Grzegorz Broński

14-letni Kacper nie był dręczony?

numer 1857 - 20.10.2017

PRAWO Samobójcza śmierć 14-letniego Kacpra szokowała. Niestety, niektórzy natychmiast zaczęli wykorzystywać tragedię w celach politycznych i kolportowali niepotwierdzoną informację, że chłopiec był dręczony z powodu swojego rzekomego homoseksualizmu. Są pierwsze ustalenia śledztwa po sprawdzeniu komputera dziecka – prokuratura dementuje pogłoski o nękaniu.

Leniwi prezesi sądów tracą stołki

numer 1856 - 19.10.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Afera w Elblągu, a w Sopocie wyroki w żółwim tempie

Dokonano analizy „efektywności pracy sądów” – wnioski zatrważają. Rosną zaległości w rozpoznawaniu spraw, na wyroki trzeba czekać miesiącami. Nic zatem dziwnego, że prezesi szczególnie źle działających sądów są wymieniani. 

Banknoty chałupniczej produkcji

numer 1855 - 18.10.2017
PODRÓBKI PIENIĘDZY „Jagiełło” prosto z domowej drukarki


Problem z procesem mordercy

numer 1852 - 14.10.2017

PROCEDURA KARNA Śledztwo przeciwko Kajetanowi P. zakończyło się ponad trzy miesiące temu, a nadal nie wyznaczono terminu pierwszej rozprawy. I długo to nie nastąpi, bo sprawa bestialskiego morderstwa wywołała niespodziewany spór między sądem a prokuraturą. Z obu stron padają mocne zarzuty. O złej jakości materiale dowodowym lub o przeciąganiu postępowania.

Agenci ABW czytają wpisy Wałęsy

numer 1851 - 13.10.2017
Od pięciu miesięcy prokuratura w Zielonej Górze we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada, czy Lech Wałęsa publikuje w internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać. Tymczasem on ujawnia kolejne. „Bezkarności ciąg dalszy” – stwierdził prof. Sławomir Cenckiewicz.

Ofiary czekają na sprawiedliwość

numer 1849 - 11.10.2017
ARCHIWUM X Tropi morderców po latach
Pierwszy, krakowski, wydział Archiwum X był zespołem do spraw niewykrytych zabójstw, a popularną obecnie nazwę nadaną mu przez dziennikarzy, otrzymał później. Formalnie grupa zaczęła działać od stycznia 2005 r.

Robert J. – oprawca studentki z Krakowa

numer 1846 - 07.10.2017
TRAGEDIA Przez niemal 20 lat bezkarny był sprawca bestialskiej zbrodni, której ofiarą padła Katarzyna Z., studentka z Krakowa. Morderca uprowadził dziewczynę, zabił, a na koniec zdjął skórę z jej ciała. Zwyrodnialca wreszcie zatrzymano – na jego trop wpadli agenci policyjnego archiwum X.

Będzie list gończy za Januszem K.

numer 1845 - 06.10.2017
Skazany prawomocnym wyrokiem Janusz K. – sędzia, który przez lata brał łapówki – powinien przebywać w więziennej celi, ale nadal cieszy się wolnością. Policja dostała nakaz doprowadzenia do zakładu karnego mężczyzny, on jednak jest nieuchwytny. Rzekomo nie wrócił z wycieczki. Teraz wysłany zostanie list gończy.

Dzwonią pod 112, zanim pomyślą

numer 1843 - 04.10.2017
INTERWENCJE Patrol jedzie na wezwanie, a tam...

Policjanci gotowi są ryzykować własne życie, aby schwytać przestępcę czy pomóc jego ofierze. Po niektórych interwencjach zgrzytają jednak ze złości zębami. Bo pod numer alarmowy dzwonią także dowcipnisie chcący na kimś się odegrać. Chociażby kobieta, która nasłała mundurowych na męża, bo wyłączył... telewizor!

Kolejni komuniści u Pawła Solocha

numer 1841 - 02.10.2017
Na jaw wychodzą szokujące informacje o przeszłości osób, które pracują w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jeden był politrukiem w wojskowej jednostce, drugi kończył kursy marksizmu. „Codzienna” ustaliła także, że specjalista z BBN-u, który reprezentował prezydenta Andrzeja Dudę na oficjalnych uroczystościach, w PRL-u był ceniony przez przełożonych za „umiejętności agitatorskie”!

Licealistom grozi „edukacja” przez sędziów

numer 1839 - 29.09.2017
Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” nie ukrywa niechęci do planów reformy wymiaru sprawiedliwości, a niektórzy jej członkowie w wulgarny wręcz sposób obrażali polityków PiS-u. Tymczasem oddział wielkopolski SSP podpisał umowę, na mocy której sędziowie będą „edukować prawnie” licealistów z Poznania. 

Babcie wysyłają „wnuczków” za kratki

numer 1837 - 27.09.2017
PRZESTĘPCZOŚĆ Oszuści czyhają na oszczędności seniorów


​Petru chce stać się ofiarą sądów

numer 1833 - 22.09.2017

WOKANDA Po tym jak Ryszard Petru, szef partii Nowoczesna, kilkakrotnie nazwał byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika „przestępcą”, ten założył w warszawskim sądzie sprawę o zniesławienie. Petru jednak czuje się bezkarny i powtarza zniewagi.

​Zarzuciła brzydkie intencje, teraz się wycofuje?

numer 1832 - 21.09.2017

POLITYKA W dyskusji nad zmianą Prawa o ochronie środowiska poseł PSL‑u Urszula Pasławska zagrzmiała: „Tworzy się kolejne posady dla córek leśniczego”. Teraz przyznaje, że użyła niefortunnego określenia. Jednak pytanie, czy urzędniczka z olsztyńskiego WFOŚ o tym samym nazwisku to jej rodzina, zirytowało działaczkę ludowców.

Ukradli sprzęt armii USA, już wpadli

numer 1831 - 20.09.2017
W Żaganiu okradziono kontener, w którym przechowywano sprzęt należący do amerykańskich żołnierzy. Złodziej i paser szybko zostali zatrzymani przez Żandarmerię Wojskową. Odzyskano także ich łup. – To nie była kradzież na zlecenie.

Nie darowała rodzicom zdjęć na Facebooku

numer 1831 - 20.09.2017
Chyba każdy rodzic nastoletniego dziecka usłyszał irytujące: „Ty nic nie rozumiesz”. To samo zapewne myślą nastolatkowie, gdy pada słynne: „A za moich czasów...”. Później większość ze śmiechem wspomina podobne scenki, ale niektóre dzieciaki nie odpuszczają łatwo. Dla wyrównania rachunków gotowe są pójść do sądu. Bywają nawet pozwy za rzekomo zbyt małe kieszonkowe!

Homolobby opanowuje Poznań

numer 1830 - 19.09.2017
Symbolem Poznania są trykające się koziołki. Polityka prezydenta Jacka Jaśkowiaka może niebawem doprowadzić do tego, że to homoseksualiści zastąpią rogate zwierzątka z ratuszowej wieży. W mieście tym bowiem w wyjątkowo przychylny sposób są traktowani aktywiści LGBT.     

​Sędziowie skoczyli sobie do gardeł

numer 1829 - 18.09.2017
USTRÓJ Część organizacji sędziowskich apelowała, aby koledzy po fachu odmawiali obejmowania stanowisk przydzielanych na podstawie znowelizowanej w lipcu ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Apel nie został wysłuchany. Nawet przez członków... Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”! To zszokowało „nadzwyczajną kastę”. I pojawiły się groźby.

​Skazaniec nadal sędzią. Z pensją

numer 1827 - 15.09.2017

PRAWO Trwa epopeja z sędzią Januszem K., która jak w soczewce pokazuje absurdy obecnie obowiązującego prawa. Pomimo wyroku skazującego za łapówkarstwo (prawomocnie) i skreślenia z listy sędziów (nieprawomocnie) mężczyzna w dalszym ciągu dostaje pensję. I może tak pozostać jeszcze przez wiele miesięcy.

Gdy kryminał staje się komedią

numer 1826 - 14.09.2017
HUMOR Z KRONIK KRYMINALNYCH Złodziej potrafi rozśmieszyć policjanta