Opinie

Kosztowna histeria

Numer 78 - 10.12.2011
Brukselskie ustalenia mogą nas drogo kosztować. Tusk, strasząc wojną i apokaliptycznym kryzysem, chce, by Polska wzięła udział w zebraniu 200 mld euro dla bankrutów z UE, m.in. Włoch i Grecji. Wygląda to na absurd z kilku powodów. Mamy wspierać kraje znacznie od nas bogatsze, które przez lata żyły ponad stan i na kredyt.

Groźna ustawa

Numer 78 - 10.12.2011
Ustawa o lekach refundowanych przez NFZ (przygotowana za kadencji Ewy Kopacz) spowoduje, że ich ceny poszybują w górę. Setki z nich w ogóle zniknie z list refundacyjnych. To kłopot dla nas wszystkich, ale prawdziwy dramat dla osób przewlekle chorych (m.in. cukrzyków, osób po przeszczepach, chorych z problemami kardiologicznymi). Przepisy są mętne.

Pamięć gorszej kategorii

Numer 78 - 10.12.2011
Od 1989 r. wszelkiej maści salonowe autorytety przy stałym wsparciu mediów wmawiały nam, że Polacy to naród gorszej kategorii.

RFN–Rosja: kosztem Polski

Numer 78 - 10.12.2011
Czy na naszych oczach – mimo akcji ratowniczych – rozpada się strefa euro? Czy jesteśmy świadkami umierania Unii Europejskiej? Może tak, a może i nie. Ale nawet jeżeli Euroland wyląduje na śmietniku historii (choć to byłby proces, a nie jednorazowe cięcie) czy UE skona – to i tak pozostaną państwa, narody, ich interesy polityczne i gospodarcze.

Bankiet z tercetem falsetów

Numer 78 - 10.12.2011
Czy pamiętają Państwo piękny list, który prezydent Kwaśniewski wysłał nam za nasze pieniądze, zachwalając zalety Unii Europejskiej, w której wszyscy mieli być nie tylko bogaci, ale również szczęśliwi i wiecznie młodzi? Właśnie po raz kolejny uczymy się, że na wierzbie gruszki jednak nie rosną.

Agora niczym stugłowy smok

Numer 76 - 08.12.2011
Propagandę bezkresnej armii mediów Agory SA znamy i kochamy. Jest narodowa i oświecona. Myśląc Agora, zwykle myślimy „Wyborcza”. A tu ok. 29 rozgłośni radiowych, ok. 14 ogólnopolskich magazynów kolorowych, sieć ok. 26 kin, branża reklamowa i ogłoszeniowa itp., itd. Bezpłatne „Metro” to też Agora. Do tego królestwo internetowe.

Janusz Palikot przeciw PSL-owi

Numer 76 - 08.12.2011
Janusz Palikot nigdy nie ukrywał, że został oddelegowany do stworzenia formacji lewicowej, mogącej współpracować z rządem. To wyreżyserowane jednoczenie się lewicy może wytworzyć wygodnego partnera dla Platformy Obywatelskiej, która w końcu sama bardzo mocno skręciła ostatnio na lewo. Z jednej strony partia ta wchłonęła część postkomunistycznych polityków, takich jak np. Dariusz Rosati.

Rzecz o „dekonspiracji”

Numer 76 - 08.12.2011
Wojciech Czuchnowski we wtorkowej „Gazecie Wyborczej” wziął w obronę Tomasza Turowskiego, wieloletniego szpiega wywiadu PRL-owskiego, ulokowanego od lat siedemdziesiątych w środowisku watykańskim, rozpracowującego jezuitów. Dziennikarz martwi się, że dzięki procesowi lustracyjnemu i opublikowaniu szczątków historii z działalności Turowskiego, państwo zdekonspirowało agenta.

Pierwszy w biciu czołem

Numer 76 - 08.12.2011
Niezręczność, wypadek przy pracy – tak doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego skomentował wczoraj w RMF-ie hołd berliński Radosława Sikorskiego. Prof. Romanowi Kuźniarowi chodziło o dwie rzeczy. Po pierwsze – o czym wie już cała Polska – w tej sprawie rząd zupełnie zlekceważył prezydenta i nie poinformował go, co szef dyplomacji ma zamiar powiedzieć w Berlinie.

Piłka nożna a polityka

Numer 76 - 08.12.2011
Rewolucja w piłce nożnej! Od dziś będą się liczyły zarejestrowane na kamerach powtórki, które mogą udowodnić faul, oszustwo itp. Rozmarzyłem się. Wyobraźmy sobie, że podobne urządzenie czuwa nad naszymi politykami. Ale wystarczyło spojrzenie na nasze media, by pojąć, że nic by to nie zmieniło. Wszystko dzięki naszym komentatorom „sportowym”.