Grzegorz Broński

​Czas na ekspertyzy biegłych

numer 1628 - 20.01.2017
Prokuratura Krajowa w Łodzi wstrzymuje się z przesłuchaniami świadków, bo czeka na wyniki prac biegłych, którzy analizują zawartość dysków zabezpieczonych w znanej firmie. W związku z tym „za zbyt wczesne” uznaje pytania o wniosek ws. uchylenia immunitetu posłowi Stefanowi N.

Ruszy rejestr zboczeńców

numer 1627 - 19.01.2017
Pedofil, który opowiadał o zbrodniach popełnionych na dzieciach, przebywa na wolności. W ostatnich dniach wielu dewiantów jednak zatrzymano. Ofiary ma chronić rejestr, który – jak zapowiadało Ministerstwo Sprawiedliwości – ruszy w tym roku. „Codzienna” dowiedziała się, że obecnie w więzieniach przebywa ponad 700 skazanych za pedofilię.

Groził zgwałceniem córki posła

numer 1626 - 18.01.2017
KRYMINALNI Do biura posła Tadeusza Woźniaka zadzwonił mężczyzna, który zagroził, że zgwałci córkę polityka. Od tego szokującego wydarzenia minęło już kilka miesięcy, a bandzior nadal pozostaje bezkarny. Nawet nie usłyszał zarzutów. – Mamy wytypowanego podejrzanego, ale czekamy na billingi – twierdzi rzeczniczka policji w Kutnie.

Gangsterzy popełnili błąd. Chcieli ukryć się w Polsce

numer 1626 - 18.01.2017
Luigi B. zdołał umknąć bandytom, którzy chcieli go zabić. Zmylił również włoskich policjantów ścigających mafioso z Camorry. On jednak wykombinował sobie, że bezpieczny azyl znajdzie w Polsce. Nie był pierwszym, który popełnił ten błąd. W przeszłości kilku groźnych gangsterów też szukało schronienia w naszym kraju. I wpadli.

KOD nie chce Amerykanów w Polsce

numer 1624 - 16.01.2017
Tysiące mieszkańców Żagania wzięło udział w powitaniu żołnierzy z amerykańskiej brygady pancernej, która będzie stacjonowała w Polsce. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza pokaz sprzętu wojskowego – polskiego i należącego do Amerykanów. Uroczystość w zgodnym chórze z Kremlem próbowała zakłócić grupka zwolenników KOD‑u, która została… wygoniona przez mieszkańców miasta.

Amerykanie „zdobyli” miasto na zachodzie Polski

numer 1623 - 14.01.2017
Małe miasteczko na zachodzie Polski, a język angielski słychać na każdym kroku. W knajpkach, sklepach, na ulicach. Wystarczy krótki spacer w centrum, aby zobaczyć dziesiątki mężczyzn w nietypowych mundurach. To amerykańscy żołnierze, którzy przyjechali do Żagania. – Bardzo sympatyczni ludzie – mówią zgodnie mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter „Codziennej”.

Brzydkie gierki w szkole

numer 1622 - 13.01.2017
Nauczycielka matematyki pożaliła się, że została ukarana przez przełożoną, bo nie chodzi... do kościoła. Sprawą zajęła się nawet prokuratura. Zarzuty okazały się absurdalne, ale medialny lincz na dyrektorce szkoły przeprowadzono. Czy doczeka się kiedyś przeprosin?

Burmistrz oskarżona o mobbing

numer 1621 - 12.01.2017
Obyczajowa afera w urzędzie w Nowych Skalmierzycach (Wielkopolska). Burmistrz Bożena Budzik została oskarżona przez kilkudziesięciu urzędników o mobbing. Coś musi być na rzeczy, bo Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę i powiadomiła prokuraturę. Interweniuje również poseł PiS‑u.

Agresja wobec ratowników medycznych

numer 1620 - 11.01.2017
Problem znany jest od dawna, ale ostatnie lata to istna plaga ataków na ratowników medycznych, którzy mają do czynienia z ludźmi pod wpływem alkoholu lub odurzonymi narkotykami i dopalaczami. Bywają sytuacje naprawdę groźne – nierzadko osoby, które jechały ratować ludzkie życie, same wymagają pomocy kolegów po fachu.

Klienci „dilera celebrytów” nadal poszukiwani

numer 1618 - 09.01.2017
PRAWO Cezary P. handlował kokainą, którą sprzedawał znanym i bogatym w Warszawie. Od dziewięciu miesięcy prokuratura ustala listę klientów „dilera celebrytów”. Nie wszyscy jednak staną przed sądem – jest już pierwsza decyzja o umorzeniu.

​Można nagrywać strażnika miejskiego w akcji

numer 1617 - 07.01.2017
PRAWO Dwóch strażników miejskich obruszyło się, bo w internecie umieszczono nagranie z nimi w roli głównej, pokazujące przebieg interwencji. Funkcjonariusze pozwali nawet autora filmiku. Sąd w Poznaniu uznał, że nie mają racji, ale pozew zaskoczył kolegów po fachu z całej Polski.

Gdy nie wiemy, kto leci obok nas...

numer 1617 - 07.01.2017
Na lotniskach procedury bezpieczeństwa są bardzo ostre, ale na pokład samolotów niemal bez przeszkód wchodzą ludzie będący pod wpływem alkoholu. Nierzadko wśród pasażerów są również osoby z problemami psychicznymi. Jedni i drudzy potrafią swoim zachowaniem wywołać spore zamieszanie, a w skrajnych wypadkach zmusić pilota do awaryjnego lądowania.

Kajetan P. wrócił do Poznania

numer 1612 - 31.12.2016
ZBRODNIA Zabójca młodej kobiety po raz kolejny zmienił miejsce pobytu. Tym razem Kajetan P. trafił na szpitalny oddział aresztu śledczego w rodzinnym mieście, czyli tam, gdzie jego matka pracowała jako prokurator. Dlaczego wybrano Poznań? – zapytaliśmy o to Służbę Więzienną i prokuraturę.

Podali niewłaściwą krew – staną przed sądem

numer 1611 - 30.12.2016
SPRAWIEDLIWOŚĆ Cztery lata trwało śledztwo dotyczące tragicznego zdarzenia w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Pacjentowi podano krew o niewłaściwej grupie, mężczyzna zmarł. Przed sądem staną lekarz i pielęgniarka, ale w zarzutach nie ma ani słowa o spowodowaniu śmierci. Zarzuty dotyczą błędu skutkującego „chorobą realnie zagrażającą życiu”.

Gangsterzy stracą majątki

numer 1609 - 28.12.2016
PRAWO Niektórzy przestępcy nie ukrywają, że pobyt w więzieniu jest wkalkulowany w ryzyko zawodowe. Godzą się z odsiadką, bo po wyjściu na wolność mogą korzystać z ukrytego majątku. To się już wkrótce zmieni. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę o konfiskacie rozszerzonej, która pozwoli zabierać bandytom nielegalnie zdobyte miliony.

Tajne działania prokuratury ws. wybuchu w Gdańsku

numer 1609 - 28.12.2016
Do tragedii doszło 21 lat temu, ale w sierpniu tego roku prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił nowe fakty dotyczące wybuchu gazu w wieżowcu, w którym mieszkał były szef gdańskiego UOP-u. Minęły cztery miesiące. „Codzienna” zapytała prokuratorów o wyniki dotychczasowych działań.

Kryminalny przegląd roku

numer 1609 - 28.12.2016
Niestety, kończący się AD 2016 to był czas, w którym policjanci z całego kraju mieli ręce pełne pracy. Doszło bowiem do makabrycznych zbrodni, ujawniono liczne przekręty, w które zamieszani byli także ludzie znani i wpływowi, rozbito kilka niebezpiecznych gangów. W sądach zapadły wyroki w procesach bulwersujących Polaków. Niektóre surowe, inne budzące zdumienie.

Kibice pomogą skrzywdzonym dzieciom

numer 1607 - 24.12.2016
POMOC Zostały mocno skrzywdzone przez dorosłych, ale mogą liczyć na poznańskich kibiców, którzy od dawna pomagają maluchom mieszkającym w domu dziecka. Teraz zamierzają wyremontować ich pokoje. – Zbieramy meble i materiały budowlane, a prace rozpoczniemy podczas ferii zimowych– zapewnia „Codzienną” Marcin Kawka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Zaskakujący wyrok Sądu Najwyższego

numer 1606 - 23.12.2016
SPRAWIEDLIWOŚĆ Perypetie sędziego z Zielonej Góry będą miały ogromny wpływ na wizerunek (i tak marny) wymiaru sprawiedliwości. Sąd Najwyższy wydał bowiem wyrok, w którym stwierdził, że kolega po fachu mógł – w ramach prawa do obrony – kłamać. Co jednak najważniejsze, rzekomo nie koliduje to z etyką zawodową.

Polityka nad grobami powstańców wielkopolskich

numer 1605 - 22.12.2016
ROCZNICA Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak mógł oddać hołd powstańcom wielkopolskim. Niestety, wolał wykonywać niedorzeczne gesty polityczne nad ich grobami. Zrezygnował z asysty wojskowej podczas obchodów 98. rocznicy zrywu. Na to nie mógł zgodzić się wojewoda Zbigniew Hofman. Z tego powodu odbędą się osobne uroczystości w dwóch miastach.