Kultura

„Tango” w WOK-u

numer 1974 - 13.03.2018
OPERA Dzieło Sławomira Mrożka w interpretacji Michała Dobrzyńskiego wraca na deski Warszawskiej Opery Kameralnej. Spektakle 17 i 18 marca.

​Śmiertelnie zabawna gierka

numer 1974 - 13.03.2018
KINO W „Wieczorze gier” na jeden dreszczyk grozy przypada kilka wybuchów śmiechu. Bohaterowie bawią się tak dobrze, że trudno, by ten nastrój nie udzielił się widzowi.

Nie zapłaczą po Stonesach

numer 1973 - 12.03.2018
Kiedy wszystkich elektryzowała informacja o przyjeździe The Rolling Stones do Warszawy, kiedy dla fanów zespołu zaświeciło słońce w środku zimy, miłośnicy jazzu poznali gwiazdy letniego jazzowego święta. Nazwiska bohaterów Warsaw Summer Jazz Days zgodnie z nazwą festiwalu zwiastują gorące swingujące lato.

Jestem artystą zmierzchu

numer 1973 - 12.03.2018
Rozmowa z artystą rozpisana na głos trzech pokoleń – z JANUSZEM LEWANDOWSKIM o jego twórczości rozmawiają: przedstawiciel grupy seniorskiej JAROSŁAW KOSSAKOWSKI, reprezentantka pokolenia średniego, etnograf EWA KOSSAKOWSKA, a także rzeczniczka osób najmłodszych, wnuczka artysty ALEKSANDRA LEWANDOWSKA.

Komiks o rotmistrzu Pileckim

numer 1972 - 10.03.2018
10 marca nakładem Zin Zin Press ukaże się komiks historyczny „Śmiertelna misja rotmistrza Pileckiego”. Jego autorami są – Witold Tkaczyk, pomysłodawca i autor scenariusza, oraz rysownicy – Krzysztof Budziejewski i Wojciech Nawrot. Prace nad albumem trwały prawie rok.

​Pies na baby

numer 1972 - 10.03.2018
KINO „Kobieta sukcesu” w zamiarze twórców miała być lekką komedią w gwiazdorskiej obsadzie skierowane do żeńskiej widowni. Okazała się popisem wyjątkowo drewnianej gry aktorskiej doprawionym drętwymi dialogami. Na szczęście w „obsadzie” znalazł się pies Paproch, który ratuje film przed kompletną klapą.

W weekend zobacz taniej

numer 1971 - 09.03.2018
Od dziś do niedzieli 11 marca odbędzie się czwarta edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki akcja to okazja, by tanio skorzystać z oferty hotelarzy, restauratorów, parków rozrywki i oczywiście placówek kultury. Wybraliśmy kilka atrakcji, które warto wziąć pod uwagę, planując weekend.

​Synteza kultur

numer 1971 - 09.03.2018
WYSTAWA Wpływy chrześcijaństwa i lokalnej kultury Indian dominują na prezentowanej obecnie w warszawskim Muzeum Narodowym wystawie pt. „Sztuka wicekrólestwa Peru”. Zaskakuje spora liczba przedstawień różnych postaci Matki Bożej, ale trzeba przyznać, że ich egzotyczny urok podkreślony jest przez szczerość i głębokość religijnego przesłania.

​Czarowanie widzów

numer 1971 - 09.03.2018
MUSICAL W warszawskim Teatrze Syrena odbyła się polska premiera musicalu „Czarownice z Eastwick”. Spektakl zrobiony jest sprawnie i z rozmachem, ale przekaz przedstawienia wydaje się co najmniej dyskusyjny. Stawia pytanie o istotę prawdziwej kobiecości i udziela kontrowersyjnej odpowiedzi.

Książki powalczą o Fryderyki

numer 1970 - 08.03.2018
We wtorek Związek Producentów Audio-Video, przyznający doroczne nagrody naszego przemysłu muzycznego – popularne statuetki Fryderyki, ogłosił listę nominowanych. Po udanym roku naszej fonografii pewniacy znaleźli się na miejscach, które łatwe były do przewidzenia. Ich płyty staną w szranki z... książkami. Nie pierwszy raz.