Opinie

Ułomna prywatyzacja

Numer 65 - 25.11.2011
Zatrzymanie Gromosława Cz. nie odsłoniło nic, czego nie wiedziałoby od dawna wielu ludzi biznesu, władzy, policji i tajnych służb. Co najwyżej odsłonięto przed naiwnymi to, jak wyglądają kulisy prywatyzacji w Polsce. Gdy w grę wchodzą tego typu nieformalne powiązania biznesowe, najczęściej liczą one znacznie więcej ogniw niż piątka zatrzymanych.

Sikorski i satrapa

Numer 65 - 25.11.2011
Białoruski sąd skazał Alesia Bialackiego – niezłomnego obrońcę praw człowieka – na 4 i pół roku więzienia o zaostrzonym rygorze. Usatysfakcjonowany może być nie tylko Łukaszenka, ale i Radosław Sikorski. Bez kierowanego przez niego MSZ satrapa w Mińsku nie dostałby dowodów, na których oparłby proces opozycjonisty.

Rosja grozi USA

Numer 65 - 25.11.2011
W ostatnich latach stosunki Stanów Zjednoczonych i Rosji opierały się na wierze administracji amerykańskiej w to, że Moskwa może być ważnym partnerem w rozwiązywaniu problemów w Afryce Północnej i Azji. Nie wiadomo, czy bilans tej współpracy jest dla USA korzystny. Kreml tradycyjnie lubi rozwiązywać te problemy, które sam wywołał.

Rosjanie podziękowali Tuskowi

Numer 65 - 25.11.2011
Miedwiediew w ostrym orędziu zagroził Europie i zapowiedział m.in. ulokowanie przy granicy z Polską rakiet Iskander. Ma to być reakcja na rzekome tworzenie w Polsce oraz innych krajach tarczy antyrakietowej. Tymczasem projekt ten już dawno został sprowadzony do szczątkowej formy – także za sprawą postawy obecnych polskich władz, które nie chciały drażnić Rosji.

Uważaj, Palikot!

Numer 63 - 23.11.2011
Nie wiemy, jakie kwalifikacje ma Anna Grodzka, by pełnić swoją funkcję w komisji. Nie można więc jej od razu skreślać. Jednak najprawdopodobniej nie o kompetencje Grodzkiej tu chodzi, ale o jej transseksualizm. To dzięki niemu znalazła się na listach Ruchu Palikota.

Chlapanie ozorem

Numer 63 - 23.11.2011
Obniżenie wartości KGHM, wskutek czego 2 miliardy stracił skarb państwa (a więc my wszyscy), to efekt braku wyobraźni i kompetencji premiera. Szczególnie widoczne było to w niekonkretnych i nieprzemyślanych uwagach Donalda Tuska z exposé. Zdaje się, że ludzie z jego ekipy nie kojarzą związków przyczynowo-skutkowych, jakie mogą łączyć wypowiedzi premiera i sytuację na rynku polskim.

Wyrywanie panienek

Numer 63 - 23.11.2011
Czy zalegalizowane przez Palikota prostytutki będą musiały pracować do 67. roku życia? – to pytanie rozpala internautów. „Emerycie! Wesprzyj Tuska czynem, umrzyj przed terminem!” – brzmi przeróbka hasła z PRL-u.

Sami swoi

Numer 63 - 23.11.2011
Najnowszy odcinek popularnego przed laty filmu „Sami swoi” wygląda tak. W ostatnich latach premier Tusk skutecznie wmówił Kargulom i Paw-lakom, że żyją na zielonej wyspie. Ale warunkiem, żeby nadal tak było, jest zablokowanie powrotu Kaczyńskiego. Kargule i Pawlaki uwierzyli i pomogli. Teraz jedni i drudzy czekają, że im na zielonej wyspie się nie pogorszy. A jeśli już, to nie im, tylko sąsiadom.

Niewygodna konferencja o Smoleńsku

Numer 63 - 23.11.2011
W sprawie Smoleńska każdy racjonalny głos jest zakrzyczany. Kilkunastu profesorów z całej Polski zwróciło się do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o pomoc w zorganizowaniu konferencji naukowej poświęconej katastrofie smoleńskiej. Profesorowie chcieli się zająć tylko mechanizmem zniszczenia samolotu. Od strony naukowej.

Koniec żartów?

Numer 64 - 24.11.2011
Od początku do końca sprawa strony AntyKomor.pl nie służy polskiej demokracji, wolności wypowiedzi ani kondycji polskiej satyry politycznej. Zamiast ścigać poważnych przestępców, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymują studenta anglistyki. Teraz zaś, w mojej opinii, prokuratura brnie w różne tłumaczenia, zamiast w ogóle zrezygnować z ciągnięcia tej absurdalnej sprawy.