Jacek Liziniewicz

​Ustawa o OZE ominie wysypiska śmieci

numer 1781 - 22.07.2017

EKOLOGIA W cieniu zamieszania z Sądem Najwyższym procedowana jest nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii. W obecnej formie praktycznie likwiduje ona branżę produkującą biogaz wysypiskowy. Oznacza to zahamowanie rozwoju instalacji użytkujących metan powstający na składowiskach odpadów, co w praktyce doprowadzi do większego zanieczyszczenia środowiska.

Zadymiarz uczy etyki

numer 1778 - 19.07.2017

Rada Etyki Mediów postanowiła skrytykować program „Woronicza 17” za to, że jego realizatorzy nie dali sobie narzucić gościa wybranego przez Platformę Obywatelską. W gremium powołanym z salonowych dziennikarzy wiceprzewodniczącym jest Krzysztof Bobiński, mąż polityk Platformy Obywatelskiej, który w czasie kontrmiesięcznicy popychał Michała Rachonia. 

HiPOkryci

numer 1777 - 18.07.2017
Dziennikarskie pieszczochy Platformy Obywatelskiej mają usta pełne frazesów. Wzywają do obrony demokracji przed rządem. Na prawo i lewo rzucają oskarżenia o sianie nienawiści. Jednak kiedy wydaje się im, że nie widzą ich kamery, dopuszczają się nie tylko wulgarnych obelg pod adresem swoich przeciwników politycznych, ale nawet rękoczynów.

Do miliona zabrakło im 995,5 tysiąca

numer 1776 - 17.07.2017
Leszek Balcerowicz, Adam Michnik, Andrzej Celiński, Jerzy Stępień, KOD, Obywatele RP, PO i Nowoczesna, celebryci – salon III RP w komplecie zjawił się w niedzielę przed Sejmem, aby bronić posad sędziów Sądu Najwyższego. Mimo że antyrządowe media ogłosiły koniec demokracji, na demonstracjach nie pojawił się zapowiedziany milion osób.

Salon wyje w obronie Sądu Najwyższego

numer 1775 - 15.07.2017
„Koniec demokracji i trójpodziału władzy”, „wyprowadzanie nas z Europy”, „druga Turcja”, „zamach stanu” „szykowanie Donbasu” – to tylko niektóre określenia, jakich używa opozycja po zapoznaniu się z ustawą o Sądzie Najwyższym. – W programie wyborczym PiS‑u była reforma wymiaru sprawiedliwości.

​Komisja Europejska skarży Polskę

numer 1774 - 14.07.2017
PRZYRODA Wczoraj Komisja Europejska poinformowała, że złoży pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości. Sprawa dotyczy zwiększenia limitu cięć drzew na terenie Nadleśnictwa Białowieża. Doniesienie do KE złożyło siedem antyrządowych organizacji ekologicznych.

PO chowa się przed mieszkańcami Puszczy

numer 1773 - 13.07.2017
Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli przygotowanie ustawy dotyczącej Puszczy Białowieskiej i jej ochrony. Politycy PO chcieli się pochwalić swoimi pomysłami w Białowieży, ale wystraszyli się miejscowych, którzy pamiętają, jak decyzje ministrów środowiska z koalicji PO-PSL wpłynęły na stan PB i jak przyczyniły się do wybuchu gradacji kornika drukarza.


Obywatele RP znów atakują

numer 1772 - 12.07.2017
Obywatele RP po raz kolejny zaatakowali osobę związaną ze Strefą Wolnego Słowa. Tym razem obrażono i poszarpano redaktora Michała Rachonia, publicystę „Gazety Polskiej” i dziennikarza TVP Info.


Opozycja hipokryzji

numer 1772 - 12.07.2017
Miało być ich milion, zabrakło 998 tys. Zapowiadali zablokowanie miesięcznicy, wystraszyli się barierek. Poprowadzić miał noblista Lech Wałęsa TW „Bolek”, ale z konieczności musieli go zastąpić mniej ważni agenci, zgromadzeni pod czujnym okiem płk. Adama Mazguły. Choć można powiedzieć, że nic Obywatelom RP się nie udało, nie wyglądali na smutnych.

Afera podkarpacka może pogrążyć PSL

numer 1771 - 11.07.2017
700 tys. zł łapówki miał przyjąć Bogusław P., były szef biura poselskiego słynnego polityka PSL-u Jana Burego, od Mariana D., biznesmena z branży paliwowej. To kolejny odprysk afery podkarpackiej, w której zarzuty postawiono prominentnym politykom ludowców, urzędnikom, duchownym i prokuratorom.

Kaczyński: Polskie państwo już nie jest teoretyczne

numer 1771 - 11.07.2017
Wczoraj w całym kraju odbyły się uroczystości ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Niestety po raz kolejny przebieg miesięcznicy w Warszawie próbowała zakłócić grupa kilkuset Obywateli RP wspieranych przez polityków lewicy i innych partii. Po raz kolejny im się nie udało, ale jak zauważył Jarosław Kaczyński, sprawiło, że frekwencja na uroczystościach była bardzo wysoka.

„Bolek” zaraz wraca

numer 1771 - 11.07.2017
To miało być decydujące starcie Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. Tak przynajmniej ogłosił tygodnik „Newsweek”, na swojej okładce umieszczając twarze obu polityków w formie znanej z plakatów zachęcających do oglądania pojedynków Mieszanych Sztuk Walki (MMA). Zanim jednak doszło do walki wieczoru, biedny „Bolek” się rozchorował i trafił do szpitala.

Opozycja chce zadymy w Warszawie

numer 1770 - 10.07.2017
Obywatele RP nie mają zamiaru rezygnować z blokady uroczystości upamiętniających 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Do blokady dołączają się politycy opozycji, w tym m.in. Stefan Niesiołowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Michał Kamiński. Zapowiedział się również Lech Wałęsa, ale w sobotę trafił do szpitala i jest mało prawdopodobne, aby mógł wziąć udział w awanturze.

Godne życie nadzwyczajnej kasty

numer 1769 - 08.07.2017
Przeanalizowaliśmy blisko 40 oświadczeń majątkowych sędziów Sądu Najwyższego. Statystycznie sędzia ma ok. 280 tys. zł na koncie, jeździ 4-letnim samochodem, mieszka w lokalu o powierzchni 126 mkw. i ma co najmniej trzy nieruchomości.

Sojusznicy i partnerzy

numer 1768 - 07.07.2017
Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie stała się okazją do jego rozmowy w cztery oczy z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Obaj politycy w trakcie kilkudziesięciominutowej rozmowy poruszyli temat bezpieczeństwa, Ukrainy czy manewrów „Zapad” na Białorusi.

Ulica i zagranica w Krakowie

numer 1767 - 06.07.2017
Wczoraj na 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa odbyła się dyskusja na temat przyszłości Puszczy Białowieskiej. Kazachstan zgłosił poprawki do stanowiska ekspertów w tej sprawie, ku niezadowoleniu będących na sali przedstawicieli antyrządowych ekologów.

​Obrońcy Puszczy protestowali przed UNESCO

numer 1766 - 05.07.2017

DEMONSTRACJA Kilka tysięcy osób protestowało wczoraj w Krakowie, domagając się od UNESCO podjęcia czynności mających ocalić Puszczę Białowieską. Większość deklarowała wsparcie polityki prof. Jana Szyszki wobec PB.


​Prof. Moriarty jest Polakiem

numer 1766 - 05.07.2017
Jeden z głównych bohaterów filmu „Moje wielkie greckie wesele” specjalizował się w uzasadnianiu tezy, że wszystkie słowa na świecie swój początek mają w grece. Jedno z dzieci w pewnym momencie zadaje mu pytanie: no dobrze, panie Portokalos. A co ze słowem „kimono”? – Kimono, kimono, kimono... Aha!

Polacy czekają na Trumpa

numer 1765 - 04.07.2017
Trwają ostatnie przygotowania do wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce. Już jutro i w czwartek mieszkańcy stolicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż w Warszawie część ulic będzie zamknięta z uwagi na środki bezpieczeństwa. W czwartek odbędzie się otwarte spotkanie z prezydentem USA na pl.

Uczciwie i do przodu

numer 1764 - 03.07.2017
Zapowiedź zmian w sądownictwie, dekoncentracja mediów, zmiana ordynacji wyborczej – na sobotnim kongresie Prawo i Sprawiedliwość ustami Jarosława Kaczyńskiego zapowiedziało wiele reform. – PiS przygotował spójną wizję Polski i program oparty na trzech filarach: polityce społecznej, gospodarce i zapewnieniu bezpieczeństwa – mówi nam prof.