Wojciech Kamiński

​Pacjenci proszą o szansę na dłuższe życie

numer 1627 - 19.01.2017
ZDROWIE Chorzy w zaawansowanym stadium raka jelita grubego mogliby żyć dłużej. Nie trzeba nowych leków, wystarczy wdrożyć zmiany w systemie leczenia tego nowotworu i wcześniej wprowadzić odpowiednie terapie. W tej sprawie chorzy apelują do ministra zdrowia.

Lekarz bada komputer

numer 1625 - 17.01.2017
Zostałem potraktowany przez sąd jak terrorysta – żali się Paweł Lesiak. Sąd nakazał udostępnić komputery jemu oraz jego pracodawcy, bo… mężczyzna ujawnił nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji medycznej oraz krytycznie oceniał działania jednego ze znanych lekarzy. 

Zmiana dyrektora szpitala po publikacji „Codziennej”

numer 1620 - 11.01.2017
Jest szansa na uzdrowienie sytuacji w Szpitalu Czerniakowskim. Po tym, jak „Codzienna”, „Gazeta Polska” i program „Koniec systemu” w TV Republika opublikowały materiały obnażające patologię w stołecznej lecznicy, nastąpiły zmiany w jej kierownictwie. Nieprawidłowościami zajęły się prokuratura oraz NFZ.

Sklep to nie apteka

numer 1618 - 09.01.2017
Czujesz, że chwyta cię przeziębienie, a nie możesz skorzystać z porady lekarza? Po leki idź lepiej do apteki. Ze sklepów znikną niektóre z medykamentów. Te, które pozostaną, będą jedynie w małych opakowaniach. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe rozporządzenie ograniczające asortyment leków dostępnych bez recepty w obrocie pozaaptecznym.

​Śledczy prześwietlą Szpital Czerniakowski

numer 1617 - 07.01.2017
Prokuratura zajmie się podejrzeniem o fałszowanie dokumentacji medycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Śledczy podejmą działania po tym, jak „Codzienna”, „Gazeta Polska” i program „Koniec systemu” w TV Republika opublikowały materiały obnażające patologię w tej stołecznej lecznicy. W sprawę są zaangażowani znani lekarze.

W poszukiwaniu Dzieciątka Jezus

numer 1602 - 19.12.2016
Za kilka dni święta Bożego Narodzenia. Czas zakupów i przygotowań w pełni. Sklepy są pełne choinek, bombek, lampek, reniferów, mikołajów. Jednak figurkę Dzieciątka Jezus trudno znaleźć nawet ze świecą. – To wynik laicyzacji, rugowania religii z przestrzeni publicznej – ocenia dominikanin ojciec Stanisław Tasiemski.

Celnik przymyka oko, bo się boi

numer 1600 - 16.12.2016
SPRAWIEDLIWOŚĆ Funkcjonariusze boją się informować o nieprawidłowościach w Służbie Celnej. Obawiają się utraty pracy – alarmuje związek zawodowy Celnicy PL. Apelują do wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego o objęcie skuteczną ochroną osób składających zawiadomienia o łamaniu prawa lub podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 

Nie ma winnych, wszyscy święci

numer 1596 - 12.12.2016
PO PUBLIKACJI „CODZIENNEJ” Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za nieprawidłowości w Szpitalu Czerniakowskim ujawnione przez „GP”, „Codzienną” i program „Koniec systemu” w TV Republika. Władze miasta, które są organem założycielskim lecznicy, zrzucają winę na Warszawski Uniwersytet Medyczny. Uniwersytet tłumaczy, że to sprawa szpitala i miasta.

Sprawa profesora Wardyna do wyjaśnienia

numer 1592 - 07.12.2016
Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podjął działania sprawdzające w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. A wszystko po naszej publikacji „Prywatna klinika w państwowym szpitalu”. Opisaliśmy w niej, jak wzorcowy pododdział chorób wewnętrznych w stolicy został zmieniony w prywatną klinikę.

Prywatna klinika w państwowym szpitalu

numer 1591 - 06.12.2016
Wzorcowy pododdział chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie jest traktowany jak prywatna klinika. Trafiają do niego pacjenci prosto z Ośrodka Diagnostyki i Informacji Medycznej Noble Medicine prof. Kazimierza Wardyna. Niepotrzebne są skierowania, nie ma oczekiwania w wielomiesięcznej kolejce.

Coraz dłuższe kolejki do lekarzy

numer 1582 - 25.11.2016
Narodowy Fundusz Zdrowia radzi sobie coraz gorzej z zapewnieniem Polakom szybkiego i powszechnego dostępu do publicznej opieki zdrowotnej. Pacjenci czekają w coraz dłuższych kolejkach do specjalistów i na przyjęcie do szpitala, mimo że Fundusz dysponuje coraz większymi środkami.

Urzędnik celny pod specjalną ochroną

numer 1582 - 25.11.2016
KADRY Szefostwo Służby Celnej (SC) chroni urzędnika. Mimo że jest on oskarżony o mobbing, a jego proces zaczyna się w przyszły czwartek, wciąż pełni on swoje obowiązki w kierownictwie SC. Ministerstwo Finansów, któremu podlega służba, czeka na wyrok sądu.

Z Ministerstwa Finansów na ławę oskarżonych

numer 1579 - 22.11.2016
Robert Torenc, wysoki funkcjonariusz Służby Celnej, zasiądzie na ławie oskarżonych. Celnicy zarzucają mu m.in. przekraczanie uprawnień, szykanowanie, dyskryminację i naruszanie dóbr osobistych. Grozi mu do trzech lat więzienia. Torenc nie przyznaje się do winy.

Rozliczą dyrektora luzaka

numer 1575 - 17.11.2016
Nareszcie. Rada Powiatu Kutnowskiego zdecyduje o dalszych losach dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusza Pawlaka. W ubiegłym tygodniu „Codzienna” informowała o „niekonwencjonalnych” metodach pracy dyrektora. Część nauczycieli zarzuca mu mobbing i łamanie praw pracowniczych, a grupa byłych uczniów poniżanie o charakterze seksistowskim.

Nauczyciele kontra „luzacki” dyrektor

numer 1570 - 10.11.2016
„Dawaj laska, bo stygnę”, „Byłeś robiony miękkim wackiem”, „Idź, przytul się do cycka P.” – takimi słowami dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusz Pawlak miał się odzywać do uczniów. Mimo wielu skarg władze powiatu uchylają się od wyciągnięcia konsekwencji wobec kierującego placówką.

Trudne negocjacje nauczycieli z ministerstwem

numer 1563 - 02.11.2016
Wprowadzenie reformy oświatowej będzie w dużej mierze zależało od tego, czy Ministerstwo Edukacji Narodowej porozumie się z nauczycielską Solidarnością. Choć resort ogłosił, że konsultacje społeczne nad projektami ustaw zostały zakończone, a w przyszły wtorek zajmie się nimi Rada Ministrów, resort czekają jeszcze trudne rozmowy ze związkowcami.

Koniec z karaniem pacjentów

numer 1559 - 27.10.2016
Jest dobra wiadomość dla pacjentów. NFZ nie będzie już karał osób, które skorzystały z opieki, a później miały problemy z potwierdzeniem prawa do świadczeń. „Amnestia” ma objąć również chorych, którzy skorzystali z pomocy lekarza przed wejściem w życie nowych przepisów, a nie znajdowali się w systemie opieki.

Już wkrótce po bólu

numer 1555 - 22.10.2016
Koniec z dyskryminacją osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu. Każdy – nie tylko chory na raka – będzie miał prawo do leczenia bólu. Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz poinformował, że resort przygotował nowelizację ustawy w tej sprawie.

Moda na polski

numer 1548 - 14.10.2016
Na Ukrainie jest moda na polski. Dzieci i młodzież z polskich, a także ukraińskich rodzin uczą się języka polskiego. Zainteresowanie jest tak duże, że w szkołach publicznych brakuje nauczycieli i podręczników.

Sąd zbadał policję

numer 1542 - 07.10.2016
Lepiej późno niż wcale. Rok po wyborach prokuratura zajmie się podejrzeniami o naruszenie prawa w czasie kampanii do Sejmu i Senatu. Sąd Rejonowy w Olsztynie uchylił decyzję policji o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie podejrzenia o złamanie prawa wyborczego przez polityków PO i PSL i przekazał ją prokuraturze do ponownego rozpatrzenia.