Opinie

Medialny zamordyzm

Numer 101 - 09.01.2012
Totalny atak na o. Rydzyka trwa. Toruński ośrodek naraził się, bo ośmiela się atakować miłościwie panującą nam platformerską władzę. KRRiT odrzuciła wniosek telewizji Trwam o koncesję na emisję cyfrową, która od sierpnia 2013 r. zastąpi emisję analogową. Rzeczniczka Rady przebąkuje o „różnorodności programowej” (fakt, nie ma w Trwam talk-show, mydła i powidła).

Obity i gumowany

Numer 101 - 09.01.2012
Dywan, po którym chodził Putin wystawił na licytację dla Owsiaka wojewoda wielkopolski Piotr Florek z PO. Czytam, że Putin chodził po nim w 2002 r., jest on obity, gumowany i mocno przylega do podłoża. Pamiętam tę wizytę, bo też byłem wtedy obity, gumowany i przylegałem do pod-łoża – podłogi radiowozu, gdzie kazano mi leżeć. Bo nie chciałem w Poznaniu mordercy setek tysięcy Czeczenów.

Świętowanie w Moskwie

Numer 101 - 09.01.2012
Prokurator generalny Andrzej Seremet pojechał do Moskwy świętować obchody 290-lecia prokuratury rosyjskiej. Prokuratury, która jest następcą prawnym organów śledczych ZSRS i w której historię wpisują się okrutne działania sowieckiego „wymiaru sprawiedliwości”. A i w obecnych czasach nie brakuje – jakże podobnych do poprzedniego systemu – śledztw, które mają na celu nic nie wyjaśnić.

Arłukowicz ma plan

Numer 101 - 09.01.2012
Nowy rok przyniósł ministrowi Arłukowiczowi straszliwą kompromitację, chaos, złorzeczenia, ogólnokrajowy płacz i zgrzytanie zębów.

Wojny w NPW ciąg dalszy

Numer 99-100 - 05.01.2012
Marek Pasionek, cywilny prokurator, który do czerwca 2011 r. nadzorował śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, został oczyszczony z zarzutów przekazywania tajnych informacji dziennikarzom i funkcjonariuszom amerykańskich służb przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Gen. Parulski jednak nie odpuszcza i w NPW nadal toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Chcą nas uciszyć!

Numer 5 - 14.09.2011
Joanna Najfeld stwierdziła, że organizacja, do której należy Wanda Nowicka, jest częścią międzynarodowego koncernu dostarczycieli aborcji i antykoncepcji. Werdykt sądu uniewinniający Najfeld to przyznanie prawdy jej słowom. Na szczęście sąd nie ugiął się pod pręgierzem politycznej poprawności.

Kiepskie dowcipy Platformy Obywatelskiej

Numer 5 - 14.09.2011
Zniesienie PIT-u to kolejna wrzutka wyborcza PO, populistyczny chwyt, a nie realna propozycja. Jak z wieloma tego typu pomysłami Platformy Obywatelskiej, po wyborach słuch o nich zaginie. Oczywiście sama idea nawet sensowna, ale zupełnie nie wiadomo, jak tego typu inicjatywę można by było zrealizować. Jak np. w nowym systemie rozliczalibyśmy nasze ulgi podatkowe?

Wyrok za palenie

Numer 5 - 14.09.2011
Nieostrożne obchodzenie się z ogniem – tak spalenie kukły Putina zakwalifikowała sędzia Joanna Gawarkiewicz-Maśloch. I za naruszenie przepisów przeciwpożarowych skazała Filipa Rdesińskiego, jajcarza z Akcji Alternatywnej Naszość na 500 zł grzywny. Słusznie! Trudno wyobrazić sobie bardziej nieostrożne używanie ognia, niż palenie b. pułkownika KGB.

CHŁOPAKI zdolne i niezdolne

Numer 5 - 14.09.2011
Im bliżej wyborów, tym częściej słychać pytania o zdolność koalicyjną PiS-u. Chodzi o to, że PiS jej nie ma, więc nawet jeśli uzyska dobry wynik, nie ma szans na rządzenie. Trudno by było inaczej, skoro wszystkie pozostałe partie maszerują do urn pod wspólnym hasłem: „Obronić kraj przez PiS-em”. To z kolei oznacza, że mamy co prawda 7 list, ale partie tylko dwie: PiS i anty-PiS.

Śledziem w ryj

Numer 5 - 14.09.2011
A Dyduch jak się będzie stawiał, to dostanie w ryj – powiedział senator PO w słynnym wałbrzyskim nagraniu. Poseł PO z Gdyni, Tadeusz Aziewicz, też lubi ten surowy styl. Kampanię do sejmu rozpoczął od publikacji nagrania, w którym na twarzach trójki jego młodych współpracowników lądują zdechłe śledzie. „Śledź nas w internecie” brzmi przekaz spotu.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO