Paweł Woźniak

​Chcesz rozliczyć PIT? Idź do galerii handlowej

numer 1682 - 24.03.2017
FISKUS Dziś i jutro w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie. Nie będą natomiast przyjmowane zeznania podatkowe w formie papierowej. Akcja odbywa się w 93 centrach w 72 miastach w Polsce.

Zwiedzaj za pół ceny

numer 1679 - 21.03.2017
Już po raz drugi Polacy będą mogli spędzić weekend, zwiedzając ojczyznę za połowę ceny. Ruszyła bowiem kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Od 31 marca do 2 kwietnia 2017 r. kilkaset placówek turystycznych, w tym hotele, restauracje i obiekty kulturalne, obniża swoje ceny.

​Dobra premia dla listonoszy

numer 1673 - 14.03.2017
USŁUGI POCZTOWE 16 marca odbędzie się ogólnopolski protest pracowników Poczty Polskiej organizowany przez zarządzających facebookowym profilem Listonoszy Polska. Głównym postulatem jest wzrost wynagrodzenia, choć zarząd firmy w ub.r. dwukrotnie podnosił pensje najmniej zarabiającym pocztowcom, a w tym roku wchodzi w życie nowy regulamin premiowania.

Rząd rozmawia z Oplem, Peugeotem i Fiatem

numer 1672 - 13.03.2017
Prowadzimy rozmowy z kierownictwem Opla, Peugeota i Fiata o produkcji aut w Polsce, m.in. samochodów elektrycznych – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki podczas XVII Konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej.

Nie będzie reklam PKO BP w TVN-ie

numer 1667 - 07.03.2017
W zeszłym tygodniu media elektroniczne obiegła wiadomość, że PKO BP znacznie ograniczy reklamowanie się w kanałach TVN-u w 2017 r. Dziś już wiemy, że bank skasuje do zera deklaracje zakupowe w tej stacji, co oznacza, że nie zobaczymy jego reklam w stacji, a wpływy telewizji TVN skurczą się o kilkanaście milionów złotych.

​Sejm za konfiskatą majątku przestępców

numer 1661 - 28.02.2017

PRAWO Zgromadzonymi przez przestępców majątkami już niedługo zainteresują się organa ścigania. Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o konfiskacie rozszerzonej. Zmiany umożliwią przepadek mienia pochodzącego z nielegalnej działalności. Ciężar dowodu w kwestii legalności w odniesieniu do korzyści majątkowej pochodzącej z przestępstwa spocznie na oskarżonym.

Polski klient nie jest gorszy

numer 1659 - 25.02.2017
Mniej orzechów w czekoladzie, nieefektywne proszki do prania albo kwaśna kawa? Badania potwierdzają, że na rynki Europy Wschodniej dostarczane są towary gorsze jakościowo niż te sprzedawane na Zachodzie. Tworzy się koalicja państw naszego regionu sprzeciwiająca się takim praktykom.

Rekordowe wpływy z VAT‑u

numer 1656 - 22.02.2017
6,7 mld zł nadwyżki budżetowej to znakomite i rekordowe otwarcie roku. Opublikowane właśnie szacunki Ministerstwa Finansów wskazują, że w styczniu 2017 r. odnotowano wzrost dochodów we wszystkich głównych podatkach w porównaniu do stycznia 2016 r. Zdaniem ekspertów to świetne dane i dowód na dobre prognozy gospodarcze dla całego roku.

Odwiedza nas coraz więcej gości

numer 1654 - 20.02.2017
O ponad 7 proc. wzrosła liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. W ub.r. było ich 6,1 mln, rok wcześniej zaś 5,7 mln – wynika z najnowszych wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego. Turystów przyciąga do Polski bogata kultura, narodowe potrawy, niskie ceny i piękne krajobrazy. Mamy ofertę dla poszukiwaczy zabytków, imprezowiczów i miłośników natury.

Miliard złotych na internet

numer 1646 - 10.02.2017
CYFRYZACJA Blisko 1 mld zł zostanie przeznaczone z resortów rozwoju i cyfryzacji na inwestycje w szerokopasmowy internet. Projekt ma pomóc w walce z wykluczeniem cyfrowym polskich rodzin i przedsiębiorców.

Mała innowacyjność i rozdrobnienie – bariery przedsiębiorczości

numer 1642 - 06.02.2017
Wyższa innowacyjność, równomierny rozwój oraz bezpieczeństwo w obrocie gospodarczym były głównymi tematami poruszanymi podczas konferencji „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Taksówkarze liczą na pomoc

numer 1642 - 06.02.2017
Taksówkarze w największych miastach w Polsce apelują o zmianę prawa dotyczącego przewozu osób. Przekonują, że obowiązujące przepisy nie chronią ich przed nieuczciwą konkurencją, bo nie są one respektowane przez kierowców z internetu. Na celowniku legalnych przewoźników jest przede wszystkim Uber.

Sejm przyjął budżet 2017

numer 1602 - 19.12.2016
Tempo wzrostu gospodarki 3,6 proc., deficyt budżetowy 2,9 proc. PKB i inflacja 1,3 proc. – takie są główne założenia w przyjętym w ubiegłym tygodniu budżecie państwa na rok 2017. Opozycja tradycyjnie skrytykowała projekt. Eksperci zauważają, że budżet, choć trudny, jest jednak do zrealizowania.

Kościół ma wiele do zaoferowania przedsiębiorcom

numer 1596 - 12.12.2016
Dla wiary jest miejsce w biznesie, czasem okupione poświęceniem pewnych zysków, ale często niezwykle pomocne przy ciężkiej pracy zespołowej nad skomplikowanymi projektami czy przy rozwiązywaniu konfliktów – takie wnioski płyną z Chrześcijańskiego Forum Przedsiębiorczości, które odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

E-skrzynka, czyli cyfrowa rewolucja

numer 1586 - 30.11.2016
CYFRYZACJA Elektroniczne skrzynki pocztowe w wielu krajach Europy przyspieszają i ułatwiają komunikację między administracją a obywatelami. Podobne rozwiązania wkrótce możliwe będą w Polsce. – Wprowadzenie ­e-skrzynek stanowić będzie prawdziwą rewolucję w załatwianiu wielu spraw urzędowych – mówi Krzysztof Piskorski z Instytutu Pocztowego.

Nord Stream 2 zablokowany

numer 1574 - 16.11.2016
Gazociąg ma powstać na dnie Bałtyku, równolegle do uruchomionego w 2011 r. gazociągu Nord Stream. Ma to być dwunitkowa magistrala gazowa łącząca Rosję z Niemcami o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Ze względu na ominięcie naturalnych krajów tranzytowych projektowi sprzeciwiają się Polska, kraje bałtyckie i Ukraina.

Siedzimy w pracy coraz dłużej

numer 1573 - 15.11.2016
Polacy przepracowują w roku znacznie więcej godzin niż Francuzi, Norwegowie czy Holendrzy. Eksperci ostrzegają, że może to skutkować znaczącymi kosztami psychospołecznymi. Niektórzy pracodawcy na Zachodzie eksperymentują ze skróceniem czasu pracy, ale przy okazji obniżają też wynagrodzenia.

Jaka „przyjaźń”, taki rurociąg

numer 1572 - 14.11.2016
ENERGETYKA Rosyjski Basznieft wstrzymał dostawy ropy naftowej na Węgry i Słowację rurociągiem „Przyjaźń” – poinformował Reuters, powołując się na „trzy źródła” w branży. Choć handlowcy przypuszczają, że jest to wynik zmiany strategii, to eksperci przypominają, że państwowe rosyjskie firmy są instrumentem realizacji celów politycznych.

Mazury chcą zarobić na amerykańskiej armii

numer 1567 - 07.11.2016
Przyszłoroczny przyjazd na Mazury amerykańskiego wojska to wielka szansa na rozwój regionu. – Wciąż zabiegamy o turystów poza sezonem, właśnie ich dostaniemy. Musimy zrobić wszystko, by zostawiali u nas swój żołd – mówi burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Samorządowcy przygotowują się już do zorganizowania atrakcyjnej bazy restauracyjno-rozrywkowej.

Nie dla Nord Stream 2 także w Niemczech

numer 1565 - 04.11.2016
Coraz więcej niemieckich polityków krytykuje budowę Nord Stream 2. Gazociąg zaczyna być postrzegany także tam jako przedsięwzięcie polityczne, mające na celu ominięcie Polski i krajów bałtyckich jako krajów tranzytowych.