Opinie

​Tylko nie lwowski!

numer 1794 - 07.08.2017
Na taśmach z Sowy i Przyjaciół pojawił się komplement pod adresem Grzegorza Schetyny. Według Radosława Sikorskiego lider PO „ma knajacki styl lwowskiego żulika”. Na pierwszy rzut oka wydać się może, że coś jest na rzeczy. Styl Schetyny w porównaniu z salonowym bufonem Sikorskim denerwuje odrobinę mniej.

Dubler lidera

numer 1794 - 07.08.2017
Przykro jest powtarzać knajackie wynurzenia upadłych polityków PO i jej ludzi żerujących na spółkach skarbu państwa. Jednak dialog Radosława Sikorskiego i Jacka Krawca warty jest uwagi nie tylko dlatego, że pokazuje poziom tej formacji. Językowy, intelektualny, moralny.

Dwa lata na czwórkę

numer 1794 - 07.08.2017
Mijają dwa lata od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP. Ocena tej kadencji musi się dokonywać przez porównanie z poprzednikiem. Nie będzie więc zaskoczeniem, że po katastrofalnej kadencji Bronisława Komorowskiego ocena dwulatki Andrzeja Dudy musi wypadać pozytywnie – na szkolną czwórkę.

Rosjanie, złoto – a gdzie ABW?

numer 1794 - 07.08.2017
Rosjanie o niejasnych powiązaniach chcą położyć łapę na znajdującej się w upadłości mennicy metali szlachetnych w Radzyminie. To prywatny zakład, więc służby specjalne stojące na straży interesów ekonomicznych Polski zupełnie nie interesują się tematem, a powinny. To przedsiębiorstwo posiada unikatową technologię używaną do wyrobu bardzo specjalistycznych przetopów.

​Karygodne!

numer 1794 - 07.08.2017
Przełkną błędy sędziowskie,
mecze drukowane,
burdy ruskich kiboli
o trzeciej nad ranem.
Szwindle wokół transferów,
korupcję działaczy.
Jeśli będą pokorni
– UEFA wybaczy.
Jednego nie dopuści,
mówiąc w krótkim zdaniu,
by na Legii wybuchła
prawda o Powstaniu.

Równiejsi

numer 1793 - 05.08.2017
Macron pazur pokazał, 
oj rety, oj rety,
będzie mógł rządzić krajem, 
wydając dekrety,
nie licząc się z sądami 
oraz parlamentem.
Liczę, że cała Unia 
wybuchnie lamentem 
– polecą komentarze 
Tuska i Junckera,
Bruksela procedury swe 
zacznie otwierać,

Elon Musk o demografii

numer 1793 - 05.08.2017
Gdy o demografii wypowiada się miliarder, to można się spodziewać, że będzie mówił o przeludnieniu i koniecznej z nim walce. Jednak Elon Musk, założyciel Tesli i ­SpaceX, jeden z wizjonerów mówiących o konieczności kolonizacji Marsa i sztucznej inteligencji, akurat w tej kwestii wypowiada się zupełnie inaczej.

Kolejny argument

numer 1793 - 05.08.2017
Hanna Gronkiewicz-Waltz, której rodzina skorzystała na warszawskim „uwłaszczeniu”, notorycznie odmawiająca stawienia się przed komisją weryfikacyjną, teraz chce, by nałożoną na nią z tego tytułu grzywnę zapłacili warszawiacy. Ewa Kopacz, kłamiąca w żywe oczy o współpracy polskich i rosyjskich patomorfologów, przekopywania na metr w głąb miejsca katastrofy.

Edukujmy Niemców

numer 1793 - 05.08.2017
Odnosząc się do sprawy reparacji wojennych ze strony Niemiec dla Polski, głos zabrała Ulrike Demmer, zastępczyni rzecznika rządu Niemiec. Stwierdziła, że choć Niemcy uważają kwestię tę za ostatecznie uregulowaną, to „poczuwają się do politycznej, moralnej i finansowej odpowiedzialności za II wojnę światową”. Problem jednak w tym, że niewiele z tego wynika. A to m.in.

Berlin musi zapłacić

numer 1793 - 05.08.2017
Niemieckie reparacje wojenne dla Polski nie są nowym tematem. Mówił o nich ówczesny prezydent Warszawy śp. Lech Kaczyński. Na jego zlecenie powstał specjalny raport szacujący straty poniesione przez Warszawę w wyniku niemieckich działań, zwłaszcza we wrześniu 1939 r., w czasie Powstania Warszawskiego i w miesiącach po nim, gdy Niemcy systematycznie burzyli naszą stolicę.