Opinie

Obowiązek każdego z nas

Numer 37 - 21.10.2011
Niszczenie symboli chrześcijańskich, podważanie obecności krzyża w instytucjach państwowych, szydzenie z ludzi wierzących – to nowy ruch, który został zalegalizowany wyborem Palikota do Sejmu. Co gorsza, ruch ten ma wsparcie największych mediów popierających rząd. Rok temu wydawało się, że bitwa rozgrywa się o jeden krzyż na Krakowskim Przedmieściu.

Tak modernizuje PO

Numer 38 - 22.10.2011
Dwa szokujące fakty. Prezesi polskich banków zarabiają miliony złotych rocznie. Polska, według raportu Banku Światowego, spadła na 62. pozycję w zestawieniu krajów świata pod względem wolności gospodarczej. To za Rwandą. Prezesi dużych banków: dochody 100–500 tys. zł miesięcznie. Najbardziej znany z nich, zaufany doradca Donalda Tuska Jan Krzysztof Bielecki, jako szef Pekao SA od 2003 do 2010 r.

Popierając „Holocausto”

Numer 38 - 22.10.2011
W radiowej Zetce wyemitowano rozmowę Janusza Weissa z Adamem Darskim, „Nergalem” vel „Holocausto”. Poganinem i satanistą. Janusz Weiss przekazał „Holocausto” wyrazy poparcia. Ubolewał nad jego usunięciem z telewizji publicznej. Drogi Januszu, wspominam naszą zna-jomość sprzed 25 lat z rozrzewnieniem. Nie potrafię zrozumieć, jak ktoś taki jak Ty może uważać „Holocausto” za sympatyczną postać.

O nas bez nas

Numer 38 - 22.10.2011
Rządowi premiera Donalda Tuska Europa znów pokazała miejsce w szeregu. Popołudniowa część niedzielnego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli odbędzie się już bez premiera Donalda. Bo szefa polskiego rządu, który tak chełpi się uznaniem na świecie, po prostu nie zaproszono!

Naiwniacy od prania brudów

Numer 38 - 22.10.2011
Scenariusz jest zawsze taki sam. Polityk cierpiący na chroniczne parcie na mikrofon i szkło daje się złapać na lep wywiadu do tygodnika, radia lub telewizji, które od lat znane są z niezmordowanego, bezpodstawnego dowalania jego partii. Polityk z chronicznym parciem nie gardzi takimi mediami, nie stosuje ich bojkotu, nie odrzuca dziennikarskich plew.

Ryzykowanie Polską

Numer 36 - 20.10.2011
Ostatnie wypowiedzi najważniejszych polityków Unii Europejskiej świadczą o tym, jak poważna jest dziś sytuacja. Przestraszone rządy państw unijnych najprawdopodobniej będą nadal starały się utrzymać stabilną sytuację poprzez dodrukowywanie pieniędzy, ale w ten balon nie będzie można dmuchać wiecznie. To kwestia już nie lat, lecz kilku najbliższych miesięcy, gdy pęknie.

Gra bezideowców

Numer 36 - 20.10.2011
Palikot jest bardzo wygodny dla Platformy Obywatelskiej. Po pierwsze, taki cichy koalicjant jest wyjątkowo skutecznym sposobem na szantażowanie PSL-u. Po drugie, Platforma jest tworem absolutnie bezideowym, będzie więc dostosowywać swoją grę Palikotem do aktualnych nastrojów społecznych. Partia ta może bronić krzyża, jeśli uzna, że należy reprezentować bardziej konserwatywny elektorat.

Zbrodnicze milczenie

Numer 36 - 20.10.2011
Minął rok od zamordowania – wiemy już, że z przyczyn czysto politycznych – pracownika biura PiS-u Marka Rosiaka. Wbrew rozpowszechnianym przez polityków PO i media kłamstwom, wiemy, że były działacz Platformy nie był szaleńcem. Morderca był w pełni poczytalny, wiadomo też, że chciał zamordować Jarosława Kaczyńskiego i że wobec silnej ochrony, jaką miał prezes PiS-u, od tego zamiaru odstąpił.

Więcej nacjonalizmu!

Numer 36 - 20.10.2011
Kiedyś na spotkaniu młodych lewaków miał wykład pewien lewicowy Żyd z Izraela. Pamiętam ich miny, gdy usłyszeli pierwsze zdanie: wy w Europie zapomnieliście, że nie ma demokracji bez nacjonalizmu. Tłumaczył, że demokracja może istnieć tylko wtedy, kiedy istnieje wspólnota gotowa bronić swojej tożsamości i dumna ze swojego dziedzictwa. Oczywiście oburzeni młodzi lewacy buczeli, krzyczeli i tupali.

WPUSZCZENI W MALINY

Numer 36 - 20.10.2011
Bogdan Święczkowski, szef ABW za rządów PiS-u, oraz Dariusz Barski, zastępca prokuratora generalnego w tym samym okresie, jeszcze 22 września mogli ubiegać się o miejsca w Sejmie jako prokuratorzy w stanie spoczynku.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO