Jacek Liziniewicz

Usunąć Wałęsę z lotniska

numer 1653 - 18.02.2017
Komitet Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku domaga się wymazania nazwiska Lecha Wałęsy z nazwy lotniska w Gdańsku. – Liczymy na wsparcie innych organizacji patriotycznych. Trzeba podjąć takie działania w imię prawdy historycznej – mówi nam Bogusław Gołąb, prezes organizacji.

Osuszyć sądowe bagno

numer 1652 - 17.02.2017
Bagienny temat – tak określamy w „Codziennej” zagadnienie, które dotyczy sędziów i szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Istotnie – nic nie oddaje tak dobrze charakteru działania tej gałęzi państwa, jak porównanie do bagna.

Oby ta misja trwała

numer 1650 - 15.02.2017
Pogrzeb Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka był wyjątkowym wydarzeniem. Właśnie wtedy na warszawskich Powązkach dotarło do mnie, że walka o wolną Polskę ma zawsze sens. Czułem dumę, że nasze państwo w końcu pokazało, iż pamięta o swoich bohaterach. W kondukcie szło wiele osób, które przez dziesięciolecia walczyły o pamięć Wyklętych. Wśród nich prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Chamski atak po wypadku pani premier

numer 1648 - 13.02.2017
POLITYKA Popis chamstwa dała część opozycji w związku z wypadkiem premier Beaty Szydło. Obywatele RP przeszkadzający na Krakowskim Przedmieściu w modlitwie podczas miesięcznicy smoleńskiej na wieść o wypadku wybuchnęli entuzjazmem i obrażali szefową rządu. Ponadto wielu komentatorów, polityków i dziennikarzy uznało temat groźnego zdarzenia drogowego za śmieszny.

82. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

numer 1647 - 11.02.2017
PAMIĘĆ 10 lutego w całej Polsce odbyła się 82. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Kluby „Gazety Polskiej” po raz kolejny pokazały, że pamiętają ofiary z 10 kwietnia 2010 r. – Będziemy organizowali nasze uroczystości do momentu, aż sprawa zostanie właściwie wyjaśniona – mówi nam Ryszard Kapuściński, przewodniczący klubów „Gazety Polskiej”.

Wielki problem Hanny Gronkiewicz-Waltz

numer 1647 - 11.02.2017
W piątek Sejm przyjął projekt ustawy dotyczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Według deklaracji polityków PiS-u prace dziewięcioosobowego zespołu, mającego przyjrzeć się warszawskiej reprywatyzacji, mają się zacząć już w maju. Przeciwko powstaniu komisji były PO i Nowoczesna.

Nuklearny arsenał USA w obronie Polski

numer 1646 - 10.02.2017
Po upływie dwunastu miesięcy śmiało możemy powiedzieć, że Polska stała się bardziej bezpieczna – mówił wczoraj w swoim exposé Witold Waszczykowski. Z kolei zdaniem Jarosława Kaczyńskiego Polska powinna dążyć do włączenia w amerykański system obrony atomowej.

Polska odegra kluczową rolę w reformie UE

numer 1645 - 09.02.2017
Przez godzinę rozmawiali ze sobą prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głównym tematem rozmowy była kwestia kryzysu w Unii Europejskiej. – Polska jako piąte największe państwo UE po brexicie jest skazana na odegranie kluczowej roli w procesie reformowania wspólnoty – mówi nam Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Nadzwyczajna kasta, zwyczajne pendrive’y

numer 1644 - 08.02.2017
Sędzia Robert Wróblewski postanowił wynieść pendrive’y ze sklepu z elektroniką. To kolejny dowód na to, że polskiej Temidzie mentalnie bliżej do struktury przestępczej niż do pojęć takich jak honor czy sprawiedliwość. Sprawa jest jednak bulwersująca na kilku poziomach.

Kraków uczci gen. Kuklińskiego

numer 1643 - 07.02.2017
Rada Miasta Krakowa ponad podziałami politycznym zdecydowała o przekazaniu 600 tys. zł na budowę pomnika gen. Ryszarda Kuklińskiego. Monument powstanie w centrum miasta, na placu im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. – To bardzo dobra decyzja – mówi dr Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Konstytucjonalista w obronie PRL-u

numer 1642 - 06.02.2017
Zdaniem prof. Marka Chmaja, konstytucjonalisty, eksperta TVN-u, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, PRL w latach 1944–1990 nie była państwem totalitarnym. Zdaniem prawnika o tym, że nie możemy mówić o totalitaryzmie, przesądza fakt, że istniały takie organizacje, jak Komitet Obrony Robotników i NSZZ „Solidarność”. – Opinia prof.

Polskie żubry trafią do Rumunii

numer 1641 - 04.02.2017
PRZYRODA Bułgaria, Rumunia i Czechy są zainteresowane hodowlą żubrów na swoim terenie. Propozycję Polski, która chce się podzielić swoimi stadami i rozszerzyć występowanie tego gatunku w Europie, odrzuciły zaś Niemcy i Holandia. – Żubr to gatunek, który został na terenie zachodniej Europy wyeliminowany.

Chory dla komisji, zdrowy dla Inspekcji

numer 1640 - 03.02.2017
Afera Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych postanowiła rozwiązać umowę z liderem tamtejszej Solidarności Jackiem Trabczyńskim. Władze firmy stawiają mu kilka zarzutów, w tym m.in.

Fatalne warunki zwierząt na fermach futrzarskich

numer 1639 - 02.02.2017
Mimo że prawie 70 proc. Polaków nie popiera hodowli norek amerykańskich i lisów na futra, to jednak Polska jest eldorado dla biznesu futrzarskiego. Nasz kraj jest drugim w Europie i trzecim na świecie producentem skór. Niestety duża część z 8 mln zwierząt żyje w urągających warunkach, a uciekinierzy z ferm stanowią realne zagrożenie dla rodzimej przyrody.

Syndrom KOD-owski

numer 1638 - 01.02.2017
„Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami” – to powiedzenie George’a Orwella w ostatnich dniach robi furorę w internecie. Nic dziwnego, sam ze zdumieniem obserwuję, jak zwolennicy opozycji racjonalizują niegodne zachowania swoich liderów.

Ludzie Strefy Wolnego Słowa

numer 1637 - 31.01.2017
Nagrody środowiska „Gazety Polskiej” za rok 2016 rozdane. Podczas uroczystej gali na Stadionie Narodowym laur Człowieka Roku odebrał wicepremier Mateusz Morawiecki. Nagrodę Klubów „GP” otrzymała szefowa rządu Beata Szydło, a Nagrodą im. Świętego Grzegorza I Wielkiego uhonorowano prof. Sławomira Cenckiewicza.

Minister Ziobro: Przestępcy i oszuści nie będą bezkarni

numer 1636 - 30.01.2017
Odpowiedzialność karna dla urzędników, którzy doprowadzili do dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Odbieranie majątków przestępcom, którzy wyłudzali nieruchomości. Kary dla prokuratorów przymykających oko na patologie – takie działania zapowiedział w TVP Info Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Sterowana fala nienawiści wobec PiS-u

numer 1635 - 28.01.2017
W ciągu ostatnich tygodni nieznani sprawcy zniszczyli elewacje biur poselskich PiS-u w Szczecinie, Lipsku, Świętochłowicach, Częstochowie. Werbalnie zaatakowano także posłów prof. Krystynę Pawłowicz, minister Annę Zalewską, a także blokowano przejazd prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas jego wizyty przy grobie brata na Wawelu.

Od lipca więcej koszy

numer 1634 - 27.01.2017
Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska od 1 lipca 2017 r. Polacy segregujący śmieci będą dzielić je na cztery kategorie, a nie na trzy, jak było do tej pory. To wynik działań Unii Europejskiej, która chce zmusić nas do recyklingu odpadów.

Zamiast studentów Uniwersytet Trzeciego Wieku

numer 1633 - 26.01.2017
POLITYKA Wczoraj odbyły się szumnie zapowiadane protesty studentów. Od politycznego protestu wymierzonego w rząd Prawa i Sprawiedliwości odcięły się największe organizacje zrzeszające studentów, w tym Młodzi dla Polski, Niezależny Związek Studentów i Parlament Studentów RP.