Opinie

​Platforma kłamstwa

numer 1709 - 26.04.2017


Najgłupsza prawica na świecie

numer 1709 - 26.04.2017
Przegrany kandydat centroprawicy François Fillon miał program walki z islamizmem i z imigracją zbliżony do propozycji kandydatki Frontu Narodowego Marine Le Pen. Trudno w tej sytuacji zrozumieć jego deklarację wygłoszoną kwadrans po ogłoszeniu wstępnych wyników w niedzielę wieczorem, jakoby Marine Le Pen miałaby być jakąś ekstremistką i dlatego zachęca do głosowania na Emmanuela Macrona.

Gaz z USA zamiast z Rosji?

numer 1709 - 26.04.2017
Terminal LNG w Świnoujściu pozwala Polsce sprowadzać gaz z całego świata, w tym z USA. Amerykanie chcą zaś zwiększać eksport, bo prezydent Trump zapowiedział napędzanie gospodarki odrodzeniem branży wydobywczej. Na tamtejszym rynku są nadwyżki gazu i ropy – zwiększa się podaż surowca, co obniża jego ceny na giełdzie. Sprawia to, że oferta amerykańska może być dla nas korzystna.

​Hejt w praktyce

numer 1709 - 26.04.2017
Nieznani sprawcy uszkodzili 30 drzew na posesji prof. Jana Szyszki w Tucznie. To kolejny atak na posesję ministra środowiska. Przypomnę, że poprzednim razem włamywacze wybili okno w budynku, ukradli poroża, a następnie wbili siekierę w blat stołu. Mogła Państwu umknąć ta informacja, bo jedyne, co zainteresowało większość mediów, to to, że poroża minister wycenił na kwotę powyżej 10 tys. zł.

​Polska w Hanowerze

numer 1709 - 26.04.2017
Ach gdzie się podziewają te wspaniałe czasy,
gdy z polskiego stoiska biła woń kiełbasy,
wśród żubrówki, oscypków tudzież wycinanek?
(Można też było nabyć blachy walcowane).
A dziś obraz mniej swojski, zupełnie zmieniony
– auta na elektrykę, automaty, drony…
Więc wrogowie zdumieni i ciężko wkurzeni:
Jak ten rząd pisiorowy tradycji nie ceni!

​Zleceniodawcy nieznanych sprawców

numer 1708 - 25.04.2017
W zeszłym tygodniu nieznani sprawcy zniszczyli w Gdyni tablicę poświęconą pamięci śp. Danuty Siedzikówny, bohaterskiej „Inki” zamordowanej przez komunistów w 1946 r. Kilka dni wcześniej, tym razem w Gdańsku, ktoś zniszczył mural poświęcony śp. Zygmuntowi Szendzielarzowi „Łupaszce”, pisząc na nim „morderca”. Parę lat temu ktoś zniszczył w Krakowie popiersie płk.

​Jaruzelska nawołuje do puczu?

numer 1708 - 25.04.2017


​Francja wybrała

numer 1708 - 25.04.2017
Odetchnęły władze
i media poprawne,
wygrał ten, co trzeba,
więc będzie jak dawniej.
Terroryzm, uchodźcy
i kryzys na świecie?
Wszystko się pod dywan
na lata zamiecie.
Slogany się sypną
zewsząd postępowe,
wzrośnie podaż piasku,
żeby schować głowę,
i będzie rozrastać
się unijna hydra,

PO cały czas się trzyma

numer 1708 - 25.04.2017
Niektórzy ludzie Platformy Obywatelskiej bardzo dobrze sobie radzą za rządów PiS-u. Dziwią więc pisk i skowyt polityków tej partii zbulwersowanych wielkimi czystkami w rządowej administracji i spółkach skarbu państwa.

W tych wyborach nie mamy faworyta

numer 1708 - 25.04.2017
W drugiej turze wyborów we Francji zmierzą się Emmanuel Macron i Marine Le Pen. Będzie to więc typowe już starcie multikulturowego i neoliberalnego globalizmu z socjalnym i tożsamościowym lokalizmem. We francuskich warunkach Macron raczej wygra. Zbyt wielu wyborców postrzega go jako mniejsze zło, a Le Pen się obawia.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO