Gospodarka

Z koncesjami nie wszystko było OK

Numer 322 - 28.09.2012
amberAFERA Będzie nowy prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego – powiedział w telewizji minister transportu Sławomir Nowak, pytany o wnioski z kontroli, którą ministerstwo prowadziło w urzędzie ws. przyznawania koncesji liniom lotniczym OLT Express.

Pracodawcy zalegają z wypłatami

Numer 322 - 28.09.2012
Dramatycznie rosną zaległości w wypłatach pensji pracownikom. Po 8 miesiącach tego roku Państwowa Inspekcja Pracy nakazała pracodawcom wypłatę już blisko 138 mln zł, czyli tyle, ile przez cały ubiegły rok. Inspekcja przypomina, że niewypłacanie pensji pracownikom jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 30 tys. zł. Tadeusz Święchowicz

Szpitale płatne jak hotele

Numer 321 - 27.09.2012
SŁUŻBA ZDROWIA Już wkrótce zadłużone szpitale mogą zacząć pobierać od pacjentów opłaty za wyżywienie i zakwaterowanie. Aby temu zapobiec, rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz domaga się od ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza pilnej zmiany ustawy o działalności leczniczej.

Zagramy mecz z Anglią na pożyczonej murawie

Numer 321 - 27.09.2012
Narodowe Centrum Sportu zarządzające Stadionem Narodowym ogłosiło wyniki przetargu na nową murawę. Za jej wypożyczenie zapłaci 722 tys. zł. Jednak kładziona po raz kolejny trawa nie utrzyma się długo, bo po meczu z Anglią zostanie zdjęta i zabrana przez dostawcę. Warszawskiego stadionu nie stać na własną murawę. Tadeusz Święchowicz

Majątek kroplą w morzu długu

Numer 320 - 26.09.2012
Syndyk masy upadłościowej Amber Gold przeszukuje majątek firmy i jej właścicieli, aby odzyskać pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych. Okazuje się, że Katarzyna i Marcin P. wypłacali sobie po 100 tys. zł miesięcznie, a ich adwokat za wykłady zainkasował 154 tys. zł. Zgodnie z prawem pieniądze te powinny wrócić do spółki, jeśli wynagrodzenia zostaną uznane za rażąco zbyt wysokie.

Samorządowcy przeciwko Rostowskiemu

Numer 320 - 26.09.2012
Jutro odbędzie się marsz samorządowców przed Sejm, który jest podsumowaniem kampanii protestacyjnej „Stawka większa niż 8 miliardów”. Samorządowcy alarmują, że co roku w ich budżetach brakuje takiej kwoty, bo decyzje władz centralnych nałożyły na nich nowe zadania, ale nie przyznały środków na ich realizację.

Alternatywa dla rządu Tuska

Numer 319 - 25.09.2012
Najwybitniejsi polscy ekonomiści zaproszeni przez PiS debatowali o tym, co należy zmienić m.in. w systemie podatkowym, w walce z bezrobociem i pomocy rodzinie.

Ekonomiści o przyszłości Polski

Numer 318 - 24.09.2012
Mamy najcenniejszy kapitał w UE – pracowitych i zdolnych ludzi, ale go nie wykorzystujemy. Gospodarka potrzebuje inwestycji, ale rząd ich nie zapewnia. To najważniejsze problemy, o których będą chcieli dyskutować uczestnicy dzisiejszej debaty ekonomicznej organizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Marek Michałowski

Oświadczenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odnośnie do artykułu z 13 sierpnia 2012 r. pt. „Kłócą się zamiast budować”

Numer 317 - 22.09.2012
1. 16 procent, na które powołuje się autor artykułu, to liczba negatywnych wyników badań jakości przeprowadzanych przez laboratoria GDDKiA w czasie budowy realizowanych inwestycji. Wszystkie nieprawidłowości wykrywane przez GDDKiA w czasie budowy są przez wykonawców naprawiane na ich koszt podczas realizacji inwestycji.

Zapłacimy 30 mln zł kary za przerwanie budowy obwodnicy

Numer 317 - 22.09.2012
SPÓR O BUDOWĘ Skarb państwa ma zapłacić Budimeksowi za przerwanie budowy obwodnicy Augustowa – to prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Zasądzona kwota wynosi 21,9 mln zł kary umownej wraz z odsetkami od 2009 r.