Konrad Wysocki

Pamiętają o polskich bohaterach

numer 1802 - 17.08.2017
We wtorek w wielu miejscach za granicą odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Polacy mieszkający na Ukrainie i Białorusi w obecności przedstawicieli miejscowych władz i organizacji kulturowych złożyli kwiaty na grobach polskich żołnierzy. Z kolei na Litwie odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Łukaszenka handluje z terrorystami

numer 1801 - 16.08.2017
Ze śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy telewizji Biełsat wynika, że białoruskie firmy sektora państwowego prowadzą liczne interesy z przedsiębiorstwami kontrolowanymi przez prorosyjskich terrorystów w Doniecku i Ługańsku.

Trump: Koniec ustępstw wobec Pjongjangu

numer 1799 - 12.08.2017
W piątek prezydent USA Donald Trump po raz kolejny ostrzegł, że wszystkie militarne siły armii amerykańskiej są gotowe na ewentualny atak rakietowy ze strony Korei Północnej. W obliczu napiętej sytuacji na linii Waszyngton–Pjongjang władze Rosji postawiły w stan pełnej gotowości wojska na dalekim wschodzie swojego kraju.

Beemką we francuski kontrwywiad

numer 1797 - 10.08.2017
Wczoraj przed siedzibą francuskiego kontrwywiadu w podparyskim Levallois-Perret rozpędzony samochód wjechał w grupę żołnierzy uczestniczących w ćwiczeniach wojskowych. W wyniku ataku szaleńca rannych zostało sześć osób, w tym dwie ciężko. Miejscowe władze i policja określiły zdarzenie jako akt terrorystyczny.

​ Chińczycy pogrążyli belgijskiego księcia

numer 1796 - 09.08.2017

BRUKSELA 53-letni książę Laurent, młodszy brat króla Belgii Filipa I Koburga, może stracić swoją część rządowych dotacji przysługujących członkom rodziny królewskiej. W połowie lipca br. książę, nie informując nikogo o swoich planach, spotkał się w Brukseli z przedstawicielami chińskiej armii.

Łukaszenka rotuje dowódcami w armii

numer 1792 - 04.08.2017
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka mianował płk. Iwana Bogusławskiego na nowego dowódcę Głównego Inspektoratu Wojskowego Sił Zbrojnych Białorusi – komórki, odpowiedzialnej m.in. za nadzór nad przebiegiem ćwiczeń wojskowych. Zmiana dowódcy nastąpiła na kilka tygodni przed gigantycznymi białorusko-rosyjskimi manewrami Zapad 17.

Chytry sposób Kremla na aneksję Donbasu

numer 1791 - 03.08.2017
Zdaniem rosyjskich mediów w momencie dostarczenia przez USA broni ukraińskim oddziałom walczącym na Donbasie Kreml powinien wydać mieszkańcom separatystycznych republik Doniecka i Ługańska rosyjskie paszporty oraz zintensyfikować działania zbrojne w regionie, tłumacząc to ochroną interesów obywateli Federacji Rosyjskiej.

Agentura Kremla uderza w wiceprezydenta USA

numer 1790 - 02.08.2017
Podczas wczorajszej wizyty w Tbilisi wiceprezydent USA Mike Pence potwierdził, że w najbliższym czasie prezydent Donald Trump podpisze ustawę nakładającą nowe sankcje na Rosję. Media sprzymierzone z Kremlem natychmiast przekręciły wypowiedź polityka i poinformowały, że Biały Dom już podpisał dokument i z premedytacją zaognia konflikt z Moskwą.

Buta i arogancja rządzą Brukselą

numer 1786 - 28.07.2017
Ministerstwo Sprawiedliwości oraz resort spraw zagranicznych RP stanowczo zareagowały na słowa wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który w środę po raz kolejny krytycznie wypowiedział się o sytuacji politycznej w naszym kraju. – Polacy kategorycznie domagają się szacunku – powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Wściekły atak lewicy za okładkę „Gazety Polskiej”

numer 1785 - 27.07.2017
Okładka najnowszego tygodnika „Gazeta Polska” oraz tekst o chorobach przenoszonych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu szturmujących granice Europy rozwścieczyły przedstawicieli środowisk lewicowych, którzy wczoraj zaatakowali naszą gazetę na popularnych serwisach społecznościowych.

Putin przerzuca armię na Białoruś

numer 1784 - 26.07.2017
Od niedzieli na białoruskie poligony docierają oddziały rosyjskich żołnierzy i kolumny sprzętu wojskowego, który zostanie wykorzystany w zaplanowanych na połowę września rosyjsko-białoruskich manewrach pod kryptonimem Zapad-17. Władze krajów bałtyckich oraz Ukrainy wyraziły zaniepokojenie postępującą militaryzacją Białorusi.

Bruksela i Kijów rozmawiają o Donbasie

numer 1774 - 14.07.2017
UKRAINA Wczoraj w Kijowie odbył się jednodniowy miniszczyt UE-Ukraina, poświęcony omówieniu sytuacji na Donbasie oraz szczegółom ratyfikowanej przed kilkoma dniami przez rządy krajów członkowskich UE umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

Prezydent Donald Trump dziękuje Polakom

numer 1769 - 08.07.2017
Czwartkowy pobyt w Polsce to wspaniałe doświadczenie – napisał w piątek na swoim profilu w portalu społecznościowym przebywający obecnie w Hamburgu na szczycie grupy państw G20 prezydent USA Donald Trump.

Polska i Chorwacja rozwijają ideę Trójmorza

numer 1769 - 08.07.2017
W piątek w Warszawie w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović podpisano pakiet dwustronnych umów realizujących koncepcję Trójmorza. – Chcę, żebyśmy razem pracowali na rzecz wzmacniania Europy Środkowej, Unii Europejskiej i całego obszaru transatlantyckiego – przyznała chorwacka prezydent.


Zginął za tropienie najemników Putina

numer 1760 - 28.06.2017
Wczoraj rano w wyniku wybuchu bomby podłożonej pod samochodem zginął 39-letni płk Maksym Szapował, szef jednej z elitarnych jednostek ukraińskiego wywiadu wojskowego (GUR), zajmującego się m.in. rozpracowywaniem rosyjskich szpiegów. To kolejny w tym roku zamach wymierzony w wysokiego rangą przedstawiciela sił zbrojnych Ukrainy.


Inwestycje dla dobra armii

numer 1758 - 26.06.2017
Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA Fabryka Broni „Łucznik” finalizuje rozmowy dotyczące pozyskania kredytu w wysokości 90 mln zł na unowocześnienie parku maszynowego. – Planowana modernizacja parku maszynowego jest najpoważniejszą inwestycją Fabryki Broni w okresie powojennym – mówi „Codziennej” prezes zarządu „Łucznika” Adam Suliga.


Paryż liczy się z głosem Grupy Wyszehradzkiej

numer 1756 - 23.06.2017
Dziś podczas drugiego dnia szczytu Unii Europejskiej w Brukseli prezydent Francji Emmanuel Macron spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej (V4), w tym z polską premier Beatą Szydło. Tematem głównym będą rozmowy na temat przyszłości UE oraz kwestie bezpieczeństwa w regionie.


Zamachowiec chciał wysadzić dworzec w Brukseli

numer 1755 - 22.06.2017
Belgijskie służby udaremniły we wtorek atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli. Pochodzący z Maroka 36-letni zamachowiec został zastrzelony przez policję, zanim zdetonował ładunki wybuchowe.

Imigranci doprowadzili do śmierci polskiego kierowcy

numer 1754 - 21.06.2017
W nocy z wtorku na środę na autostradzie w okolicach francuskiego miasta Calais, znanego z dzikich obozowisk, w których do niedawna przebywało kilkadziesiąt tysięcy nielegalnych imigrantów, zginął polski kierowca furgonetki. Do tragicznego w skutkach wypadku doprowadziła blokada, którą imigranci ustawili na środku drogi.

Koniec maratonu wyborczego nad Sekwaną

numer 1752 - 19.06.2017
Wczoraj odbyła się we Francji druga tura wyborów parlamentarnych. Już przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wiadomo było, że większość w Zgromadzeniu Narodowym – niższej izbie francuskiego parlamentu – zdobędzie partia En Marche! prezydenta Emmanuela Macrona.