Opinie

​Apel o sprawiedliwość

numer 1977 - 16.03.2018
Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach wystąpiło z apelem do szefów MON-u i MSWiA o pozbawienie byłych PRL-owskich wojskowych i funkcjonariuszy milicji przywilejów emerytalno-rentowych.

Basta!

numer 1977 - 16.03.2018
Uchodziły bezkarnie
w świata tego ramach
przewroty oraz spiski,
na papieża zamach,
strącanie samolotów
wprost w smoleńskie błoto,
wygrażanie atomem,
propagandy potop.
A teraz, co się dzieje,
kto na to pozwala?
Anglia się ośmieliła
bić w gębę Moskala,
Stany jej sekundują...W Europie dnieje.

Rosyjska dieta

numer 1977 - 16.03.2018
Rosyjska kuchnia słynie nie tylko z pielmieni, a zatruć się można tam nie tylko wódką. Dla diety tej niekorzystne są lata parzyste – w 2004 r. dioksyny zaszkodziły Wiktorowi Juszczence, w 2008 r. od polonu zmarł Aleksandr Litwinienko, w 2010 r.

Krecia robota posła z łapanki

numer 1977 - 16.03.2018
 To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, ale w środku największych od lat napięć na linii Polska–Izrael, poseł klubu Kukiz’15 Paweł Skutecki spotkał się z liderem libańskiego ugrupowania... Hezbollah. Czyli przedstawiciel polskiego Sejmu spotkał się z reprezentantem organizacji, która dąży do zniszczenia Izraela.

​Nie można odpuścić

numer 1977 - 16.03.2018
Oficjalnie Rosja w dwojaki sposób reaguje na oskarżenia Londynu i światowych mediów o otrucie byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii w Wielkiej Brytanii. Twierdzi, że nie ma na to żadnych dowodów i sugeruje prowokację. A jednocześnie jeden z medialnych kremlowskich propagandzistów mówi wprost, że taki jest los zdrajców.

Zbrodnia doskonała nie istnieje

numer 1976 - 15.03.2018
Wiadomość o postawieniu zarzutów podejrzanym o zabójstwo Alicji i Piotra Jaroszewiczów jest potwierdzeniem, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Najistotniejsze w całej sprawie jest to, że dwóch podejrzanych przyznało się do winy. Być może wobec zgromadzonych dowodów uznali, że nie ma sensu zaprzeczać i mataczyć, być może kierowały nimi inne motywy.

Prohibicja

numer 1976 - 15.03.2018
Hyr idzie w Polskę, hyr całkiem mocny,
już nie popijesz w godzinach nocnych.
dwudziesta druga i w kraju gości
obowiązkowy okres trzeźwości!
Na sucho będzie późna kolacja,
szlaban w sklepikach, szlaban na stacjach.
Trzeźwo rozmowy nocne popłyną,
trzeźwy seks z żoną (lub konkubiną).
Porno bez drinka też straszna nuda.

ZUS i agencje ochrony

numer 1976 - 15.03.2018
Kilka dużych firm ochroniarskich jest podejrzewanych o unikanie płacenia składek ZUS‑u. Kontrole w tych podmiotach rozpoczęły się trzy lata temu. Z czasem – szczególnie w 2016 r. – stały się coraz bardziej wnikliwe. Zaczęły wykrywać coraz większe nieprawidłowości.

Przyjazd Polaków – wielkie wydarzenie na Węgrzech

numer 1976 - 15.03.2018
Wszystkie węgierskie media mówią o uroczystym pożegnaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego uczestników VI Wielkiego Wyjazdu na Węgry i objęciu naszej wyprawy honorowym patronatem. W tej chwili jest to jedno z szerzej komentowanych wydarzeń politycznych. Dyskutują o nim zwykli Węgrzy, mówią politycy. Polacy są przyjmowani z wielką radością i życzliwością.

Na kłopoty z Moskwą Pompeo

numer 1976 - 15.03.2018
Nominacja Mike’a Pompeo na szefa amerykańskiej dyplomacji może nas tylko cieszyć. Jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do poprzednika, który do administracji Trumpa trafił prosto z firmy ExxonMobil, ma doświadczenie w polityce. Nowy sekretarz stanu USA przez trzy kadencje był członkiem Kongresu z ramienia Republikanów i od ponad roku dyrektorem CIA.