Maciej Marosz

​Niestrudzony Tomasz Lis znów broni Niemiec

numer 1799 - 12.08.2017
MEDIA Żądanie reparacji od Niemiec to zbrodnia! – oznajmił w radiowej audycji redaktor naczelny pisma „Newsweek” Tomasz Lis. – Rządzi Polską człowiek obłąkany. Rządzi ekipa ludzi obłąkanych – mówił w tej samej audycji. 

​Spece od antypolskiej reklamy

numer 1798 - 11.08.2017
Upadek marketingu Po reklamie napoju energetycznego szkalującej pamięć Powstania Warszawskiego produkt ma zniknąć ze stacji paliw jednego z koncernów – wynika z nieoficjalnych informacji.

​Sędzia „50 złotych” straszy, że wróci

numer 1797 - 10.08.2017

PRAWO Usunięcie z zawodu sędziego Mirosława T., który miał ukraść staruszce 50 zł na stacji paliw, nie jest przesądzona. Ten wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie odwołał się od niekorzystnego dla siebie wyroku sądu dyscyplinarnego.

Sąd w obronie postkomunizmu

numer 1796 - 09.08.2017
PROCES Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał „Gazecie Polskiej” przeproszenie Adama Michnika za stwierdzenie, że wspierał korupcję, o ile korzystali na tym komuniści. „GP” pierwotnie wygrała w tej sprawie, ale sąd zmienił zdanie.

Jaruzelska, oddaj willę!

numer 1795 - 08.08.2017
Sprawiedliwości musi stać się zadość. Willa zagrabiona przez komunistów i zajęta przez Wojciecha Jaruzelskiego powinna trafić do prawowitych właścicieli. Monika Jaruzelska, na którą ojciec przepisał nieruchomość, nie zamierza niczego oddawać. Batalię o zwrot domu i parceli rozpoczął radny PiS-u z Warszawy Jacek Ozdoba. 

Bezczelność Niemców w sprawie reparacji

numer 1793 - 05.08.2017
„Czcze pogróżki”, „Niemcy nie są winne Polsce żadnych reparacji wojennych” – takimi tytułami zareagował niemiecki dziennik „Die Welt” na podjęcie przez Polskę tematu reparacji wojennych.

​Silny cios dla opozycji totalnej

numer 1792 - 04.08.2017
PRAWO Obecny Sejm skutecznie unieważnił wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonany przez poprzednią większość sejmową – takie stanowisko wydane przez Naczelny Sąd Administracyjny potwierdza prawidłowość wyboru trzech nowych sędziów TK przez posłów obecnej kadencji.

​Profanatorzy znaku Polski Walczącej przed sądem

numer 1791 - 03.08.2017
PRAWO Przed stołecznym sądem stanęło troje działaczy partii Zielonych za zbezczeszczenie symbolu Polski Walczącej. Partia pikietowała w czasie rozprawy przed budynkiem sądowym, a jego okolice zostały oblepione plakatami z feministyczną przeróbką powstańczej kotwicy, zakazaną już wcześniej przez inny sąd.

Walka kasty prawniczej trwa

numer 1790 - 02.08.2017
Sąd Najwyższy zawiesił postępowanie kasacyjne dotyczące ułaskawionych w 2015 r. przez prezydenta Mariusza Kamińskiego i pozostałych osób z kierownictwa CBA. Decyzja została podjęta z uwagi na toczące się przed Trybunałem Konstytucyjnym postępowanie w spawie sporu kompetencyjnego.

​Dyscyplinarka dla sędziego Stępnia

numer 1789 - 01.08.2017
PRAWO Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień będzie się tłumaczył z zaangażowania politycznego. Po jego antyrządowych akcjach, podejmowanych wbrew konstytucji, wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Sąd Najwyższy łamie konstytucję

numer 1786 - 28.07.2017
Sąd Najwyższy ma w nosie ustawę zasadniczą. Sędziowie – wbrew konstytucji – postanowili, że osądzą byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. Tymczasem powinni zawiesić postępowanie wobec tych polityków PiS-u do czasu, aż decyzje w ich sprawie podejmie Trybunał Konstytucyjny. 

​Niemiecka telewizja nie przeprosi za polskie obozy

numer 1784 - 26.07.2017
PRAWO Mimo nakazu wydanego przez sądy w Polsce i Niemczech, niemiecka telewizja ZDF odmawia przeprosin więźnia KL Auschwitz za używanie określeń „polskie obozy koncentracyjne”. Stacja wnosi o nieuwzględnianie w Niemczech polskiego wyroku, wskazując na rzekome ingerencje obecnych polskich władz w niezawisłość sądów.

​Co dalej z reformą?

numer 1783 - 25.07.2017

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oznacza zatrzymanie prac nad reformą wymiaru sprawiedliwości.  Prezydent Duda zadeklarował jednocześnie złożenie swojego projektu ustawy w tym zakresie.

Cela+

numer 1781 - 22.07.2017
Przy okazji prac nad ustawą o Sądzie Najwyższym opozycja przeszła samą siebie. Przepychanki, gaszenie świateł, rzucanie kartkami papieru i krzyki – to tylko niektóre z zachowań, jakie widzieliśmy w parlamencie. Ukoronowaniem występów opozycji był senator Jan Rulewski, który przyszedł do Senatu przebrany za więźnia, by mówić o zmianach w… Sądzie Ostatecznym.

​Opozycja brutalna i totalna

numer 1780 - 21.07.2017


Prezydent wchodzi do gry o sądy

numer 1778 - 19.07.2017

Sejm zajął się we wtorek poselskim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Opozycja totalna i władze najwyższych instancji sędziowskich przystąpiły z furią do ataku na ustawę, nie uwzględniając zgłoszonych przez stronę rządową poprawek. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że nie podpisze ustawy o SN, dopóki Sejm nie uwzględni jego poprawki do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa.

Nowy Sąd Najwyższy coraz bliżej

numer 1778 - 19.07.2017
Wczoraj Sejm zajął się poselskim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Ministerstwo Sprawiedliwości zgłosiło poprawki ograniczające kompetencje ministra. Opozycja totalna i władze najwyższych instancji sędziowskich przystąpiły z furią do ataku na ustawę, nie uwzględniając tego, że rząd chce zmodyfikować projekt.

Krokodyle łzy Temidy

numer 1777 - 18.07.2017

TRZECIA WŁADZA Totalna opozycja i zbuntowani sędziowie podgrzewają spór wokół reformy wymiaru sprawiedliwości. Zebrali w Sejmie „swoje prawnicze autorytety” i potoki żalu oraz mowy nienawiści wobec rządzących nazwali wysłuchaniem publicznym. – To samowolka, a nie wysłuchanie publiczne – kontruje PiS.

Zadymiarze szykują pucz

numer 1775 - 15.07.2017

Gdy w piątek Senat obradował nad przyjęciem ustaw reformujących sądownictwo, przed Sejmem przygotowywano się do zablokowania budynku parlamentu. W czwartek wieczorem grupa osób z członkami ugrupowania Obywatele RP na czele wtargnęła na teren Sejmu.

Sąd Najwyższy na nowo

numer 1774 - 14.07.2017
PiS złożyło w Sejmie projekt zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Przewiduje on przede wszystkim zmianę zasad powoływania sędziów SN. Nie będzie w nim miejsca na ludzi, którzy współpracowali z tajnymi służbami PRL‑u. Projekt umożliwi też przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku i utworzenie trzech nowych izb.