Opinie

Druzgocące zmęczenie materiału

Numer 217 - 26.05.2012
Naśladując prof. Biniendę, obserwowałem zderzenia materiałów. A konkretnie materiału, z którego ulepiony jest Niesiołowski, z tym, z którego zrobiona jest Ewa Stankiewicz. Porównałem też materiał, z którego wykonany jest sam prof. Binienda, z tym, z którego klei się paniusie w TVP. Po analizie wykryłem koszmarny błąd strategiczny ludzi Tuska.

Katastrofa, czyli duperele

Numer 217 - 26.05.2012
Do Polski przyjechał prof. Wiesław Binienda, ekspert NASA, zaliczony przez prezydenta do „egzotycznych naukowców z Australii czy Nowej Gwinei”. Egzotyka profesora polega na tym, że raportu MAK-u nie bierze na piękne oczy gen. Anodiny. Zamiast tego z ekscentrycznym uporem poddaje badaniu ostatnie sekundy lotu tupolewa. Używa do tego wartego 10 mln dol. oprzyrządowania.

Tusk, czyli Palikot

Numer 217 - 26.05.2012
Znakomity, jak zawsze, Andrzej Krauze jeden z najwybitniejszych rysowników polskich paru ostatnich dekad, opublikował właśnie swoją najnowszą, genialną w swojej prostocie recenzję z działalności rządu PO-PSL. Na rysunku polityk rozparty na fotelu (premierowskim?) mówi do innego, zgiętego w pokornym ukłonie: „Wcale tego nie zauważyliśmy, kiedy z rządu miłości zamieniliśmy się w rząd nienawiści.

Dokąd spieszy się Tusk

Numer 216 - 25.05.2012
O ustawie emerytalnej powiedziano już chyba wszystko. Tak naprawdę niewiele było do komentowania, bo nie jest to przecież żadna „reforma”. Ot, prosty nakaz pracy dłużej za tyle samo, który potrafiłby zarządzić każdy szef firmy stojącej na skraju bankructwa. Oczywiście gdyby miał wystarczająco silną władzę, by móc tak jawnie niesprawiedliwe rozwiązanie wyegzekwować.

Absurdalne kłamstwa

Numer 216 - 25.05.2012
Od kilku tygodni prorządowe media straszą perspektywą jatki, do której ma dojść 10 czerwca przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Agresorami będą uczestnicy marszu pamięci, a ofiarami mieszkający w hotelu Bristol piłkarze Rosji. Cel tych kłamstw jest zupełnie oczywisty. Roztaczanie wizji bijatyki ma przestraszyć uczestników i organizatorów marszu.

Gwałt na demokracji

Numer 216 - 25.05.2012
Warknięcie „nie twój interes” posła PO, będące odpowiedzią na pytanie obywatela, czy głosował za ustawą emerytalną, to memento chamstwa władzy Tuska. Już Arystoteles w swojej „Polityce” opisywał degenerację demokracji objawiającą się w niszczeniu prawa na rzecz uchwał.

Platforma podziękowała artystom

Numer 216 - 25.05.2012
Łatwo wskazać środowisko, które najmocniej wspierało rządy PO – byli to artyści, a zwłaszcza aktorzy. Stało się to wśród nich elementem grupowej tożsamości. Przyczyna tego zjawiska jest właściwie nieznana. Rzecz zapewne w wyjątkowej politycznej naiwności artystów, nie od dziś podatnych na wszelkie manipulacje i propagandę.

Skandal w budowie

Numer 215 - 24.05.2012
Na kontrakty drogowe wydano dziesiątki miliardów złotych z budżetu państwa i UE. Wystarczy przejechać się po Polsce albo nawet przelecieć helikopterem jak premier, aby zobaczyć, że wydano je bez sensu, łamiąc żelazne reguły udzielania zamówień publicznych. Jeden z najważniejszych kontraktów dostała firma bez kapitału i bez doświadczenia, stojąca na progu bankructwa.

Siła Solidarności

Numer 215 - 24.05.2012
Rząd upokarza Solidarność i wie, co robi. Związek jest jedną z najpoważniejszych dziś sił, zdolną do zorganizowanego oporu i protestu przeciw obecnej władzy. Gdy Ewa Kopacz, a teraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zabronili wpuszczenia delegacji Solidarności na obrady parlamentu w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego, pokazali lęk PO przed siłą związku.

Odwrócony od prawdy

Numer 215 - 24.05.2012
Pod petycją – wyrazem solidarności z Krzysztofem Wyszkowskim – podpisało się na razie ponad 700 osób. Piszę „na razie”, ponieważ jest to dopiero początek akcji zainicjonowanej przez dr. hab. Sławomira Cenckiewicza i jestem przekonana, że podpisów będą tysiące.