LECH MAKOWIECKI

Ile jeszcze kłamstw Misiły?

numer 1979 - 19.03.2018
Poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej przekracza kolejne bariery obciachu i chamstwa. W programie „Woronicza 17” rzuca publicznie pomówienia ot tak, z głowy (czyli z niczego).

Przypadek?

numer 1939 - 31.01.2018
Gdy opadły emocje związane z nieskładnym oświadczeniem pani ambasador Izraela, domagającej się wycofania projektu ustawy karzącej za sformułowania „polskie obozy śmierci”, czas na refleksję: czemu ma służyć tak irracjonalny atak na Polskę? W polityce na tym szczeblu nic nie dzieje się przez przypadek.

Opluwanie Polski

numer 1937 - 29.01.2018
Sprzeciw premiera Izraela Beniamina Netanjahu i apel pani ambasador tego kraju o wycofanie projektu ustawy karzącej za sformułowania „polskie obozy śmierci” budzi zdumienie i niesmak ze względu na irracjonalność uzasadnienia. Zwłaszcza że działanie to wspiera instytut Yad Vashem, jak mało który znający skalę heroizmu Polaków ratujących z narażeniem własnego życia Żydów podczas II wojny światowej.

Lista hańby jest dłuższa

numer 1881 - 20.11.2017
Sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej głosujących w Parlamencie Europejskim za sankcjami przeciwko Polsce – mogącymi skutkować ograniczeniem naszej suwerenności 

Odpór chamstwu i zdradzie

numer 1878 - 16.11.2017
Europosłowie z kręgu totalnej targowicy przekraczają w Parlamencie Europejskim kolejne granice zaprzaństwa. Takiego draństwa – wołania o zniszczenie Polski unijnymi represjami – nie było u nas od czasów rozbiorów! „Geniusz” transformacji Janusz Lewandowski powinien się zastanowić, czy (skoro rządy większości tak mu przeszkadzają) – nie czas już zrzec się polskiego obywatelstwa...

Za włoskim przykładem

numer 1870 - 06.11.2017
Włoski sąd w Sulmonie nakazał rządowi Niemiec wypłatę odszkodowań gminie Roccaraso (1,6 mln euro) oraz rodzinom ofiar (5 mln euro) za masakrę 128 cywilów w 1943 r. Skoro byli koalicjanci Hitlera mogą dziś skarżyć sukcesorów III Rzeszy o rekompensatę za zbrodnie wojenne, tym bardziej powinna to uczynić Polska. Bo czymże jest wyżej wymieniona kaźń wobec np. rzezi Woli (65 tys.

Do dialogu trzeba dwojga

numer 1867 - 02.11.2017
Przy okazji spotkania Rady Dialogu Społecznego słowo „dialog” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska, która przejęła obowiązki przewodniczącej RDS, zapewniali o swojej otwartości na merytoryczne „dogadywanie się” między stronami sporów we wszystkich istotnych dla społeczeństwa sprawach.

Trzecie przykazanie

numer 1865 - 30.10.2017
W sprawie wolnych niedziel w handlu jestem zdecydowanym tradycjonalistą. I to mimo że sam zwykle pracuję w weekendy (specyfika zawodu artysty estradowego). Ale to jest mój własny wybór! Nie da się z pracy w niedzielę wyłączyć również policjantów, pracowników pogotowia ratunkowego, stacji benzynowych, strażaków, kolejowych itp.

Miecz na korupcję i nepotyzm

numer 1860 - 24.10.2017
Łatwo powiedzieć, trudniej wyegzekwować. W każdej partii bez wyjątku istnieje grupa osobników o moralności Kalego. Przysłowiowa ryba psuje się od głowy.

Skutki tego szaleństwa pozostaną

numer 1859 - 23.10.2017
Bez zbytniego entuzjazmu (ale jednak!) Donald Tusk et consortes musieli przyznać, że narzucona przez Niemcy polityka imigracyjna UE zupełnie się nie sprawdziła. Tym samym polskie postulaty, m.in. o pomaganiu uchodźcom w miejscu zamieszkania i pilnowaniu granic zewnętrznych strefy Schengen, wróciły pod obrady.

Sądowy pat z prezydentem

numer 1853 - 16.10.2017
Prezydent Andrzej Duda postuluje wybór przez Sejm sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa większością 3/5 głosów. PiS takowej w Sejmie nie ma, nie będzie zatem w stanie wybrać do KRS‑u takich sędziów, jakich będzie uważał za odpowiednich, by móc reformować polskie sądownictwo – pewne jest weto totalnej opozycji. W razie decyzyjnego pata w Sejmie można by scedować wybór członków KRS‑u na Senat.

Morawiecki zaorał opozycję

numer 1850 - 12.10.2017
Nie przepadam za mocnymi określeniami typu „zmasakrować” czy „zmiażdżyć” w stosunku do przegranych uczestników politycznych sporów. Muszę jednak przyznać, że swoim sejmowym wystąpieniem podczas uchwalania budżetu Mateusz Morawiecki dosłownie zaorał totalną opozycję.

Różaniec tarczą, a miecz?

numer 1847 - 09.10.2017
Nieprzypadkowo na ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do granic” wybrano datę 7 października. Właśnie tego dnia w 1571 r. rozegrała się pod greckim Lepanto (dziś Nafpaktos) jedna z najkrwawszych bitew morskich. Imperium osmańskie – w starciu z przymierzem Świętej Ligi (zawiązanym przez papieża Piusa V) – poniosło sromotną klęskę.

Konsekwentni ujadacze?

numer 1845 - 06.10.2017
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza przywrócić ulgi podatkowe odebrane twórcom przez koalicję PO-PSL. Biegający za piłką rząd Donalda Tuska programowo lekceważył potrzeby artystów, sowicie jednak wynagradzając tylko tych, którzy wspierali kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Przywileje (wywalczone przez ludzi sztuki jeszcze przed wojną) obowiązywały nawet za komuny!

Śmiechu warte?

numer 1843 - 04.10.2017
Obejrzałem w sieci jeden z ostatnich odcinków „Ucha prezesa”. Przypadkiem, bo po zakodowaniu kolejnych odcinków straciłem zainteresowanie nimi, zapewne jak większość internautów. A tu wielkie zmiany: znika wątek prezydenta Dudy – wiecznego petenta w przedsionku gabinetu szefa PiS-u. Czyżby dlatego, że PAD jest już OK, bo się „usamodzielnił”?

Kultura niepodległa?

numer 1835 - 25.09.2017
„Kultura Niepodległa to nowy, apolityczny ruch artystów i ludzi kultury, którzy mają już dość marginalizowania ich działań. Do akcji przyłączyli się już między innymi Krystyna Janda, Andrzej Pągowski, Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn i wielu, wielu innych”. Tyle z manifestu opublikowanego w „Newsweeku”.

Si vis pacem, para bellum

numer 1821 - 08.09.2017
Skuteczność duńskiej policji

numer 1819 - 06.09.2017
Duńska policja dała ostatnio imponujący pokaz siły i stanowczości w działaniu. Bardzo profesjonalnie skatowała polskiego kibica chcącego wejść na mecz. Leżącego i obezwładnionego mężczyznę m.in. bito pałką po głowie. Przy okazji zostało poturbowanych kilka innych, przypadkowo towarzyszących mu osób, w tym kobiety. Wszystko to zostało uwiecznione na nagraniach telefonami komórkowymi.

Jakim trzeba być głupcem...

numer 1804 - 19.08.2017
Jakim trzeba być głupcem (lub łobuzem), żeby ściągać na swój naród śmiertelne zagrożenia terrorystyczne! A tak właśnie dzieje się w Europie Zachodniej. Przez utopijne mrzonki o multi-kulti i otwarcie granic zewnętrznych UE Francja, Niemcy, Szwecja, Belgia czy Hiszpania spływają dziś krwią niewinnych ludzi. Zasłanianie się uchodźcami to zawracanie głowy.

Gdzie są instytucje państwa?

numer 1798 - 11.08.2017
Mobilny podświetlany billboard jeżdżący po Europie, informujący o niemieckich obozach koncentracyjnych. Oskarżenie wniesione z prywatnego powództwa byłego więźnia obozu w Auschwitz Karola Tendery przeciwko kłamstwom niemieckiej telewizji publicznej ZDF o „polskich obozach śmierci”.