Opinie

Idol z Lublina

Numer 13 - 23.09.2011
Kim naprawdę jest ten typal? – dno półświatka czy elita? – chrześcijanin, satanista? – lewak czy kapitalista? – typ tchórzliwca czy zuchwalca? – krytyk Tuska, Tusko-chwalca? – bliższa mycka mu czy turban? – późny Lis to, wczesny Urban? – git seksista, kryptogej? – z KGB czy z CIA? – padalec czy czarna mamba? – wiew Ozonu, fetor szamba?

Otchłań kreatywnej księgowości

Numer 13 - 23.09.2011
Komentarz w sprawie „błędu” w bilansie płatniczym NBP może być tylko jeden. Ciekawe, w ilu jeszcze miejscach mamy tego typu „drobne” pomyłki. Chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby błąd taki popełnił przedsiębiorca skarbowy w zeznaniu podatkowym, zostałyby wobec niego wyciągnięte bardzo poważne konsekwencje prawne. Niestety, w tym wypadku pan minister myli się, następnie po prostu się uśmiecha.

BAL u komisarzy Katarzyna Gójska-Hejke

Numer 13 - 23.09.2011
Publikujemy dziś zdjęcia, na których mogą Państwo zobaczyć, jak wygląda szkolenie pracowników Państwowej Komisji Wyborczej. Konia z rzędem temu, kto zgadnie, czego nauczyli się członkowie PKW na tym kursie i jak zdobytą wiedzę będą wykorzystywali w czasie wyborów. Nasi dziennikarze chcieli o tym porozmawiać z szefostwem komisji.

Tusk władzy NIE ODDA, zabiorą mu

Numer 13 - 23.09.2011
Coraz więcej osób pyta mnie, czy Donald Tusk tak źle prowadzi kampanię, bo chce przegrać wybory i zwalić kryzys na PiS? Uważam to za nonsens. Tusk będzie bronił się rękami i nogami. Przegrana może dla niego okazać się biletem w jedną stronę. Cały świat polityczny i medialny zwali wtedy na niego wszystkie winy, włącznie z kompromitacją państwa wokół tragedii smoleńskiej i kryzysem gospodarczym.

Fetysze wszelakie

Numer 12 - 22.09.2011
Już nie lateks czy pejcze. Dziś młody, wykształcony, z wielkiego miasta ma nowy fetysz. Jest nim „zdolność koalicyjna”. Partia zdolna do kom-promisu, zdolna do ustępstw – to coś, co podnieca dzisiejszego wykształconego Polaka-Europejczyka. I tak zaczyna się lansowanie partii bez właściwości. Zdolność koalicyjna jest odwrotnie proporcjonalna do wierności swoim własnym założeniom.

Zwiększyć kordony

Numer 12 - 22.09.2011
Po tym, jak wygwizdano go na stadionie w Gdańsku, po tym, jak padło słynne pytanie „jak żyć” (pozostawione bez odpowiedzi), Donald Tusk unikał bezpośrednich spotkań z Polakami. I miał rację. Gwizdy, okrzyki, transparenty i śpiewy o „matole” są niemal gwarantowane.

Zapomniany wykluczony

Numer 12 - 22.09.2011
Czy ktoś pamięta jeszcze o Bartku wędrowniczku, który kilka miesięcy temu dziarsko prezentował się obok premiera na konferencji prasowej? Tych milion pomysłów na walkę z wykluczeniem, a jeszcze wcześniej – walkę z Rychami i Zbychami w komisji śledczej? Nie? Ostatnio Arłukowicz o sobie przypomniał. Ale zapomniał o programie swojej partii.

Agonia NFZ

Numer 12 - 22.09.2011
Pod rządami PO-PSL śmierć zagląda w oczy pacjentom, szpitalom i oddziałom NFZ-u. PO już przed wyborami 2007 r. obiecała radykalną poprawę w służbie zdrowia. Minister Kopacz postawiła na „komercjalizację”. To miał być jej pokazowy numer. Tymczasem nawet chorzy na raka miesiącami czekają na terapię, a szpitale toną w długach. NFZ nie chce im płacić za obowiązkowe świadczenia ratujące życie.

Nie wolno nam zapomnieć o taśmach Leppera!

Numer 12 - 22.09.2011
Zachowanie prokuratury w sprawie taśm Leppera jest dla mnie niezrozumiałe. Z jednej strony dokonuje ona przecieku dotyczącego części informacji w tej sprawie. Z drugiej otacza wszystko przedziwną zasłoną tajemnicy. Od początku mówiłem, że część nagrania jest słabszej jakości. Mimo to słychać na nim wyraźnie nazwisko Janusza Kaczmarka.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO