Adam Kalinowski

Knebel na pisanie o resortowych dzieciach

numer 1727 - 19.05.2017
Sędzia Magdalena Kubczak nakazała wydawcy książki „Resortowe dzieci. Służby” przeproszenie dwóch bohaterów publikacji na łamach 12 ogólnopolskich mediów i wypłacenie im w sumie 40 tys. zł zadośćuczynienia. Drakońska kara jest wynikiem redakcyjnych błędów w biografiach funkcjonariusza służb PRL-u i jego ojca, komunistycznego aparatczyka.

​Służby a burza w łódzkim ratuszu

numer 1688 - 31.03.2017
PRL Po tekście „Gazety Polskiej” ujawniającym związki wiceprezydenta Łodzi Ireneusza Jabłońskiego z wywiadem Służby Bezpieczeństwa jego przełożona Hanna Zdanowska odwołała go z urzędu. Prezydent stwierdziła, że dotąd nie znała ujawnionych faktów, Jabłoński z kolei twierdził, że o pracy w wywiadzie PRL-u ją informował.

Lustrowany przy szczycie

numer 1435 - 03.06.2016
DYPLOMACJA Były funkcjonariusz wywiadu SB Jarosław Spyra ma w MSZ-ecie zadanie kontaktu z delegacjami przybywającymi na lipcowy szczyt NATO do Warszawy. Te rewelacje podane przez jeden z tabloidów potwierdzają się u źródła – w MSZ-ecie.

Chińscy lobbyści zwiększają aktywność w Polsce.

Numer 1164 - 13.07.2015
Tuszują wątpliwości wokół niektórych podejrzanych inwestorów i próbują wmówić polskiej opinii publicznej, że Chiny to państwo respektujące prawo międzynarodowe, w tym prawa człowieka.

Działka dla Komorowskiego zamiast szpitala

Numer 1121 - 22.05.2015
PREZYDENT Czy wykup działki przez Bronisława Komorowskiego i innych polityków za przysłowiowe grosze na terenie przeznaczonym pod budowę szpitala w Legionowie uniemożliwił jego powstanie? Sprawa trafiła do prokuratury, Najwyższej Izby Kontroli i Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ordery dla swoich

Numer 991 - 15.12.2014
KONTROWERSJE Prezydent Komorowski rozdał kolejne odznaczenia, tym razem z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Polityka odznaczeniowa Komorowskiego to powód licznych kontrowersji. Tym razem odznaczenie odebrał też mec. Jerzy Naumann, obrońca w procesach politycznych w PRL-u. Jego żona Małgorzata Naumann jest dyrektorką biura odznaczeń Kancelarii Prezydenta.