Opinie

Jestem z najsłabszymi

numer 1647 - 11.02.2017
Aborcjonistki mają nowe bohaterki. Tym razem to dziesięć nauczycielek ze szkoły specjalnej z Zabrza, które w czarny poniedziałek przywdziały czarne ciuszki i na terenie szkoły zrobiły sobie sweetfocie, aby zamanifestować proaborcyjne poglądy. Teraz zajmuje się nimi kuratorium. A postępowy świat zawył z oburzenia, że ciąga się kobiety po sądach za poglądy.

Zwyczajni nadzwyczajni

numer 1647 - 11.02.2017
Wiemy z telewizji,
wiemy prosto z miasta,
że sędziowie w Polsce
– nadzwyczajna kasta.
Mogą złamać prawo,
bezprawie przyklepać,
wziąć w łapę,
zakosić coś w supermarketach,
działać tendencyjnie,
o wolności wołać,
byle nie wyjrzała na wierzch
prawda goła.
Stąd prośba do władzy:

Korytarz Norweski coraz bliżej

numer 1647 - 11.02.2017
Polska obejmuje parasolem dyplomatycznym przygotowania do realizacji projektu Korytarza Norweskiego, którego pierwszym elementem będzie gazociąg Polska–Dania – Baltic Pipe. O tym projekcie jako celu strategicznym zwiększającym naszą niezależność energetyczną mówił w exposé min. Witold Waszczykowski. 10 lutego Warszawę odwiedził szef MSZ-etu Norwegii.

Współpraca z Niemcami

numer 1647 - 11.02.2017
Nic takiego się nie stało, co by uprawniało ogłaszanie nowej ery w stosunkach polsko-niemieckich. Po pierwsze: w okresie rządów PiS-u relacje Warszawa–Berlin nie były złe. Jako złe przedstawiano je tylko w propagandzie polskiej opozycji i w niemieckich mediach.

Zarzuty za caracale i Ciech

numer 1647 - 11.02.2017
Już niedługo ma dojść do przełomu w śledztwach ws. zakupu przez MON śmigłowców Caracal i sprzedaży kontrolowanych przez państwo akcji Ciechu SA. Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski na antenie TV Republika w „Rozmowie ściśle jawnej” nie wykluczył, że mogą zostać postawione zarzuty. Jeśli tak się stanie, będzie to poważny wstrząs dla Platformy Obywatelskiej.

Z życia elektryka

numer 1646 - 10.02.2017
Za „Bolka” zapłacić przyszło,
nie ma rady,
przepadają bale,
spotkania, wykłady.
Do wczoraj sukcesy
mierzone w dewizach,
dziś prędzej pojedzie
Gontarczyk lub Zyzak.
Chyba że swój temat
Lech zamieni nagle:
„Ja nie byłem wtyczką,
a jedynie kablem!”.

 

Ostał mu się totolotek

numer 1646 - 10.02.2017
Marszałek senior Kornel Morawiecki wystąpił ze śmiałą propozycją obniżenia emerytury Lecha Wałęsy, która wynosi ponad 9 tys. zł miesięcznie. Jak mówi: „To byłoby najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie”. Według Morawieckiego Wałęsa powinien podlegać ustawie dezubekizacyjnej i otrzymywać emeryturę taką, jak byli funkcjonariusze SB i UB.

Francja i Pakt Północnoatlantycki

numer 1646 - 10.02.2017
W zbliżających się wielkimi krokami wyborach prezydenckich i parlamentarnych we Francji wszystko wydaje się możliwe. Włącznie z utrzymaniem status quo, jeśli dzięki operacji prowadzonej przeciwko kandydatowi centroprawicy François Fillonowi wygra kandydat mainstreamowych mediów – „niezależny” Emmanuel Macron, były minister gospodarki w socjalistycznym rządzie Manuela Vallsa.

Marzyli o „drugiej Grecji”

numer 1646 - 10.02.2017
Gdy w końcu się okazało, że budżet w 2016 r. jednak się nie rozleciał, pomimo większych wydatków (głównie z tytułu programu Rodzina 500+), krytycy obecnej polityki budżetowej szybko ripostowali, że to jedynie efekt dwóch nietypowych wpływów – od operatorów telekomunikacyjnych z aukcji częstotliwości LTE i z bardzo wysokiej dywidendy wpłaconej przez Narodowy Bank Polski.

Proeuropejska Polska

numer 1646 - 10.02.2017
Exposé ministra spraw zagranicznych było ostatecznym potwierdzeniem tego, o czym mówi się od dłuższego czasu, i co pokazała wizyta Angeli Merkel w Polsce. Polska ocenia, że proces dezintegracji Unii Europejskiej jest niekorzystny i chce aktywnie włączyć się w jej naprawę.