Jan Przemyłski

Czaputowicz: Polityka zagraniczna jest sprawą narodową

numer 1982 - 22.03.2018
Pomysł na silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej, strategiczna współpraca z NATO i USA, zażegnanie kryzysu, z którym zmaga się obecnie UE oraz odpowiedź na agresywną politykę Rosji – to główne tematy, które minister Jacek Czaputowicz poruszył w swoim exposé, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.

Nieudolne blokowanie prac KRS-u

numer 1981 - 21.03.2018
Wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa został przeprowadzony zgodnie z obowiązującym prawem i ustalonymi procedurami – poinformował w poniedziałek Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Spotkajmy się 10 kwietnia

numer 1980 - 20.03.2018
Dokładnie za trzy tygodnie będziemy obchodzili ósmą rocznicę największej tragedii w powojennej historii Polski – katastrofy smoleńskiej. Centralne uroczystości z udziałem władz państwowych odbędą się w Warszawie. Tutaj też odsłonięty zostanie pomnik poświęcony ofiarom poległym w Rosji. Środowisko Strefy Wolnego Słowa apeluje o liczny udział w stołecznych obchodach. Pokażmy, że pamiętamy.

Tak nadzwyczajna kasta łamie życiorysy

numer 1978 - 17.03.2018
Tomasz Komenda osiemnaście lat musiał przesiedzieć w ciasnej celi, bity i poniżany przez współwięźniów, aby przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości zorientowali się, że w jego sprawie popełniono błąd, a kara, jaką mu wymierzono, nigdy nie powinna zostać nałożona. Teraz odpowiedzialni za tę tragiczną pomyłkę mogą ponieść konsekwencje.

CBA pracuje pełną parą

numer 1975 - 14.03.2018
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj w Warszawie gdańskiego biznesmena chwilę po tym, jak przyjął 300 tys. zł łapówki. Jak ustalili agenci, za odebrane pieniądze przedsiębiorca miał doprowadzić do sprzedaży na atrakcyjnych warunkach zabudowanej nieruchomości należącej do firmy będącej w upadłości.

Jarosław Kaczyński: Jesteśmy blisko prawdy

numer 1973 - 12.03.2018
To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Msze św. w kościele seminaryjnym rano i wieczorem w archikatedrze św. Jana będą się odbywały nadal – powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją prezesa PiS‑u ostatni pochód ma się odbyć w kwietniu – w ósmą rocznicę tragedii.

​Koniec z samowolą jugendamtów

numer 1969 - 07.03.2018
WALKA O RODZINĘ Powołanie polsko-niemieckiej grupy ekspertów monitorującej pracę jugendamtów, a także utworzenie listy polskich rodzin zastępczych oraz domów opieki dla polskich dzieci w Niemczech – m.in. takie uzgodnienia padły podczas specjalnej wizyty przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości w Berlinie. Spowoduje to, że niemieckim urzędom ds.

Pierwsze efekty noweli ustawy o IPN-ie

numer 1967 - 05.03.2018
Reduta Dobrego Imienia wytoczy proces argentyńskiemu portalowi internetowemu, który umieścił zdjęcie pomordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych i podpisał je jako ofiary zbrodni w Jedwabnem. To pierwszy wypadek, kiedy wykorzystane zostaną przepisy znowelizowanej ustawy o IPN-ie.

​Polski rachunek dla Niemców

numer 1966 - 03.03.2018
SPRAWIEDLIWOŚĆ 850 mld dol. – tyle mogłaby wynieść kwota reparacji, których Polska będzie się domagała od Niemiec. Wyliczono ją na podstawie raportu o stratach poniesionych podczas II wojny światowej, przygotowanego w 1947 r. – Jeśli zaktualizujemy ten dokument o wiadomości ujawnione po 1947 r.

O Niezłomnych nie tylko 1 marca

numer 1966 - 03.03.2018
Marsze pamięci, biegi, prelekcje, wystawy, a także inne ciekawe inicjatywy zaplanowano w najbliższy weekend w wielu miastach Polski. To wszystko w ramach ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Hołd tym, którzy zachowali się jak trzeba

numer 1965 - 02.03.2018
„Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie znakomicie opisuje tragiczną, ale jakże piękną historię Żołnierzy Wyklętych. Przez lata spychani na margines historii, dziś wracają do świadomości Polaków.

Spotkania na szczycie ws. ustawy o IPN-ie

numer 1964 - 01.03.2018
Polska delegacja składająca się z dyplomatów, dziennikarzy oraz ekspertów zajmujących się okresem II wojny światowej spotka się dziś ze swoimi izraelskimi odpowiednikami, aby wyjaśnić wątpliwości związane z nowelizacją ustawy o IPN-ie. – Nie jedziemy tam negocjować treści ustawy.

Polska odda hołd swoim bohaterom

numer 1963 - 28.02.2018
„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy” – te słowa wiersza Zbigniewa Herberta dotyczące żołnierzy antykomunistycznego podziemia przez dziesiątki lat były trafnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Jednak to już przeszłość. Jutro po raz ósmy będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Niepodległa dla obywateli

numer 1962 - 27.02.2018
INICJATYWA Blisko 15 mln zł zostanie w tym roku przekazane m.in. organizacjom pozarządowym na przygotowanie wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. – Tym programem dotacyjnym chcemy zachęcić jak największą liczbę obywateli do włączenia się w organizację obchodów – powiedział „Codziennej” Kamil Wnuk, rzecznik programu „Niepodległa”.

Belfrowie od antypolonizmu

numer 1954 - 17.02.2018
„Naród polski jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne”, „Państwo polskie w czasie niemieckiej okupacji odmawiało potępienia zagłady na narodzie żydowskim”, „dziś instytucje państwowe nie pozwalają mówić prawdy o tym, co wydarzyło się podczas II wojny światowej” – takie tezy zawarli dwaj nauczyciele warszawskiego liceum w specjalnym liście skierowanym do uczniów z całej Polski.

​W hołdzie obrońcom niepodległości

numer 1952 - 15.02.2018
PAMIĘĆ Odwaga, lojalność, heroizm i gotowość do najwyższych poświęceń podyktowana marzeniem o niepodległej ojczyźnie – takie wartości cechowały żołnierzy Armii Krajowej. Wczoraj obchodziliśmy 76. rocznicę utworzenia tej legendarnej i unikatowej w skali świata formacji wojskowej, a w wielu miastach Polski zorganizowano uroczystości upamiętniające.

Afera Ciechu nie warta aresztu

numer 1952 - 15.02.2018
SKANDAL Sąd nie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu dla wiceministra skarbu Pawła T. i ministerialnego urzędnika Tomasza Z., podejrzanych ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki Ciech SA.

Honor i wolność cenili nad życie

numer 1951 - 14.02.2018
Walka o niepodległą Polskę była dla nich świętym obowiązkiem, a Bóg i honor najwyższymi wartościami. Bez wahania oddawali życie, walcząc o to, w co mocno wierzyli – tak w wielkim skrócie można opisać żołnierzy Armii Krajowej. Dzisiaj mija 76 lat, odkąd naczelny wódz gen. Władysław Sikorski powołał tę legendarną podziemną formację wojskową do życia.

Zawodowi kłamcy, czyli szmaciarze

numer 1947 - 09.02.2018
Ja nie mówię o szmalcownikach. Jeżeli już, to o szmaciarzach. Mnie to określenie się bardzo podoba. Bo rzeczywiście w Polsce jest frakcja szmaciarzy, czyli ludzi, którzy za pieniądze zrobią krzywdę Polsce – powiedział stanowczo red. Tomasz Sakiewicz na antenie TVP Info.

Zmasowany atak za obronę prawdy historycznej

numer 1946 - 08.02.2018
Sekretarz Departamentu Stanu USA Rex Tillerson napisał w oświadczeniu, że Stany Zjednoczone są „rozczarowane tym, że polski prezydent podpisał ustawę nakładającą kary za przypisywanie nazistowskich zbrodni państwu polskiemu”.