Jan Przemyłski

Musimy dać świadectwo

numer 1730 - 23.05.2017
Żołnierz AK, ochotnik do Auschwitz, współtwórca Tajnej Armii Polskiej, powstaniec warszawski, jeden z najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej – Witold Pilecki. 13 maja obchodziliśmy 116. rocznicę jego urodzin, a 25 maja będziemy obchodzili 69. rocznicę jego zamordowania.

​Wolni i odważni

numer 1729 - 22.05.2017
NAGRODY Antoni Krauze oraz Andrzej Krauze zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przyznawanej co roku przez kapitułę Kongresu Polska Wielki Projekt. Kolejne wyróżnienie – medal Odwaga i Wiarygodność, przyznawany osobom pracującym na rzecz dobrego wizerunku Polski i jej obywateli na świecie – otrzymała Irena Lasota, publicystka i działaczka społeczna.

Kaczyński: Nie możemy w to wchodzić

numer 1729 - 22.05.2017
Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, a także bronić się metodami politycznymi – powiedział „Codziennej” prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński. W ten sposób odniósł się do decyzji Komisji oraz Parlamentu Europejskiego o przymusowym osiedlaniu w Polsce kilku, a nawet kilkunastu tysięcy imigrantów.

Pamięci bohaterskiego rotmistrza

numer 1728 - 20.05.2017

UROCZYSTOŚCI Już po raz czwarty we Wrocławiu organizowane są Dni Rotmistrza Pileckiego. To jedyne w Polsce wydarzenie o tak szerokim zakresie, które ma na celu upamiętnienie słynnego Żołnierza Wyklętego, który jako ochotnik dał się wywieźć do Auschwitz, by zorganizować tam konspirację niepodległościową i udokumentować zbrodnie niemieckie. Obchody potrwają do 25 maja.

W trosce o wielką Polskę

numer 1728 - 20.05.2017
„Wolność – polski projekt dla Europy” – pod takim hasłem odbywa się w Warszawie VII edycja kongresu Polska Wielki Projekt. W jego programie znalazły się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli rządu oraz polskich i zagranicznych ekspertów ze świata nauki, gospodarki i kultury. W sobotę przyznana zostanie również Nagroda im. prof. Lecha Kaczyńskiego.

Zlikwidować komorniczą patologię!

numer 1726 - 18.05.2017
Obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych, brak możliwości wyręczania się asesorami, zwiększone uprawnienia nadzorcze ministra sprawiedliwości nad kancelariami komorniczymi oraz realna odpowiedzialność za wypadki nadużycia władzy – to tylko część założeń reformy komorniczej przyjętej we wtorek przez Radę Ministrów.

Rozbić sitwę reprywatyzacyjną

numer 1721 - 12.05.2017
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stanie na czele komisji weryfikacyjnej ds. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie – ogłosiła premier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej. Z kolei minister Zbigniew Ziobro poinformował, że również wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z procesem przejmowania i wyłudzania nieruchomości zatrzymało siedem osób, w tym trzech adwokatów.

Schizofrenia Platformy Obywatelskiej

numer 1720 - 11.05.2017
Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował we wtorek, że jego partia sprzeciwia się przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. Z kolei były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził wprost, że „wmawia się ludziom, iż PO była za przyjmowaniem uchodźców”. No, to przypomnijmy, jak w 2015 r. rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję, zgodnie z którą do Polski miało trafić ok.

Rozbić sędziowską sitwę

numer 1719 - 10.05.2017
Utworzenie w Krajowej Radzie Sądownictwa dwóch izb oraz wygaszenie po 30 dniach od wejścia noweli w życie kadencji 15 członków-sędziów (ich następców miałby wybrać Sejm) – to główne założenia rządowego projektu zmian w KRS-ie, nad którym debatowała wczoraj sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

Polityczny kapiszon Platformy

numer 1717 - 08.05.2017
Ani odgórny nakaz uczestnictwa w Marszu Wolności dla każdej funkcyjnej osoby w partii, ani wysyłanie agitacyjnych listów do dyrektorów szkół i rodziców, ani nawet darmowe przejazdy do stolicy nie pomogły Platformie Obywatelskiej zgromadzić chociażby połowy z planowanych 100 tys. uczestników na swojej sobotniej demonstracji.

Przymusowy Marsz Wolności

numer 1716 - 06.05.2017
Granie na emocjach poprzez wykorzystywanie dziecka w spocie promującym Marsz Wolności, wysyłanie agitacyjnych listów do dyrektorów szkół i rodziców, organizacja darmowych przejazdów do stolicy oraz odgórny nakaz uczestnictwa w pochodzie dla każdej funkcyjnej osoby w partii – to część pomysłów Platformy Obywatelskiej na zwiększenie frekwencji podczas dzisiejszej demonstracji.

Hejt za biało-czerwoną

numer 1715 - 05.05.2017
W związku z obchodzonym 2 maja świętem flagi producent popularnej wody butelkowanej Staropolanka, przy współpracy z firmą odzieżową Red is Bad, postanowił wypuścić na rynek limitowaną edycję wody z etykietą inspirowaną biało-czerwonymi barwami. Jednak ten zabieg marketingowy nie spodobał się lewicowym hejterom, którzy na portalach społecznościowych zaatakowali obie marki.

​Dość zakłamywania polskiej historii

numer 1713 - 02.05.2017
POLITYKA Powinniśmy prowadzić, wzorując się na prezydencie Lechu Kaczyńskim, twardą, zdecydowaną politykę historyczną. Politykę prawdy – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP Historia. Prezydent odniósł się również do fenomenu Żołnierzy Niezłomnych, a także „pedagogiki wstydu”, którą narzucano polskiemu społeczeństwu już po upadku komunizmu.

Duży plus dla rodziny

numer 1710 - 27.04.2017
Prawie 4 mln dzieci otrzymało w marcu świadczenia wypłacane w ramach projektu Rodzina 500+. Oznacza to, że z rządowego programu pomocy rodzinie korzysta co drugi Polak, który nie skończył 18 lat.

Bezmyślny chuligan znieważył bohaterkę

numer 1709 - 26.04.2017
W nocy z 20 na 21 kwietnia pijany 21-latek w asyście trzech kolegów zniszczył tablicę przy pomniku Danuty Siedzikówny ps. Inka w Gdańsku. Policja zatrzymała wszystkich czterech mężczyzn, a jednemu z nich postawiono zarzut znieważenia pomnika. Co więcej, policjanci zakwalifikowali jego działanie jako czyn o charakterze chuligańskim, co spowoduje wyższy wymiar kary.

​Krwawa akcja studentów

numer 1708 - 25.04.2017

INICJATYWA Wampiriada to projekt stworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów polegający na ogólnopolskiej zbiórce krwi oraz promowaniu honorowego krwiodawstwa. W tym roku odbędzie się już 17. edycja tej szczytnej akcji, a chęć udziału w niej zgłosiło ponad 40 uczelni wyższych z całego kraju.

Polonia wspiera Beatę Szydło i Antoniego Macierewicza

numer 1707 - 24.04.2017
Wyrażenie poparcia dla rządu premier Beaty Szydło oraz ministra Antoniego Macierewicza, a także list wystosowany do prezydenta Donalda Trumpa z prośbą o pomoc w odzyskaniu wraku rządowego Tu-154M – to główne postanowienia zaprezentowane przez Polaków mieszkających w USA podczas IV Forum Polonijnego w Pensylwanii.

Niezłomna Armia powraca

numer 1706 - 22.04.2017
Nazwiska dwunastu żołnierzy antykomunistycznego podziemia, których szczątki odnalazł i zidentyfikował zespół z Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, ogłoszono wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Czekamy na polskich bohaterów

numer 1705 - 21.04.2017
Ogromna ilość fragmentów szczątków ludzkich, a także strzępy odzieży oraz obuwia wojskowego – to bilans pierwszych dwóch dni prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które zespół Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzi na słynnej Łączce na warszawskich Powązkach Wojskowych. – Wierzę, że uda się nam odnaleźć tutaj szczątki m.in. płk. Pileckiego, płk.

Nieudane show Tuska

numer 1704 - 20.04.2017
Donald Tusk złożył zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Prezydent Europy przyjechał do Warszawy pociągiem, a w drodze do prokuratury towarzyszyli mu zwolennicy i przeciwnicy. – Prawdziwi mężowie stanu w naszej historii wysiadali z pociągów na przystanku Niepodległość.