Opinie

Pic na wodę

Numer 20 - 01.10.2011
W ładza z dumą obwieściła, że w naszym kraju znowu doszło do superwydarzenia: chodzi o szczyt Partnerstwa Wschodniego. Premier przed wyborami ściska się z przywódcami innych państw. „Rąsia, buzia, klapa” – tylko goździka brakuje. Co mają z tego Polacy? Na razie korki, bo jak zwykle stolicę państwa ogarnia paraliż, gdy przyjeżdżają do nas Bardzo Ważne Osoby.

Zuch generał Parulski!

Numer 20 - 01.10.2011
Hurra! 548 dni po katastrofie nasi prokuratorzy i biegli dokonali oględzin wraku tupolewa. Gen. Parulski z kolegami byli na miejscu tragedii już 10 kwietnia i nie raczyli zrobić nawet zdjęć rozbitej maszyny. A przecież za pomocą takiej dokumentacji można odtworzyć sposób odpadania poszczególnych fragmentów samolotu. I ustalić, czy nie odrzucił ich wybuch.

Kocham sondaże

Numer 20 - 01.10.2011
Uwielbiam sondaże! Największy podziw wzbudzają te przeprowadzane przez sondażownie, które założyli dawni funkcjonariusze komunistycznego państwa. PRL-owska rzetelność to jest coś! Otóż po tym, jak okropny Kaczyński ujawnił narodowi, że obok tych publicznych istnieją sondaże wewnętrzne, takie prawdziwe, serca sondażowni pękły. Funkcjonariuszy opanował popłoch, nie wiedziano, co zrobić.

Budżet z księżyca

Numer 18 - 29.09.2011
Gdyby każdy z nas prowadził budżet domowy tak, jak minister Rostowski budżet państwa, skończyłoby się to rozwodem. Ta ustawa budżetowa to absolutnie dokument księżycowy. Wszystkie zawarte w nim wskaźniki ekonomiczne są nierealistyczne. Nie ma żadnych szans, żeby wzrost gospodarczy osiągnął 4 proc. Wiedzą to wszyscy poza jednym wyjątkiem – Jackiem Rostowskim.

10 proc. prawdy o Smoleńsku

Numer 18 - 29.09.2011
Wiedzieliśmy już przedtem, że rosyjskie ustalenia w sprawie Smoleńska są nieprawdziwe, nie znaliśmy jednak dokładnej skali fałszerstw. Te informacje potwierdzają, że dokumenty przysłane z Moskwy są całkowicie nierzetelne. Oznacza to niestety, że śledztwo jest na początku drogi.

Platforma, czyli megaobciach

Numer 18 - 29.09.2011
Platformie nie udało się powtórzyć manewru, który dał jej zwycięstwo w poprzednich wyborach i z którym teraz też wiązała gigantyczne nadzieje. Polegał on na wzbudzeniu „baraniej paniki” przed możliwością dojścia do władzy PiS-u jako partii obciachu. PiS miał nas kompromitować nie tylko w Europie, ale wręcz na całym świecie.

Pogarda wobec ofiar

Numer 18 - 29.09.2011
Trzeba było półtora roku, aby prokuratura wojskowa, badająca okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem, zgodziła się na ekshumację ciała jednej z ofiar. Kilkanaście miesięcy, w czasie których rodziny ofiar uparcie podnoszących tę kwestię były wyśmiewane, oskarżane o nekrofilię i szaleństwo. Mamy prawo wiedzieć, kogo pochowaliśmy – powtarzali.

Zamachu nie było, bo tak kazał Lisicki

Numer 18 - 29.09.2011
Piotr Skwieciński w „Rzeczpospolitej” wyśmiał informacje „Codziennej” o raporcie ekspertów na temat Smoleńska. Rozbawiło go, że niepodający nazwisk eksperci mogą być zagrożeni nie tylko w Polsce, ale „w skali światowej od Kamczatki po Vancouver”.

Decyzje polskich sędziów pokazują, że rodzina nie jest wartością.

Numer 19 - 30.09.2011
Decyzje polskich sędziów pokazują, że rodzina nie jest wartością. A już na pewno nie jest nią rodzina wielodzietna. Kto ma więcej niż dwoje potomstwa (ja mam czworo), wie, że w szkole, w przychodni, w urzędzie, a nawet w sklepie jego rodzina będzie traktowana jak patologiczna. I taką logiką kierował się też sąd, odbierając matce prawo do opieki nad córką.

Gaz w Polsce jest dziś prawie najdroższy w Europie.

Numer 19 - 30.09.2011
Gaz w Polsce jest dziś prawie najdroższy w Europie. W Niemczech jest dużo tańszy, mimo że koszt jego przesłania jest większy. Dlatego działania Komisji Europejskiej, badającej, czy działania Gazpromu są zgodne z prawem, leżą w naszym interesie. Należało wynegocjować z Rosją umowę krótkoterminową. Szczególnie że coraz optymistyczniej rysują się perspektywy związane z gazem łupkowym.