Opinie

Umowa z FSB to nie wszystko

numer 1704 - 20.04.2017
Nie tylko współpraca Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa za czasów PO-PSL budzi poważne wątpliwości. SKW z tego czasu ma znacznie więcej na sumieniu. Jedną z bardziej kompromitujących spraw jest doprowadzenie do dymisji wiceministra obrony narodowej gen. Waldemara Skrzypczaka.

​Spacerem przez Warszawę

numer 1703 - 19.04.2017
Setki osób chcą witać Donalda Tuska na peronie Dworca Centralnego i towarzyszyć mu w drodze do prokuratury. Znając talent króla Europy do PR-owych teatrzyków, spektakl będzie przedni. Przystanek pierwszy. Złote Tarasy. W niemieckiej drogerii Tusk kupuje szczoteczkę do zębów i piżamę. Przystanek drugi. Pociesza płaczących lemingów. Przystanek trzeci.

​Zignorowane ostrzeżenie

numer 1703 - 19.04.2017
Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek skierował do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tę służbę w zakresie organizacji wizyty w Katyniu oraz lotu do Smoleńska w 2010 r. Treść zawiadomienia pozostaje niejawna.

Płyną łodzie...

numer 1703 - 19.04.2017
Co się stało z demokracją,
czy to farsa, czy to dramat?
W Rosji, w Turcji władcom klaszczą – wstaje carat i sułtanat.
Co się z demokracją stało,
że dziś przypomina mumię
– choć lewactwa jest niemało,
Francja chce opuszczać Unię…?
Liberalne media płaczą,
że czas dyktatury dnieje,

Lobbyści piszą interpelacje

numer 1703 - 19.04.2017
Gdyby zbadać, kto jest autorem zapytań i interpretacji, składanych przez niektórych posłów, okazałoby się, że to przede wszystkim lobbyści. Niby nie jest to złamaniem prawa, lecz problem jest. Afera wybuchła, gdy się okazało, że w sejfie Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO znaleziono pisma w treści identyczne z interpelacjami składanymi przez polityków PO.

W końcu ktoś to głośno powiedział

numer 1703 - 19.04.2017
Zamachu w Sztokholmie dokonał prawdopodobnie obywatel Uzbekistanu. W Oslo udaremniono zamach, aresztując obywatela Rosji, który chciał podłożyć w centrum miasta bombę. To wieści tylko z ostatniego czasu. Spójrzmy na to w szerszym kontekście.

Europejskie myśli samobójcze

numer 1702 - 18.04.2017
Chrystus zmartwychwstał! To zawołanie aktualne od ponad dwu tysięcy lat jest doskonale rozpoznawalne nad Wisłą od lat 1050. Z okazji tegorocznych świąt naszła mnie niewesoła refleksja: jak długo jeszcze? W końcu wielu Polaków chciałoby przejęcia przez Polskę tzw. europejskich wartości, które w ostatnich latach absolutnie rugują Boga z przestrzeni społecznej.

Fundusz wsparcia kolonizatorów

numer 1702 - 18.04.2017
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wsparł niemiecki koncern Schwarz Gruppe 100 mln euro pożyczki z przeznaczeniem na rozbudowę sieci marketów Kaufland w Polsce. Nieco wcześniej EBOiR wsparł tę samą grupę niemal miliardem euro na ekspansję jej sklepów (Kaufland i Lidl) w Europie Środkowo-Wschodniej, z zadaniem zapewnienia mieszkańcom naszego regionu taniej żywności.

​„Błękitny Marsz” zaprzaństwa

numer 1702 - 18.04.2017
Po raz kolejny PO podejmie próbę zdestabilizowania sytuacji w Polsce. Po nieudanym puczu, po kompromitującej współpracy z KOD-owcami, po cichym wspieraniu hołoty mieniącej się Obywatelami RP nastał czas, żeby jednak wypełnić zobowiązania wobec sponsorów. Wybrano sprawdzoną metodę i na początku maja PO organizuje w Warszawie tzw. błękitny marsz. Warto przypomnieć, że w marszu w 2006 r.

Turcja murem podzielona

numer 1702 - 18.04.2017
Według klasycznej już analizy Samuela Huntingtona współczesna Turcja należy do państw cywilizacyjnie rozerwanych. Granica między światem Zachodu a islamskim Bliskim Wschodem przebiega przez sam środek tureckiego społeczeństwa. Wiele wskazuje na to, że przedwczorajsze referendum jeszcze bardziej ten podział pogłębiło.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO