Opinie

KTO SIĘ CHOWA ZA BOHATEREM?

Numer 48 - 04.11.2011
Awaryjne lądowanie na Okęciu stało się kolejnym dowodem na zawodową niekompetencję wielu polskich dziennikarzy. Przez pierwsze kilkadziesiąt godzin na konferencjach prasowych reporterzy nie byli w stanie zadać kierownictwu LOT-u żadnych merytorycznych pytań. Interesowały ich tylko kwestie w rodzaju: czy kpt. Tadeusz Wrona stresował się, sprowadzając samolot na ziemię?

Kibic siedzi, bo krytykował Tuska

Numer 46 - 02.11.2011
Sąd przedłużył areszt dla Piotra Staruchowicza. Uważam, że wnioskując o to, prokuratura przekroczyła wszelkie rekordy nieudolności. Sprawa dotyczy banalnej przepychanki, gdzie występuje bodaj sześciu świadków. I do przeprowadzenia takiego śledztwa potrzebny jest półroczny areszt?!

Pomnik dla prezydenta!

Numer 46 - 02.11.2011
Czegoś takiego Wołomin jeszcze nie przeżył. Urząd miasta został zalany Państwa mailami. Nie tylko z Polski, ale i z USA, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Przed Wszystkimi Świętymi było ich 610, a podpisanych grubo ponad tysiąc osób. Wsparli Państwo nimi odsłonięcie pomnika śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wielu oferowało pieniądze.

Spacyfikować niepodległość

Numer 46 - 02.11.2011
Jeśli prawdą jest to, że jakieś lewackie mendy mieszkające w Polsce jeździły po Niemczech i nawoływały do tego, aby niemieckie bojówki spacyfikowały Marsz Niepodległości, który ma przejść przez Warszawę za kilka dni, 11 listopada, to... powinna się tym zainteresować prokuratura. Zastanawiam się, dlaczego to zrobiły. Jeśli dla draki – byłaby to zwykła bandyterka.

Temat główny

Numer 46 - 02.11.2011
Wybory dały hegemoniczną władzę Donaldowi Tuskowi, który jednak ma przed sobą znane problemy: „Polskę w budowie” i kryzys. Ale o tym nikt nie mówi i mediów to nie obchodzi. Bo tematem nr 1 jest sytuacja w PiS-ie. Może więc jest to temat zastępczy? Nic podobnego.

Lustracja biskupa pod dywan

Numer 46 - 02.11.2011
Decyzja o mianowaniu biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca arcybiskupem i metropolitą katowickim ucieszyła tych, którzy odetchnęli z ulgą z powodu odejścia poprzedniego, niezbyt lubianego biskupa.

Spotkanie dwóch światów

Numer 45 - 31.10.2011
1 i 2 listopada to uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. To czas zadumy i religijnej symboliki. Starogreckie „symbolein” znaczy „zastępować”. Symbol jest czyimś reprezentantem, przedstawicielem, uobecnieniem. Krzyż to najważniejszy symbol całej tradycji europejskiej. To znak naszej tożsamości. Więcej. To strażnik zachodniej kultury i cywilizacji.

Mój niepokój społeczny

Numer 45 - 31.10.2011
Jak ustalił „Nasz Dziennik”, mjr Stanisław Kosmal, wiceprezes Państwowej Komisji Wyborczej, w stanie wojennym skazywał za rozpowszechnianie ulotek „mogących budzić niepokój społeczny”. W tej sytuacji zrozumiała staje się decyzja PKW zabraniająca mężom zaufania filmowania i fotografowania wyborów. W takich materiałach też mogły przecież pojawić się elementy wzbudzające niepokój społeczny.

Paszczyszyn otworzy Euro 2012

Numer 45 - 31.10.2011
Kiedy w 2008 r. przyznali nam Euro 2012, Kabaret Moralnego Niepokoju wymyślił skecz. W 2013 r. odbywają się obrady komisji śledczej ds. afery Euro 2012. Ustala ona, dlaczego na europejskich mistrzostwach zagrała Kolumbia i czy ma to związek z kolumbijską żoną wiceprezesa PZPN-u Tadeusza Paszczyszyna.

Spalić, ściąć, zamilczeć

Numer 45 - 31.10.2011
Minister Nałęcz wypowiedział się na temat największego polskiego zwycięstwa w historii, większego niż Grunwald i hołd pruski, czyli hołdu ruskiego, gdy car Szujski ukorzył się przed królem Zygmuntem i przyrzekł, że już będzie grzeczny. Jednocześnie jest to najbardziej przemilczane z polskich zwycięstw.