​ Ryszard Kapuściński

Freudowska pomyłka?

numer 1679 - 21.03.2017
Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak ponuro mogłaby wyglądać polska polityka bez posłów z Nowoczesnej. Od początku, odkąd znaleźli się w Sejmie RP, stwierdzili, że jednak kabaret bardziej ich pociąga niż jakieś tam posłowanie. Ileż pieniędzy ktoś włożył w wyszukanie tak wspaniałych aktorów, bo przecież nikt nie zaprzeczy, że kabaret pod nazwą

Jednak jedziemy na Węgry

numer 1673 - 14.03.2017
Niespotykana liczba komentarzy pojawiła się pod apelami red. Tomasza Sakiewicza i moim zamieszczonymi na portalu Niezależna.pl, w których oświadczyliśmy, że pomimo tego, jak głosował Viktor Orbán, nie odwołujemy wyjazdu na Węgry. Przyznaję, że większość komentatorów sugerowała odwołanie wyjazdu. Nie postąpiliśmy tak i dzisiaj kilkaset osób wyjeżdża na Węgry.

Oj, te feministki

numer 1667 - 07.03.2017
„Kobiety wszystkich płci, łączcie się!” – to jedno z uroczych haseł niesionych w Krakowie przez uczestników demonstracji feministek pod nazwą Manifa. Demonstracje te odbywają się w związku z Dniem Kobiet, wymyślonym w 1909 r. w USA przez Socjalistyczną Partię Ameryki, i hucznie obchodzonym w PRL-u, z tradycyjnym goździkiem w tle.

Polonia gotowa do współpracy

numer 1524 - 16.09.2016
Tydzień po zakończeniu kolejnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z Europy Zachodniej można pokusić się o garść refleksji. Przede wszystkim to liczba uczestników, których było dwa razy więcej niż w poprzednim roku.

Znają się jak łyse konie

numer 1503 - 23.08.2016
Od miesięcy trwa serial pt. „Stadnina Koni w Janowie”. Na terenie stadniny stoją cały czas wozy transmisyjne TVN-u, odbywają się relacje na żywo itd. Wszystko zaczęło się, kiedy prezes Agencji Nieruchomości Rolnych naruszył status quo i odwołał ze stanowisk dyrektorów stadniny.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO