Wojciech Mucha

Samotne wilki na smyczy islamu

numer 1683 - 25.03.2017
Zamach, do jakiego doszło w centrum Londynu w środę, każe po raz kolejny stawiać pytania o to, czy i jak da się zwalczyć radykalny islamski terroryzm. Pewne jest jedno – trzeba nazywać go po imieniu i wskazywać palcem.

​Schiza, wóda, Migalski

numer 1682 - 24.03.2017


Co komu śmierdzi w Polsce

numer 1680 - 22.03.2017
No bo tacy są! – rzekł mi poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, gdy zwróciłem uwagę, że w poczytnych mediach wydawanych przez niemiecko-szwajcarski koncern Axel Springer Polacy są często przedstawiani jako ksenofobiczna, brudna i zła tłuszcza z depresją.

Trzy flagi nad głową Tuska

numer 1673 - 14.03.2017
Wczoraj totalna opozycja już, już widziała, jak Jarosław Kaczyński wspólnie z szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen i Władimirem Putinem zabiera się do rozmontowywania Unii Europejskiej. Wystarczyły słowa przypisywane francuskiej polityk: „Jeśli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii”.

Krótki wzrok Orbána

numer 1671 - 11.03.2017
Premier Węgier Viktor Orbán, który w czwartek wsparł w Brukseli kandydaturę Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, stracił sporo w oczach zwykłych Polaków, którzy dali temu dowód, komentując decyzję Budapesztu w serwisach społecznościowych. Może jednak stracić jeszcze więcej.

W poszukiwaniu katalizatora

numer 1668 - 08.03.2017
Maski opadają. Tak wypada skomentować deklaracje przywódców Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii, którzy w Wersalu pod Paryżem decydowali w poniedziałek o przyszłości Unii Europejskiej, lekceważąc fakt różnorodności państw, solidarności i stawiając de facto na „unię silniejszych plus pozostali”. Czy „Europa różnych prędkości” staje się faktem?

Saryusz „Wunderwaffe” Wolski

numer 1664 - 03.03.2017
Przez długie miesiące politycy Platformy Obywatelskiej stworzyć wrażenie, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma wpływu na to, co się dzieje w brukselskich gabinetach. Przekonywano, że pełniący funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk jest praktycznie nietykalny, a jego nominacja na kolejną kadencję jest właściwie formalnością.

Kasta 10 000+

numer 1659 - 25.02.2017


Odwaga Niebiańskiej Sotni

numer 1655 - 21.02.2017
Rewolucja zamieniła się w brudną, niewypowiedzianą wojnę. Trzy lata temu z Kijowa uciekł Wiktor Janukowycz. Majdanowcy opłakujący współtowarzyszy poległych dzień wcześniej od kul snajperów mieli nadzieję, że ich ofiara nie pójdzie na marne. Że przelana często pod sztandarami Unii Europejskiej krew będzie fundamentem nowej, niepodległej Ukrainy.

W kleszczach chamstwa

numer 1654 - 20.02.2017
I znów odbył się cykliczny sabat kodowców, którzy postawili sobie za cel uprzykrzanie Jarosławowi Kaczyńskiemu wizyty na grobie brata – śp. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Reset is over?

numer 1651 - 16.02.2017
USA–ROSJA O tym, że prezydent Donald Trump od samego początku prezydentury będzie miał pod górkę, jeśli chodzi o relacje amerykańsko-rosyjskie, było wiadomo od dawna. Sam Trump, postrzegany przez jednych jako racjonalizator stosunków, a przez innych jako człowiek prorosyjski, przeżywa dziś najgorsze chwile podczas swojej krótkiej kadencji.

Diagnozy i prognozy

numer 1648 - 13.02.2017
Dzisiejsze teksty publicystyczne w „Codziennej” (na stronach 14 i 15) są dość szczególne. To diagnoza i prognoza – doskonale się uzupełniające. Analiza Ryszarda Czarneckiego skłania do refleksji nad koniecznością natychmiastowego postawienia przez Polskę na forum międzynarodowym kwestii kształtu wspólnoty europejskiej i kierunku, w jakim powinna ona pójść.

Kolejny watażka „odszedł” bez sądu

numer 1645 - 09.02.2017
Z padołu łez w okupowanym przez prorosyjskich terrorystów Doniecku zszedł wczoraj dowódca batalionu Somalia Michaił Tołstych, znany jako „Giwi”. W jego biuro trafił pocisk wystrzelony najprawdopodobniej z miotacza ognia Trzmiel. To kolejny watażka (po m.in.

Waszyngton przerywa ciszę w Donbasie

numer 1641 - 04.02.2017
Stało się. USA odpowiedziały na nagły wzrost rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Władimir Putin otrzymał tym samym sygnał od nowej administracji w Waszyngtonie, że ta nie zamierza tolerować bandyckiej polityki Kremla wobec okupowanego Donbasu.

W służbie Ojczyźnie. Ludzie „Gazety Polskiej”

numer 1636 - 30.01.2017
Nagroda Człowiek Roku „Gazety Polskiej”
to dla naszej redakcji szczególna sprawa.
Od 1995 r. co roku honorujemy tych, którzy naszym zdaniem zasłużyli się dla propagowania najważniejszych wartości: wolności, prawdy, sprawiedliwości. Ludzi, których wkład w budowę Polski uznajemy za fundamentalny. Tak jest i w tym roku.

Winny ten, kto odnosi korzyści

numer 1633 - 26.01.2017
Nasilają się incydenty, których tłem są zaszłości polsko-ukraińskiej historii. To już nie tylko profanacje i prowokacje. Także ataki fizyczne. We wtorek w Rzeszowie doszło do ataku na ukraińskich studentów. Według policji wracający do akademika zostali zaczepieni przez grupę pięciu młodych mężczyzn. Od Ukraińców domagano się odpowiedzi na pytanie o „przynależność Lwowa”.

Szliśmy prosto w łapy niedźwiedzia

numer 1632 - 25.01.2017
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ujawniło „Tezy o polityce RP wobec Rosji i Ukrainy”, notatkę z marca 2008 r. Przez lata zastrzeżony dokument pokazuje, jak w praktyce wyglądała wschodnia polityka rządu Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego.

Niemiecki kulturkampf w „polskim” „Newsweeku”

numer 1630 - 23.01.2017
„Słyszała(e)ś wcześniej o obozach koncentracyjnych zakładanych przez Polaków w miejscu nazistowskich obozów śmierci?” – tak sformułowana jest na stronie „Newsweeka” sonda skierowana do internautów. I choć takich obozów nigdy nie było, z odpowiedzi wynika, że słyszał o nich co trzeci odpowiadający. A machina dezinformacji kręci się coraz szybciej.

„Kaczyzm” jest lepszy od nadgorliwości

numer 1626 - 18.01.2017
Obóz niepodległościowy powinien na każdym poziomie śrubować i narzucać standardy, a nie dostosowywać się do brudnych reguł, które znaliśmy przez lata hegemonii poprzedniej ekipy. Jeśli mamy poczucie, że racja jest po naszej stronie, to nie powinniśmy jej pomagać brudnymi trikami i podbijać retoryką.

Jak KOD przegrał bitwę o Żagań

numer 1624 - 16.01.2017
Latający cyrk Komitetu Obrony Demokracji dotarł do Żagania, gdzie postanowił dać występ przy okazji uroczystości związanej z powitaniem żołnierzy amerykańskich przybyłych do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego.