Opinie

PiS i nierozpoznane samorządy

numer 1933 - 24.01.2018
Coraz mniej rozumiem z polityki PiS-u wobec PSL-u. W Sejmie trwa walka o to, by wyeliminować ludowców, ale zupełnie inaczej jest jednak w samorządach. W podwarszawskiej gminie Nadarzyn od 1998 r. rządził PSL-owski murgrabia Janusz Grzyb. O jego ranczu i nieprawidłowościach, które się za nim ciągnęły, pisałem wielokrotnie.

W lewo zwrot

numer 1933 - 24.01.2018
Sprawa trochę jest zawiła,
lecz uwierzcie mi na słowo,
że Platforma kiedyś była,
polską partią prawicową.
Do Kościoła predylekcje
miał sam lider, to nie złuda,
w Tyńcu były rekolekcje
i w pielgrzymkach częsty udział.
Mimo zwodów i łamańców
wciąż słyszeli malkontenci,
że kotwica jest i łańcuch

Jak rozpoznać targowicę

numer 1933 - 24.01.2018
Już Zofia Kossak uprzedzała, że Polacy zbyt łatwo oskarżają się o zdradę. Jednocześnie, gdy już zdrajcę znajdą, darowują mu winy. Jak więc rozpoznać targowiczanina, skoro chowa się on pod szczytnymi hasłami? Przede wszystkim prosi o interwencję zagranicę.

Wierzchołek góry lodowej

numer 1933 - 24.01.2018
Wczorajsze zatrzymania fałszywych funkcjonariuszy służb specjalnych to wierzchołek góry lodowej. Wszystko dlatego, że jeden z nich – Tomasz Sz., pseudonim Borys – miał szerokie znajomości wśród kierownictwa służb specjalnych za rządów PO-PSL. Sam zresztą kilkanaście lat temu zatrudniał w swojej spółce Krzysztofa Bondaryka, późniejszego generała i szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Aborcja – Polska, Europa i świat

numer 1933 - 24.01.2018
W Polsce zwolennicy obecnego kompromisu aborcyjnego oraz zwolennicy legalizacji aborcji na życzenie wysuwają nieraz argument, że polskie prawo aborcyjne należy do najbardziej restrykcyjnych. To prawda, jeśli patrzymy tylko na Europę, ale inaczej sprawa wygląda w odniesieniu do całego świata. Na 196 krajów świata w 127 aborcja nie jest dozwolona na życzenie lub z przyczyn ekonomiczno-społecznych.

Uczelnie bez SB?

numer 1931 - 22.01.2018
Znów pojawi się dobrze nam znany krzyk. „Ludzie chorzy z nienawiści, zawistni i szukający haków” – tak będą określani zwolennicy dekomunizacji w świecie nauki. Wystarczy zajrzeć do „Wyborczej” czy TVN-u. Przez 28 lat szkolnictwo wyższe, tak jak sądownictwo, nie podlegało żadnym rozliczeniom, żadnej lustracji.

PSL zasadzi szczaw

numer 1931 - 22.01.2018
„Ci, którzy wybierają drogę na skróty, połakomili się na frukta władzy, nie są godni mienić się ludowcami” – powiedział prezes PSL-u Władysław Kosiniak- Kamysz po przejściu posła tej partii do ugrupowania Jarosława Gowina. Aż podskoczyłem ze zdziwienia, bo dotąd byłem pewien, że w nadchodzących wyborach samorządowych PSL znowu zdobędzie 24 proc.

Kogut a JOW-y

numer 1931 - 22.01.2018
Jak to możliwe, że senatorowie partii kierowanej podobno żelazną ręką zagłosowali wbrew wyraźnym życzeniom kierownictwa? Dlaczego Stanisław Kogut zachował immunitet i nie zostanie zatrzymany przez prokuraturę?

Czyszczenie wywiadu

numer 1931 - 22.01.2018
Nieprawidłowości wykryte w Agencji Wywiadu przez ludzi Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, doprowadziły do odejścia ze służb niektórych funkcjonariuszy. Choć wszystko objęte jest klauzulą „ściśle tajne”, to już szczątkowe informacje na temat tej sprawy wskazują, że to jedna z największych afer w historii wywiadu po 1989 r.

Na ratunek

numer 1931 - 22.01.2018
Jeszcze bronią, jeszcze żywią,
choć zostało ich niewielu…
Co rusz traci ktoś cierpliwość
i ucieka z PSL-u…
Kiedyś niczym trójpolówka
Sejmu hektar się zielenił.
Dziś mizeria i resztówka
Czy to może się odmienić?
Chłodno, głodno, niewesoło,
dookoła połajanki,
gdy zostało tylko koło,
piąte koło u furmanki.