Wojciech Mucha

Odwaga Niebiańskiej Sotni

numer 1655 - 21.02.2017
Rewolucja zamieniła się w brudną, niewypowiedzianą wojnę. Trzy lata temu z Kijowa uciekł Wiktor Janukowycz. Majdanowcy opłakujący współtowarzyszy poległych dzień wcześniej od kul snajperów mieli nadzieję, że ich ofiara nie pójdzie na marne. Że przelana często pod sztandarami Unii Europejskiej krew będzie fundamentem nowej, niepodległej Ukrainy.

W kleszczach chamstwa

numer 1654 - 20.02.2017
I znów odbył się cykliczny sabat kodowców, którzy postawili sobie za cel uprzykrzanie Jarosławowi Kaczyńskiemu wizyty na grobie brata – śp. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Reset is over?

numer 1651 - 16.02.2017
USA–ROSJA O tym, że prezydent Donald Trump od samego początku prezydentury będzie miał pod górkę, jeśli chodzi o relacje amerykańsko-rosyjskie, było wiadomo od dawna. Sam Trump, postrzegany przez jednych jako racjonalizator stosunków, a przez innych jako człowiek prorosyjski, przeżywa dziś najgorsze chwile podczas swojej krótkiej kadencji.

Diagnozy i prognozy

numer 1648 - 13.02.2017
Dzisiejsze teksty publicystyczne w „Codziennej” (na stronach 14 i 15) są dość szczególne. To diagnoza i prognoza – doskonale się uzupełniające. Analiza Ryszarda Czarneckiego skłania do refleksji nad koniecznością natychmiastowego postawienia przez Polskę na forum międzynarodowym kwestii kształtu wspólnoty europejskiej i kierunku, w jakim powinna ona pójść.

Kolejny watażka „odszedł” bez sądu

numer 1645 - 09.02.2017
Z padołu łez w okupowanym przez prorosyjskich terrorystów Doniecku zszedł wczoraj dowódca batalionu Somalia Michaił Tołstych, znany jako „Giwi”. W jego biuro trafił pocisk wystrzelony najprawdopodobniej z miotacza ognia Trzmiel. To kolejny watażka (po m.in.

Waszyngton przerywa ciszę w Donbasie

numer 1641 - 04.02.2017
Stało się. USA odpowiedziały na nagły wzrost rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Władimir Putin otrzymał tym samym sygnał od nowej administracji w Waszyngtonie, że ta nie zamierza tolerować bandyckiej polityki Kremla wobec okupowanego Donbasu.

W służbie Ojczyźnie. Ludzie „Gazety Polskiej”

numer 1636 - 30.01.2017
Nagroda Człowiek Roku „Gazety Polskiej”
to dla naszej redakcji szczególna sprawa.
Od 1995 r. co roku honorujemy tych, którzy naszym zdaniem zasłużyli się dla propagowania najważniejszych wartości: wolności, prawdy, sprawiedliwości. Ludzi, których wkład w budowę Polski uznajemy za fundamentalny. Tak jest i w tym roku.

Winny ten, kto odnosi korzyści

numer 1633 - 26.01.2017
Nasilają się incydenty, których tłem są zaszłości polsko-ukraińskiej historii. To już nie tylko profanacje i prowokacje. Także ataki fizyczne. We wtorek w Rzeszowie doszło do ataku na ukraińskich studentów. Według policji wracający do akademika zostali zaczepieni przez grupę pięciu młodych mężczyzn. Od Ukraińców domagano się odpowiedzi na pytanie o „przynależność Lwowa”.

Szliśmy prosto w łapy niedźwiedzia

numer 1632 - 25.01.2017
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ujawniło „Tezy o polityce RP wobec Rosji i Ukrainy”, notatkę z marca 2008 r. Przez lata zastrzeżony dokument pokazuje, jak w praktyce wyglądała wschodnia polityka rządu Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego.

Niemiecki kulturkampf w „polskim” „Newsweeku”

numer 1630 - 23.01.2017
„Słyszała(e)ś wcześniej o obozach koncentracyjnych zakładanych przez Polaków w miejscu nazistowskich obozów śmierci?” – tak sformułowana jest na stronie „Newsweeka” sonda skierowana do internautów. I choć takich obozów nigdy nie było, z odpowiedzi wynika, że słyszał o nich co trzeci odpowiadający. A machina dezinformacji kręci się coraz szybciej.

„Kaczyzm” jest lepszy od nadgorliwości

numer 1626 - 18.01.2017
Obóz niepodległościowy powinien na każdym poziomie śrubować i narzucać standardy, a nie dostosowywać się do brudnych reguł, które znaliśmy przez lata hegemonii poprzedniej ekipy. Jeśli mamy poczucie, że racja jest po naszej stronie, to nie powinniśmy jej pomagać brudnymi trikami i podbijać retoryką.

Jak KOD przegrał bitwę o Żagań

numer 1624 - 16.01.2017
Latający cyrk Komitetu Obrony Demokracji dotarł do Żagania, gdzie postanowił dać występ przy okazji uroczystości związanej z powitaniem żołnierzy amerykańskich przybyłych do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego.

Nowocześni targowiczanie

numer 1623 - 14.01.2017
„Tak, my ciągle uważamy, że w Polsce odchodzimy od państwa prawa, państwa demokratycznego” – powiedział jeden z posłów Nowoczesnej, gdy w programie „Minęła 20” w TVP Info prowadzący Michał Rachoń zacytował fragment aktu założycielskiego konfederacji targowickiej i zapytał, czy wciąż jest aktualny.

Gdańska „Caryca” w czeskim filmie

numer 1622 - 13.01.2017
Przesłuchanie sędzi Anny Skupnej, prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, jest kolejną odsłoną spektaklu pt. „Nie wiem, nie wiedziałem, nie zdawałem sobie sprawy”. Czy ten czeski film, w którym zdaje się grać większość stających przed komisją ds. afery Amber Gold, nie jest jedynie teatrzykiem dla naiwnych?

Gen hucpy i autodestrukcji

numer 1620 - 11.01.2017
Grzegorz „Zniszczę Cię” Schetyna włączył chyba tryb autodestrukcji. Kolejne wolty lidera Platformy, który wczoraj po raz kolejny nie zdecydował się zasiąść do negocjacji w sprawie rozwiązania „kryzysu sejmowego”, pokazują, że z dawnego rozgrywającego największej partii opozycyjnej pozostał jedynie cień lidera. Podąża za nim w kompromitującym stylu Ryszard Petru.

Przewietrzyć Polskę – praktycznie

numer 1618 - 09.01.2017
W Polsce ludzie się duszą. Jednak wbrew temu, co opowiadają posłowie opozycji, nie jest to wina rzekomego zagrożenia demokracji, a bardzo złej jakości powietrza. Wczoraj w kilku największych miastach Polski (Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Kielce) wystąpiło tak duże stężenie pyłów, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zalecał pozostanie w domach.

Kijowski pasztet z Belzebubem

numer 1617 - 07.01.2017
Dynamika „samoorania” się opozycji jest tak duża, że nie sposób mieć pewności, że opisując aktualny stan rzeczy, nie jesteśmy już do tyłu, jeśli chodzi o kolejne odcinki sitcomu z ulicy Wiejskiej.

Opozycji droga do autodestrukcji

numer 1616 - 05.01.2017
Złośliwi obserwatorzy mówią, że jeśli prezes PiS-u Jarosław Kaczyński miałby wymyślić sobie przeciwników politycznych, nawet jego osławiony „zmysł stratega” nie zdołałby wykreować takich ludzi jak Ryszard Petru czy Grzegorz Schetyna.

Ciekawe czasy. Niestety

numer 1608 - 27.12.2016
Zamordowanie rosyjskiego ambasadora w Turcji. Wzmożenie działań wojennych w okupowanym przez Moskwę Donbasie, odbicie Aleppo, wreszcie katastrofa wojskowego Tu-154 ze słynnym Chórem Aleksandrowa na pokładzie i idące w świat informacje o alertach terrorystycznych na głównych moskiewskich dworcach. To za dużo jak na kilka dni. Nawet jak na Rosję.

Pamiętajmy o Bohaterze

numer 1607 - 24.12.2016
W propagandowej broszurze Państwa Islamskiego „Rumiyah”, która kolportowana jest w internecie, można znaleźć szczegółowy opis tego, jak przygotować zamach terrorystyczny przy użyciu ciężarówki. Opisane są w niej takie detale jak ten, by do masakry używać samochodów z osiami o podwójnych kołach, by „zminimalizować ryzyko, że ktoś ocaleje”.