Jacek Liziniewicz

Ministerstwo Środowiska na razie zostaje

numer 1929 - 19.01.2018
Nie sprawdziły się informacje o tym, że zadania realizowane przez Ministerstwo Środowiska zostaną rozdzielone między pozostałe resorty. Na razie przeniesiono jedynie kwestię zarządzania wodą do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz zmieniono dyrektora Lasów Państwowych. Dr. Konrada Tomaszewskiego zastąpił dotychczasowy wiceminister środowiska Andrzej Konieczny. 

Starachowice pamiętają o Marii Kaczyńskiej

numer 1928 - 18.01.2018
PAMIĘĆ Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za tę już piątą mszę św. Ta uroczystość jest dla mnie, dla syna Jadwigi Kaczyńskiej i brata Lecha Kaczyńskiego, czymś niezmiernie ważnym, wzruszającym – powiedział Jarosław Kaczyński w Starachowicach.

Opozycja zaorze się sama

numer 1925 - 15.01.2018
„Rząd i opozycja jedna koalicja”, „Solidarność naszą bronią, PiS z Platformą niech się gonią”, „Najpierw ulica, potem parlament” – to niektóre hasła, jakie wykrzykiwali przed Sejmem przedstawiciele Partii Razem i innych formacji lewicowych. Parasolkowe feministki z „czarnego protestu” i pozostała lewica są dziś przekonane, że nie mają przedstawicieli w parlamencie. – To nie przełom w opozycji.

Nowy minister frontem do ekologów

numer 1924 - 13.01.2018
Henryk Kowalczyk, który we wtorek został mianowany na ministra środowiska, zapowiada zmiany w podejściu do dyskusji na temat ochrony przyrody w Polsce. Zamierza podporządkować się decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej.

Paluch starła się z Rusin na komisji

numer 1924 - 13.01.2018
USTAWA ŁOWIECKA W piątek podkomisja nadzwyczajna zajmująca się prawem łowieckim zakończyła procedowanie. Teraz odbędzie się jeszcze jedno posiedzenie komisji środowiska i ustawa prawdopodobnie uzyska rekomendację. W obradach podkomisji wzięła udział celebrytka Kinga Rusin, która oskarżyła posłankę PiS‑u Annę Paluch, że jest lobbystką Polskiego Związku Łowieckiego.

Macierewicz na czele podkomisji smoleńskiej

numer 1923 - 12.01.2018
Wczoraj nowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o nominacji Antoniego Macierewicza na szefa podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską. – To dobra decyzja. Antoni Macierewicz ma ogromne zasługi i jest osobą, która nie dopuściła, aby prawda o katastrofie smoleńskiej została ukryta pod grubym dywanem kłamstw – mówi nam Jacek Świat, poseł PiS-u.

Opozycja w rozsypce

numer 1923 - 12.01.2018
Platforma Obywatelska i Nowoczesna uczyniły kolejny duży krok w kierunku tego, aby zawęzić grono własnych wyborców. W momencie gdy PiS robi otwarcie na centrum i zaczyna pokazywać bardziej łagodną oraz merytorycznie kojarzącą się twarz, opozycja robi mu miejsce, kierując się jednoznacznie w lewą stronę. Wszystko dzieje się przy okazji tematu aborcji, który miał być kłopotem dla partii rządzącej.

PiS nie ma miejsca dla Macierewicza

numer 1922 - 11.01.2018
Opada kurz po rekonstrukcji rządu. Emocje na prawicy przygasają, a do polityków opozycji dociera, że zmiana ministrów i łagodzenie kursu może stanowić dla nich poważne zagrożenie. Tymczasem PiS nie wie jeszcze, co zrobić z Antonim Macierewiczem zdymisjonowanym na życzenie prezydenta Andrzeja Dudy. W grę nie wchodzi stanowisko marszałka Sejmu.

Rekonstrukcyjne trzęsienie ziemi

numer 1921 - 10.01.2018
Za nami rekonstrukcja rządu. Ze zmian powinni być zadowoleni wszyscy przeciwnicy PiS-u. Wyborcy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, aktywiści ekologiczni niezgadzający się z ministrem środowiska oraz byli wojskowi krytykujący szefa MON-u.

Otwarty Dialog zakłada knebel

numer 1917 - 04.01.2018
Trzy dni dostał internauta Marcin Rey na zapłacenie 550 tys. zł zadośćuczynienia dla fundacji wskazanych przez przedstawicieli fundacji Otwarty Dialog i Euromaidan Warszawa.

​Rekonstrukcja na pewno w tym tygodniu

numer 1919 - 08.01.2018
rząd Najprawdopodobniej w środę dokona się ostateczna rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Najbardziej zagrożonymi ministrami są: szef MSZ-etu Witold Waszczykowski, minister środowiska prof. Jan Szyszko, minister cyfryzacji Anna Streżyńska i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Pouczający przypadek błazna

numer 1919 - 08.01.2018
Na marginesie wielkiej polityki przemknęła informacja, że oto swoją polityczną karierę kończy Janusz Palikot. Najbardziej zaskoczyło mnie w niej to, że skandalista z Biłgoraja, paradujący niegdyś z pistoletem w jednej i swoją podobizną w drugiej ręce, jeszcze w polityce był. Wszak od zwycięstwa PiS-u w 2015 r.

Dziś rekonstrukcja rządu

numer 1920 - 09.01.2018
W samo południe poznamy nazwiska nowych członków rządu Mateusza Morawieckiego.  Tym samym zakończy się trwająca od 24 października dyskusja na temat zmian w ministerialnych gabinetach. 

Rekonstrukcja rodzi się w bólach

numer 1916 - 03.01.2018
Po święcie Trzech Króli mamy poznać nazwiska nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Politycy PiS‑u milczą jak zaklęci i prześcigają się w pokornych stwierdzeniach o decyzyjnej roli premiera i prezesa partii. – Przeciągający się temat rekonstrukcji może świadczyć o tym, że powołanie Mateusza Morawieckiego to nie był koniec etapu negocjacyjnego, ale dopiero początek – mówi nam prof.

Akcja w obronie Ministerstwa Środowiska

numer 1916 - 03.01.2018
Apel W 2018 r. Ekologiczne Forum Młodzieży ruszyło z akcją zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. utrzymania i wzmocnienia roli Ministerstwa Środowiska. Organizatorzy zapowiadają zebranie tysięcy podpisów. Listę do zbierania podpisów pod apelem można pobrać na stronie facebookowej EFM.

Rok narodowej dumy

numer 1915 - 02.01.2018
2018 Niech ten nowy rok będzie pomyślny – dla naszej ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas. Uczyńmy go rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty. Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy – powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda.

Zamiast ustawy jest wniosek o komisję śledczą

numer 1915 - 02.01.2018
PRZYRODA Do końca 2017 r. posłowie Platformy Obywatelskiej mieli przygotować specustawę dotyczącą ochrony w Puszczy Białowieskiej. Mimo że dziś jest już 2 stycznia, nie poznaliśmy jeszcze rozwiązań i poglądów PO na kwestię ochrony Puszczy Białowieskiej.

Platforma w Bydgoszczy murem za komuną

numer 1914 - 30.12.2017
Radni Platformy Obywatelskiej postanowili zmienić nazwy dwóch zdekomunizowanych przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza ulic. Zamiast al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie z powrotem al. Planu 6-letniego, a zamiast ulicy powstańca wielkopolskiego i byłego prezydenta Bydgoszczy Bernarda Śliwińskiego – ul. Przodowników Pracy.

PO woli kościuszkowców od Pileckiego

numer 1912 - 28.12.2017
IV Liceum Ogólnokształcące w podwarszawskim Piasecznie od nowego roku będzie miało nowego patrona. Został nim płk Witold Pilecki, człowiek, który poinformował świat o Holokauście. Co ważne, patrona wybrali sami uczniowie w głosowaniu. Jednak ani wola licealistów, ani dorobek płk. Pileckiego nie przekonały polityków PO, którzy stanęli murem za... żołnierzami I Dywizji Kościuszkowskiej.

I znowu fejkiem w ministra

numer 1912 - 28.12.2017
„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny wyciąga niczym królika z kapelusza tekst o domniemanych pracach nad ustawami w resorcie środowiska. Jak piszą redaktorzy z Czerskiej, minister Szyszko tworzy własną policję, aby strzelać do ekologów oraz nachodzić Polaków w nocy i nad ranem. Takich artykułów było już na pęczki i należy sobie postawić pytanie: dlaczego lewica tak się boi ministra Szyszki?