Opinie

Zaproszenie

numer 1649 - 14.02.2017
Europejczycy,
zagrajcie czardasza,
potem marsz na Węgry,
pan Orbán zaprasza.
Tam będzie bezpiecznie,
przyjemnie i czysto,
bez strachu przed bombą
albo dżihadystą,
bez bredzeń lewactwa,
kłamstw w mediach (nareszcie),
więc Niemcy, Francuzi
– „welcome” w Budapeszcie!
Tam przyjmie się wszystkich

Kto jest „pierdołą”?

numer 1649 - 14.02.2017
Wczoraj w porannej audycji jednej z komercyjnych i, delikatnie mówiąc, antyrządowych rozgłośni radiowych publicystka „Gazety Wyborczej” pani Dominika Wielowieyska pokusiła się o analizę działań naszych służb. Za ostatnie 12 lat pracy dostało się BOR-owcom od „pierdół” i nieudaczników.

Laickość państwa, czyli młot na chrześcijan

numer 1649 - 14.02.2017
Ostatnio we Francji miały miejsce dwa symboliczne wydarzenia. W miasteczku Publier nad Jeziorem Genewskim rozebrano posąg Matki Bożej stojący w parku miejskim i przeniesiono na teren prywatny. Stało się tak na wniosek miejscowego stowarzyszenia Wolnomyślicieli, które zaskarżyło obecność figury w miejscu publicznym jako naruszenie zasad laickości państwa.

Sztywniejące karki więźniów

numer 1649 - 14.02.2017
Powiedzieć, że to, co dzieje się w Służbie Więziennej to skandal, to mało. W jednym z zakładów karnych więźniowie zażądali podniesienia półki z telewizorem, bo sztywniały im karki podczas oglądania.

Węgierska „przysługa”

numer 1649 - 14.02.2017
Premier Węgier Viktor Orbán postanowił wyciągnąć pomocną dłoń do uciśnionych obywateli państw zachodnich, którzy będą uciekali przed liberalizmem, poprawnością polityczną i bezbożnością, i zaoferował im azyl na węgierskiej ziemi. Jak powiedział: „Tych prawdziwych uchodźców naturalnie przyjmiemy.

Nienawiść bez granic

numer 1648 - 13.02.2017
Po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło działacze KOD‑u na portalach społecznościowych nie ukrywali, że życzą śmierci jej oraz innym politykom PiS‑u. Teraz się nie udało, ale może następnym razem. Politycy opozycji kompromitowali się wpisami na Twitterze, kpiąc z wypadku, budując szydercze porównania do katastrofy w Smoleńsku. To nawet nie poziom magla.

Diagnozy i prognozy

numer 1648 - 13.02.2017
Dzisiejsze teksty publicystyczne w „Codziennej” (na stronach 14 i 15) są dość szczególne. To diagnoza i prognoza – doskonale się uzupełniające. Analiza Ryszarda Czarneckiego skłania do refleksji nad koniecznością natychmiastowego postawienia przez Polskę na forum międzynarodowym kwestii kształtu wspólnoty europejskiej i kierunku, w jakim powinna ona pójść.

Litwinienko i wypadki rządowych limuzyn

numer 1648 - 13.02.2017
Aleksander Litwinienko, który pracował w oddziale FSB likwidującym ludzi niewygodnych dla Mos­kwy, opisywał, że każda zbrodnia przygotowywana jest marketingowo jak każdy inny wprowadzany na rynek produkt. Ludzie od mokrej roboty to najmniej ważna grupa pracowników FSB. Najważniejsi to ci, którzy reżyserują przyszły odbiór społeczny zbrodni.

Wołanie o człowieczeństwo

numer 1648 - 13.02.2017
Jakim trzeba być łajdakiem
(i nieważne: z prawa, z lewa),
aby cieszyć się wypadkiem,
aby z śmierci się naśmiewać!
By rozrabiać na cmentarzach,
by przeszkadzać w nabożeństwie,
aby zmarłych wciąż obrażać
i kpić z tego, co najświętsze.
Jakim trzeba być idiotą!...
– mój rodaku, uwierz mi,
wszak zapuka baba z kosą

Przetrącona formacja

numer 1648 - 13.02.2017
Nie trzeba być ekspertem ds. bezpieczeństwa, by zauważyć, że czwarty w ciągu roku poważny wypadek z udziałem najważniejszych dla Polski osób stawia pod znakiem zapytania kompetencje BOR‑u.