Opinie

​Euroemerytom

numer 1798 - 11.08.2017

Wkurzeni eurokraci
wygadują bzdury,
bo Polacy wcześniejszej
chcą emerytury,
i szanując kobiety 
jak dobrzy Sarmaci, 
chcą, by mogły się cieszyć 
dłużej rolą babci.
Taka wizja Brukseli 
dziurę w oku wierci:
każdy Polak powinien 
pracować do śmierci.
Jest metoda, by życie

​Konsekwencje Smoleńska

numer 1798 - 11.08.2017
Wysokiej rangi dyplomata z kraju NATO powiedział mi niedawno, że jego państwo nie może nam pomóc w wyjaśnieniu smoleńskiej tragedii, bo obawia się awantury z Rosją. Wspomniał coś o art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, który nakazuje konieczność militarnej pomocy krajowi napadniętemu. Zdumiało mnie to, że wcale nie zastanawiał się nad możliwymi przyczynami tragedii.

Gdzie są instytucje państwa?

numer 1798 - 11.08.2017
Mobilny podświetlany billboard jeżdżący po Europie, informujący o niemieckich obozach koncentracyjnych. Oskarżenie wniesione z prywatnego powództwa byłego więźnia obozu w Auschwitz Karola Tendery przeciwko kłamstwom niemieckiej telewizji publicznej ZDF o „polskich obozach śmierci”.

Kto kogo dyskryminuje

numer 1798 - 11.08.2017
Komisja Europejska zgłosiła zastrzeżenia wobec polskiego wieku emerytalnego, który niedawno przywrócono do poziomu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Według KE jest to forma dyskryminacji. Niestety, nie sprecyzowano dokładnie, kogo się tu dyskryminuje.

Już skaczą z okien

numer 1798 - 11.08.2017
Na stronie federacji stowarzyszeń byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL-u ukazał się dramatyczny apel, w którym można przeczytać: „Wiemy, że już kilkoro z nas po otrzymaniu decyzji o jawnie bezprawnym i drastycznym obniżeniu emerytury lub renty targnęło się na własne życie”.

​Fatalna decyzja prezydenta

numer 1797 - 10.08.2017
15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. W tym dniu zwyczajowo przyznawane są nominacje generalskie. Niestety, prezydent Andrzej Duda zdecydował, by w tym roku tak się nie stało. To fatalna decyzja, bo w polskiej armii wciąż brakuje godnych następców, nominowanych jeszcze w czasach ministra Aleksandra Szczygły, generałów poległych pod Smoleńskiem.

Brońmy Europy i ratujmy ludzi naprawdę!

numer 1797 - 10.08.2017
Aż dziewięć organizacji pozarządowych obsługuje odbiór nielegalnych imigrantów u wybrzeży Libii, wszystkie o poglądach lewackich, proimigranckich. W ostatnich dniach pojawił się jednak statek organizacji pozarządowej innego pokroju. Takiej, która nie może liczyć na pieniądze od Sorosa ani na żadne dotacje państwowe, ale która zdążyła zebrać w ciągu kilku miesięcy ponad 200 tys. dol.

​Nie sejmikować w wojsku

numer 1797 - 10.08.2017
Wojsko ma bronić państwa, narodu i demokracji. Żeby to było możliwe, niezbędne są dwie rzeczy: cywilna kontrola nad armią i jasny system dowodzenia. W czasie pokoju cywilną kontrolę nad armią sprawuje minister obrony narodowej. Rola prezydenta rośnie dopiero w czasie wojny. Rzeczywiście to prezydent decyduje o generalskich nominacjach.

Piraci z Karaibów

numer 1797 - 10.08.2017


Komisja Jakiego, 
fachowa i prędka,
rozwikła aferę 
po nitce do kłębka.
Próżno Bufetowa 
obstrukcyję czyni,
komisja wyjaśni, 
komisja przyskrzyni.
Kto przekręcał mienie 
Polaków i Żydów?
Odpowiedź jest prosta 
– pirat z Karaibów!

Co Sienkiewicz robi na Ukrainie?

numer 1797 - 10.08.2017
Bartłomiej Sienkiewicz powinien poinformować Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, o swoich działaniach na Ukrainie. Kilka dni temu „Fakt” napisał, że jest on tam wolontariuszem Fundacji Otwarty Dialog zajmującej się dostawą m.in. kamizelek kuloodpornych.