Opinie

Europejski festiwal hipokryzji

Numer 111 - 20.01.2012
W Europie trwa festiwal oskarżania rządu Węgier o „niszczenie demokracji”. Do chóru oburzonych raźno dołączyli polscy politycy. Tomasz Nałęcz stwierdził nawet, że Węgry są „piekłem” – w porównaniu do „wolnościowego raju” w Polsce. Jak w Salonie24 zauważył jednak bloger Zebe, owe budzące grozę reformy Orbána upodabniają Węgry nie do III Rzeszy, lecz do... naszego państwa.

Mowa do słupa

Numer 110 - 19.01.2012
Naukowcy z Krakowa obalili bzdury mainstreamowych mediów o gen. Błasiku. Padła teoria naciskowa. A Kublik i Czuchnowski nadal swoje (Wyborcza.pl, 14 stycznia): „Przełomowego newsa nie ma. Dotąd nie podważano ustaleń Rosjan, że generał był w kokpicie (tam znaleziono jego ciało)”. Był, bo tak mówią Rosjanie.

Seremet – listek figowy?

Numer 110 - 19.01.2012
Pozostawienie Parulskiego na stanowisku (dzięki prezydentowi Komorowskiemu oraz dwuznacznej roli Donalda Tuska w całej tej awanturze) będzie całkowitym upokorzeniem Seremeta. Zniknie ostatni listek figowy, mający świadczyć o niezależności prokuratury od rządu.

Smoleńsk, głupcze!

Numer 110 - 19.01.2012
Garść oczywistości. Smoleńsk jest najważniejszy. Tragedia z 10 kwietnia (i następne 21 miesięcy) jak soczewka skupia patologie, które trapią Polskę. Nowotwory, które nie pozwalają jej się rozwijać, ciągnąc w stronę zupełnego rozpadu. Smoleńsk odsłania przed nami zupełną niesuwerenność mediów, ich usłużność wobec rządu, wręcz wykonywanie „zadań”, jak w wypadku fałszywek dotyczących Błasika.

Profesorska flegma

Numer 110 - 19.01.2012
No i zaczęło się to samo, co po 10 kwietnia 2010 r.: skoro zdemaskowano nasze kłamstwa, musimy bredzić głośniej i bezczelniej, co rozpoczął ekspert Hypki. Wczoraj odezwał się ten, którego dawny kolega Ryszard Bugaj wspominał słowami: „Przychodzili do mnie i ci z etosu, i ci z nieboszczki i donosili, że Nałęcz to żmija i krętacz”.

Katastrofa ekspertów

Numer 110 - 19.01.2012
Po publikacji ostatnich stenogramów z lotu Tu-154M duża część znawców wpadła w popłoch. Dziś trzeba modyfikować wersję o naciskach gen. Błasika. Znamienny jest przypadek Tomasza Hypkiego. W sierpniu 2011 r. Hypki głosił: „Gdyby generał siedział cicho, tobyśmy nie wiedzieli, że on tam w ogóle był, a on mówił, że nic nie widać, odczytywał wysokość.

Pycha oszczerców

Numer 108 - 17.01.2012
Prokuratura zapewnia, że śledztwo smoleńskie jest dla niej absolutnym priorytetem. Jeśli tak prowadzi swoje najważniejsze dochodzenie, to aż strach pomyśleć, jak wyglądają inne. Prokuratura mówi bowiem po prawie dwóch latach pracy głównie o tym, czego nie ma i czego Rosjanie wciąż jej nie przekazali. Wciąż nie mamy dowodów rzeczowych, takich jak wrak czy czarne skrzynki.

21 miesięcy szkodzenia

Numer 108 - 17.01.2012
W wymiarze procesowym za kompromitację śledztwa smoleńskiego w największym stopniu odpowiedzialny jest prok. Parulski. Jest rzeczą niebywałą, że osoba ta trwa na swoim stanowisku, wciąż decydując o kierunku śledztwa. Odpowiedzialność spada też oczywiście na Jerzego Millera, twórcę raportu powtarzającego fałszywe tezy MAK-u.

Wirtual zamiast reality

Numer 108 - 17.01.2012
Jest taka bananowa republika, której elita ginie w katastrofie samolotu. Dochodzi do niej na ziemi sąsiada, który mataczy i nie oddaje dowodów tragedii. Ta republika to Polska, a opisana sytuacja, mimo wszelkich niejasności, najwyraźniej zdecydowanie odpowiada zbyt wielu jej obywatelom.

Co słychać w Unii?

Numer 108 - 17.01.2012
Dawno nie zaglądaliśmy do UE. Unia miała ułatwiać, wspierać i zwiększać demokrację. Szybka szosa przebiegnie z Berlina do Kaliningradu. Może dlatego małe Wąbrzeźno ma piękną obwodnicę, a awantury nad Rospudą zablokowały trasę na Litwę. Via Baltica pójdzie na Bałkany przez Rostock i Niemcy, zamiast planowaną od 40 lat trasą przez Szczecin i Śląsk.