Opinie

​Drugich gryzą psy

numer 1882 - 21.11.2017
Od wielu lat jestem dosyć pilnym obserwatorem transmisji sportowych wydarzeń z udziałem gwiazd polskiego sportu. Muszę przyznać, że od zawsze denerwował mnie stosunek komentatorów sportowych do osiągnięć Polaków. Bez względu na to, czy Polak jest pierwszy, drugi czy przedostatni, wciąż się cieszą. Nie, nie – wcale nie myślę tutaj tylko o dzielnych pracownikach TVP.

I kto to mówi?

numer 1882 - 21.11.2017
Donald Tusk dobrą zmianę 
podsumował w tweecie,
widać stawka rozgrywki 
jest większa niż życie.
Wieszczy klęskę tam, gdzie 
rząd odnosi sukcesy,
krzycząc: Są zagrożone 
Polski interesy!
I że PiS – widać jasno 
w „słońca Peru” blasku 
– idzie w swej polityce 
na kremlowskim pasku…

Wszystkie tajemnice Primakowa

numer 1882 - 21.11.2017
Kontrwywiad III RP nigdy nie poradził sobie z piastującymi najwyższe stanowiska w Polsce współpracownikami sowieckich, a potem rosyjskich służb specjalnych. Informacje te zabrał do grobu Jewgienij Primakow, b. premier Rosji, na początku lat 90. jeden z szefów KGB, potem szef wywiadu rosyjskiego (SVR). To on pilotował operację nazwaną później „moskiewską pożyczką” przekazania 1,2 mln dol.

Europa Wschodnia a Europa Środkowa

numer 1882 - 21.11.2017
Kierowca autobusu w Grodnie usiłował popełnić samobójstwo. Pojazd pełen ludzi zatrzymał na moście, wyszedł i skoczył do Niemna. Choć był ciężko ranny, przeżył. Lokalne niezależne portale piszą, że nie mógł znieść fatalnych warunków pracy. Kierowcy harują od rana do nocy, także w weekendy, a dostają marne grosze. To kolejny dowód, jak fatalna jest sytuacja gospodarcza Białorusi.

​Ukarać zdrajców!

numer 1882 - 21.11.2017
Dopiero po paru dniach mogliśmy się przekonać, jak wielką szkodą dla nas była głosowana w Parlamencie Europejskim rezolucja w sprawie Polski. Efektem jej przyjęcia może być np. zawieszenie wypłat unijnych funduszy dla naszego kraju. Ale są też inne konsekwencje. Rezolucja uruchomiła lawinę kłamliwych artykułów oczerniających Polskę, a to może spowodować wymierne straty, np.

Pomysły na PKiN

numer 1881 - 20.11.2017
O Pałacu Kultury rozprawia się mocno: 
– zburzyć do fundamentów 
lub wystrzelić w kosmos!
Z fragmentów suweniry 
porobić dla gości,
sprzedać na jakiejś aukcji, odesłać 
do Rosji!...
Ja mam raczej odmienne na ten temat zdanie:
niechaj ten dar Stalina u nas pozostanie.
Muszą być odtrącone lukry plus iglica,

To o jedną debatę za dużo

numer 1881 - 20.11.2017
Po dwu latach rządów PiS pokazał, że wciąż ma wystarczającą siłę, by kreować tematy w debacie publicznej i skutecznie bronić realizowanego przez siebie projektu politycznego. Miniony tydzień dobitnie to potwierdził. Dobrze wypadło podsumowanie dwulecia rządu. Wysoko należy ocenić propozycje zgłoszone na kongresie gospodarczym w Rzeszowie, jak również te Ministerstwa Sprawiedliwości, które m.in.

​Pentagon kontra Tusk

numer 1881 - 20.11.2017
Trzy dni temu Pentagon poinformował amerykański Kongres o planach sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Wskazał, że chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa Polski, „sojusznika z NATO, który był i jest istotnym czynnikiem politycznej stabilności i postępu gospodarczego w Europie”. Dwa dni później Donald Tusk napisał na Twitterze: „Alarm!

​Trzymajmy gardę

numer 1881 - 20.11.2017
Podstawą każdej walki wręcz jest umiejętne trzymanie gardy. Wyprowadzając ciosy, musimy pamiętać o trzymaniu rąk tak, aby przeciwnik nie miał możliwości ataku na nasze wrażliwe punkty. Cóż jednak zrobić, gdy ręce opadają z bezsilności? Ano wówczas wiele zależy od odporności psychicznej. A ręce opadają.

Lista hańby jest dłuższa

numer 1881 - 20.11.2017
Sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej głosujących w Parlamencie Europejskim za sankcjami przeciwko Polsce – mogącymi skutkować ograniczeniem naszej suwerenności