Dorota Łomicka

Prawdziwe wychowanie do życia w rodzinie

numer 1799 - 12.08.2017
Dzięki interwencji rodziców i organizacji prorodzinnych resort edukacji usunął z nowej podstawy programowej „Wychowania do życia w rodzinie” postulaty środowisk LGBT. Wciąż za mało uwagi poświęca się w niej jednak instytucji małżeństwa – jej roli i znaczeniu. Wkrótce do ministerstwa trafi petycja w tej sprawie. Jeszcze przez kilka dni będzie można się pod nią podpisać.


Ostrzeżenie dla hejterów

numer 1798 - 11.08.2017
Jeśli wydaje ci się, że posługując się w sieci pseudonimem, a nie nazwiskiem, jesteś anonimowy, to grubo się mylisz. Boleśnie przekonał się o tym internauta, który w wyjątkowo niewybredny sposób obraził w komentarzu zamieszczonym na jednym z portali Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Dzisiaj skruszony przeprasza.

Emeryci, bez obaw!

numer 1797 - 10.08.2017
Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn? Dyskryminacja! Tak przynajmniej twierdzi Komisja Europejska, domagając się „rozwiązania sprawy”. – Reforma emerytalna, czyli obniżenie wieku emerytalnego, wejdzie w życie 1 października bez żadnych komplikacji – uspokaja Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dziennikarka TVN-u jak polityk

numer 1796 - 09.08.2017

POLITYKA Posiedzenie Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową na 2017 r., miało prawidłowy przebieg – ogłosiła Prokuratura Krajowa. Opozycja idzie w zaparte i zapowiada złożenie zażalenia. Co ciekawe, jedną z osób, które zawiadomiły prokuraturę o „podejrzeniu popełnienia przestępstwa”, była dziennikarka TVN-u Katarzyna Lazzeri.

Na wózku na Jasną Górę

numer 1789 - 01.08.2017
Każdego roku na przypadające 15 sierpnia uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Częstochowy przybywają setki tysięcy pielgrzymów z całej Polski. Jedną z grup stanowi Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych, która w tym roku na Jasną Górę wyruszy już po raz 26. 

​Choroba? Pracuję z nią!

numer 1788 - 31.07.2017

ZDROWIE Chorują na nowotwory i choroby reumatologiczne. Każdy dzień jest dla nich walką o zdrowie, ale też o normalne życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Praca dla wielu chorych przewlekle to nie tylko forma zarabiania pieniędzy, lecz także terapia.

Nie damy się szantażować Komisji Europejskiej

numer 1787 - 29.07.2017
Decyzja Komisji Europejskiej dotycząca zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości to są próby nacisku psychologicznego – ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Chodzi o kolejną groźbę rozpoczęcia procedury „o naruszenie praworządności” zapowiedzianą przez wiceszefa KE Fransa Timmermansa.

​Palacze zapłacą za profilaktykę antynikotynową

numer 1786 - 28.07.2017

ZDROWIE Chociaż roczne zyski z akcyzy na papierosy sięgają nawet 17 mld zł, na programy profilaktyki wydaje się zaledwie 1 mln zł – „prawie 100 razy mniej, niż wynika z nakazu ustawy antynikotynowej” – alarmują organizacje pacjenckie i apelują do Ministerstw Zdrowia i Finansów o zmianę tej sytuacji.

Niewygodna prawda o uchodźcach

numer 1786 - 28.07.2017
„Skandaliczna”, „szokująca”, „rodem z III Rzeszy” – tak najnowszą okładkę „Gazety Polskiej” komentują postępowe media. Wyraźnie nie podoba się im ilustracja tematu numeru: „Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby”. – Największym złem poprawności politycznej jest to, że w imię ideologii zamyka się oczy na problem – komentuje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”.

Nagonka na ministra Macierewicza

numer 1785 - 27.07.2017
DEZINFORMACJA Część polskich mediów z wielkim entuzjazmem powielała dramatycznie brzmiące, ale nie do końca prawdziwe informacje dotyczące rzekomego przeszukania w Ministerstwie Obrony Narodowej. Jak wynika bowiem z komunikatów zarówno MON-u, jak i CBA, była to zwykła kontrola dokumentów dotycząca jednego z przetargów.

Wsparcie dla milionów polskich rodzin

numer 1783 - 25.07.2017
Spadek ubóstwa, wzrost liczby urodzeń, znaczna poprawa komfortu życia, a dla wielu dzieci szansa na pierwsze prawdziwe wakacje – to niektóre z efektów programu Rodzina 500+, który wszedł w życie w kwietniu ub.r. 1 sierpnia rozpocznie się nowy okres świadczeniowy – aby otrzymywać pieniądze, konieczne będzie złożenie nowego wniosku. 

Totalna opozycja sięga po ulicę

numer 1779 - 20.07.2017

Awanturnictwo w Sejmie i zadyma przed nim – tak według opozycji i jej sympatyków powinna wyglądać debata na temat reformy sądownictwa. Wczoraj agresywny poseł PO Tomasz Lenz podczas burzliwej dyskusji popchnął i zaczął szarpać posła PiS‑u Józefa Leśniaka. Dzień wcześniej jeden z protestujących przed Sejmem zaatakował dziennikarza telewizji Republika.

​Szansa dla pacjentów z wirusem HCV

numer 1778 - 19.07.2017

ZDROWIE Dwa lata temu Polacy zmagający się z wirusowym zapaleniem wątroby odetchnęli z ulgą. Wszystko dzięki refundacji nowoczesnej terapii bezinterferonowej. Dzisiaj czeka na nich kolejna dobra wiadomość – wkrótce na europejski rynek mają trafić nowe, rewolucyjne leki na HCV.

​„Chcemy towarzyszyć naszym chorym dzieciom”

numer 1776 - 17.07.2017


Tęcza pod ochroną, obrońcy życia nie

numer 1773 - 13.07.2017

Od 21 czerwca antyaborcyjna wystawa przed Szpitalem Orłowskiego w Warszawie była aż sześciokrotnie atakowana przez zwolenników przerywania ciąży. Niszczono banery, zastraszano wolontariuszy. Prawnicy z Ordo Iuris apelują do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i komendanta stołecznego policji o stałą ochronę wystawy – taką, jaką niegdyś objęto słynną tęczę przy pl. Zbawiciela.

​Chore serce Polski

numer 1771 - 11.07.2017

ZDROWIE Eksperci alarmują: każdego dnia na skutek niewydolności serca umiera 164 Polaków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – od niewystarczającej profilaktyki po ograniczony dostęp do innowacyjnych terapii. 

Kaczyński: Polskie państwo już nie jest teoretyczne

numer 1771 - 11.07.2017
Wczoraj w całym kraju odbyły się uroczystości ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Niestety po raz kolejny przebieg miesięcznicy w Warszawie próbowała zakłócić grupa kilkuset Obywateli RP wspieranych przez polityków lewicy i innych partii. Po raz kolejny im się nie udało, ale jak zauważył Jarosław Kaczyński, sprawiło, że frekwencja na uroczystościach była bardzo wysoka.

Burdy na ulicy? Tego chce opozycja!

numer 1771 - 11.07.2017
Wspierani przez polityków opozycji Obywatele RP po raz kolejny pojawili się na Krakowskim Przedmieściu, by z premedytacją zakłócać comiesięczne obchody związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Niech Bóg błogosławi naród polski

numer 1770 - 10.07.2017
Zróbmy wszystko, by słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wygłoszone na pl. Krasińskich w Warszawie odbiły się szerokim echem na całym świecie. Dzielmy się treścią jego przemówienia z naszymi znajomymi – zachęca redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Gorące przyjęcie dla prezydenta USA

numer 1768 - 07.07.2017
Wczoraj na warszawskim pl. Krasińskich zgromadziły się tysiące Polaków, którzy chcieli osobiście uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu, jakim było wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W ogromnym tłumie szczególnie wyróżniali się klubowicze „Gazety Polskiej”.