Grzegorz Broński

Przez lata brał łapówki. I nadal jest sędzią!

numer 1712 - 29.04.2017
Sędzia Janusz K., uznany za winnego brania łapówek, zgodnie z prawomocnym wyrokiem powinien spędzić w więzieniu cztery lata. Już wiadomo, że za kratkami szybko się nie znajdzie. Co więcej, nadal jest sędzią! W wyroku nie ma nic o zakazie wykonywania zawodu, a postępowanie dyscyplinarne od lat jest zawieszone.

​Polka ścigana przez Belgów, bo chroniła dzieci

numer 1711 - 28.04.2017
SKANDAL Anna Siedlecka-Van Rumst uciekła z dziećmi z Belgii od męża, który się nad nimi znęcał. Miała nadzieję na spokój w Polsce. Niestety, kilka dni temu okazało się, że kobieta jest ścigana europejskim nakazem aresztowania za rzekome uprowadzenie maluchów.

Polacy: Sądownictwo w fatalnym stanie

numer 1709 - 26.04.2017
Dwóch sędziów, Robert W. z Wrocławia i Paweł M. ze Szczecina, zostało złapanych przez sklepowych ochroniarzy z towarem w kieszeni. Wprawdzie postępowania dyscyplinarne trwają, odsunięto ich od orzekania, ale zarzutów karnych od miesięcy nie usłyszeli. Ciągle chroni ich immunitet. A Polacy mają już dość podobnych spraw i źle oceniają funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

Bodnar straszy torturami w komisariatach

numer 1708 - 25.04.2017
Nie wiem, jakie intencje miał Rzecznik Praw Obywatelskich, ale twierdzenia o torturach na policji są nadużyciem – mówi „Codziennej”, nie ukrywając irytacji, podinspektor Andrzej Szary. To reakcja na kuriozalną informację RPO opisującą incydentalne wypadki przemocy, a opatrzoną tytułem „Tortury na policji”.

Zbrodnie za granicą, ale ofiarą Polacy

numer 1708 - 25.04.2017
Niestety, coraz częściej z różnych zakątków świata dochodzą tragiczne informacje, że Polacy padają ofiarami bestialskich zbrodni. O różnym podłożu. W ciągu minionych kilkunastu miesięcy ginęli z rąk zamachowców, katami okazywali się pospolici bandyci, dochodziło do gangsterskich porachunków. Motywem bywała także zazdrość.

​Wyrok, który oburzył policjantów

numer 1707 - 24.04.2017
PRAWO To był niecodzienny widok – dziesiątki umundurowanych policjantów pojawiły się na sali rozpraw poznańskiego sądu, aby udzielić wsparcia… oskarżonej! Koleżance Marcie Cichockiej, która miała odpowiedzieć za rzekome składanie fałszywych zeznań. Wyrok oburzył stróżów prawa.

Sędziowie nie chcą pokazywać majątków

numer 1702 - 18.04.2017
„Nadzwyczajna kasta” znowu podniosła krzyk! Powód? Do Sejmu trafił projekt ustawy jej dotyczący, który m.in. precyzuje zasady publikowania oświadczeń majątkowych. Wcześniej podobnie reagowali prokuratorzy. Co jednak znamienne, do największych krytyków projektu należy sędzia Waldemar Żurek, którego oświadczeniami zainteresowało się CBA. Komentarz rzecznika KRS-u był kuriozalny.

Strażak kajdanki też potrafi otworzyć

numer 1698 - 12.04.2017
Nie prowadzą spektakularnych pościgów za bandytami, na wyposażeniu nie mają pistoletów, z reguły pozostają anonimowi… Pomimo to Polacy ufają im bezgranicznie, bo każdego dnia narażają własne życie dla naszego bezpieczeństwa. A gdy potrzeba, potrafią zdjąć z drzewa kota lub wielką piłą z opuchniętego palca małą obrączkę. O kim mowa? Oczywiście o strażakach!

​Prezydent Łodzi nadal grozi więzienie

numer 1699 - 13.04.2017
wokanda Pomoc w przygotowaniu dokumentów poświadczających nieprawdę – taki zarzut nadal ciąży na Hannie Zdanowskiej, prezydent Łodzi i zarazem ważnym polityku PO. Jeden wątek śledztwa umorzono, ale podejrzanej nadal grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura podtrzymuje, że Zdanowska posługiwała się aktem notarialnym zawierającym nieprawdziwe dane.

Najpierw wyszedł oprawca dzieci, teraz były oficer WSI

numer 1695 - 08.04.2017
Najpierw sąd w Szczecinie wypuścił na wolność bandytę skazanego za skatowanie dziecka, a on po kilku tygodniach porwał inną dziewczynkę. Teraz ten sam sędzia wydał postanowienie, które pozwoli za kilka dni opuścić areszt Piotrowi P., byłemu oficerowi Wojskowych Służb Informacyjnych i głównemu podejrzanemu w gigantycznej aferze SKOK Wołomin.

Celebryci kupili 3,5 kilograma kokainy

numer 1693 - 06.04.2017
Śledztwo przeciwko Cezaremu P., którego nazwano „dilerem celebrytów”, jest na finiszu. Prokuratorzy ustalili nazwiska ponad 200 jego klientów, którzy będą również świadkami podczas procesu handlarza kokainą. Śledczy żartują, że ich lista będzie znacznie ciekawsza niż nazwiska osób na ławie oskarżonych.

Pułapka czyhająca w komputerze

numer 1692 - 05.04.2017
Teoretycznie gry komputerowe powinny zapewniać jedynie rozrywkę. Niestety, potrafią również doprowadzić do ogromnych dramatów, a nawet zbrodni. Jak niedawne pobicie dwuletniej Lilianny. Psycholodzy od dawna ostrzegali, że mogą się one stać także niebezpiecznym narzędziem. I mieli rację.

Nieudana impreza prezydenta Poznania

numer 1692 - 05.04.2017
Wielkopolska Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i szefostwo lokalnej „Gazety Wyborczej” mają szczęście, że w stolicy Wielkopolski jest tak wielu urzędników i radnych. Inaczej nie miałby kto wziąć udziału w ich imprezie „Konstytucja ma głos”.

„Wyborcza” zaprasza, a Jaśkowiak płaci za to Agorze

numer 1690 - 03.04.2017
Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowano akcję „Konstytucja ma głos”, która polega na publicznym czytaniu ustawy zasadniczej. W Poznaniu wspólnie organizują ją „Gazeta Wyborcza” i miejscy urzędnicy. To nie jest impreza non profit. Na jaw wyszła pewna umowa – prezydent Jacek Jaśkowiak zobowiązał się zapłacić „Agorze” niemal 37 tys. zł za… promocję happeningu.

Była afera z fakturami, jest z kradzieżą pieniędzy

numer 1689 - 01.04.2017
Więcej pracy czeka prokuratorów badających afery związane z finansami KOD-u. Trwa już śledztwo dotyczące słynnych faktur, a doszedł skandal z podejrzeniem kradzieży. Według nieoficjalnych informacji zarząd główny KOD u zapowiedział doniesienie przeciwko… mazowieckiemu KOD owi. W styczniu br.

Akta od dwóch lat krążą po sądach

numer 1688 - 31.03.2017
Już dwa lata temu prokuratura zakończyła śledztwo, w którym zarzuty postawiono m.in. Mirosławowi K., do niedawna kluczowemu działaczowi ludowców na Podkarpaciu. Do dziś nie odczytano nawet aktu oskarżenia.
To niezrozumiałe, bo w wypadku zwykłego obywatela zapewne już zapadłby wyrok – mówi „Codziennej” Zbigniew Chlebowiec, poseł PiS-u z Rzeszowa.

Wyrok za obronę przed bandytą

numer 1686 - 29.03.2017
Zarzuty związane z przekroczeniem granic obrony koniecznej (bywały nawet oskarżenia o zabójstwo) swego czasu prokuratorzy stawiali często i wywoływali tym słuszne oburzenie wśród Polaków. Wielu sądziło, że to już przeszłość, a ofiary napaści mają prawo skutecznie odeprzeć każdy atak.

​Zamiast do hotelu, podjedzie do sądu

numer 1684 - 27.03.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Iwona P., reporterka stacji Nova TV, próbowała przeprowadzić prowokację – podszywając się pod urzędniczkę ministerstwa prosiła policjantów o pomoc, bo zepsuł się jej samochód. Akcja wyszła mizernie, ale proces będzie „na poważnie”. Dziennikarka stanie przed sądem.

​Co ze śledztwem w sprawie Łączewskiego? Utknęło

numer 1682 - 24.03.2017
PRAWO Niemal rok temu ujawniono treść wpisów Wojciecha Łączewskiego, w których nawoływał do „powstrzymania PiS‑u”. Sędzia twierdził, że jego komputer został zhakowany, ale biegli informatycy podważyli taką wersję wydarzeń. Prokuratura w Krakowie trzy miesiące temu wyłączyła do odrębnego postępowania wątek ewentualnych fałszywych zeznań.

​Mordercy wpadli przez instrukcję do telewizora

numer 1681 - 23.03.2017
KRYMINALNI „GP” Trzech bandytów bestialsko zamordowało śmiertelnie chorego mężczyznę. To była zbrodnia prawie doskonała. Wpadli, bo popełnili jeden błąd. Najmłodszy z zabójców zostawił swoje DNA na instrukcji obsługi telewizora, który chcieli wynieść – dowiedziała się „Codzienna”.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO