2016
KATASTROFA TU-154M Tatiana Anodina, szefowa MAK-u, chce spotkać się z nową podkomisją smoleńską. Co więcej – Rosja zwróciła się do Polski z prośbą o przekazanie materiałów dowodowych, które są w posiadaniu komisji. Takie informacje przekazał w sobotę na antenie radiowej Jedynki minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Nieznany smoleński dokument pogrąża Tuska

numer 1522 - 14.09.2016
Katastrofa tu-154m „Gazeta Polska” dotarła do dokumentu dowodzącego, że eksperci, którzy w 2010 r. pojechali do Rosji, w ogóle nie badali wraku Tu-154M! Co więcej, mimo pobytu w Rosji nie skontaktowali się ani z rosyjskim producentem samolotu, ani z zakładem, w którym remontowano tupolewa.

Jak Lech Kaczyński ocalił warszawskie grunty

numer 1515 - 06.09.2016
Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej urzędnicy próbują wyjść cało z afery reprywatyzacyjnej, obciążając odpowiedzialnością za przekręty śp. Lecha Kaczyńskiego. Tymczasem to późniejszy prezydent RP zablokował skandaliczny zwrot gruntów, na których znajdują się Rodzinne Ogrody Działkowe.
Historię sprzed kilku lat przypomnieli działacze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Stolica znów przeżyła ciężkie chwile Nawałnica niszczyła

numer 1515 - 06.09.2016
Powalone drzewa spadały na ulice, przystanki czy samochody. Niejednokrotnie drogi były zablokowane. W Warszawie i pobliskich miejscowościach co chwila musiała interweniować straż pożarna. Łącznie ponad 300 razy, a w samym mieście – 220. Straż najczęściej wyjeżdżała do usuwania powalonych drzew, wypompowywała również wodę z zalanych piwnic i ulic.

Sądny dzień dla Gronkiewicz-Waltz

numer 1507 - 27.08.2016
Rozwiązanie miejskiego biura gospodarki nieruchomościami, dymisje kilku urzędników, zapowiedź powołania komisji nadzwyczajnej i wstrzymanie reprywatyzacji – to najważniejsze decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy ugięła się pod presją medialną, społeczną i polityczną. I choć nie miała humoru, by zrezygnować z urzędu, to jej dni wydają się policzone.

​Sądny dzień dla Gronkiewicz-Waltz

numer 1507 - 27.08.2016
STOLICA Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma honoru, nie rezygnuje z urzędu w wyniku afery reprywatyzacyjnej. Winę zrzuca na św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i swoich urzędników. Zapowiada rozwiązanie miejskiego biura gospodarki nieruchomościami, dymisje kilku urzędników, powołanie komisji nadzwyczajnej i wstrzymanie reprywatyzacji.