Konrad Wysocki

Rosja uderza w Litwę i Niemcy wojną hybrydową

numer 1653 - 18.02.2017
Przeciwko żołnierzom niemieckiej Bundeswehry stacjonującym na Litwie w ramach misji wzmocnienia wschodniej flanki NATO prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę kampania szkalowania i dezinformacji, sterowana przez hakerów współpracujących z Rosją. Służby NATO ostrzegają, że podobnych akcji ze strony Kremla może być coraz więcej.

NATO włączy się w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej

numer 1652 - 17.02.2017
Obecnie tylko pięć państw NATO, w tym USA i Polska, przeznacza na obronność minimum 2 proc. swojego PKB – stwierdził nowy szef Pentagonu gen. James Mattis podczas dwudniowego posiedzenia ministrów obrony państw NATO w Brukseli. Przebywający na szczycie szef polskiego MON‑u Antoni Macierewicz poinformował, że Sojusz włączy się w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Prezydent Trump nie godzi się na rosyjskie zbrodnie

numer 1651 - 16.02.2017
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zażądał od władz Rosji zwrócenia Ukrainie Półwyspu Krymskiego, nielegalnie okupowanego od 2014 r. przez rosyjskich żołnierzy i najemników, oraz zaprzestania działań zbrojnych w Donbasie.

Zamachowiec marzył o mordowaniu chrześcijan

numer 1650 - 15.02.2017
TURCJA W Stambule rozpoczął się proces 33-letniego Uzbeka Abdulkadira Maszaripowa, który podczas zabawy sylwestrowej zamordował w jednym z miejscowych klubów nocnych 39 osób. – Moim celem było zabicie chrześcijan. Nie żałuję tego, co zrobiłem – powiedział terrorysta przed sądem.

Rosyjska dezinformacja rośnie w siłę

numer 1648 - 13.02.2017
Kampania dezinformacji i propagandy prowadzona przez władze Rosji i powiązane z nią media znacznie przybiera na sile – ostrzegła w weekend rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Dodała, że działania Kremla w tym zakresie sukcesywnie nasilają się od 2014 r., kiedy to rosyjska armia nielegalnie zajęła Krym i wznieciła wojnę w Donbasie.

Postawić na to, co łączy, a nie dzieli

numer 1645 - 09.02.2017
NIEMCY Zdaniem niemieckich mediów komentujących wtorkową wizytę kanclerz Angeli Merkel w Polsce podczas rozmów w Warszawie obie strony mocno podkreśliły znaczenie współpracy Polski i Niemiec na wielu płaszczyznach, w tym w kwestii dalszego funkcjonowania Unii Europejskiej.

W Warszawie o bezpieczeństwie i przyszłości Europy

numer 1644 - 08.02.2017
Popołudniowym spotkaniem z premier Beatą Szydło rozpoczęła się wczorajsza kilkugodzinna wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w stolicy Polski. – Polsko-niemiecka współpraca opiera się na trzech solidnych filarach: współpracy politycznej, gospodarczej i społeczeństw obywatelskich – zapewniła Merkel po rozmowach z szefową polskiego rządu. Następnie kanclerz udała się m.in.

Prezydent Andrzej Duda zaprasza Donalda Trumpa do Polski

numer 1641 - 04.02.2017
Przebywający z wizytą w USA prezydencki minister prof. Krzysztof Szczerski spotkał się z Michaelem Flynnem – doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Podczas spotkania przekazał w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy oficjalne zaproszenie dla amerykańskiego przywódcy do złożenia wizyty w Polsce.

Najemnicy Putina atakują kolejne miasto

numer 1640 - 03.02.2017
Po wielu dniach zmasowanej ofensywy na położoną w obwodzie donieckim Awdijiwkę, prorosyjscy terroryści zaatakowali wczoraj kolejne strategiczne miasto w regionie – Marjinkę. Z kolei w środowy wieczór rosyjska armia ostrzelała nad Morzem Czarnym wojskowy samolot należący do ukraińskich sił zbrojnych.

Opluwanie Polski w amerykańskiej telewizji

numer 1639 - 02.02.2017
Podczas wystąpienia w telewizji CNN Jonathan Greenblatt, przewodniczący żydowskiej organizacji Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), w ostrych słowach zaatakował Polskę, twierdząc, że nasz kraj nie uznaje Holokaustu za celowe ludobójstwo narodu żydowskiego.

Rosja egzystencjalnym zagrożeniem dla Zachodu

numer 1636 - 30.01.2017
Ćwiczenia rosyjskich żołnierzy są znacznie większe i bardziej intensywne niż jeszcze dziesięć lat temu. Poprzez manewry Rosja chce uśpić czujność państw Zachodu i zastosować element zaskoczenia w razie inwazji – ostrzega były dowódca wojsk NATO w Europie gen. Philip Breedlove.

USA odgradzają się od Meksyku

numer 1634 - 27.01.2017
Natychmiastowa deportacja osób nielegalnie przebywających na terenie USA, uszczelnienie granic państwowych m.in. przez budowę muru na granicy z Meksykiem oraz zapobieganie potencjalnemu napływowi nielegalnych imigrantów – to główne założenia nowych przepisów wprowadzonych przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Londyn i Waszyngton zataiły wpadkę

numer 1632 - 25.01.2017
W Londynie nie cichnie skandal z ujawnieniem przez media nieudanej próby rakietowej brytyjskiego systemu odstraszania Trident w czerwcu ub.r. W jej wyniku wystrzelony pocisk zamiast u wybrzeży Afryki Północnej spadł nieopodal Stanów Zjednoczonych. Fakt ten został zatuszowany przez Brytyjczyków na prośbę ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamy.

Donald Trump przejął stery w Białym Domu

numer 1629 - 21.01.2017
Obiecuję ze wszystkich sił zachowywać i chronić Konstytucję USA – po tych słowach, wygłoszonych wczoraj przed blisko milionem osób zgromadzonych na dziedzińcu waszyngtońskiego Kapitolu, Donald Trump został mianowany nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Nowy prezydent USA wielką nadzieją dla świata

numer 1628 - 20.01.2017
Dziś w samo południe czasu waszyngtońskiego Donald Trump, przysięgając na Biblię i konstytucję wierność swojej ojczyźnie i obywatelom, zostanie oficjalnie mianowany 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ceremonii przed gmachem Kapitolu przyglądać się będzie blisko 900 tys. osób, w tym przywódcy wielu państw, byli prezydenci USA, dyplomaci i generałowie.

Człowiek, który nie boi się wiary, pokieruje europarlamentem

numer 1627 - 19.01.2017
Aż czterech tur głosowania potrzebowali europosłowie, by wybrać nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami wymaganą liczbę głosów zdobył wspólny kandydat chadecji i liberałów, Włoch Antonio Tajani. Z kolei wczoraj na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego ponownie wybrano europosła PiS‑u Ryszarda Czarneckiego.

Wyborczy maraton w Strasburgu

numer 1626 - 18.01.2017
Wczoraj w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu trwało głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego PE. Już na początku z wyścigu o to stanowisko wycofał się wyjątkowo nieprzychylny Polsce Guy Verhofstadt. Ostateczny werdykt miał się rozstrzygnąć między dwoma włoskimi politykami – Alberto Tajanim i Giannim Pitellą.

Wyborczy maraton w Strasburgu

numer 1626 - 18.01.2017
Wczoraj w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu trwało głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego PE. Już na początku z wyścigu o to stanowisko wycofał się wyjątkowo nieprzychylny Polsce Guy Verhofstadt. Ostateczny werdykt miał się rozstrzygnąć między dwoma włoskimi politykami – Alberto Tajanim i Giannim Pitellą.

Katastrofa tureckiego samolotu

numer 1625 - 17.01.2017
KIRGISTAN Co najmniej 38 osób, w tym sześcioro dzieci, zginęło we wczorajszej katastrofie tureckiego boeinga 747 nieopodal lotniska w miejscowości Dacza-Suu. Przyczyną tragedii była gęsta mgła.

Porzucić uprzedzenia wobec Polski

numer 1624 - 16.01.2017
Nieprzychylny dotąd polskiemu rządowi niemiecki dziennik „Die Welt” zaapelował na swoich łamach do niemieckich władz i ekspertów o bardziej obiektywną ocenę sytuacji w Polsce i dążenie do pogłębiania polsko-niemieckiego dialogu politycznego.