Gospodarka

​Nowe logo, ta sama jakość

numer 1904 - 16.12.2017
INNOWACJE PKN ORLEN odświeżył logo VERVA, które dzięki widocznym zmianom graficznym jest prostsze, bardziej czytelne i nowoczesne. Jednocześnie pozostawiony został charakter logotypu podkreślający najwyższą jakość paliw oraz główne atrybuty marki – moc i dynamikę.

​Ile zyskamy na boomie gospodarczym

numer 1905 - 18.12.2017
PROGNOZY W przyszłym roku polska gospodarka będzie należała do najszybciej rozwijających się na świecie – prognozują ekonomiści Citi Handlowego. Już dziś według Eurostatu jesteśmy w pierwszej czwórce najszybciej rozwijających się państw Unii Europejskiej. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy, a przyszłoroczne podwyżki płac w niektórych branżach będą dwucyfrowe. 

​USA znowu liderem

numer 1905 - 18.12.2017
GIEŁDA W zeszłym tygodniu Europa była na minusie, z wyjątkiem Londynu. Warszawa pozostała z lekkim plusem przy wyraźnej poprawie w segmencie małych firm. USA notują kolejne rekordy.

​Dolar z lekkim wzrostem

numer 1905 - 18.12.2017
WALUTY Tylko Fed dokonał zmiany stóp procentowych. Europa solidarnie wstrzemięźliwa. Dolar się umocnił, choć scenariusze dla niego rysowały się różne. Złoty na minusie, ale koniec tygodnia miał niezły. 

Miedź mocno do przodu

numer 1905 - 18.12.2017
SUROWCE Ropa pod kreską. Metale szlachetne z lekką poprawą. Wydarzeniem tygodnia była mocna pozycja miedzi.

Wzmacniamy więzy z Teksasem

numer 1905 - 18.12.2017
Dostęp do amerykańskiego gazu jest ważnym czynnikiem dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski – podkreślił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w rozmowie z zarządem firmy Cheniere Energy LNG.

​Właściciel UPC przylatuje do Polski

numer 1905 - 18.12.2017
TELEKOMUNIKACJA Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Codzienna”, jutro przylatuje do Polski Mike Fries, szef Liberty Global, właściciela spółki UPC. Amerykanin chce wyjaśnić z przedstawicielami polskich władz sytuację UPC w naszym kraju. Fries jest zaniepokojony dominującą pozycją na naszym rynku telekomunikacyjnym francuskiego koncernu Orange.

​Sprawdź przeszłość samochodu

numer 1905 - 18.12.2017
TRANSPORT W serwisie HistoriaPojazdu.gov.pl można już bezpłatnie sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z wybranych krajów i zarejestrowanego w Polsce – informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Od przyszłego roku będzie też można tu sprawdzić samochody kupowane za granicą.

Przegrali przetarg, będą się odwoływali

numer 1905 - 18.12.2017
W październiku PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły postępowanie przetargowe na budowę nowoczesnego systemu infrastruktury GSM-R na 13,6 tys. km linii kolejowych. Modernizację przeprowadzi konsorcjum, którego liderem jest Nokia Solutions and Networks, wsparta trzema polskimi firmami.

Kosmiczny sukces polskiej firmy

numer 1904 - 16.12.2017
Dystrybucja i przetwarzanie danych satelitarnych może stać się wkrótce polską specjalnością na skalę globalną. Założona przez polskich naukowców firma Creotech Instruments podpisała z Europejską Agencją Kosmiczną umowę wartą 60 mln zł na budowę centrum umożliwiającego dostęp do danych pozyskiwanych m.in. z programu obserwacji Ziemi „Copernicus”.