Tomasz P. Terlikowski

Światowy obrońca życia

numer 1781 - 22.07.2017


​Zwolennicy teokracji

numer 1775 - 15.07.2017


Histeria – narzędzie polityki

numer 1757 - 24.06.2017
Pomysł, by legalizować medyczną marihuanę, to niestety smutny przykład tego, jak nakręcana medialnie histeria psuje prawodawstwo. Tak się bowiem składa, że nie ma twardych dowodów na to, iż marihuana ma właściwości lecznicze, a mimo to od wielu miesięcy trwa histeria dotycząca konieczności jej natychmiastowej legalizacji.

​Lekcja z ks. Sowy

numer 1746 - 10.06.2017
Bywają takie rozmowy, których nie powinno się prowadzić, by potem nie trzeba było się wstydzić, gdy ujrzą światło dzienne. Niewątpliwie taką rozmową jest ta nagrana w restauracji Sowa i Przyjaciele z ks. Kazimierzem Sową w roli głównej.

​Współczesna Antygona

numer 1740 - 03.06.2017
Odkrycie, że Rosjanie (rzekomo pod „czujnym” okiem polskich polityków z PO) profanowali ciała ofiar katastrofy smoleńskiej – polskich oficerów, polityków, kapłanów, społeczników – sprawiło, że PO powoli zaczyna odsłaniać swój całkowity immoralizm, by nie powiedzieć zbydlęcenie. Wiem, że to mocna ocena. Ale powiedzmy zupełnie otwarcie: szacunek dla ciał zmarłych to absolutne minimum moralne.

Apel Franciszka do naukowców

numer 1728 - 20.05.2017
Piejący z zachwytu nad papieżem Franciszkiem lewicowcy i liberałowie prezentują bardzo fragmentaryczne podejście do jego słów i myśli. A tymczasem nauczanie Ojca Świętego wcale nie jest takie, jakby tego chciał i stara się głosić „postępowy” świat. Dowodem jest choćby niedawne spotkanie z osobami cierpiącymi na pląsawicę Huntingtona, bardzo poważną, dziedziczną chorobę neurologiczną.

Stolica Apostolska wkracza do akcji?

numer 1723 - 15.05.2017
To niewątpliwie krok w dobrym kierunku. Stolica Apostolska wkroczyła do akcji w kwestii eutanazistowskiego zaangażowania szpitali i ośrodków psychiatrycznych prowadzonych przez Zgromadzenie Braci Miłosierdzia.

Brawo prezydent Trump!

numer 1716 - 06.05.2017
Nie byłem – co zapewne czytelnicy „Gazety Polskiej Codziennie” pamiętają – szczególnym wielbicielem Donalda Trumpa, gdy ten był jeszcze kandydatem na prezydenta USA. Teraz jednak muszę powiedzieć, że się myliłem. Niezależnie bowiem od rozmaitych życiowych niedoskonałości i błędów nowy prezydent Stanów Zjednoczonych to człowiek, który dotrzymuje obietnic.

​Dziś może być inaczej

numer 1706 - 22.04.2017
Niewielu już zapewne to pamięta, ale na początku XXI w. skrajnie lewacki polityk José Luis Zapatero doszedł do władzy w Hiszpanii na skutek zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez islamistów. Politycznym muzułmanom udało się przekonać Hiszpanów, że… tylko skrajna lewica może ich uchronić przed kolejnymi zamachami.

Pamiętajmy o męczennikach

numer 1701 - 15.04.2017
Wielka Sobota, czas milczenia, oczekiwania, napięcia przed Zmartwychwstaniem to także czas pamięci o tych, którzy poświęcili życie dla Chrystusa. Jednym z nich był francuski ksiądz Jacques Hamel. Śmierć z rąk islamistów przyszła do niego w czasie odprawiania mszy św. Nie ma wątpliwości – był to mord religijny, rytualny, a kapłan oddał życie dla Chrystusa.

Zabójcza estetyka sądu

numer 1690 - 03.04.2017
My, ludzie Zachodu, naprawdę jesteśmy wyczuleni na estetykę. I dlatego bardzo dbamy o to, by spokoju naszego sumienia nie zburzyły jakieś skandaliczne obrazki, które – nie daj Boże – mogłyby sprawić, że okazałoby się, iż to, co nazywamy fundamentalnym prawem, jest zwyczajną zbrodnią. O czym mówię?

​Symboliczna kanonizacja

numer 1683 - 25.03.2017
Wszystko wskazuje na to, że w stulecie objawień fatimskich, gdy Franciszek będzie odwiedzał Portugalię, kanonizuje dwójkę z trójki wizjonerów. Takie nieoficjalne informacje przekazują już włoskie media i, trzeba przyznać, są to dobre wieści.

Repolonizujmy media

numer 1677 - 18.03.2017
To, że kapitał ma narodowość, powinno być oczywiste dla każdego konserwatysty czy szerzej, człowieka prawicy. Dlatego też zupełnie nie rozumiem oburzenia na szefa Ringier Axel Springer Media AG Marka Dekana, który w liście do polskich pracowników koncernu wskazał, że mają oni wspierać niemieckie interesy polityczne.

​Sama modlitwa to mało

numer 1665 - 04.03.2017
Dzień modlitwy za ofiary pedofilii w Kościele – to niewątpliwie ważny symboliczny gest. Dobrze się stało, że zorganizowano go w Polsce, która jeszcze niedawno w ogóle nie chciała słyszeć o problemie. Jednak symboliczne gesty to za mało. Trzeba naprawdę na poważnie zabrać się do rozwiązywania problemu. I to na różnych poziomach.

Jestem z najsłabszymi

numer 1647 - 11.02.2017
Aborcjonistki mają nowe bohaterki. Tym razem to dziesięć nauczycielek ze szkoły specjalnej z Zabrza, które w czarny poniedziałek przywdziały czarne ciuszki i na terenie szkoły zrobiły sobie sweetfocie, aby zamanifestować proaborcyjne poglądy. Teraz zajmuje się nimi kuratorium. A postępowy świat zawył z oburzenia, że ciąga się kobiety po sądach za poglądy.

Zwyczajni nadzwyczajni

numer 1647 - 11.02.2017
Wiemy z telewizji,
wiemy prosto z miasta,
że sędziowie w Polsce
– nadzwyczajna kasta.
Mogą złamać prawo,
bezprawie przyklepać,
wziąć w łapę,
zakosić coś w supermarketach,
działać tendencyjnie,
o wolności wołać,
byle nie wyjrzała na wierzch
prawda goła.
Stąd prośba do władzy:

Wielkie rzeczy się szykują

numer 1641 - 04.02.2017
O tym, że do pełnego pojednania między Bractwem Kapłańskim św. Piusa X, czyli tzw. lefebrystami, tradycjonalistami kwestionującymi posoborową reformę liturgiczną, a Stolicą Apostolską może dojść już niebawem, mówi się od dawna. Od co najmniej pół roku jest też jasne, że – jeśli do niego dojdzie – to Bractwo otrzyma status taki, jaki obecnie mają np.

Pierwszy list metropolity

numer 1635 - 28.01.2017
Jeśli ktoś spodziewał się, że arcybiskup Marek Jędraszewski zmieni poglądy po przeniesieniu z Łodzi do Krakowa, musi się poczuć rozczarowany. Pierwszy list do wiernych nowego metropolity krakowskiego nie pozostawia wątpliwości, że jego priorytetami są umacnianie małżeństwa, rodziny i obrona życia. Każde zdanie listu ma swoje znaczenie.

Żal mi Lecha Wałęsy

numer 1629 - 21.01.2017
„Mam tego serdecznie dość, mój syn też tego nie wytrzymał psychicznie i przez tych Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie” – powiedział Lech Wałęsa podczas konferencji, na której prof. Sławomir Cenckiewicz miał wygłosić poświęcony także jego biografii referat. Miał wygłosić, ale ze względu na śmierć syna byłego prezydenta zdecydował się go odwołać.

​Śmiech więźnie w gardle

numer 1617 - 07.01.2017
Najpierw było „sześciu króli” Ryszarda Petru, teraz poseł PO wyjaśnił, że jeden z trójki monarchów nazywał się Belzebub – i wszystko razem byłoby nawet dość śmieszne, gdyby nie to, że pokazuje, jak mocno w ostatnich latach Polska się zlaicyzowała.