Opinie

Polska tańczy Gangnam Style!

Numer 398 - 29.12.2012
Od dawna mamy do czynienia z niepoważnymi zachowaniami polskich dyplomatów. Zresztą jest to szerszy odprysk prezentowanego przez rządzącą formację braku szacunku do państwa, do polityki, do instytucji państwowych. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych wszystko zaczęło się od ministra Radosława Sikorskiego.

Oswajanie z upiorami

Numer 398 - 29.12.2012
Telewizja Polska obchodzi swoje 70-lecie i z tej okazji w TVP Info co rusz atakują widza upiory z najgorszych lat. Cytowane są wystąpienia takich gwiazd ekranu i komunistycznych specsłużb jak Jerzy Putrament. Namiętnie pokazywana jest Irena Dziedzic, a o wypowiedzi proszeni są utrwalacze reżimu z lat 80.

Wstęp do nadziei

Numer 398 - 29.12.2012
Mija ważny rok. Pierwszy od pięciu lat rok, w którym w wielu sondażach PiS wyprzedziło PO, choć sondaże zmienne są i będą. Był to rok upadku dwóch mitów. Pierwszy to „teflon” otaczający Tuska, czyli teoria, że cokolwiek by się działo, to panowanie PO jest niezachwiane.

Nieudacznicy i fachowcy

Numer 397 - 28.12.2012
Były minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, autor niesławnego raportu jeszcze bardziej niesławnej komisji ws. katastrofy smoleńskiej uważa, że nie ma żadnych powodów do wznowienia prac tejże komisji. Że w tej sprawie w ciągu tych 17 bez mała miesięcy, które upłynęły od ogłoszenia raportu jego komisji, nie zdarzyło się absolutnie nic, co mogłoby usprawiedliwić wznowienie prac.

Polska uziemiona

Numer 397 - 28.12.2012
Po autostradach, które trzeba było remontować, zanim wjechali na nie kierowcy, mamy w III RP kolejną fuszerkę. Kilka miesięcy po uruchomieniu lotniska w Modlinie trzeba było je praktycznie zamknąć, bo w pasie startowym zauważono dziury, które groziły katastrofą. Wykonawca pasa przekonuje, że to przez mrozy.

Chata Millera

Numer 397 - 28.12.2012
Joanna Lichocka

Rok ducha

Numer 397 - 28.12.2012
Potrzebę duchowej działalności człowieka miał wyeliminować wiek XX. Najnowsze odkrycia techniczne powodowały, że śmiało podważano sens inwestowania w rozwój ludzkiej duchowości, włącznie z religią, a nawet wyższą kulturą. Pojawiły się duchowe antycywilizacje: faszyzm i komunizm, czerpiące z wiary w ludzką siłę i odrzucające tradycyjny system wartości.

Walka z mową nienawiści wg PO

Numer 396 - 27.12.2012
„Gdyby taki gnój jak Wszołek urodził się o 50 lat wcześniej, byłby idealnym nadgorliwym ubeckim sukinsynem” – takim tekstem na Twitterze, autorstwa jednego z lemingów przebywających na tym portalu, zachwyciła się poseł PO Ligia Krajewska, zaznaczając go jako swój „ulubiony”.

Hodowcy rasizmu

Numer 396 - 27.12.2012
Dawid Wildstein

Rzeź niewiniątek

Numer 396 - 27.12.2012
Zalew pogaństwa serwowany nam na święta przez antychrześcijańskie media przestaje dziwić. To jest wpisane w ich ideologię i postrzeganie świata. Tak jak wszechwładny Herod przestraszył się maleńkiej Dzieciny, tak i dzisiaj zbrojni w mamonę możni chcą zabić i zniszczyć chrześcijaństwo.