Opinie

WRON-a orła nie pokona

numer 1902 - 14.12.2017
To niezwykle symboliczne – tuż przed rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, który miał zdławić rewolucję Solidarności, premierem Polski zostaje chłopak z jej podziemnego, antykomunistycznego nurtu. Od lat wiadomo, co trzeba zrobić – dokończyć rewolucję Solidarności, zbudować wolną, sprawiedliwą i wyzbytą obciążeń postkomunistycznych Polskę. I to realizowanie marzeń Sierpnia od 2015 r.

Medialne szczujnie

numer 1902 - 14.12.2017
Nałożona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na TVN kara finansowa wywołała furię wśród miłośników totalnej opozycji. Sięgnięto po zwyczajowe argumenty, czyli zagranicę („co powiedzą na to inni”) oraz ulicę („polityczna zemsta, będą protesty”). Departament Stanu USA, komentując nałożoną karę, wydał oświadczenie, że wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji.

Jad dla wybranych

numer 1902 - 14.12.2017
Przyznam się – prenumeruję cyfrowe wydanie „Gazety Wyborczej”. Jednak mam grubą skórę i jestem zaszczepiony na michnikowszczyznę. Podejrzewam jednak, że większość subskrybentów nie jest. I to do nich trafia jad, taki jak tekst, który jako wybrani otrzymali w środowy wieczór. W mającym być w założeniu zabawnym skrócie exposé premiera Morawieckiego dostajemy skondensowaną grafomanię.

CBA kontra VAT-przekręciarze

numer 1902 - 14.12.2017
Kolejne zatrzymania VAT-owskich przestępców dokonane przez CBA wskazują, że służba ta działa. To cieszy. Jednak przekręty podatkowe często wiążą się także z korupcją i praniem brudnych pieniędzy. Aby taki proceder się kręcił, potrzebna jest dobrze zorganizowana grupa przestępcza, płynnie rozdysponowująca ukradzione skarbowi państwa pieniądze przez sieć często zagranicznych spółek.

​Rekonstruktor

numer 1900 - 12.12.2017
Zbir, który dziennikarkę 
napadał w plenerze,
ponoć jest ochroniarzem, 
a także rycerzem.
Lecz po krótkim badaniu 
wyszła prawda taka,
że w zabawach rycerskich 
zwykł grywać Krzyżaka.
I tak mu to w krew weszło, 
że świetny ma fach tu
ochraniać Bolka i Kwacha, 
i wnuczka z Wehrmachtu.

Poszukiwacze narodowych skarbów

numer 1900 - 12.12.2017
Gdyby chcieć nakręcić serial sensacyjny o niezwykłych działaniach przedstawicieli naszego państwa, jego bohaterami niekoniecznie musieliby być funkcjonariusze ABW czy Agencji Wywiadu. Mogliby nimi być pracownicy wydziału strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prawica potrzebuje i Morawieckiego, i Szydło

numer 1900 - 12.12.2017
Premier Mateusz Morawiecki ma mocniej postawić na rozwój i sukces gospodarczy. W tej sprawie powinien otrzymać poparcie większości prawicowych wyborców. Konserwatywny elektorat zgadza się z tezą Morawieckiego, że aby zbudować podmiotowość, trzeba umiejętnie zarządzać procesami gospodarczo-ekonomicznymi.

​Ta zmiana nie wchodzi w grę

numer 1900 - 12.12.2017
Kiedy na ostatnim nadzwyczajnym zjeździe klubów „Gazety Polskiej” minister Antoni Macierewicz zaproponował jeszcze jedno spot-
kanie w tym roku, trochę powątpiewaliśmy, czy do takowego dojdzie. Okazało się, że pan minister jednak znalazł dla nas czas i w ostatnią sobotę w Spale mieliśmy okazję porozmawiać z nim o najważniejszych sprawach, które nurtują Polaków. Frek-

​Premier do zadań specjalnych

numer 1900 - 12.12.2017
Nowy rząd na największe wyzwania może natrafić w polityce zagranicznej. Premier Mateusz Morawiecki dotychczas umiał świetnie porozumiewać się z naszymi dwoma najważniejszymi partnerami: Stanami Zjednoczonymi i Niemcami. Ma doskonałe kontakty w Waszyngtonie, przyciągnął do Polski wiele tworzących nowe miejsca pracy inwestycji, a PGNiG-owi pomógł zawrzeć kontrakt na dostawy gazu skroplonego.

Morawiecki zamiast Petru

numer 1899 - 11.12.2017
Mateusz Morawiecki stoi przed szansą na ostateczne przełamanie stereotypu, który był jednym z fundamentów III RP. Głosił on, że prawica nie zna się na gospodarce, co jest składnikiem jej „nienowoczesności” równie oczywistym jak niechęć do gender. Fachowcami od niej mieli być Leszek Balcerowicz oraz „nowy Balcerowicz”, czyli Ryszard Petru. Dlaczego?