Wiktor Młynarz

​Chińskie biznesy dzieci wpływowych Demokratów

numer 1978 - 17.03.2018
WASZYNGTON Słynny dziennikarz śledczy Peter Schweizer odkrył, że Demokrata Joe Biden, były wiceprezydent USA, może być zamieszany w podejrzane interesy z Chińczykami. Założona przez jego syna firma finansowa miała podpisać lukratywną umowę z chińskim bankiem narodowym 10 dni po oficjalnej wizycie Bidena w Chinach.

​Naukowiec, który popularyzował fizykę

numer 1977 - 16.03.2018
LONDYN W swoim domu w Cambridge zmarł Stephen Hawking, jeden z najsłynniejszych naukowców XX w. Jego rodzina nie ujawniła przyczyn śmierci. Naukowiec miał 76 lat.
Hawking miał opinię genialnego dziecka. Zaczął studiować fizykę na Oksfordzie w wieku 17 lat.

Tillerson nie jest już sekretarzem stanu

numer 1976 - 15.03.2018
Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że Mike Pompeo zastąpi Rexa Tillersona na stanowisku sekretarza stanu. Tym samym Tillerson został najkrócej urzędującym sekretarzem stanu w historii Stanów Zjednoczonych.

​Nie ma dowodów, że Rosja pomagała Trumpowi

numer 1975 - 14.03.2018
WASZYNGTON Kongresman Mike Conway z komisji wywiadu Izby Reprezentantów ogłosił, że to gremium nie znalazło żadnego dowodu, iż Rosja pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory. Tym samym trwające od ponad roku ponadpartyjne śledztwo zbliża się do końca, a jego konkluzja nie spodoba się amerykańskiej lewicy.

​Chcieli zaatakować ambasadę USA

numer 1969 - 07.03.2018
TERRORYZM Turecka policja zatrzymała czterech obywateli Iraku – członków tzw. Państwa Islamskiego (IS). Zatrzymani mieli planować zamach na amerykańską ambasadę w stolicy Turcji. 

Republikanie mogą stracić wsparcie NRA

numer 1964 - 01.03.2018
ŚWIAT National Rifle Association (NRA) – bardzo wpływowa organizacja promująca broń palną – szykuje się do starcia z rządzącymi Florydą Republikanami, którzy po niedawnej masakrze w szkole w Parkland chcą zaostrzyć dostęp do broni palnej.

Waśnie o złoża gazu ziemnego

numer 1962 - 27.02.2018
Stosunki pomiędzy Cyprem i Turcją są coraz bardziej napięte. Kornelios Korneliou, stały przedstawiciel Cypru przy ONZ-ecie, oficjalnie oskarżył Turcję o naruszanie wód terytorialnych i przestrzeni powietrznej. Jego zdaniem Turcy nielegalnie korzystają z lotniska Ercan na północy, a tureckie okręty zawijają do portów w tej samej części wyspy.

Nie żyje Pastor Ameryki

numer 1959 - 23.02.2018
W wieku 99 lat zmarł wielebny Billy Graham, nazywany Pastorem Ameryki, najsłynniejszy teleewangelista w historii. Oprócz działalności misyjnej Graham był również doradcą i powiernikiem prezydentów USA, od Harry’ego Trumana do Baracka Obamy.

Przełom w dostępie do broni w USA?

numer 1957 - 21.02.2018
WASZYNGTON Biały Dom ogłosił, że Donald Trump popiera zaostrzenie przepisów dotyczących dostępu do broni palnej. Ta zapowiedź – istotny zwrot w dotychczasowej polityce prezydenta – jest spowodowana ogromnym oburzeniem, jakie wywołała niedawna masakra w szkole w Parkland, w której zginęło 17 osób.

Rosyjskie trolle na celowniku USA

numer 1955 - 19.02.2018
Specjalna komisja kierowana przez Roberta Muellera, która miała zbadać wpływanie Kremla na wybory prezydenckie w USA, oskarżyła pierwszych Rosjan. Zarzuty postawiono 13 osobom i trzem organizacjom, które miały prowadzić dezinformację i wywoływać chaos w tym gorącym w USA okresie.

Londyn i Waszyngton oskarżają Rosję o cyberatak

numer 1954 - 17.02.2018
Cyberbezpieczeństwo Tariq Ahmad, wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, oskarżył Rosję o to, że to jej hakerzy stali za gigantycznym ubiegłorocznym cyberatakiem NotPetya. Według brytyjskiej dyplomacji celem Rosjan było spowodowanie chaosu w Europie i USA.

Spektakularne starcie wywiadów

numer 1951 - 14.02.2018
„The New York Times” ujawnił szczegóły jednej z najciekawszych akcji amerykańskiego wywiadu w ostatnich latach. Amerykanie po miesiącach negocjacji zapłacili Rosjanom 100 tys. dol. za zwrócenie wykradzionych z agencji NSA programów szpiegowskich. Po pierwszej transzy Rosjanie oferowali im również kompromitujące materiały o Donaldzie Trumpie.

Śmietanka towarzyska bawiąca się w Boga

numer 1950 - 13.02.2018
LONDYN Kontrowersyjny finansista George Soros jest od dawna oskarżany o mieszanie się w politykę różnych państw. Teraz udało się znaleźć na to kolejny dowód. Frank Furedi, brytyjski profesor socjologii, ujawnił w artykule dla „The Telegraph”, że ludzie Sorosa otwarcie chwalą się obalaniem rządów.

Obama mieszał się w kampanię wyborczą

numer 1947 - 09.02.2018
USA Afera dotycząca nadużyć m.in. ze strony FBI w okresie przejściowym, po wyborach prezydenckich i przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa na głowę państwa, budzi coraz większe oburzenie w USA. Po raz pierwszy w skandalu pojawił się wątek udziału w niej byłego prezydenta Baracka Obamy.

FBI wolało politykę od prawdy

numer 1943 - 05.02.2018
WASZYNGTON Prezydent Donald Trump postanowił w końcu upublicznić treść notatki, która miała pokazywać nadużycia FBI i Departamentu Sprawiedliwości w czasie okresu przejściowego, przed zaprzysiężeniem Trumpa na prezydenta. FISA memo – jak ochrzciły dokument media – pokazuje, że FBI nie była bezstronna wobec obecnego prezydenta.

Kluczowa wizyta Pence’a w Izraelu

numer 1933 - 24.01.2018
Wiceprezydent USA Mike Pence udał się w weekend z wizytą na Bliski Wschód. Kulminacją jego podróży była poniedziałkowa wizyta w Izraelu. Pence stał się najwyższym rangą politykiem USA odwiedzającym państwo żydowskie, odkąd Biały Dom zapowiedział przeniesienie amerykańskiej ambasady do Jerozolimy. Wiceprezydent odnowił tę obietnicę i złożył kilka innych ważnych deklaracji.

Patowa sytuacja z budżetem USA

numer 1932 - 23.01.2018
WASZYNGTON Donald Trump wezwał senackich Republikanów do zastosowania tzw. opcji atomowej podczas negocjacji budżetowych z Demokratami. Dzięki niej będą mogli szybciej przegłosować nowy budżet i zakończyć blokadę pracy urzędników, którzy bez finansowania zawiesili działalność.

W obronie wiary i klauzuli sumienia

numer 1930 - 20.01.2018
USA Departament Zdrowia i Usług dla Ludności (HHS) ogłosił powołanie specjalnej komórki, która będzie się zajmowała rozpatrywaniem skarg dotyczących naruszania wolności religijnej i klauzuli sumienia w służbie zdrowia. Dzięki temu lekarze, którzy są prześladowani za np. odmowę wykonywania aborcji czy eutanazji, będą mogli szukać sprawiedliwości. 

​Szpieg i transseksualista kandydatem Demokratów

numer 1929 - 19.01.2018
USA Chelsea Manning, najbardziej znana informatorka serwisu WikiLeaks, wypuściła swoją pierwszą reklamówkę wyborczą. Była żołnierz i transseksualistka, skazana przez sąd USA za szpiegostwo, ma zamiar się ubiegać o stanowisko senatora z ramienia Demokratów.

Bat na ingerencję Rosji w wybory

numer 1928 - 18.01.2018
USA Republikański senator Marco Rubio i demokrata Chris Van Hollen przedstawili projekt ponadpartyjnej ustawy, która da prezydentowi nowe uprawnienia do karania obcego państwa za ingerencję w proces demokratyczny w USA. Politycy nie kryją, że projekt ten ma związek z obawami o to, że Rosja będzie chciała wpłynąć na tegoroczne wybory do Senatu.