Mariusz Andrzej Urbanke

Polityczna zadyma wokół smogu

numer 1627 - 19.01.2017
Walka ze smogiem w Polsce to kolejna akcja propagandowa wymierzona w rząd i polski węgiel – twierdzą producenci kotłów ze Śląska. Ich zdaniem chodzi o promowanie rosyjskiego gazu jako czystego paliwa oraz zachodnich producentów kotłów gazowych i na pelet (granulat drzewny), którzy chcą opanować nasz rynek.

Bankowi nie musisz być wierny

numer 1625 - 17.01.2017
Wkrótce, 1 lutego, będziemy obchodzili pierwszą rocznicę wejścia w życie ustawy o podatku bankowym. W bankach nie będzie z tej okazji stypy, czym straszyli niektórzy eksperci. Banki zwiększają zyski – w 2016 r. o ponad 20 proc. Głównie dzięki temu, że coraz mniej płacą za lokaty, a jednocześnie wprowadzają nowe opłaty.

Walczył z bankiem i wygrał

numer 1622 - 13.01.2017
Klient T-Mobile Usługi Bankowe, o którego kłopotach z niespodziewanymi długami w tym banku pisaliśmy w „Gazecie Polskiej Codziennie” w ubiegły wtorek, wygrał swoją batalię. Bank pozytywnie rozpatrzył jego reklamację i anulował wszystkie długi.

Został tylko beton. I „kamieni kupa”

numer 1620 - 11.01.2017
Alarmowanie, że Unia Europejska w ramach sankcji odbierze nam dotacje, to strachy na Lachy. Z funduszy UE czerpią bowiem pełną garścią działające u nas zagraniczne koncerny. Największe kontrakty inwestycyjne też zdobywają zagraniczne przedsiębiorstwa.

Uważaj na długi, których nie zrobiłeś

numer 1619 - 10.01.2017
Jeśli kupiłeś podczas świątecznej promocji telefon, to sprawdź dokładnie wszystkie dokumenty, jakie w związku z tym podpisywałeś. Sprzedawcy telefonów przy tej okazji wciskają niczego nieświadomym klientom konto i kartę bankową. Do Rzecznika Finansowego trafia coraz więcej pytań i próśb o interwencję w takich sprawach.