Opinie

​Zasłona dymna

numer 1707 - 24.04.2017
Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska ma rację – wszystkie zdarzenia z udziałem Donalda Tuska z ostatnich dni miały obniżyć rangę jego przesłuchania w prokuraturze. Nie chodzi o windowanie politycznej pozycji byłego premiera, a o ukrycie rzeczywistości. To stała metoda postkomuny.

Bałagan w archiwum MF

numer 1706 - 22.04.2017
W archiwum Ministerstwa Finansów znajduje się kilkanaście metrów bieżących dokumentów, które nie są w żaden sposób zewidencjonowane. Przez lata nikt się nimi nie interesował. Nie wiadomo nawet, co tam naprawdę jest. Najprawdopodobniej są to dokumenty związane z działalnością sektora bankowego. Materiały mogące skrywać wiele tajemnic bankowości III RP.

​Armia rosyjskich hakerów

numer 1706 - 22.04.2017
Niepodległość to także bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo obywateli, bezpieczeństwo państwa. Pod koniec drugiej dekady XXI w. walka o bezpieczeństwo narodów rozstrzyga się nie tylko na tradycyjnym polu walki – rozstrzyga się także w internecie. Cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie dla największych państw świata – także dla Polski.

​Rzeczpospolita islamska

numer 1706 - 22.04.2017
W światłych głowach na Czerskiej
nowe lęgnie się kłamstwo:
„Polska dziś przypomina republikę islamską.
Przy tej władzy wolności są jedynie ułudą.
Ajatollah Kaczyński rządzi wraz z mułłą Dudą.
Macierewicz i Ziobro – talibowie rzecz jasna.
Szydło chce, aby w burce żyła każda niewiasta.
Święta wojna się marzy, ideały już dnieją

​Dziś może być inaczej

numer 1706 - 22.04.2017
Niewielu już zapewne to pamięta, ale na początku XXI w. skrajnie lewacki polityk José Luis Zapatero doszedł do władzy w Hiszpanii na skutek zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez islamistów. Politycznym muzułmanom udało się przekonać Hiszpanów, że… tylko skrajna lewica może ich uchronić przed kolejnymi zamachami.

Sondażowo-wyborczy stan zawieszenia

numer 1706 - 22.04.2017
Francja wstrzymała oddech. Jeszcze nigdy w historii V Republiki o wyborze głowy państwa nie zdecydowała jedna tura, i tak zapewne będzie też teraz. Nigdy również nie było takiej niepewności co do tego, kto wejdzie do tury drugiej. Przewidziana na 7 maja dogrywka może być teoretycznie spotkaniem każdego z każdym z czworga kandydatów o najwyższych wynikach sondażowych.

​Powrót taty

numer 1704 - 20.04.2017

Donald nie wracał ranki wieczory,
we łzach czekany i trwodze.
Dwa razy przyszło przegrać wybory
i mnóstwo PiS-u przy drodze.
A jednak wraca król Jasnogrodu
wrogów swym razić wyglądem
– czy ma na czele stanąć narodu,
czy tylko stanąć przed sądem?
 

​Czy Kim posłucha?

numer 1704 - 20.04.2017


​Cyrk Tuska

numer 1704 - 20.04.2017


Islamolewica kontra prawica w wyborach we Francji

numer 1704 - 20.04.2017
Komu sprzyja radykalny islam w niedzielnych wyborach na prezydenta Francji? Najłatwiej można się tego dowiedzieć, analizując stopień zagrożenia, w jakim żyją czterej liczący się kandydaci. Jak podaje 19 kwietnia centroprawicowy dziennik „Le Figaro”, w obliczu m.in. konkretnych gróźb w mediach ze strony tzw.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO