Opinie

Kto zrugał Komorowskiego?

Numer 277 - 06.08.2012
W autoryzowanym wywiadzie dla tygodnika „Wprost” Bronisław Komorowski stwierdził: „Naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy, nie wzięliśmy w wystarczającym stopniu pod uwagę ryzyka politycznego związanego ze zmianą prezydenta. Zapłaciliśmy za to dużą polityczną cenę. Nie należy tego błędu powtarzać”.

Stracone miliony

Numer 276 - 04.08.2012
Kolejne nieprawidłowości w budowie zbiornika retencyjnego Racibórz, wskazane przez NIK, potwierdzają smutną konstatację, że współczesna Polska jest systemowo niezdolna do realizacji inwestycji strategicznych. W wyniku opóźnień koszt inwestycji mającej zabezpieczyć Dolny Śląsk przed powtórką z „powodzi tysiąclecia” wzrósł o kilkaset milionów złotych.

Letnie pranie mózgów

Numer 276 - 04.08.2012
Rozpoczął się Przystanek Woodstock, a wraz z nim wielkie pranie mózgów urządzane przez lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niewielu uczestników tej imprezy zdaje sobie sprawę, że powstała ona za pieniądze zbierane z hukiem przez Jerzego Owsiaka podczas zimowej akcji charytatywnej. Akcji, którą tak hojnie z publicznej kasy wspierają państwowe instytucje.

Kali Tusk i afery

Numer 276 - 04.08.2012
Premier Tusk chce wytępić układy i synekury u koalicjanta. Zapomniał o własnej rodzinie (syn) i własnej partii (tysiące posad na szczeblu centralnym i lokalnym). Przydałaby mu się nowa wizytówka: Kali Tusk, kacyk III RP. Tym razem jednak nie o krowy chodzi – jak „W pustyni i puszczy” – ale o trupy w szafie.

Podejmujecie tematy pomijane w innych mediach

Numer 276 - 04.08.2012
Lubię sięgać po „Codzienną”, bo podejmujecie tematy marginalizowane albo celowo pomijane w innych mediach. Byłem też zszokowany informacją o tym, że sąd zakazał Wam pisania o firmie Kombud w kontekście katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. To znaczy, że robicie dobrą robotę.

Konsulaty III RP

Numer 275 - 03.08.2012
Mimo już całych lat doświadczeń nadal trudno nadziwić się hipokryzji polityków PO i wspierających ich mediów. Oto Paweł Olszewski w ostrych słowach gromi „Solidarność” za wystosowanie listu odcinającego się od spotkania Wałęsa-Romney. Dla dziennikarzy list „S” też jest jednym z głównych tematów. A przecież w inicjatywie „S” nie ma nic nagannego.

Psubraty i kwiaty

Numer 275 - 03.08.2012
„A dzisiaj ta ciżba moskiewskich zaprzańców, / A dzisiaj te same psubraty / Z butami się pchają na groby powstańców / I wieńce im niosą i kwiaty” – pisał o dygnitarzach PRL-u czczących rocznicę Powstania Warszawskiego Marian Hemar.

Liga Demokratyczna

Numer 275 - 03.08.2012
W Afryce i w części Azji rośnie napięcie spowodowane buntem przeciwko panującym reżimom z jednej strony, a z drugiej grą mocarstw i ościennych państw. Wojna wisi w powietrzu i może ogarnąć kilka krajów. ONZ jest niemal całkowicie bezradne wobec sprzeciwu Rosji i Chin. Problem ma jeszcze bardziej zasadnicze znaczenie: w imię czego jedne kraje mają prawo interweniować u innych.

Podgryzanie w sezonie ogórkowym

Numer 274 - 02.08.2012
W sezonie ogórkowym rozpoczęło się wielkie podgryzanie. Szymon Hołownia, czyli gość robiący za Terlikowskiego dla salonu, zrezygnował z pisania w „Newsweeku”, na co odpowiedział Lis, oskarżając Hołownię o wysługiwanie się obu stronom sporu – tak Kościołowi, jak i antyklerykałom. I trudno nie przyznać po części racji celebrycie prowadzącemu portal o parówkach.

Powrót mundurów Wehrmachtu

Numer 274 - 02.08.2012
Wczoraj poszedłem z Wojtkiem Muchą zapalić świeczkę przy odkopywanych mogiłach na Cmentarzu Powązkowskim. Dowiedziałem się, że część ofiar chowano tam w mundurach Wehrmachtu. Aby pohańbić i opluć je nawet po śmierci. By zaprzeczyć dziedzictwu bohaterów II RP. To zresztą w ogóle stara tradycja czerwonych środowisk, ujęta w coraz to nowsze formy.