Opinie

Bez zdolności honorowej

Numer 15 - 26.09.2011
Aktualny szef rządu Donald Tusk stwierdził niedawno: „Kiedy widzę tę zapiekłość smoleńską, która ma być orężem politycznym w kampanii, to powiem szczerze i brutalnie – dostaję mdłości”. Zdanie to padło, gdy lider opozycji określił jako propagandowe wysłanie (w siedemnaście miesięcy po katastrofie!) prokuratorów, by zbadali wrak samolotu.

Korupcja prawie go zabiła

Numer 15 - 26.09.2011
Czy pamiętacie Ryszarda Siwca, który podpalił się w 1968 r. na stadionie wśród rozbawionego tłumu, na dożynkach, organizowanych w hołdzie reżimowej władzy? Widzieliście uśmiechnięte twarze tancerek w ludowych strojach na tle płonącego człowieka? Głos radiowego komentatora nawet nie zadrżał. Poinformować? To nie mieściło mu się w głowie.

Wandale z Jasnej Góry

Numer 15 - 26.09.2011
Jak słyszę, sanepid nałożył surową karę na pewnego piekarza. Chodzi o oburzające zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do zakładu. Co podkusiło piekarza do tak nierozsądnego czynu, nie wiadomo. Nie ma co się dziwić, że surowa, lecz sprawiedliwa władza zareagowała błyskawicznie, choć mimo wszystko umiarkowanie.

PRL wraca PO się cieszy

Numer 16 - 27.09.2011
W Końskich uczniowie jednej z ponadpodstawowych szkół zostali spędzeni na spotkanie z kandydatem PO do parlamentu. Zamiast lekcji religii i historii. W końcu historia jest nauczycielką życia. Niech młodzi uczą się więc, że tylko parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zapewnią im to, co najlepsze.

Kneblowanie prawnika

Numer 16 - 27.09.2011
Prawo do obrony jest świętym prawem pozwanego. Dlatego uważam, że postawienie zarzutów dyscyplinarnych radcy Sławomirowi Sawickiemu, który bronił poety Jarosława Marka Rymkiewicza, to niebezpieczny precedens. Podał on przecież prawdziwe fakty dotyczące pracowników „Gazety Wyborczej” i ich rodzin.

CHOĆBY głową W MUR

Numer 16 - 27.09.2011
Kibice na oprawach stadionowych przypominają władzy, czego chcą obywatele. Ludzie poprawiają pomniki – w Białymstoku dostawili orłu ko-ronę i dopisali napis, którego brakowało. Rozstawili kolejny namiot, pilnują swoich miejsc pamięci, bo na policję nie mają co liczyć. Wreszcie, aby zwrócić uwagę na przekręty w urzędach, przed Kancelarią Premiera podpalił się w desperacji Andrzej Ż.

Ksiądz ODGANIA posła

Numer 16 - 27.09.2011
Bracia, Dariusz i Ireneusz Raś, dokładają wszelkich możliwych starań, aby duchowni i wierni archidiecezji krakowskiej głosowali na partię władzy. Pomimo tych działań doszło do istotnego wydarzenia w Skawinie. Otóż proboszcz jednej z tamtejszych parafii, ks. prałat Edward Ćmiel, odmówił udzielenia poparcia posłowi PO Jackowi Krupie: byłemu burmistrzowi i byłemu staroście.

Przekaz jest najważniejszy!

Numer 16 - 27.09.2011
Pierwszy przekaz jest zawsze najważniejszy. Reżimowe media wiedzą o tym doskonale. Wie o tym TVN, który po podpaleniu się Andrzeja Ż. czekał dwie godziny, „ustalając okoliczności”. O potrzebie odpowiedniego opisania faktów, wiedzą również portale, w których czołówki były zgodne: „Mężczyzna, który się podpalił, wcześniej wysyłał listy do PiS-u”.

Niech sataniści utrzymują TVP

Numer 14 - 24.09.2011
Jak nie są wam potrzebne pieniądze od wierzących, to czas się z nimi pożegnać. Tak można podsumować odpowiedź biskupa Meringa na list Juliusza Brauna. Szef TVP stwierdził, że abonament i tak wynosi zaledwie 12 proc. budżetu spółki. W ten sposób oznajmił, że nasze pieniądze nie są TVP potrzebne.

Zakazany Smoleńsk

Numer 14 - 24.09.2011
Gdyby gubernator Smoleńska nakazał odwołanie prelekcji o tragedii z 10 kwietnia 2010 r., byłbym oburzony, ale aż tak bym się nie zdziwił. Rosyjska władza prawdy nie lubi.