Jan Przemyłski

Bezmyślny chuligan znieważył bohaterkę

numer 1709 - 26.04.2017
W nocy z 20 na 21 kwietnia pijany 21-latek w asyście trzech kolegów zniszczył tablicę przy pomniku Danuty Siedzikówny ps. Inka w Gdańsku. Policja zatrzymała wszystkich czterech mężczyzn, a jednemu z nich postawiono zarzut znieważenia pomnika. Co więcej, policjanci zakwalifikowali jego działanie jako czyn o charakterze chuligańskim, co spowoduje wyższy wymiar kary.

​Krwawa akcja studentów

numer 1708 - 25.04.2017

INICJATYWA Wampiriada to projekt stworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów polegający na ogólnopolskiej zbiórce krwi oraz promowaniu honorowego krwiodawstwa. W tym roku odbędzie się już 17. edycja tej szczytnej akcji, a chęć udziału w niej zgłosiło ponad 40 uczelni wyższych z całego kraju.

Polonia wspiera Beatę Szydło i Antoniego Macierewicza

numer 1707 - 24.04.2017
Wyrażenie poparcia dla rządu premier Beaty Szydło oraz ministra Antoniego Macierewicza, a także list wystosowany do prezydenta Donalda Trumpa z prośbą o pomoc w odzyskaniu wraku rządowego Tu-154M – to główne postanowienia zaprezentowane przez Polaków mieszkających w USA podczas IV Forum Polonijnego w Pensylwanii.

Niezłomna Armia powraca

numer 1706 - 22.04.2017
Nazwiska dwunastu żołnierzy antykomunistycznego podziemia, których szczątki odnalazł i zidentyfikował zespół z Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, ogłoszono wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Czekamy na polskich bohaterów

numer 1705 - 21.04.2017
Ogromna ilość fragmentów szczątków ludzkich, a także strzępy odzieży oraz obuwia wojskowego – to bilans pierwszych dwóch dni prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które zespół Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzi na słynnej Łączce na warszawskich Powązkach Wojskowych. – Wierzę, że uda się nam odnaleźć tutaj szczątki m.in. płk. Pileckiego, płk.

Nieudane show Tuska

numer 1704 - 20.04.2017
Donald Tusk złożył zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Prezydent Europy przyjechał do Warszawy pociągiem, a w drodze do prokuratury towarzyszyli mu zwolennicy i przeciwnicy. – Prawdziwi mężowie stanu w naszej historii wysiadali z pociągów na przystanku Niepodległość.

​Pamięci bohaterskich powstańców żydowskich

numer 1704 - 20.04.2017
ROCZNICA Powstanie w getcie warszawskim zapisało się na kartach historii jako jedno z najtragiczniejszych i najważniejszych wydarzeń kształtujących tożsamość Żydów mieszkających w Polsce. Wczoraj obchodziliśmy 74. rocznicę tego zrywu, którego uczestnicy podjęli rozpaczliwą próbę przeciwstawienia się niemieckiemu okupantowi, często płacąc za to najwyższą cenę.

​Polak, Węgier – dwa bratanki

numer 1703 - 19.04.2017
POLITYKA Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wraz z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier László Kövérem podpisali we wtorek porozumienie o partnerstwie strategicznym między parlamentami Polski i Węgier.

​Trzeciorzędne preteksty do ataku na Macierewicza

numer 1703 - 19.04.2017
POLITYKA Atak na ministra Macierewicza to kwestia wybierania trzeciorzędnych pretekstów, które są spersonalizowane. To są operacje przeprowadzane na nas wszystkich i oczywiście wrogie. Nie można temu ulegać i trzeba zachować zimną krew – powiedział wczoraj na antenie TV Republika Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jezus Chrystus zmartwychwstaje

numer 1701 - 15.04.2017
Wielkanoc zwana inaczej Paschą, to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. Wierni wspominają najpierw mękę Jezusa Chrystusa na krzyżu, a następnie radują się z Jego zmartwychwstania.

Hołd dla Marii Kaczyńskiej

numer 1700 - 14.04.2017
Gdy 13 kwietnia 2010 r. do Polski przywieziono trumnę z ciałem Marii Kaczyńskiej, warszawiacy witali ją spontanicznie, rzucając na trasie przejazdu karawanu tulipany – ulubione kwiaty małżonki prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ostatnia droga Olgi Johann

numer 1698 - 12.04.2017
POŻEGNANIE Była wielką patriotką, propagowała pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego, uparcie walczyła o dekomunizację warszawskich ulic, aktywnie włączała się w rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży – tak w skrócie można opisać Olgę Johann, warszawską radną zmarłą w zeszłą środę. Wczoraj na warszawskich Powązkach odbył się jej pogrzeb.

Kraków pamięta o Smoleńsku

numer 1698 - 12.04.2017
OBCHODY Główne uroczystości związane z 7. rocznicą katastrofy smoleńskiej odbyły się w Warszawie, jednak także w wielu innych miejscowościach upamiętniono ofiary tej tragedii. W Krakowie, przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich, od rana modlili się m.in. prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska.

Polscy bohaterowie odzyskują tożsamość

numer 1695 - 08.04.2017
Odkrytych kilkanaście jam grobowych, a w nich szczątki dwunastu osób – to bilans prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzi na warszawskim cmentarzu Bródnowskim. Przy niektórych szkieletach znaleziono również fragmenty odzieży oraz rzeczy osobiste. – Spełnił się cel, dla którego tu przyjechaliśmy.

Medialny pucz

numer 1693 - 06.04.2017
Zakłócanie miesięcznic katastrofy smoleńskiej, blokowanie wjazdu na Wawel podczas wizyt polityków przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich, sprzeciwianie się ekshumacjom ofiar tragedii – to niektóre z dotychczasowych „osiągnięć” inicjatywy Obywatele RP, którą wspiera część mediów.

Ujawniamy, jak wyglądał remont Tu-154M

numer 1692 - 05.04.2017
Skandaliczne nieprawidłowości przy przetargu na remont oraz przy samych pracach serwisowych rządowego samolotu Tu-154M, niejasne kontakty ówczesnych członków rządu z Rosjanami, a także jak tragedia smoleńska ukształtowała polskie społeczeństwo – to tylko część informacji, które znajdą Państwo w nowym numerze tygodnika „Gazeta Polska”. Od dzisiaj do kupienia w kioskach i sklepach.

Znikająca kasa KOD-u

numer 1691 - 04.04.2017
Część pieniędzy wpłacanych w czasie publicznych kwest nie trafiło na konto Komitetu Obrony Demokracji. Wciąż brakuje także większości protokołów ze zbiórek publicznych prowadzonych przez kodorastów. To tylko część nowych ustaleń w sprawie nieprawidłowości finansowych w KOD-zie. Sprawie przyjrzy się teraz prokuratura.

​Mieli być bezimienni, zostali nieśmiertelni

numer 1688 - 31.03.2017
KONFERENCJA „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie znakomicie opisuje tragiczną, ale jakże piękną historię żołnierzy antykomunistycznego podziemia z lat 1944–1963. Wczoraj w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona polskim bohaterom, a wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Krzysztof Szwagrzyk i prof.

Akt terroru i prowokacja Rosji

numer 1687 - 30.03.2017
W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy ostrzelali z granatników siedzibę konsulatu RP w Łucku w zachodniej Ukrainie. Na szczęście nikt z pracowników placówki nie ucierpiał w ataku, jednak zniszczona została fasada budynku. Przedstawiciele polskich i ukraińskich władz nie mają wątpliwości, że wydarzenia w Łucku są prowokacją, za którą prawdopodobnie stoi Rosja.

​Lustracja powodem odejść z armii

numer 1686 - 29.03.2017
WERYFIKACJA Do Instytutu Pamięci Narodowej w ciągu ostatniego roku wpłynęło ponad 700 oświadczeń lustracyjnych znalezionych w Ministerstwie Obrony Narodowej. Chodzi o dokumenty, które za rządów poprzedniej władzy powinny być przekazane do Instytutu, ale z nieznanych powodów tam nie trafiły.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO