Jacek Liziniewicz

Polska chce reformy UE

numer 1632 - 25.01.2017
POLITYKA Szczyt NATO w Warszawie, wzmocnienie relacji w ramach Grupy Wyszehradzkiej, polepszenie stosunków z Wielką Brytanią, odtworzenie ambasad – to tylko część osiągnięć, którymi chwalił się Witold Waszczykowski, szef MSZ-etu. Wczoraj Beata Szydło zapowiedziała, że Polska zaproponuje reformę Unii Europejskiej.
Premier Beata Szydło spot-

Dwie kadencje są konieczne

numer 1632 - 25.01.2017


PiS nie poprze Donalda Tuska

numer 1631 - 24.01.2017
Lider PiS-u Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nie poprze Donalda Tuska w jego staraniach o reelekcję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. To kolejna zła wiadomość dla prezydenta Europy, którego szanse na zachowanie intratnego stołka spadają z dnia na dzień.

Szakale zadomowiły się w Polsce

numer 1630 - 23.01.2017
PRZYRODA Na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn odnaleziono martwego szakala złocistego. Wszystko wskazuje na to, że zwierzę charakterystyczne dla pd.-wsch. Europy zadomowiło się już w Polsce. – Odnalezienie martwej sztuki potwierdziło nasze obserwacje. Prawdopodobnie na naszym terenie widziano samicę z młodymi – mówi nam Adrian Wiśniowski, specjalista ds. ochrony lasu w Nadleśnictwie Kwidzyn.

Kaczyński: musimy liczyć przede wszystkim na siebie

numer 1630 - 23.01.2017
Premier Beata Szydło w wywiadzie dla Polsat News podkreśliła, że cały czas polski rząd czyni starania o zwrot Polsce wraku samolotu Tu-154M, który jest przetrzymywany przez Rosję. – To nie tylko bardzo ważny, najważniejszy dowód w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale także własność Polski – mówiła Beata Szydło.

Rząd zapowiada reformę sądownictwa

numer 1629 - 21.01.2017
POLITYKA Premier Beata Szydło spotkała się w piątek z kolejnymi ministrami w swoim rządzie, tym razem z Mariuszem Kamińskim, koordynującym pracę służb specjalnych, i Zbigniewem Ziobrą, ministrem sprawiedliwości. Jak ujawniono, rząd pracuje nad ustawą o jawności życia publicznego. Szykują się również rewolucyjne zmiany w sądownictwie.

Premier Szydło: Radziwiłł zostaje

numer 1628 - 20.01.2017
Premier Beata Szydło kontynuuje przegląd resortów. Wczoraj spotkała się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Pawłowicz: Ukarać posłów opozycji

numer 1627 - 19.01.2017
Na jaw wychodzi coraz więcej faktów związanych z 16 grudnia ub.r., kiedy to opozycja próbowała wywołać niepokoje w Polsce. Po rozgrzaniu emocji posłowie PO i Nowoczesnej forsowali apel opozycji, w którym grozili wystąpieniem do instytucji międzynarodowych. W tym czasie do wizyty we Wrocławiu szykował się Donald Tusk. – W polityce na tym poziomie nie ma przypadków.

Polityka otwartych drzwi dla Rosjan

numer 1627 - 19.01.2017
Mimo że polski rząd na arenie międzynarodowej zabiega o utrzymanie sankcji nałożonych na Rosję, Muzeum Łazienki Królewskie (MŁK) rozwija współpracę z rosyjskimi instytucjami kulturalnymi. Wśród ich partnerów znajdują się muzeum na Kremlu i Ermitaż w Petersburgu. – To dziwna sytuacja.

Targowica chciała obcej interwencji

numer 1626 - 18.01.2017
Według informacji tygodnika „Do Rzeczy” 16 grudnia br., gdy rozpoczynał się kryzys parlamentarny, posłowie PO i Nowoczesnej naciskali na pozostałe partie opozycyjne, aby podpisać wspólny apel do Rady Europy i Parlamentu Europejskiego o natychmiastową interwencję w związku z sytuacją w Polsce.

PiS chce uczciwych wyborów

numer 1625 - 17.01.2017
Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza dopuścić do powtórki z wyborów samorządowych w 2014 r., kiedy to odnotowano liczne wypadki fałszerstw i nieprawidłowości. Jarosław Kaczyński zapowiedział zmianę ordynacji wyborczej, w tym długo oczekiwane wprowadzenie ograniczenia do dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Kompromitacja goni kompromitację

numer 1624 - 16.01.2017
W weekend odbyły się wybory w zachodniopomorskim zarządzie KOD‑u. Wybory poprzedziła awantura pomiędzy Pawłem Jackowskim i Magdaleną Filiks, w której roiło się od określeń typu: „ch […] mnie to obchodzi” i „ideowiec jeb […] ”.

Dyrektor Zielniewicz walczy z Solidarnością

numer 1623 - 14.01.2017
Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz nie zamierza rezygnować ze stanowiska. Skazany za mobbing i oskarżany o niegospodarność urzędnik zarzuca związkowcom niszczenie wizerunku instytucji.

Kapitulacja opozycji w Sejmie

numer 1622 - 13.01.2017
Platforma Obywatelska zakończyła protest i okupację Sejmu. Posłowie PO zapowiadają wniosek o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego, ma on jednak takie same szanse jak pomysł Ryszarda Petru na samorozwiązanie Sejmu, z którego najgłośniej śmiał się Grzegorz Schetyna. Teraz politycy blokujący Sejm mają problem, bo zajmie się nimi Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Liberum veto wróciło do Polski

numer 1621 - 12.01.2017
Posłom Platformy Obywatelskiej udało się wczoraj doprowadzić do paraliżu obrad Sejmu. Blokując mównicę, opozycja uniemożliwiła powrót do normalnej pracy. Przez cały dzień trwały negocjacje w tej sprawie pomiędzy PiS-em a opozycją. Tymczasem Senat rozpoczął pracę nad ustawą budżetową. – Niszczycie polski parlamentaryzm. Niszczycie polską demokrację. Niszczycie polską wolność.

Opozycja dąży do awantury

numer 1620 - 11.01.2017
Grzegorz Schetyna odrzucił wczoraj rękę wyciągniętą do zgody i jako jedyny z liderów opozycji parlamentarnej nie pojawił się na spotkaniu, na którym omawiano kompromis w sprawie zamieszania w Sejmie. Po zjednoczeniu opozycji nie ma już śladu, a politycy PO i Nowoczesnej prowadzą wręcz otwarty konflikt.

Sarmacja

numer 1620 - 11.01.2017
Szlachta znów na Sejm zjechała. Wypoczęta, niezmęczona rotacyjną okupacyją sali sejmowej, gotowa do bitki i dalszej kłótni. Próżne okazały się starania marszałka Senatu, który powagą urzędu swego chciał sprawić, aby posłowie znów pracą się zajęli.

Kijowski okradał własne dzieci

numer 1619 - 10.01.2017
Firma Mateusza Kijowskiego i jego drugiej żony zarobiła na Komitecie Obrony Demokracji ponad 91 tys. zł. Mimo to lider KOD‑u kilka dni przed wybuchem afery twierdził w rozmowie z „Codzienną”, że nie stać go na spłatę zaległych alimentów. – Kijowski jest nie w porządku w stosunku do własnych dzieci. Jak się okazuje, kłamstwo ma krótkie nogi – mówi nam Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS‑u.

Wszystkie kłamstwa KOD-u

numer 1618 - 09.01.2017
Działacze Komitetu Obrony Demokracji skoczyli sobie do gardeł. Przy okazji KOD-owcy ujawniają kolejne kłamstwa o finansowaniu organizacji, propagandzie sukcesu, którą wraz z przychylnymi mediami karmili opinię publiczną, zagranicznych wizytach, zmyślonych atakach hakerskich.

KOD kłóci się o faktury Kijowskiego

numer 1617 - 07.01.2017
Wbrew wielokrotnym zapewnieniom okazało się, że Mateusz Kijowski zarabiał na Komitecie Obrony Demokracji. „Rzeczpospolita” i Onet.pl ujawniły faktury, jakie Stowarzyszeniu Społecznemu KOD wystawiała firma MKM Studio, należąca do małżeństwa Kijowskich. Działacze KOD‑u są oburzeni, chociaż sam lider podkreśla, że faktury nie były żadną tajemnicą i nie zamierza rezygnować z powierzonej funkcji.