„Wydawca dziennika Gazeta Polska Codziennie przeprasza byłego Zastępcę Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. za to, że naruszył Jego dobra osobiste, tj. godność i dobre imię poprzez opublikowanie w dzienniku Gazeta Polska Codziennie oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl artykułu z dnia 9 września 2015r. pod tytułem „Seksafera w ABW”. Artykuł zawierał zarzut dopuszczenia się przez Pana ppłk Pawła P. molestowania seksualnego na szkodę jednej z funkcjonariuszek. Wydawca oświadcza, ze przedmiotowe twierdzenie było nieprawdziwe. Pozostałe tezy sformułowane w artykule wskazujące na stosowanie przez Pana ppłk Pawła P. mobbingu nie zostały potwierdzone po przeprowadzeniu postepowania dyscyplinarnego, zakończonego uniewinnieniem Pana ppłk Pawła P. W konsekwencji zarzuty te okazały się nieprawdziwe i krzywdzące dla byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. Wydawca wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych byłego Zastępcy Dyrektora Delegatury ABW w Olsztynie Pana ppłk Pawła P. i oświadcza, że zaniecha podobnych działań naruszających jego dobra osobiste w przyszłości.”
Wespazjan Wielohorski

Okręty Putina wypłynęły w morze

numer 1531 - 24.09.2016
MANEWRY Od kilku dni trwają w Arktyce zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia morskie, w których uczestniczą okręty rosyjskiej Floty Północnej i Floty Oceanu Spokojnego. Swoje manewry na terenie Rosji prowadzi także lotnictwo Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Zginął zaufany generał Poroszenki

numer 1528 - 21.09.2016
UKRAINA Wiceszef administracji prezydenta Petra Poroszenki i jeden z jego najbardziej zaufanych współpracowników gen. Andrij Taranow zginął podczas przejażdżki skuterem wodnym po Dnieprze. Przyczyną śmierci był uraz klatki piersiowej.

Putin nie lubi niespodzianek

numer 1527 - 20.09.2016
ROSJA Zgodnie z przewidywaniami, w niedzielnych wyborach parlamentarnych, przy rekordowo niskiej frekwencji i licznych nieprawidłowościach, zwyciężyła proputinowska partia Jedna Rosja. Pozostałe mandaty rozdzielono wśród ugrupowań lojalnych wobec Kremla.

Wybory, które trwały tydzień

numer 1521 - 13.09.2016
MIŃSK W niedzielę zakończyły się na Białorusi wybory parlamentarne, w których można było oddać głos przez tydzień. Po raz pierwszy od 20 lat w białoruskim parlamencie pojawią się dwie przedstawicielki opozycji.

Ukraiński parlament odpowiedział Sejmowi

numer 1519 - 10.09.2016
KIJÓW Rada Najwyższa krytykuje polski parlament za uchwałę ustanawiającą Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Jednocześnie wzywa do dialogu historyków w tej sprawie.
W czwartek ukraiński parlament przyjął oświadczenie, będące odpowiedzią na uchwałę polskiego Sejmu z 22 lipca, dotyczącą rzezi wołyńskiej.

Pożegnanie z uzbeckim dyktatorem

numer 1514 - 05.09.2016
AZJA ŚRODKOWA W sobotę w Samarkandzie odbył się pogrzeb prezydenta Uzbekistanu Isłama Karimowa, który rządził krajem nieprzerwanie od 1990 r.

Wyciekły dokumenty fundacji Sorosa

numer 1499 - 18.08.2016
Hakerzy z DC Leaks opublikowali ponad 2,5 tys. dokumentów należących do sieci fundacji założonych przez kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa. Mają one świadczyć o wspieraniu przez niego polityki proimigranckiej, działalności środowisk LGBT i próbie wejścia na rynek Ukrainy.

To już koniec proeuropejskiej Turcji

numer 1494 - 11.08.2016
Podczas wtorkowego spotkania w Petersburgu przywódcy Turcji i Rosji rozmawiali o wznowieniu wzajemnej dyplomacji oraz o współpracy gospodarczej obu państw. Polityczne przyciągnięcie Ankary przez Kreml oznacza, że Turcja na dobre odsuwa się od Unii Europejskiej.

Terroryści chcieli wysadzić w powietrze Lwów

numer 1493 - 10.08.2016
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) aresztowała pięć osób, które próbowały podłożyć ładunki wybuchowe na trzech strategicznych, międzynarodowych szlakach kolejowych w regionie Lwowa. Przy zatrzymanych znaleziono gigantyczną ilość broni, w tym granatniki, karabiny i amunicję. Tymczasem władze w Kijowie ostrzegają przed nową ofensywą Rosji w Donbasie.

Putin buduje militarne imperium

numer 1491 - 08.08.2016
Dziś do stolicy Azerbejdżanu przybywają przywódcy Rosji i Iranu: Władimir Putin oraz Hassan Rouhani. Mają rozmawiać na temat zacieśnienia współpracy w wielu dziedzinach, m.in. w handlu, energetyce i obronności. Według wstępnych ustaleń, Kreml chce położyć na stół ponad 2 mld euro, by zyskać lojalność krajów w regionie.

Burza po wypowiedzi Trumpa o Krymie

numer 1486 - 02.08.2016
KIJÓW Ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow uważa, że kandydujący w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump jest niebezpieczny dla Ukrainy.

Terroryści z Rosji testują broń na Ukrainie

numer 1483 - 29.07.2016
KIJÓW Jak poinformował sekretarz generalny Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksandr Turczynow, oddziały powiązane z prorosyjskimi terrorystami wykorzystują okupowane tereny Donbasu do testowania nowych rodzajów broni.

Są metody na „samotnych wilków”

numer 1481 - 27.07.2016
BEZPIECZEŃSTWO Po atakach terrorystycznych w Nicei i Würzburgu Unia Europejska zainteresowała się izraelskimi technologiami monitorowania mediów społecznościowych w celu wyławiania „samotnych wilków” na podstawie ich aktywności w sieci.

Stan wyjątkowy w Turcji

numer 1477 - 22.07.2016
ANKARA Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan wprowadził w kraju stan wyjątkowy, który ma obowiązywać przez trzy miesiące. Według tureckiego lidera krok ten jest podyktowany koniecznością neutralizacji zagrożeń związanych z próbą nieudanego zamachu stanu.

Ataki terrorystyczne w Erywaniu i Ałma Acie

numer 1474 - 19.07.2016
KAUKAZ–AZJA ŚRODKOWA W ciągu dwóch dni w Armenii i Kazachstanie zaatakowano jednostki policji. Są zabici i ranni. Aresztowano 200 armeńskich opozycjonistów, którym zarzuca się powiązania z terrorystami. Dla Kazachów zaś był to już drugi zamach w ciągu tego lata.

Koniec epoki „strażników republiki”

numer 1473 - 18.07.2016
GENEZA KONFLIKTU Armia turecka odgrywała w państwie szczególną rolę od czasu proklamowania republiki w 1923 r. Kemal Atatürk, który po klęsce Turcji w I wojnie światowej przeciwstawił się rozbiorowi kraju i wygrał wojnę o niepodległość, w przekształcaniu państwa na modłę zachodnią oparł się na siłach zbrojnych. Niepowodzenie weekendowego puczu może oznaczać koniec jego idei.

Schwytano kolejnych rosyjskich dywersantów

numer 1472 - 16.07.2016
DONBAS Na ukraińskich portalach opublikowano film z przesłuchania wziętego do niewoli rosyjskiego oficera, który dowodził grupą dywersyjną w obwodzie ługańskim. Rosjaninowi grozi 15 lat więzienia za prowadzenie działań terrorystycznych na terytorium Ukrainy.

Papież Franciszek i patriarcha Cyryl odwiedzą Białoruś

numer 1468 - 12.07.2016
Podczas uroczystości z okazji 25-lecia utworzenia archidiecezji mińsko-mohylewskiej arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn stwierdził, że Białoruś może odegrać rolę pośrednika między Kościołem katolickim a rosyjską Cerkwią. W

Dyplomatyczny sukces Kijowa

numer 1462 - 05.07.2016
UKRAINA Nasza aktywna dyplomacja na arenie europejskiej przyniosła efekty. Bruksela pokazała solidarność z Ukrainą i przedłużyła po raz kolejny nałożone na Rosję sankcje – skomentował decyzję Rady Europejskiej prezydent Petro Poroszenko. W niedzielę potwierdzono także spotkanie podczas szczytu NATO w Warszawie głowy Ukrainy z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Skazani za ujawnienie afery

numer 1460 - 02.07.2016
Sąd w Luksemburgu wydał wyrok w sprawie afery LuxLeaks, czyli wycieku dokumentów, w którego wyniku ujawniono schemat unikania podatków przez światowe korporacje. Współtwórcą luksemburskiego raju podatkowego miał być obecny przewodniczący KE, a wcześniej premier Luksemburga Jean-Claude Juncker.