Gospodarka

Polska gazową potęgą

Numer 20 - 01.10.2011
Jednym z przebojów kampanii wyborczej stał się gaz łupkowy, który jeszcze w ubiegłym roku był wyraźnie lekceważony przez rząd. Obecnie firmy wydobywcze zgłosiły zamiar wydobycia tak gigantycznych ilości tego surowca, że za kilka lat Polska z importera stanie się wielkim eksporterem gazu.

Interesy ważniejsze od polityki

Numer 20 - 01.10.2011
Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie to nie tylko wielomilionowe koszty i dłuższe korki w stolicy. To także przejaw rosnącej roli Polski w regionie. Mimo uległości Tuska wobec Moskwy Polska jest wciąż uważana za pomost między Unią na innymi państwami na Wschodzie. Polska wraz ze Szwecją była twórcą projektu Partnerstwa Wschodniego.

Wczoraj Grecja, jutro Polska

Numer 20 - 01.10.2011
Wbrew zapewnieniom rządu, Polska już przekroczyła krytyczny próg zadłużenia. Prawdę na ten temat poznamy jednak dopiero po wyborach.

Kraj dziwnych zgonów

Numer 20 - 01.10.2011
29 września w Kielcach ciężkich ran doznał Antoni P. (był w złych stosunkach z lokalnym układem polityczno-biznesowym). W III RP doszło do bardzo wielu tajemniczych zgonów. To m.in. Michał Falzmann (sprawa FOZZ), jego szef Walerian Pańko (a po nim kierowca szefa NIK-u), ludzie powiązani z zagadkową śmiercią gen. Marka Papały czy Krzysztofa Olewnika.

Zmarnowane miliardy

Numer 18 - 29.09.2011
5 mld zł będziemy musieli oddać UE, bo nie potrafiliśmy wykorzystać dotacji na modernizację kolei. Kwota ta powiększy dziurę w budżecie. Według ekspertów przyjęta właśnie przez rząd ustawa budżetowa jest nierealna, a jej założenia to tylko pobożne życzenia rządu.

Cudowne rozmnożenie euro

Numer 18 - 29.09.2011
Przywódcy Unii Europejskiej chcą ratować strefę euro, zamieniając każde euro na pięć. Tak robili od lat finansowi spekulanci. Pomysł ten nie podoba się Angeli Merkel. Kpią z niego także niezależni eksperci.

Unia kontra Gazprom

Numer 18 - 29.09.2011
Inspektorzy Komisji Europejskiej kontrolują PGNiG i Gaz-System. Działania te są częścią międzynarodowej akcji prowadzonej w firmach gazowych w związku z umowami z Gazpromem. Kontrole są prowadzone w dwudziestu firmach, które zajmują się dostawami, przesyłem i magazynowaniem gazu.

Dzięki „Codziennej” sprawa trafia do prokuratury

Numer 19 - 30.09.2011
Poseł Jarosław Stawiarski zawiadomił prokuraturę o przestępstwie urzędników, polegającym na fałszowaniu danych. Poseł podejrzewa, że ich działania mogły wyrządzić znaczne szkody. Doniesienie to jest wynikiem naszych publikacji o rzekomym ulokowaniu przez polski rząd 3 mld euro w zagranicznych bankach.

Polska wymiera

Numer 17 - 28.09.2011
Nie bójcie się mieć dzieci – przekonuje premier Donald Tusk. Ale rząd nie dba o rodziny. Wychowanie dzieci w Polsce to często katorga, a liczna rodzina kojarzy się z ubóstwem. Nic więc dziwnego, że Polacy nie chcą się rozmnażać.

Wkrótce polecimy maszyną marzeń

Numer 17 - 28.09.2011
Japońskie linie lotnicze ANA jako pierwsze na świecie dostały dreamlinera. Na wiosnę ta supernowoczesna maszyna trafi także do floty LOT-u. Boeing 787 będzie zapewne najlepiej sprzedającym się samolotem w historii lotnictwa pasażerskiego.