Opinie

​Morawiecki myśli też o jabłkach

numer 1851 - 13.10.2017
Przedstawiając założenia budżetowe w Sejmie, wicepremier Morawiecki po raz kolejny udowodnił, że potrafi projektować działania finansowe i gospodarcze w dużej skali. Potrafi też przełożyć je na mniejszą. Świetnym tego przykładem jest propozycja wprowadzenia zerowej akcyzy pobieranej od małych i średnich producentów cydru.

Raj nad Wisłą

numer 1851 - 13.10.2017
(Jak podają media, 4 miliony Ukraińców pragną żyć w Polsce...)
Choć tu kryzys, bezprawie, 
brak wolności i zamęt,
co potwierdził ostatnio 
z mocą europarlament.
Choć straszliwy Kaczyński, 
Macierewicz i Ziobro,
ksenofobia i faszyzm 
między Bugiem a Odrą,
religianctwo, zaścianek, 

Czas jest umowny

numer 1851 - 13.10.2017
Wiele wskazuje na to, że Sejm zdecyduje, iż wiosną 2018 r. ostatni raz zmienimy czas na letni. O ile oczywiście zastrzeżeń nie wniesie Bruksela. Sprawa bardzo interesuje Polaków, bo większość z nas chciałaby, by słońce zachodziło zimą później, nawet kosztem ciemnych ranków. Wynika to ze zmiany trybu życia – kiedyś zaczynaliśmy wcześniej pracę, na ogół w fabryce. Dziś jest inaczej.

Jawność to rozwiązanie, a nie problem

numer 1851 - 13.10.2017
Rząd przygotował projekt ustawy, w której wyniku publikowane będą dane podatkowe największych spółek. Wśród nich będą podane kwoty przychodów, kosztów, dochodu oraz finalnego podatku CIT. Wspomniane przepisy mają dotyczyć tylko spółek o obrocie powyżej 50 mln euro. Mimo to przedstawiciele przedsiębiorców biją na alarm.

​W Spale porozmawiamy o Polsce

numer 1851 - 13.10.2017
Dzisiaj w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpoczyna się Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Wprawdzie od historycznego (ze względu na rangę gości i na rekordową frekwencję) Zjazdu minęło zaledwie parę miesięcy, jednak doszliśmy do wniosku, że sytuacja polityczna w Polsce i Europie obliguje nas do ponownego spotkania. Tym razem spotkamy się tylko w gronie szefów klubów „GP”.

Sny prezydenckie według Jana Matejki

Numer 809 - 12.05.2014
Czy w Łazienkach pianista swoim kunsztem nie błysnął? W każdym razie pan Hrabia na koncercie przysnął. Cokolwiek to książęcych gości zadziwiło. Lecz mnie bardziej ciekawi, co się Hrabi śniło? Że słucha, jak ksiądz Rydzyk ma w Sejmie przemowę, a potem jak Batory zwycięża pod Pskowem? Grunwald, Chocim zalicza, Warnę... (Ej tam, ej tam!). To znów leży na progu sejmowym jak Rejtan...?

Lelum i Polelum

Numer 854 - 04.07.2014
Europosłowie w przerażeniu wręcz osłupieli z oburzenia, gdy Korwin stwierdził w przemówieniu – brak globalnego ocieplenia. – Nareszcie – myślę – głos rozsądku! I już zachwalać chcę Korwina, kiedy on ciągnie w jednym wątku, że także AIDS-a w świecie ni ma. Skąd sprzeczność w wypowiedzi taka? – zachodzi w głowę ludzi wielu. Może pan Janusz ma bliźniaka, coś niczym Lelum i Polelum?

Tęcza z popiołów

Numer 790 - 16.04.2014
Syzyfową pracą ratusz się zadręcza, ledwie spłonie tęcza, znów powstaje tęcza. Jak Feniks z popiołów, jak wieczna nadzieja, wraca łuk triumfalny Nieznanego Geja... Któż dziś Bufetowej udziela zachęty – kierownictwo partii czy też duch... nieświęty!?

Historia się powtarza

Numer 791 - 17.04.2014
Widać rozkwit techniki, która rodem jest z Azji – Ukraina doświadcza „pełzającej inwazji”. Biorą miasto za miastem zieloniutcy ludkowie, oskarżając o przemoc rząd trwający w Kijowie. O agresję, o terror, nacjonalizm i faszyzm...! (Sami tylko dla żartu używają kałaszy). Znamy skądś te metody kamuflaże i gesty – Lwów w ’39, pribałtyka w ’40...? Ale te analogie nie dotyczą Putina

Realia!

Numer 792 - 18.04.2014
Jakież przywództwo ma kraj wolny – może podziwiać cudzoziemiec. Siemoniak istny hetman polny i Donald... niemal kanclerz (Niemiec). A zwłaszcza polityka wschodnia (Wschód – nasza bliska zagranica). Nie ma miesiąca ni tygodnia, by świat się nami nie zachwycał. Sikorski robi tęgie miny i myśli, że zagrywa twardo. „Zachód nie sprzeda Ukrainy!”. Fakt. Odda Rosji ją za darmo.