Gospodarka

Platforma chce dobić TVP

Numer 243 - 27.06.2012
MEDIA Stan finansów TVP jest w opłakanym stanie. Telewizja publiczna będzie jedyną firmą, która nawet na Euro 2012 poniesie straty. Zdaniem wielu obserwatorów TVP już wkrótce utraci płynność finansową i stanie w obliczu bankructwa.

Polska musi zwrócić miliony

Numer 243 - 27.06.2012
UNIa europejska Zwrotu 13 mln euro, a więc ponad 55 mln zł, domaga się Komisja Europejska od Polski. Tym razem chodzi o niedopełnienie formalności związanych z dotacjami na wspólną politykę rolną.

Rząd zabierze Polakom miliardy złotych

Numer 243 - 27.06.2012
Na zmianach w podatku PIT, które zamierza wprowadzić rząd, skarb państwa zaoszczędzi miliardy złotych. Zniknie ulga na dziecko w rodzinach z miesięcznym dochodem ok. 2,4 tys. zł na osobę, ograniczona zostanie możliwość korzystania z 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, nie będzie też ulgi internetowej.

Wypoczynek na własnej ziemi

Numer 242 - 26.06.2012
NIERUCHOMOŚĆ Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup działki rekreacyjnej. Kryzys i niestabilna sytuacja nad Morzem Śródziemnym, a także słaby złoty i wysokie koszty wypoczynku za granicą sprawiają, że rośnie popularność wakacji na własnej ziemi.

Rząd wciąż chce wejścia do strefy euro

Numer 242 - 26.06.2012
Mimo pogłębiającego się kryzysu w strefie euro, rząd pracuje nad wprowadzeniem do Polski wspólnej waluty. Ministerstwo Finansów zakomunikowało, że nowym pełnomocnikiem rządu ds. wprowadzenia euro został wiceminister finansów Jacek Dominik. Jest to sygnał przed szczytem UE, że Polska będzie dążyła do pogłębienia unii walutowej.

Grozi nam nowy podatek na paliwa

Numer 241 - 25.06.2012
PODATKI Podrożeć może olej napędowy i gaz LPG. Wszystko przez Komisję Europejską, która zaproponowała, by opodatkowanie paliw w krajach UE było uzależnione od emisji dwutlenku węgla i wartości energetycznej.

Gazprom broni się przed polskimi łupkami

Numer 241 - 25.06.2012
Surowce naturalne W ostatni weekend Rosjanie podpisali porozumienie z Èlectricitè de France w sprawie budowy nowych elektrowni gazowych, do których jedynym dostawcą paliwa będzie Gazprom.

Kataster wprowadzany na skróty

Numer 241 - 25.06.2012
Samorządy lokalne nie zamierzają czekać na sporządzenie specjalnych rejestrów z wycenami nieruchomości. Chcą, by wysokość podatku katastralnego zależała od położenia nieruchomości – im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym wyższy byłby podatek. A to otwiera furtkę różnej maści spekulantom.

Rekord cen truskawek

Numer 240 - 23.06.2012
Rynek OWOCów Wysokie ceny truskawek mogą ograniczyć eksport przetworów z Polski. „Ceny tych owoców nigdy nie były tak wysokie. To przełoży się na ceny sprzedaży naszego produktu. Obawiam się, że odbiorcy z Europy ich nie zaakceptują” – ocenia Dariusz Mróz ze spółki Agram. Cenę truskawek wywindowało przemarznięcie części plantacji i szacunki o zmniejszeniu plonów.

Na ratunek bankom

Numer 240 - 23.06.2012
Hiszpania Madryt zwrócił się oficjalnie do Eurogrupy o jak najszybsze dofinansowanie swoich banków. Grozi im katastrofa z powodu złych kredytów udzielonych sektorowi nieruchomości.