Joanna Lichocka

Kłamią i szczują bez granic

numer 1802 - 17.08.2017
W stosowaniu kłamstwa w walce politycznej opozycja nie zna granic – także moralnych. Przekracza je, wykorzystując dramat ludzi poszkodowanych przez nawałnice. Tymczasem wbrew jej twierdzeniom na terenach doświadczonych przez żywioł działania podjęto natychmiast. Służby niosły pomoc tuż po wydarzeniach i nie jest prawdą, że mieszkańców pozostawiono samym sobie.

​Pogrobowcy PRL‑u

numer 1800 - 14.08.2017
Uderz w stół, nożyce się odezwą – zagroź interesom Rosji czy Niemiec, wrzasną ich medialni najemnicy. Było to widać po katastrofie smoleńskiej, gdy kopiowali manipulacje wprost z rosyjskiej prasy. Widać było w przemyśle pogardy przeciw prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego projektom, które były nie w smak naszym sąsiadom.

Dubler lidera

numer 1794 - 07.08.2017
Przykro jest powtarzać knajackie wynurzenia upadłych polityków PO i jej ludzi żerujących na spółkach skarbu państwa. Jednak dialog Radosława Sikorskiego i Jacka Krawca warty jest uwagi nie tylko dlatego, że pokazuje poziom tej formacji. Językowy, intelektualny, moralny.

​Spokój kota prezesa

numer 1782 - 24.07.2017
Te same siły co przed rokiem, tylko dalece bardziej profesjonalnie przygotowane, zostały rzucone do walki w obronie postkomunistycznego status quo. Te same twarze, nazwiska, słowa. Jednak gdy przypomnieć sobie pierwsze demonstracje KOD‑u, widać, że w mniejszej znacznie liczbie.

​Spisane czyny i słowa barbarii

numer 1779 - 20.07.2017


​Imperium kontratakuje

numer 1776 - 17.07.2017
Nie ma dnia, by politycy PO nie udowadniali, że głęboko pogardzają zasadami demokratycznymi. Grożą np. posłom, którzy składając projekt ustawy, wykonują swój mandat poselski. Swoim zachowaniem politycy PO łamią konstytucję i prawo. Próbują zorganizować pucz. Atakują dziennikarzy za to, że nie powtarzają ich propagandowych kłamstw, grożą im zwolnieniem z pracy, „rozliczeniem”.

​Odszedł mądry prawnik

numer 1773 - 13.07.2017


Jak Platforma strzeliła do własnej bramki

numer 1767 - 06.07.2017
Trudno głupiej – tak można określić wniosek PO o odwołanie Mariusza Błaszczaka. Wniosek, który PO przegrała, był pretekstem do żenujących wystąpień jej polityków. Prócz raczej prostackiej argumentacji były i nerwy, świadczące o kruchości linii PO. Zdenerwowany Grzegorz Schetyna krzyczał o „krwi na rękach” i groził „zapłacicie za to”, dając świadectwo cynizmu i... bezradności.

Metoda na Piniora

numer 1764 - 03.07.2017
Miałkość programowa Platformy Obywatelskiej zaprezentowana na sobotniej konwencji tej partii zastanawia. Politycy Platformy nie mieli do zaprezentowania nic prócz hejtu. Agresja, groźby, złorzeczenia – tylko to dobiegało z tego spotkania.

Amber Gold odkrywa układ

numer 1761 - 29.06.2017
Afera Amber Gold demaskuje III RP nie mniej, niż wcześniej uczyniła to afera Rywina. Dzięki pracom sejmowej komisji śledczej znów przed Polakami rozchyla się kurtyna pokazująca istotę systemu stworzonego przez postkomunę. Państwo było wyłącznie teoretyczne. Instytucje powołane do ochrony Polaków zawodziły w tej sprawie jedna po drugiej – po prostu nie działały.

Konstytucja nowej Republiki

numer 1714 - 04.05.2017
„Jest czas na debatę konstytucyjną, przede wszystkim z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa, nie tylko z udziałem elit i polityków. Moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja z 1997 r. funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z porządku ustrojowego, czy potrzeba zmian”.