Dorota Łomicka

​Jasełka są solą w oku „tolerancyjnych” rodziców

numer 1904 - 16.12.2017
Dyktatura mniejszości w praktyce. Rodzice, którym nie podobają się chrześcijańskie zwyczaje kultywowane w szkołach i przedszkolach, próbują wymuszać na dyrekcjach placówek zakaz wystawiania jasełek czy kolędowania – alarmuje Instytut „Ordo Iuris”. Odmowa takich praktyk – zdaniem prawników – byłaby natomiast naruszeniem konstytucji i dyskryminacją chrześcijan oraz istotnych dla nich wartości.

​Żłobki nie tylko w dużych miastach

numer 1903 - 15.12.2017
SPOŁECZEŃSTWO Małe dzieci wymagają stałej opieki – to żadna tajemnica. Mama, by wrócić do pracy z urlopu macierzyńskiego, musi więc mieć z kim zostawić swoją pociechę. Dzięki rządowemu programowi Maluch+ w wielu większych i mniejszych miejscowościach otwierane są kolejne tego typu placówki.

Wspomnienie zamachu na wolność

numer 1902 - 14.12.2017
Wczoraj wieczorem tysiące Polaków zgromadziły się na warszawskim pl. Trzech Krzyży na państwowych obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. – Niech ten dzień, 13 grudnia, będzie już zawsze datą, która będzie przypominała to, że Polacy będą swojej wolności bronić – mówił prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

​Totalna opozycja zachęca do agresji

numer 1901 - 13.12.2017
WANDALIZM Podpalenie biura poselskiego minister Beaty Kempy, oblanie farbą biura posła Andrzeja Melaka – oto efekty agresywnej narracji totalnej opozycji, która swoimi działaniami zachęca przeciwników partii rządzącej do aktów przemocy.

Komisja Millera fałszowała materiały

numer 1900 - 12.12.2017
Ci ludzie brutalnie, bezwzględnie fałszują materiał, ekspertyzę, którą sami zamówili, za którą zapłacili, której nie podważyli – tak o działaniach komisji Jerzego Millera mówił wczoraj minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego zdaniem polscy śledczy chcieli dostosować polski raport do tez rosyjskich.

Wulgarny atak na dziennikarzy TVP

numer 1899 - 11.12.2017
Obrzucenie jajkami rządowej limuzyny, groźby użycia broni i koktajli Mołotowa, wulgarne wyzwiska pod adresem dziennikarzy TVP, próba zablokowania wyjazdu posłów z Sejmu – tak manifestowali przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim swoje przywiązanie do prawa „obrońcy konstytucji”.

​Pomoc niejedno ma imię

numer 1896 - 07.12.2017

WOLONTARIAT Okres przedświąteczny jest czasem szczególnego zaangażowania różnych organizacji w niesienie pomocy osobom samotnym, ubogim i potrzebującym. Wolontariat to jednak coś więcej niż okolicznościowy – chociaż bardzo potrzebny – zryw. To też pomoc, którą nie zawsze widać.

​Paczki dla dzieci ocalonych od aborcji

numer 1895 - 06.12.2017

POMOC Szampony, oliwki, chusteczki nawilżone, pieluszki – to artykuły, których w domu z małym dzieckiem nigdy za wiele. Artykuły bardzo drogie. Z inicjatywy Bractwa Małych Stópek zrodziła się akcja „Paczuszka dla Maluszka”, polegająca na przygotowaniu paczki z kosmetykami dla dzieci uratowanych od aborcji.

Polska niepodległa, Polska romantyczna

numer 1894 - 05.12.2017
PAMIĘĆ 150. urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego


​Pamiętajmy o braciach na Wschodzie

numer 1893 - 04.12.2017

KOŚCIÓŁ W 2017 r. dzięki ofiarności polskich wiernych Zespołowi Pomocy Kościołowi na Wschodzie udało się zrealizować kilkaset projektów za łączną kwotę 2,25 mln zł. To nie koniec. W najbliższą niedzielę 10 grudnia będziemy obchodzili XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – we wszystkich parafiach będą prowadzone zbiórki na ten cel.

​Posłowie zajmą się kwestią aborcji

numer 1891 - 01.12.2017
OBRONA ŻYCIA Wczoraj do Sejmu trafiło ponad 700 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim projektem ustawy wykluczającym przesłankę eugeniczną, która dzisiaj umożliwia zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. To absolutny rekord – żadna z dotychczasowych inicjatyw antyaborcyjnych nie cieszyła się takim poparciem.

​„Bez negatywnych skutków finansowych”

numer 1891 - 01.12.2017

KONTROLA Zastępca rzecznika dyscypliny finansów publicznych umorzył postępowanie wyjaśniające dotyczące zawarcia umów na produkcję i emisję spotu przed szczytem NATO w Warszawie przez ówczesnego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Bartłomieja Misiewicza.

​Większa pomoc dla bezdomnych

numer 1890 - 30.11.2017

SPOŁECZEŃSTWO Przyjęte przez rząd zmiany w ustawie o pomocy społecznej dotyczące schronisk dla bezdomnych napawają optymizmem. Szczególnie teraz, gdy temperatura powietrza jest coraz niższa.

​Profilaktyka, człowieku!

numer 1889 - 29.11.2017

ZDROWIE Na fotelu siedzi… koń. I mówi o profilaktyce chorób układu oddechowego i układu krążenia. Tak wygląda spot promujący najnowszą kampanię edukacyjną Ministerstwa Zdrowia pod hasłem „Profilaktyka, człowieku!”.

​Zimą bądźmy wrażliwsi na innych

numer 1888 - 28.11.2017

SPOŁECZEŃSTWO Zima zbliża się do Polski wielkimi krokami. Dla niektórych, szczególnie dla ludzi bezdomnych czy samotnych, jest ona realnym zagrożeniem zdrowia i życia. – Gorąco apeluję o wrażliwość na drugiego człowieka – mówi nam minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

​W obronie matki i jej córeczki

numer 1886 - 25.11.2017
SPOŁECZEŃSTWO Władze Norwegii i norweski urząd ds. dzieci nie ustają w działaniach mających na celu odebranie Silje Garmo, kobiecie od kilku miesięcy mieszkającej w Polsce i starającej się o azyl, jej niespełna rocznej córeczki. Zdaniem prawników są to działania niezgodne z postanowieniami konwencji haskiej.

Totalna kompromitacja totalnej opozycji

numer 1885 - 24.11.2017
SEJM Agresja, krzyki, rzucanie projektem ustawy – oto poziom polityków PO 
Debata nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym trwała wiele godzin i zakończyła się dopiero po godz. 2 w nocy ze środy na czwartek. Było burzliwie – agresywny język opozycji, oskarżenia o bolszewizm, a wyjątkowo rozemocjonowany poseł PO Michał Szczerba… rzucił o podłogę drukiem projektu.

Polacy oczekują reformy sądownictwa

numer 1884 - 23.11.2017
SĄDOWNICTWO Posłowie zajęli się prezydenckim projektem ustawy o SN

​Rezydenci straszą paraliżem służby zdrowia

numer 1882 - 21.11.2017
PROTEST Chociaż lekarze rezydenci przerwali protest głodowy, nie ustępują i nie chcą się porozumieć z Ministerstwem Zdrowia. Zapowiadają masowe wypowiedzenie od nowego roku tzw. klauzuli OPT-OUT, czyli zgody na pracę ponad 48 godzin tygodniowo.

​Z pomocą najuboższym

numer 1881 - 20.11.2017
KOŚCIÓŁ Wczoraj obchodziliśmy ustanowiony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich. – Kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim – apelował Ojciec Święty.