Opinie

​Ucieczka z antypolskiej magmy

numer 1853 - 16.10.2017
Trzy wielkie telewizje sterowane przez ludzi powiązanych z dawną komunistyczną bezpieką – tak wyglądał rynek medialny III RP przez większość jej trwania. To z nią dogadywali się zagraniczni inwestorzy. Ci chcący szybkiej kasy i ci budujący wpływy rosyjskie czy niemieckie. A gdzie byliśmy w tym wszystkim my, dziennikarze?

Dwie rzeczywistości

numer 1853 - 16.10.2017
Sondaże do góry 
się wznoszą wspaniale,
rządząca prawica 
spotkała się w Spale.
Dla celów ambitnych, 
dla lepszej przyszłości.
(I to w atmosferze 
jedności w wielości).
A gdy tak w tej Spale 
do czynu się rwała,
co robiła opozycja totalna? 
Też spała!

Sądowy pat z prezydentem

numer 1853 - 16.10.2017
Prezydent Andrzej Duda postuluje wybór przez Sejm sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa większością 3/5 głosów. PiS takowej w Sejmie nie ma, nie będzie zatem w stanie wybrać do KRS‑u takich sędziów, jakich będzie uważał za odpowiednich, by móc reformować polskie sądownictwo – pewne jest weto totalnej opozycji. W razie decyzyjnego pata w Sejmie można by scedować wybór członków KRS‑u na Senat.

Partie robią to samo, lecz z różnym skutkiem

numer 1853 - 16.10.2017
Na najnowsze sondaże CBOS‑u każda z partii sobie zapracowała, stosując właściwie taką samą taktykę. Wyniki badań są bowiem efektem konsekwentnej realizacji przez wszystkie ugrupowania strategii „trzeba robić to samo, tylko więcej”. Tyle że efekt osiągnięty przez PiS jest inny niż ten opozycji. Prawo i Sprawiedliwość zgarnęło rekordowe 47 proc. poparcia za aktywność.

​Strach przed więzienną celą

numer 1853 - 16.10.2017
Jedna z liderek Platformy Obywatelskiej nareszcie to przyznała. Pod jej rządami działała grupa przestępcza. I choć Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca PO, potwierdziła to w stosunku do rządzonej od 11 lat przez nią i jej partię Warszawy, to zjawisko ma przecież znaczenie ogólnopolskie. PO zamieniała Polskę w wielkie żerowisko.

Aktualna Fatima

numer 1852 - 14.10.2017
Wprawdzie rocznica ostatniego objawiania fatimskiego była wczoraj, ale warto do niego jeszcze wrócić. A powód jest niezmiernie prosty – podczas obchodów tejże rocznicy z ust pewnego amerykańskiego hierarchy padły znamienne słowa.

​Ośmiornica

numer 1852 - 14.10.2017

Ratusz, sąd, ważna spółka, 
lista ciągle się zwiększa 
– gdzie nie spojrzysz, 
działała jakaś grupa przestępcza.
Czy to dół pospolity, 
czy też góra dostojna 
– była Polska jak krowa, 
chociaż święta, to dojna.
Czy wystarczy komisji, 
aby wszystko to zbadać,

Wojna hybrydowa to nie wymysł

numer 1852 - 14.10.2017
Wydalenie z Polski Dmitrija K., podejrzewanego o kontakty z rosyjskim wywiadem i prowadzenie wojny hybrydowej, to wyraźny sygnał, że kontrwywiad zlokalizowany w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działa. Przypadek ten potwierdza, że Rosjanie próbują ostro mieszać w Polsce. Nasz kraj jest dla nich miejscem o strategicznym znaczeniu, w którym toczą intensywną walkę informacyjną.

Monstrum reprywatyzacji

numer 1852 - 14.10.2017
Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Reprywatyzacja kojarzona jest przede wszystkim z gigantycznym złodziejstwem, jakie zostało ujawnione w Warszawie, a także w innych miastach. Niesłusznie, bo sprawa dotyczy przecież zadośćuczynienia za rabunek, jakiego na Polakach dopuściło się komunistyczne państwo.

​Signore Oszczerstwo

numer 1852 - 14.10.2017
Rodak Benita Mussoliniego, dziennikarz Gian Antonio Stella („stella” to po włosku „gwiazda”, ale zdaje się, że to raczej spadający z hukiem meteoryt), napisał o tym, że Polacy odpowiadają za Holokaust. Te haniebne słowa padły z ust przedstawiciela narodu, który pomagał Niemcom eksterminować włoskich Żydów.