Opinie

​Prosta droga do…

numer 1753 - 20.06.2017
Nie wiem, czy słyszeli Państwo o WIG PiS? To robocza nazwa indeksu obejmującego 20 największych spółek giełdowych kontrolowanych przez skarb państwa i zarządzanych przez osoby nominowane przez rząd PiS‑u. Został utworzony przez analogię do WIG20, czyli indeksu 20 największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Tak się składa, że od wyborów w 2015 r. do końca maja 2017 r.

​Pasaran!

numer 1753 - 20.06.2017
Przez Madryt idzie tłum i wzbiera:

„Przyjmijmy wszystkich tu i teraz,

z Syrii, Algierii i Maroka,

spod znaku burki i Proroka.

Oddajmy Madryt i Malagę,

a z czasem Paryż, Berlin, Pragę…

Nim Europa zmieni system

i wreszcie zacznie rekonkwistę”.


Niepodrabialny fenomen obywatelski

numer 1753 - 20.06.2017
XII Zjazd Klubów „GP”, na który przyjechało ponad 800 osób, skłania do kolejnej analizy tego fenomenu. Kluby to przede wszystkim ruch obywatelski, nie zakamuflowana partia polityczna, co jest w Polsce praktyką. Ich rozwojowi sprzyja nowoczesna struktura sieciowa i autentyczna, obywatelska formuła organizacyjna. Powstają z oddolnej inicjatywy ludzi.

Superresort konieczny już dziś

numer 1753 - 20.06.2017
Reforma służb specjalnych jest niezbędna i powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej. Każdy dzień zwłoki jest dla państwa niekorzystny. Choćby dlatego, że do tej pory w szeregach szczególnie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu znajdują się ludzie, którzy nigdy nie powinni mieć nie tylko wpływu na bezpieczeństwo RP, ale nawet dostępu do informacji niejawnych.

​Słowa, które zapamiętamy

numer 1753 - 20.06.2017
Długo będziemy komentowali wypowiedzi znamienitych gości XII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński, pisząc o naszym święcie, mówił o nim jako o: „(…) święcie wolnej od poprawności politycznej myśli. Święcie, podczas którego to, co białe, jest białe, a to, co czarne, jest czarne. Słowem: święcie najnormalniejszej normalności (…)”.

Europejczyk „Holocausto”

numer 1752 - 19.06.2017
Od kiedy portal Wirtualna Polska został przejęty przez ludzi z TVN-u, stał się TVN-em w wydaniu internetowym i kopiuje różne przebrzmiałe zagrywki tej stacji. Dlatego wczoraj jako bata na prof. Krystynę Pawłowicz postanowił użyć satanisty „Nergala”, który napisał o niej: „Gwałt i zbrodnia na inteligencji ludzkiej. Europo, RATUJ nas przed karykaturą człowieczeństwa”.

Lisa trzeba wytresować

numer 1752 - 19.06.2017
Znamy aż nazbyt dobrze takich jak on. „Kozak w internecie, tchórz w realnym świecie”. Internetowi hejterzy, frustraci. Plują jadem, a gdy spojrzeć im w oczy, spuszczają wzrok i proszą o przebaczenie, mamrocząc pod nosem nieszczere przeprosiny. „Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda.

​Opole po nowemu

numer 1752 - 19.06.2017

Włodarz Opola się zakiwał,

osiągnie sukces – z pewnym trudem
– bo w mieście będzie znów festiwal,

festiwal młodych „Deutsche Jugend”.

Mniejszość ma prawa, coraz więcej

(większości niechaj będzie wstyd).

Czym zaczną koncert – „Keine Grenzen”,

a skończą go „Horst-Wessel-Lied”?


Gracz niemieckiej drużyny

numer 1752 - 19.06.2017
Słowa premier Beaty Szydło wypowiedziane na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przeszłyby zapewne bez większego echa, gdyby nie niesławny tweet „króla Europy” Donalda Tuska. To on rozpętał cyniczną kampanię kłamstw obliczoną na przyklejenie polskiemu rządowi łatki antysemityzmu oraz odwrócenie uwagi od niemieckiego sprawstwa zbrodni ludobójstwa.

Kopernikański przewrót

numer 1752 - 19.06.2017
„Konstytucja jest dla was, nie wy dla konstytucji” – mówił prezydent Andrzej Duda na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”. Kluby „GP” od lat dowodzą, jak skuteczne może być społeczeństwo obywatelskie w walce o Polskę. Między innymi dzięki wsparciu tego ruchu mogą dokonywać się obecnie tak znaczące zmiany w kraju.