Wojciech Mucha

Orbán: Polska i Węgry to dwa wieczyste dęby

numer 1977 - 16.03.2018
To było wspólne święto Węgrów i Polaków, którzy w Budapeszcie wzięli udział w obchodach 170. rocznicy wybuchu Wiosny Ludów. – Witam naszych polskich przyjaciół. Nasza wspólnota jest naturalna, a jej źródłem jest to, że trzymamy się razem – usłyszały od premiera Viktora Orbána tysiące uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”

Szantażyści w futrach pieją o patriotyzmie

numer 1972 - 10.03.2018
Okazuje się, że wystarczy pomachać biało-czerwoną flagą albo pokrzyczeć w zaprzyjaźnionych mediach, by wytupać sobie dowolne rozwiązania legislacyjne. Jak niesie wieść gminna, projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który zawiera m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, trafił do sejmowej komisji, gdzie może utknąć lub przepaść całkowicie.

​Z wizytą u naszych przyjaciół

numer 1969 - 07.03.2018
W 2012 r. tysiące Polaków wróciły z pierwszego Wielkiego Wyjazdu na Węgry z nadzieją na zmianę. Możliwość zobaczenia, jak dają sobie radę Węgrzy szykanowani przez Brukselę za próbę dokonywania własnych wyborów, w Polakach, którzy pojechali na Węgry, i w tych, którzy obserwowali zmiany nad Dunajem, obudziła tę nadzieję.

​Małpa bez brzytwy

numer 1964 - 01.03.2018
Jest ich 70. Grupy bilateralne. Zrzeszają parlamentarzystów, którzy zasiadając w nich, chcą udowodnić, że są „aktywni na polu międzynarodowym”. Czasem, jak w przypadku rzeczywiście aktywnej grupy współpracy z Węgrami, efekty są wymierne.

Prasa kontra PRopaganda

numer 1963 - 28.02.2018
Przekazy, narracje, komunikaty. Coraz częściej stykamy się z nimi nie tylko w komunikatach rzeczników prasowych i wypowiedziach polityków. Specjalne konstrukcje (dez)informacyjne trafiają także do mediów, w których udają informacje i publicystykę. Prawda przestaje być najciekawsza.

Dzięki klubom „Gazety Polskiej” Paderewski wrócił do Carnegie Hall

numer 1959 - 23.02.2018
Cóż to był za wieczór! W nowojorskiej Carnegie Hall odbyła się uroczysta gala ku czci Ignacego Jana Paderewskiego. Wydarzenie w 85. rocznicę ostatniego koncertu kompozytora w tym miejscu zorganizowała amerykańska fundacja klubów „Gazety Polskiej”. Wydarzenie rozpoczęło nowojorskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po co komu ten zespół?

numer 1956 - 20.02.2018
Pojawił się pomysł (tak sobie wymyślono w Kancelarii Premiera), by powołać „Międzyresortowy Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość” (MZdsPPFiUToPiNnTRNERWazwnB).

Pamięć i prawda

numer 1943 - 05.02.2018
Izrael powinien wiedzieć, że nie jest właścicielem pamięci o Zagładzie. Jest to pamięć narodów, które na skrwawionych polskich ziemiach poddano najbardziej przerażającemu eksperymentowi w historii. Proszę więc nie mieć pretensji, że dziś mamy zamiar wreszcie mówić prawdę.

Koniec z fałszowaniem historii

numer 1937 - 29.01.2018
Nie milknie burza wokół ustawy penalizującej obarczanie Polski za Holokaust. Zdaniem Izraela niesie ona groźbę ­„negacjonizmu”. – Kto powie o zbrodni, którą rzeczywiście popełniono – a pojedyncze zbrodnie popełniali ludzie wszystkich narodowości, nie wyłączając polskiej i żydowskiej – ten nie podlega karze – zapewniają historycy z IPN‑u.

Garstka futrzarzy, miliony futer

numer 1936 - 27.01.2018
Mniej niż tysiąc osób. Tyle według ZUS-u było osób oficjalnie zatrudnionych w przemyśle hodowli zwierząt futerkowych w latach 2016–2017. Zaskakujące dane, które zdobyli obrońcy zwierząt z Fundacji „VIVA”, rzucają cień na propagandę hodowców i speców od PR-u. Ale to także pytanie o sposób kontroli, jakiej poddane są fermy. I czy w ogóle są poddane. 

Nigdy więcej

numer 1935 - 26.01.2018
Niemiecki nazizm i sowiecki komunizm mogą sprawić, że wiek XX zostanie sklasyfikowany jako wiek ciemny, bo nigdy wcześniej nie dokonano tak potwornych zbrodni na taką skalę.

Krok w stronę Europy

numer 1933 - 24.01.2018
W Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarto wczoraj wystawę „Make fur history” (ang. odesłać futro do historii) pokazującą realia hodowli zwierząt futerkowych. Jednocześnie nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk przedstawił się jako przeciwnik zabijania zwierząt bez potrzeby. Czy to oznacza, że zakaz uboju 10 mln norek rocznie już wkrótce stanie się faktem?

Polityka kołem się toczy

numer 1932 - 23.01.2018
W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL‑u – ogłosił wczoraj Michał Kamiński. Ma to uniemożliwić likwidację klubu PSL. Tam znajdują dziś przystań politycy, których wpływ na życie publiczne jest absolutnie nijaki. To też dobre zwieńczenie dotychczasowej kariery Kamińskiego.

Odesłać futro do historii

numer 1929 - 19.01.2018
To będzie szok dla zwolenników krwawego biznesu, jakim jest hodowla zwierząt futerkowych. Mieszkańcy miejscowości opanowanych przez hodowców, aktywiści, a także konserwatywni europarlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości wezmą udział w otwarciu wystawy „Make Fur History”, która w przyszłym tygodniu zostanie otwarta w europarlamencie.

Kamienica pod kuratelą służb

numer 1927 - 17.01.2018
Na komisji ds. reprywatyzacji stanęła sprawa kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze-Północ. Dzielnica to specyficzna, skrywająca niejedną niezbyt chwalebną tajemnicę. Taka też wiąże się z budynkiem przy Łochowskiej. To tu pojawił się „kurator” reprezentujący człowieka, który gdyby dziś żył, miałby ze 130 lat.

Platforma nawróconych

numer 1924 - 13.01.2018
POLITYKA Z całego kraju napływają informacje o nagłych nawróceniach polityków opozycji. Kolejni „działacze z regionu”, ale i politycy z pierwszych stron gazet odszukują w sobie pokłady patriotyzmu i konserwatyzmu. Przekonują, że zawsze dusili się w swoich liberalnych, „nowoczesnych” partiach, Wallenrodowie.

Wszystkim nie dogodzimy

numer 1923 - 12.01.2018
„W sprawach społecznych rząd Morawieckiego musi być rządem ciągłości: inaczej grozi mu dryf w stronę PiS-owskiej wersji opowieści o »ciepłej wodzie w kranach«” – pisze dziś w „Codziennej” Krzysztof Wołodźko. W prostych, żołnierskich słowach przekonuje, że PiS nie może zapominać o tym, co dało mu władzę.

Zbiorowy uśmiech zwolenników „normalizacji”

numer 1921 - 10.01.2018
Tego, czy z odwołaniem Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony narodowej RP strzeliły na Kremlu korki od szampana, nie wiemy. Jednak sądząc po reakcji moskiewskiej tuby propagandowej Sputnik która to właśnie zmianę na stanowisku szefa MON-u uznała za najważniejszą z całej „rekonstrukcji” i podała ją niemal natychmiast, można się spodziewać, że tak. 

Futrzaste bajki i horrory

numer 1917 - 04.01.2018
„Hodowcy zwierząt futerkowych znaleźli się w trudniejszej sytuacji, bo przedtem wszystko im było wolno, i opowiadają różnego rodzaju bajki, bo to są bajki, żeby się obronić” – mówił Jarosław Kaczyński. We wtorek jego słowa potwierdził sąd. „Liczne zwierzęta posiadają rozległe obrażenia głowy i szyi, a także płaty wyskubanego futra i zdartej skóry na tułowiu.

​Pewność „wielkiego planisty”

numer 1920 - 09.01.2018
Rzadko komu udaje się sprawić, by cały newsroom „Codziennej” tarzał się ze śmiechu. Sztuki tej dokonał Ryszard Petru, który wczoraj przedstawił swój plan. Dla jasności, plan Petru to rzekoma odpowiedź na plan Morawieckiego, a w istocie pożywka dla żartów na najbliższe dni. W jego realizacji ma mu pomóc „szerokie grono” nieznanych jeszcze osób. A celem jest wygranie wyborów cztery razy z rzędu.