Dorota Łomicka

Chore dzieci też mają prawo do życia

numer 1759 - 27.06.2017
Już w sierpniu do Sejmu trafi obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Autorzy proponowanych zmian – Fundacja Życie i Rodzina – chcą zniesienia jednego z trzech wyjątków umożliwiających przeprowadzenie „legalnej” aborcji. Chodzi o przesłankę eugeniczną – dzisiaj nawet podejrzenie ciężkiej choroby nienarodzonego dziecka pozwala na jego zabicie.

Ksiądz Sadłoń nie rozgrzeszy in vitro

numer 1753 - 20.06.2017
Dyrektor pallotyńskiego Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego ks. dr Wojciech Sadłoń zrezygnował z udziału w Komisji Stypendialnej m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. To jego odpowiedź na decyzję o finansowaniu z pieniędzy miasta procedury sztucznego zapłodnienia. Wcześniej o braku podstaw prawnych do wprowadzenia takiego programu mówił Instytut „Ordo Iuris”.


​Wielki sukces rodziny!

numer 1747 - 12.06.2017
SPOŁECZEŃSTWO To już pewne – udało się zebrać ponad milion podpisów obywateli Unii Europejskiej pod inicjatywą Mama, Tata i Dzieci. Jak podkreślają organizatorzy akcji, „to bardzo ważne poparcie dla obrony tożsamości małżeństwa i rodziny w Europie”.


Zniszczyć „Gazetę Polską”, nie polemizować

numer 1746 - 10.06.2017
Na jaw wyszły szokujące nagrania związane z tzw. aferą podsłuchową. Chodzi o rozmowę znanego z liberalnych poglądów ks. Kazimierza Sowy z ludźmi Platformy Obywatelskiej. Jak podało TVP Info, w słynnej restauracji Sowa i Przyjaciele ks. Sowa nawoływał m.in. do zniszczenia „Gazety Polskiej”. W swoich słowach nie widzi jednak nic kontrowersyjnego.

Uczmy się odpowiedzialnego picia

numer 1745 - 09.06.2017
Statystyki obalają mit, że picie jest naszym narodowym problemem – spożycie 9,4 l czystego alkoholu na głowę stawia Polskę dokładnie pośrodku europejskiego rankingu. Nie ma jednak wątpliwości, że potrzebujemy dobrze zaplanowanych, długofalowych działań edukacyjnych w zakresie odpowiedzialnego spożywania alkoholu – to niektóre z wniosków płynących z debaty „Gazety Polskiej” pt.

Zajmują się prawami kobiet, dyskryminują… kobiety

numer 1744 - 08.06.2017
SPOŁECZEŃSTWO W opinii FEMM, czyli Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, tylko feministki i działaczki LGBT kwalifikują się do rozmów na temat sytuacji kobiet w Polsce. Polki z organizacji prorodzinnych skarżą się na dyskryminację przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego.


Wolność słowa według feministek

numer 1743 - 07.06.2017
Wczoraj w Gdyni odbyła się konferencja „Katolicka Rewolucja w Biznesie”, której patronem medialnym była m.in. „Gazeta Polska Codziennie”. Organizacje lewicowo-feministyczne próbowały zablokować konferencję – kłamiąc, obrażając i skarżąc się prezydentowi miasta. Ten nie uległ jednak przeciwnikom inicjatywy i nie odwołał swojego patronatu honorowego.


Praca jak terapia

numer 1742 - 06.06.2017
Problemów, z jakimi musi sobie poradzić osoba chora przewlekle, chcąca nadal pracować, jest wiele. Jesteśmy jednak przekonani, że przy szerokim społecznym poparciu stopniowo uda się je przezwyciężyć – podkreślają inicjatorzy akcji kampanii społecznej „Choroba? Pracuję z nią!”.

Młodzież idzie śladami Jana Pawła II

numer 1741 - 05.06.2017
„Idź i kochaj!” – pod tym hasłem w weekend już po raz 21. odbyło się największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży Lednica 2000. Były radosne tańce i śpiewy, ale też zaduma i refleksja, wspomnienie śp. Jana Pawła II i o. Jana Góry – zmarłego w 2015 r.

​Pouczają, jak obchodzić prawo

numer 1739 - 02.06.2017
ZDROWIE Wkrótce tzw. pigułka „dzień po” będzie dostępna wyłącznie na receptę. Wspierający środowiska lewicowo-feministyczne portal Gazeta.pl instruuje, jak obejść nowe przepisy. Sposobem ma być wydawana na podstawie nieweryfikowanych przez nikogo danych recepta online.


​Ta dzisiejsza młodzież

numer 1737 - 31.05.2017

SPOŁECZEŃSTWO Jeżeli już interesują się polityką, to mają poglądy prawicowe, ale coraz rzadziej uczęszczają na lekcje religii w szkole. Piją mniej wódki niż jeszcze kilka lat temu, choć rośnie spożycie alkoholu przez dziewczynki. To tylko niektóre wyniki badania „Młodzież 2016”.

​Więcej pieniędzy na profilaktykę

numer 1736 - 30.05.2017
ZDROWIE Coraz więcej Polaków choruje i umiera na nowotwory głowy i szyi. W najbliższych latach na projekty profilaktyki tych nowotworów resort przeznaczy ponad 20 mln zł. Przebadanych zostanie ok. 70 tys. osób zagrożonych tymi chorobami.

Manifestacja przeciwko „Klątwie” się odbędzie

numer 1732 - 25.05.2017
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz manifestacji przeciwko skandalicznemu spektaklowi „Klątwa”. – To jest przykład absolutnej hipokryzji środowiska, które od miesięcy krzyczy o łamaniu zasad demokracji – komentuje Adam Borowski, szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”.

Zwycięstwo prawdy i wolności słowa

numer 1730 - 23.05.2017
To koniec trwającej trzy lata walki obrońców życia z rzeszowskim szpitalem Pro-Familia. Po tym, jak Sąd Najwyższy przyznał rację działaczom walczącym w imię prawdy o zabijaniu dzieci, szpital zrezygnował i wycofał pozew.

​Lekarz zdecyduje o terapii

numer 1729 - 22.05.2017
ZDROWIE To dobra wiadomość dla chorych. NFZ nie będzie ingerował w treść programu lekowego przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C. To odpowiedź Narodowego Funduszu Zdrowia na wątpliwości pojawiające się wokół proponowanych przez Fundusz zmian.

​Marsze za życiem, w obronie rodziny

numer 1728 - 20.05.2017

SPOŁECZEŃSTWO W niedzielę ulicami kilku polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Młodsi, starsi, rodzice z dziećmi – Polacy w różnym wieku spotkają się na kolorowych i radosnych pochodach w obronie tradycyjnych wartości.

PO „rżnie głupa”

numer 1727 - 19.05.2017
Nie było żadnej ucieczki dr. Wacława Berczyńskiego do USA. Nie było też nielegalnego przeglądania dokumentów w MON-ie. Politycy PiS‑u mówią dość kłamstwom PO wymierzonym w Antoniego Macierewicza i sami składają zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem posła Dominika Tarczyńskiego, poseł PO Marcin Kierwiński może lobbować na rzecz firmy Airbus, dla której kiedyś pracował.

Piszemy o tym, co ważne i ciekawe

numer 1725 - 17.05.2017
Tajemnicza śmierć Polki w Egipcie, festiwal nienawiści w wykonaniu Obywateli RP, schizofrenia programowa Platformy Obywatelskiej, diagnoza kondycji Nowoczesnej i opozycji po Marszu Wolności – to wszystko i wiele więcej znajdą Państwo w „Gazecie Polskiej”, która dzisiaj trafiła do kiosków.

​Kultura bez barier

numer 1723 - 15.05.2017
FESTIWAL Bydgoski Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, który w tym roku wystartuje już po raz 12., to jedna z inicjatyw Fundacji Światłownia – Kultura Bez Barier działającej na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niewidomych i niedowidzących. Do końca maja trwa nabór wykonawców.

​Na pomoc rodzicom i z troską o dzieci

numer 1722 - 13.05.2017
SPOŁECZEŃSTWO Wbrew temu, co twierdzą przeciwne rządowi media, proponowane przez Ministerstwo Rodziny zmiany w tzw. ustawie żłobkowej mają nie tylko zwiększyć komfort dzieci i odciążyć rodziców, obniżając koszty pobytu w placówce, ale też utworzyć wiele nowych miejsc pracy.