Opinie

Dyskusja, nie konflikt

Numer 41 - 26.10.2011
Sytuację między Ziobrą a Kaczyńskim postrzegam jako pozytywną różnicę zdań. Europoseł nieraz udowodnił, że jest lojalny wobec prezesa. Wydaje się więc, że Zbigniew Ziobro oczekuje dyskusji nad strategiami, które pozwolą jego partii osiągnąć większą efektywność. Przed Polską stoją bardzo poważne wyzwania.

BOR winny?

Numer 41 - 26.10.2011
Wydaje się, że o ile Biuro Ochrony Rządu dopełniło wszystkich procedur na terytorium Polski, o tyle, nie można powiedzieć tego samego o działaniu BOR-u na terenie Rosji. Przykładowo, wszystko wskazuje na to, że nie było nadzoru nad urządzeniami nawigacyjnymi. Jednocześnie na uznanie zasługuje fakt, że bronili ciała prezydenta i nie dali go zabrać Rosjanom.

Państwo czy spółka?

Numer 41 - 26.10.2011
Grecy są dzielnym narodem. W XIX w. długo walczyli o swoją niepodległość. W czasie wojny bili się z Niemcami – mieli bohaterską partyzantkę. Po wojnie wielu z nich trafiło jednak do Republiki Federalnej Niemiec w roli gastarbeiterów. Byłem w Grecji w czasie ostatniego kryzysu paliwowego i widziałem, jak Grecy sobie z nim radzą. Zupełnie jak my w stanie wojennym.

Kop od bossa

Numer 41 - 26.10.2011
80-letni staruszek z małego miasteczka naraził się lokalnym bossom. Poszło o przewały z gruntami. Łobuzy obrzucały czymś jego dom, więc nie wytrzymał i pogroził im nożem. Dla policji jasne: do psychiatryka. Biegli przyklasną, bo chcą dostać kolejne zlecenia. Dziennikarze wzruszą ramionami. Biega z nożem? Wariat. I nie umie napisać e-maila, tylko bazgroły.

PRL bis

Numer 42 - 27.10.2011
Sprawa Zdzisława Lachowskiego potwierdza, że kadry dyplomatyczne i państwowe III RP wywodzą się z czasów PRL-u. O przeszłości tego urzędnika dowiadujemy się wtedy, kiedy pełni on już swój urząd. Świadczy to o katastrofalnym stanie osłony kontrwywiadowczej, która na etapie typowania osób do objęcia stanowisk państwowych powinna eliminować byłych konfidentów bezpieki cywilnej i wojskowej PRL-u.

Utalentowani ludzie

Numer 42 - 27.10.2011
Bronisław Komorowski. Został prezydentem RP. W styczniu br. spożył (podczas konferencji w Davos) lunch w towarzystwie innych talentów, m.in. Saifa Kaddafiego, syna i prawej ręki libijskiego wodza. Radosław Sikorski. Ostatnio przybył do Libii i wyraził „uznanie dla działań Narodowej Rady Libijskiej”. Szefowi MSZ-etu towarzyszyła delegacja przedstawicieli polskiego biznesu. Esencja talentu. Np.

Biznes władzy

Numer 42 - 27.10.2011
Kiedy, kiedy wreszcie to zrobi? Przecież ma już 100 proc. wydawnictwa „Presspublica”, i to już od kilku ładnych dni, więc czemu jeszcze tam są? Lisicki, Ziemkiewicz, Wildstein, Karnowski i jeszcze kilku takich, którym się władza nie całkiem podoba? Którzy nie widzą jednoznacznie zagrożenia opozycją i nie chronią jak mogą i umieją premiera?

Harem Tuska

Numer 42 - 27.10.2011
Spójrzmy na mieniący się wszelkimi barwami harem naszego premiera. Dobrze oddaje on preferencje tego męża stanu! Kogóż w tym przybytku rozkoszy nie ma. Widać buldogów kilku, we fraki ubranych, a także grupę prawdziwych przyjaciół Rosji, co ten bruderszaft praktykują od dziesięcioleci.

Gratulacje dla Lisa

Numer 42 - 27.10.2011
A jest czego gratulować! Pomińmy to, że gwiazdor telewizji szczyci się wszędzie, jak to odkrył „prawdziwą twarz” Jarosława Kaczyńskiego. Po prywatnej rozmowie dziennikarza „Wprost” z Cymańskim ten wraz z „ziobrystami” ma teraz przegwizdane u prezesa. Oburzony publikacją wywiadu, w którym padły nieprzyjemne słowa pod adresem stronników Kaczyńskiego, był nawet jeden z redaktorów „Gazety Wyborczej”.

Nie kopać Kopacz

Numer 40 - 25.10.2011
Chłopaki się biją. Dziewczyny płaczą. Pod dywanem w PO trwa walka bulterierów z ratlerkami, szpiców syberyjskich z owczarkami niemieckimi. Tylko 12 proc. Polaków uważa, że Ewa Kopacz powinna być nowym marszałkiem Sejmu – wynika z sondażu TNS OBOP dla „Wiadomości” TVP1. Kto wymyślił ten sondaż?