Dobromiła Wrońska

Zapomniane zabawki

numer 1620 - 11.01.2017
Jak opowiedzieć dzieciom o zbrodniach wojennych, strzałach w tył głowy, zbiorowych mogiłach w Lesie Katyńskim? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można na scenie wrocławskiego Integracyjnego Teatru Arka w najnowszym przedstawieniu „Zapomnianie zabawki – dzieci Katynia”. Patronat nad spektaklem objęła „Gazeta Polska Codziennie”.

Jesteśmy im winni pamięć

numer 1597 - 13.12.2016
Ci starsi ludzie mieszkający na Kresach, którzy pamiętają, jak tu była jeszcze Rzeczpospolita, często czują się zostawieni przez ojczyznę i ta świadomość, że mają łączność z Polską, jest dla nich bardzo ważna – mówi Dominik Rozpędowski, koordynator projektu „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach” Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Patriotyzm rodzi się w sercu

numer 1592 - 07.12.2016
Jej rodzice byli byłymi zaborcami, a ona jest jedną z najważniejszych heroin polskiej partyzantki – mówi o bohaterce swojego najnowszego filmu „Cztery życia Lidii Lwow” Rafał Mierzejewski. Dokument wyróżniony nagrodą Prezesa TVP na tegorocznym festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” doczekał się także wrocławskiej premiery zorganizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Naukowcy rozgryzają Lema

numer 1586 - 30.11.2016
Nad fenomenem twórcy, który intrygował wiedzą, erudycją i wizjonerskimi koncepcjami co do przyszłości, zastanawiają się we Wrocławiu liczni naukowcy. Nie brak żywej wymiany opinii i interesujących wniosków.

Sukces Wrocławskiego Kongresu Społecznego

numer 1584 - 28.11.2016
DOLNY ŚLĄSK Oprotestowany przez skrajnie lewicowych polityków wrocławski Kongres Społeczny „Kultura wartości – wartość kultury” okazał się ogromnym sukcesem.

Norwid (nie)nowoczesny

numer 1583 - 26.11.2016
Prof. Kazimierz Braun, wybitny reżyser teatralny i dramatopisarz, a także wieloletni wykładowca uniwersytecki, powraca na polskie sceny teatralne. Wraz z Tomaszem A. Żakiem wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza przejmujący monodramat „Powrót Norwida”. Od 22 października spektakl można oglądać na gościnnych występach w kraju.