Ryszard Kapuściński

​Apel o sprawiedliwość

numer 1977 - 16.03.2018
Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach wystąpiło z apelem do szefów MON-u i MSWiA o pozbawienie byłych PRL-owskich wojskowych i funkcjonariuszy milicji przywilejów emerytalno-rentowych.

​Przyjaźń, która buduje

numer 1974 - 13.03.2018
Jak to możliwe, że bez żadnego wsparcia finansowego, bez obietnic gwarantujących przywileje, od 13 lat istnieje ruch społeczny, w którym działają tysiące ludzi z wielkim oddaniem budujących społeczeństwo obywatelskie?

​Stracone pokolenie

numer 1971 - 09.03.2018
Jak wielkie szkody w umysłach części pokolenia dzisiejszych 40-latków poczyniły media, które po zdradzie okrągłostołowych elit dostały monopol, widać dopiero dzisiaj. Inni, wychowani w rodzinach, w których rodzice wypowiadali z pogardą słowo „Polska”, a służenie jedynie słusznej partii było celem życia ich matek i ojców, dopełniają obraz tej generacji.

​Chrońmy polskie dzieci

numer 1968 - 06.03.2018
Senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji rozpatrzyła petycję zbiorową Stowarzyszenia Wolne Społeczeństwo ws. podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej ochrony polskich rodzin w sprawach międzynarodowych, w tym np. całkowitego zakazu wydawania za granicę dzieci polskich rodziców oraz ochrony praw każdego dziecka do obywatelstwa, więzi rodzinnych i ojczyzny.

Prawda po angielsku

numer 1965 - 02.03.2018
Wielki smutek zapanował na Czerskiej, kiedy Telewizja Republika uruchomiła program „Poland Daily”, pierwszy w Polsce anglojęzyczny kanał informacyjny. Do uruchomienia takiego programu skłoniły Republikę kłamstwa o Polsce, jakich nie brakuje w zagranicznych mediach. To próba dotarcia z prawdą do ludzi na całym świecie.

​Szkolenia posłów PO

numer 1962 - 27.02.2018
Nie ma dnia, by CBA nie zatrzymało ludzi działających w grupach przestępczych. Informacje o tym docierają do opinii publicznej dopiero wtedy, gdy chodzi o dziesiątki czy setki milionów złotych ukradzionych Polakom. W prasie lokalnej historii o zatrzymaniach np. urzędników podejrzewanych o branie łapówek można przeczytać znacznie więcej.

​Ratujmy narodową skarbnicę

numer 1959 - 23.02.2018
Zakonnice z opactwa mniszek benedyktynek w Staniątkach mają czas do końca maja, by zebrać 3 mln zł na wkład własny do projektu rewitalizacji obiektu. Jest on najstarszym klasztorem benedyktynek w Polsce ufundowanym ok. 1210 r.

Odbrązowić ten posąg

numer 1956 - 20.02.2018
Trwa serial, w którym główną rolę gra Władysław Frasyniuk. Ten sam, który ze znaczkiem w klapie „J...ć PiS” pisanym cyrylicą zaatakował policjantów próbujących powstrzymać go, gdy starał się zakłócić miesięcznicę smoleńską. Teraz gra rolę, w której pisowscy siepacze zakuwają w kajdany bohatera. Na miejscu niektórych byłbym ostrożny w powoływaniu się na zasługi tego pana.

​Polski dzień w Nowym Jorku

numer 1953 - 16.02.2018
Już za kilka dni w Isaac Stern Auditorium w Carnegie Hall w Nowym Jorku odbędzie się uroczysta gala poświęcona wielkiemu Polakowi i znakomitemu artyście – Ignacemu Janowi Paderewskiemu – w 85. rocznicę jego ostatniego koncertu w tej sali. Koncert zainauguruje w USA obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autostradowy skandal!

numer 1950 - 13.02.2018
Kilka miesięcy temu pisałem o decyzji Komisji Europejskiej, nakazującej firmie Autostrada Wielkopolska SA zwrócenie Polsce 895 mln zł za zawyżone rekompensaty, otrzymane za zwolnienie ciężarówek z opłat za przejazd odcinkiem z Konina do Nowego Tomyśla. Decyzję o ich wypłacie podjął w 2005 r. rząd Marka Belki.

Transfer

numer 1947 - 09.02.2018
Niemcy chcą trzymać z Rosją i pożyć w spokoju,
w Stanach słychać wciąż głośniej „Merkel zdradza sojusz!”.
Armia w proszku, lotnictwo z flotą ledwie zipią.
A morale niemieckie może wzbudzać litość.
W dodatku oskarżenia sypią się i razy,
na Trumpa, jego plany, manewry i bazy.
Że tylko zabrać ludzi, rakiety i mienie,

Dość tego zaprzaństwa!

numer 1944 - 06.02.2018
Po 1989 r. nie było takiej sytuacji, żeby do Sejmu dostało się tak wielu posłów, dla których największym wrogiem jest wszystko to, co kojarzy się z polską racją stanu. Mam na myśli totalną opozycję. A przecież przez ostatnie 30 lat przez Sejm RP przewinęły się takie indywidua, że samo wspomnienie o nich przyprawia normalnego człowieka o odruch wymiotny.

Życzliwa rada

numer 1938 - 30.01.2018
W każdy piątek w węgierskim Kossuth Rádió premier Viktor Orbán odpowiada na pytania dziennikarzy, tłumacząc meandry polityki swojego rządu. To niezwykle popularna audycja słuchana przez większość Węgrów. Ostatnio Orbán dużo czasu poświęcał współpracy pomiędzy Polską i Węgrami. Tydzień temu mówił m.in. o szczycie premierów Grupy Wyszehradzkiej i o spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

​Uważajmy na nawróconych!

numer 1935 - 26.01.2018
Parę tygodni temu napisałem, że przed gabinetem prezesa Jarosława Kaczyńskiego ustawiła się długa kolejka posłów i samorządowców, którzy chcą zmienić barwy partyjne. Okazuje się, że nie wystarczyło im cierpliwości i od jakiegoś czasu stoją przed gabinetem wicepremiera Jarosława Gowina. Nagle w ostatnich tygodniach uświadomili sobie, jaki popełnili błąd, działając w takich partiach jak PO czy PSL.

Polski dzień w Budapeszcie

numer 1932 - 23.01.2018
W pięknej sali Narodowego Kinoteatru „Uránia” w Budapeszcie odbyła się uroczystość wręczenia klubom „Gazety Polskiej” nagrody „Duchowego Obrońcy Ojczyzny”. Przyznał ją Zarząd CÖF-CÖKA-CET, największej organizacji pozarządowej na Węgrzech. Ta wyjątkowa nagroda przyznawana jest od 2015 r., otrzymują ją organizacje, dla których najważniejszą wartością jest suwerenność i ochrona wartości narodowych.

Bulwersująca decyzja

numer 1923 - 12.01.2018
Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” i sympatycy Strefy Wolnego Słowa przyjęli z niedowierzaniem wiadomość o zdymisjonowaniu ministra Antoniego Macierewicza. W grudniu, w czasie największej medialnej nagonki na szefa MON‑u, kluby „GP” zorganizowały w Spale spotkanie będące spontanicznym poparciem dla człowieka, który całe swoje życie poświęcił Polsce.

Koalicja PSL–Kukiz’15

numer 1915 - 02.01.2018
Od paru miesięcy posłowie PSL‑u i Kukiz’15 wspominają o ewentualnej koalicji obu ugrupowań. Dzisiaj z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że do takiej koalicji wkrótce dojdzie.

​Europa powoli się budzi

numer 1913 - 29.12.2017
Wszystko wskazuje na to, że najbliższy rok przyniesie duże zmiany w podejściu krajów europejskich do nielegalnych imigrantów. Powoli do przywódców Unii Europejskiej dociera, że dotychczasowa polityka Angeli Merkel była błędem i grozi Europie katastrofą. Sama Merkel ma olbrzymie problemy, które przełożyły się na jej porażkę w tworzeniu koalicji rządowej.

​Ostrożnie z podwyższaniem akcyzy

numer 1886 - 25.11.2017
OPINIA Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na świecie jest około miliarda palaczy papierosów. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że wyprodukowanie mniej szkodliwych dla zdrowia papierosów jest ze względów społecznych konieczne.

Przyjaciele z Węgier

numer 1874 - 10.11.2017
Tak jak w ostatnich sześciu latach na zaproszenie klubów „Gazety Polskiej” przybędzie do Krakowa na obchody Narodowego Święta Niepodległości kilkusetosobowa grupa naszych przyjaciół z Węgier. 10 listopada nasi goście będą uczestniczyli we mszy św. w archikatedrze wawelskiej w intencji śp. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej.