Opinie

​Ballada o Żurku

numer 1702 - 18.04.2017
Wśród sądowych awanturek
najsłynniejszy sędzia Żurek.
Słychać w salach i na schodach
o posesjach o dochodach,
(w jego słowa wierzyć chce się
tylko kumplom w KRS-ie).
Już niejeden czuje widz,
że to tylko zupa nic.
Więc koncepcja się wyłania,
że jest Żurek do wylania!
 

Pamiętajmy o męczennikach

numer 1701 - 15.04.2017
Wielka Sobota, czas milczenia, oczekiwania, napięcia przed Zmartwychwstaniem to także czas pamięci o tych, którzy poświęcili życie dla Chrystusa. Jednym z nich był francuski ksiądz Jacques Hamel. Śmierć z rąk islamistów przyszła do niego w czasie odprawiania mszy św. Nie ma wątpliwości – był to mord religijny, rytualny, a kapłan oddał życie dla Chrystusa.

​Wielkanoc 2017

numer 1701 - 15.04.2017

Kamień usunął się grobowy
i opadł precz śmiertelny całun.
Po latach zwątpień czas odnowy
przywraca wiarę w nas pomału.
Zza chmur apatii i głupoty
przyszłość Ojczyzny się wyłania,
przypływ nadziei i ochoty
w radosne święto Zmartwychwstania!

Czas wyciszenia i namysłu

numer 1701 - 15.04.2017
Dobrze, że przed nami święta Wielkiej Nocy – czas wyciszenia i wewnętrznej odnowy. Niektórzy powinni z niego sumiennie skorzystać, powinni przemyśleć sytuację i podjąć rozsądne, często trudne decyzje. Polska potrzebuje dziś odważnych działań. Patriotów o stalowych charakterach, którzy będą bezkompromisowo budowali siłę i potencjał naszego kraju. Zarówno ten militarny, jak i gospodarczy.

Wszędzie zwycięża Chrystus!

numer 1701 - 15.04.2017
Chrystus zmartwychwstaje! U nas, w Polsce, i na całym świecie. Także pośród polskich emigrantów rozsianych po wszystkich kontynentach. Zmartwychwstaje w znajdujących się w Iraku obozach dla chrześcijańskich uchodźców z Mosulu i okolic, z Erbilu, stolicy irackiego Kurdystanu – w miejscach, w których dane mi było być w zeszłym roku.

Niech się nam i Polsce pięknie darzy!

numer 1701 - 15.04.2017
Przed świętami wszyscy szukamy tego, co daje nadzieję. Mogłoby się wydawać, że tak mało jej w polityce, ale to tylko pozory. Nie dajmy się zakrzyczeć złym wiadomościom, bo dobrych jest całkiem sporo. A najlepsza dotyczy tego, że rodzi się u nas więcej dzieci. Dane z końca ub.r. pokazują, że w Polsce przyszło na świat o 16 tys. dzieci więcej niż rok wcześniej.

Modlitwa wielkopiątkowa

numer 1700 - 14.04.2017
Jeżeli przyszło wierzyć
nam w jednego Boga,
jedno słońce nam wszystkim
przyświeca na niebie.
I tak trudno nam znaleźć
szacunek do wroga,
zachowajmy, Polacy,
go chociaż do siebie.
Do ziemi, do swych przodków
znanych i nieznanych,
do pejzaży, nieważne,
dachówki czy strzechy...
I do krwi, która płynie

Amerykanie i Brytyjczycy twardo z Putinem

numer 1700 - 14.04.2017
Celem strategicznym Rosji było zawsze otwarcie w stronę ciepłych mórz. Stąd parcie ku Bałkanom i stąd tak ważna jest Syria, jedyny kraj śródziemnomorski, w którym Rosji udało się utrzymać stałą obecność militarną. Syria wspierana jest także przez ważny dla rosyjskiej układanki geopolitycznej Iran. Amerykańskie uderzenie w syryjską bazę niewątpliwie zabolało Putina.

Ryszard Kapuściński

numer 1700 - 14.04.2017
W pamięci uczestników mszy św. w katedrze na Wawelu pozostaną na zawsze słowa metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego wypowiedziane w rocznicę tragedii smoleńskiej. Siedem lat czekaliśmy na słowa prawdy tak wysokiego dostojnika kościelnego o tej strasznej krzywdzie, jakiej doznali Polacy w kwietniu 2010 r.

Drżyjcie, białe kołnierzyki

numer 1700 - 14.04.2017
Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego, która lada dzień wejdzie w życie. Nowe przepisy wprowadzają m.in. tzw. rozszerzoną konfiskatę majątku pochodzącego z przestępstwa. Zakłada ona przeniesienie ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO